Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #265047   vava
 16 Kov 2011 12:48
Šioje temoje lauksime Justo.07 laimikių ir žūklės aprašymų ::hai-bai
 #274313   Justas.07
 14 Bal 2011 21:23
Kadangi šiandien pamokos baigėsi 9valandą (nes vyko ne pamokos o rinkom šiukšles) pamaniau, kad tai nebloga proga pabandyt pažvejot. Pasirinkau sliekų, pasidariau tešlos ir išlėkiau paskubomis žvejot. Atvykęs prie upės (leitės) visai nudžiugau, nors vanduo ir aukštokas, bet mano pamėgtoje vietoje srovės ir bangavimo nebuvo. Paruošiau 0,5kg. Traper universalaus jauko ir pradėjau ruošti meškerę. Žvejojau 4m. teleskopine plūdine meškere su 0,16mm pagrindiniu valu ir 0,12mm pavadėliu. Uždėjau pirmą slieką ir pradedu žvejoti. Per pirmą pusvalandį užkimba tik vienas "cigaretinis" ešeriokas. Pabandau uždėti tešlos ir reikalai iškart pasitaiso. Pirmas kibimas sprindinė raudė ir jau šypsausi atidaręs atviro vandens sezoną. Vėliau seka dar keleta panašių kibimų ir jau darosi smagu žvejot. Žvejybą vainikuoja dvi motininės kuojos kurių tikrai nesitikėjau, viena 700g kita 550g. Gaila kad galėjau žvejot tik 1,5valandos, teko važiuot dirbti.
Štai mano laimikio nuotraukos:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Gaila kad nuotraukos darytos namie, bet manau kaip pirmam kartui tiks. ;-var-var.
 #290296   Justas.07
 22 Bir 2011 14:33
Po ilgos pertraukėlės metas ir man suregzt koki reportažiuką. ::hai-bai

Taigi 2011-06-21d. buvau suplanavęs vykt kur nors pažvejot, tačiau anksti ryte atsikėlus žvejybinį norą numalšino beveik uraganinis vakarų krypties vėjas. :-ug Kadangi žvejot nevykau tai ir veikt nelabai turėjau ką, todėl nusprendžiau pažiūrėt Korsako laidų apie žvejyba. :lol: Žiūrėjau aš tas laidas ir pažiūrėjas laidą apie amūrų žūklę neištvėriau, nutariau varyt žvejot nors ir oras ne pats palankiausias. Už 6km. nuo mano namų yra toks ežeriukas į kurį panašiai prieš 4 metus buvo paleista nemažai amūrų. Greit susirinkau įrangą, šokau ant "birbalieto" ir aš jau prie ežeriuko.

Į žvejybos vietą atvykus 13.00val. vaizdas nelabai džiugino,

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

bet amūrų aktyvumo ženklų matėsi.

Žvejot nusprendžiau plūdine ir fyderiu( tiksliau donke su šeryklėle nes normaliam fyderiui dar trūksta litų).

Pasiruošiau 1,5kg. karpinio jauko, išsimatavau žūklavietės gylį ir pradėjau žvejoti.

Plūdine meškere žvejojau ir jaukinau šitam ramesniam kampelyje, Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

o dugnine šveičiau į ežeriuko vidurį. Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Pirmą žvejybos valandą plūdinės dziko ir kukurūzo sumuštinį bando ragauti tik mailius, o dugninės kukurūzų vėrinio išvis niekas neliečia. Bet staiga atsisukęs į dugninę pamatau kad valas labai atsileides, greit pašoku nuo kėdutės čiumpu meškere ir kertu. Valio! ritės stabdis spiegia kaip pašėlęs, o žuvis suka didžiulius ratus. ''plot Bet dėja pakovojus su žuvimi apie 5min. neatlaiko mazgas kuriuo kabliukas pririštas prie valo. !:nujop...!

Rišu naują kabliuką ir bandau save raminti kad kibimas nepaskutinis. Plūdinė ir toliau rezultatų nerodo, labai keista kad nesikabinėjo karosai, nes tame ežeriuke jų tiktai netrūksta.

Sėdžiu klausydamas paukščių čiulbėjimo dar pusvalandį, bet staiga dugninės galą ne juokais kažkas supurto. Kertu ir vėl jaučiu galingą žuvį ''plot tiesa gal kiek mažesnę už tą pirmają, bet malonumo suteikia ne ką mažiau. Šį kart valas ir mazgai laiko patikimai telieka kovot su žuvimi. Žuvį iki kranto parvest užtruko apie 10min. ir dar tiek pat užtruko kol pavyko ją nuvargint kad galėčiau išprašyt krantan. Štai gražuolis amūras Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Labai gaila kad nuotrauka kurioje žuvis sveriama gavosi nekokybiška, žuvis svėrė lygiai 3kg.
Būčiau normaliai nufotkines sveriama žuvį namie, bet amūras graužia žoles toliau. Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Štai tokia faina žūklę apturėjau, šiam kartui tiek. Iki! :/braj;

P.S. Po to kai ištraukiau amūrą dar 2val. daugiau nieko nepagavau, nenusiminiau nes įspūdžiai kovos su žuvimi išliks dar labai ilgam. ;;yel
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė