Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Nuotraukos gamtos temomis, laimikių nuotraukos, fotoreportažai, video
 #415648   shelwius
 18 Spa 2012 08:20
Nr 20

Net nežinau ar šį aprašymą reiktų reportažu vadint... Nors, kodėl gi ne- juk apsilankymas prie vandens buvo, keli kadrai padaryti, o ir žuvis buvo užfiksuota ;-) nors ir ne mano įrankiais, o tėvuko, nes ėjau būtent pažiūrėt kaip jis po darbo bandė žuvį suvyliot, bet pagautą buvo mano rankom, laikinai pasisavinus jo įrangą ;-) . Kaip ir minėjau, būčiau gal net ir nerašęs, bet žuvis, nors ir menka, buvo sugauta įdomioj vietoj, gal būt jos ir visai ten nesitikint...
Bet apie viską nuo pradžių.
Po darbų tėvukas nusprendė aplankyt Nemuną prie pat namų, galvojo lydį sugaut. Aš patingėjau eit, tik sakiau ateisiu aplankyt. Net ir skambutis tėvo buvo nedžiuginantis- vanduo pakeltas ir vis dar kyla, žoles neša, sunku ką ir veikt su spiningu... Tad išėjau iš namų link tėvuko. Ruduo jau rodo savo ženklus, nors pievos dar žalios, kai kokia ir gėlytė vieniša auga:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Man atėjus, išsiruošėm namo. Tačiau prie pakelto vandens ties liepteliu visuomet atplaukia ešeriai pamedžiot. Todėl ir pasisavinau tėvo įrangą ;-) Na, sakau, parodysiu kaip reik pagaut :-D dedu minoške Usami, ale Crack Jack kopija, pirmas metimas į tokią „daug žadančią“ vietą link krantinės:

Paveikslėlis

porą tvičo elementu ir žuvis ant kabliuko :-D galvojau ešeriokas neblogas, bet kur tau, visai iš po žolių griebia nedidukas salatukas :superšokas :

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Toks vat ir mano aplankymas Nemuno buvo, abu su šypsena veide namo nutipenom...
 #416293   RytisJ
 20 Spa 2012 20:57
Nr 21

Šiandien pagaliau teko savo naują spiningą išbandyt ;-var-var. Smagu, pirma žvejyba, o spiningas jau atidarytas ;-var-var. Teko su Žilviu Nemune laimę bandyt, šį kart deja tik man pasisekė :/braj;
Paveikslėlis
Fotografas - Žilvinas :grin:
 #416309   SauliusM
 21 Spa 2012 01:29
Nr 22

pavarem su Mindule siandien:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

realiai tai pametem ne tik kad uzkabintu, bet ir istrauktu zuvu skaiciau, per puse dienos daugiau nei per visa sezona Lietuvoj...
 #416360   shelwius
 21 Spa 2012 12:35
Nr 23

Trumpai drūtai, kaip šiandien tėvukas man rodė klasę lydekų žūklėj. Išsiruošiau aš šiandien visai į kitą krantą nei tėvas- bandžiau šapalą kokį sumedžiot. Netrukus sulaukiau skambučio apie vieną margašonę sugautą, po kelių minučių ir apie antrą- tik šį kart jau gražią, storą, rudeninę ;-) Netrukus atsibeldžiau iki tėvuko įamžint. Tik foto darytos prie mano įrangos, nors ir patį tėvuką nupotkinau :-D

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
 #416364   Agis
 21 Spa 2012 12:40
Nr 24

Reportažo Nr.12 tęsinys :lol:
Ta pati vieta, tie patys įrankiai, tas pats žvejys :lol: kitos krypties vėjas ir kitokios plekšnės, kitas šeštadienis (sekantis).
Iki kokiai 14 val. ravėjau šieną, retkarčiais ištraukdamas pitačiokus įsikibusius lūpomis ar tai į krevetę ar tai į porciją, nes praryti nesugebėjo, kadangi kalbiai tikrai ne pitačiokams skirti, vėliau banga kažkokia ilga pasidarė, nors sužemėjo ir viršum tokie ribuliukai atsirado, nors tiek vėjo kryptis tiek jo stiprumas nepasikeitė.Žolė kažkur iki 15 val. pradingo.Maždaug 15:30 pirmoji normalesnė

Paveikslėlis

Prognozuoto vėjo rimimo vis dar nesijautė, gerai, kad tam buvau pasiruošęs, tai ir manoji galėjo jūros ošimo fone ramiai skaitinėti "knygių" :lol:

Paveikslėlis

Labai nefotkinau kiekvieno laimikio, nes bijojau pustomo smėlio, kuris galėjo papulti ant objektyvo.
Nuo kokių 18:15 prasidėjo rimtas kibimas ir praktiškai vieną meškerę traukdavau, kitą užmezdavau...Iki 19:45 surinkau man reikalingą pasmaguriavimui kiekį ir žvejybą baigiau.

Paveikslėlis

Viena buvo verta įdėti į konkursą, kad išjudinti plekšnės temą, bet neatitiko taisyklių, nes sugauta ne Lietuvoje.

Paveikslėlis

Beje šį kartą žuvies file porciją rinkosi ne tik pitačiokai, nu bet porcijas dėjai jau labaaiii dideles :-D Iš kelių žvejybų padariau išvadą, kad didesnės nesivargina dėl mažo gabalėlio :-D ir jeigu nėra tikslo gaudyti pitačiokus, tai tiek kablio dydis tiek porcija turi būti jau rimta, tada nebereikės "iš šiknos" traukinėti kablius ir paskui bandyti anas reanimuoti, jeigu paleist užsinorėtum :lol:
Taigi startavus 10 val. ryto iš namų ir gryžus namolio 22 val. apturėjome labai puikų savaitgalį, tokią sakyčiau trumpą "Bobų vasaros" akimirką, nes net gryžtant termometras rodė 14 laipsnių šilumos.
 #416395   marenas
 21 Spa 2012 16:55
Nr 25

sestadieni buvau lydeku,bet kibo eserai.velkiavau dydziaja dali,zuvys eina i burius rodo eholotas,gylis iki 4m.zuvi rodo 2m gylija.kaikuriose vietose net eholotas nepermusa,bet tose vietose dzygaujant ir dydeleis masalais ir mazais,nelabai kas.bandziau sekliose bet viena nedydele lydekaite :( .velnei zyno kur jos buvo /?ir oras superinis zvejui,bet ne zuvei.
Paveikslėlis
free picture hosting
Paveikslėlis
upload pictures
Paveikslėlis
picture sharing
Paveikslėlis
upload picture
Paveikslėlis
image hosting sites
Paveikslėlis
upload photo
Paveikslėlis
image
Paveikslėlis
free picture hosting
Paveikslėlis
photo sharing websites
Paveikslėlis
photo sharing websites
Paveikslėlis
image
einu eserius valit, :-vimt :(
 #416621   Pauliussc
 22 Spa 2012 15:29
Nr 26

Sveiki,

Tesiu eseriu medziokles sezona, si kart vel neblogai pavyko. Beplaukiant i zvejybos vieta pagauti du peiliukai - puskilinis ir mazesnis, kurio foto cia. Zinoma, paleisti. Kazkaip liudna ziuret i vobleri, kuri sekmingai nusoviau po keliu valandu.

Paveikslėlis

Per 15min pagavus dvi lydekas vistiek nutariu gaudyti eserius ir neapsirinku. Nuplaukus i pasirinkta vieta, prasideda valandos trukmes sou, kurio metu pagaunu 8 is 9 paimtu eseriu.

Paveikslėlis

Didziojo svoris 850g, o mazesniojo 500g be keliu gramu. Gyliai kaip visada apie 8m. Didysis griebe prie pat valties, traukimo metu buvo itartinas pasunkejimas ir vel nuplestas sistemeles guminukas. Bekabinant ant kukano nuleidau masala po valtim, is karto smugis, po kokios geros minutes kovos ne mazesnis atsipurte. Deja, po 9h ryto kibimas baigesi, zuvis aiskiai pasitrauke. Kaip visada jau man buna, zukles metu prarasti du didieji sistemeles guminukai lydeku deka. O sestadienines zukles metu is 10m gylio beeseriaujant sekmingai istraukta lygiai 2kg lydeka. Tiesa ji ir vienas eserys buvo visos tos zukles rezultatas. Sekanciose zuklese bandysiu rasta 11m gylio vieta, kur echolotas nesugebejo rodyti gylio del zuvies gausos.

Ne i tema cia, bet labai nervina veikejas, plaukiantis pakrante ir renkantis lydeku mailiu nuo zoliu. Karta rode savo metaline sietka pilna lydeku, nuo sprindzio iki puskilio dydzio, ne maziau 20vnt. As jam sakau, ka darai su tuo mailium, jis - tai dar kibire valtyje turiu, i pruda pas save leidziu, kad karosus isgaudytu. Vietine fauna, zvejoja, turbut, ne reciau kaip kas antra diena ir retina lydeku populiacija tikrai dideliu greiciu. Neturi jokiu kompleksu istraukti sprindzio dydzio zuvi(lydeka) man pries pat nosi ir krauti i ta savo priestvanine surudijusia gelda.
 #417040   SauliusM
 24 Spa 2012 03:34
Nr.27

Pries pradedamas rasyti sita teksta ilgai galvojau ar isvis verta ji rasyti. Kadangi tai apie lasisas, tai man yra baisu. Pasiskaitant zmoniu atsiliepimus apie praejusia lasisu psichoze Lietuvoj kyla esminis klausimas, ar musu zveju visuomene pakankamai subrendusi diskutuoti sitais klausimais. Nes tai kas vyksta interneto diskusijose tai lengvai primena raganu medziokle su tam tikrom lobizmo uzuomazgom, kulto is zuvies rusies darymu ir kitokiu tipu psichoze. Daug kam lasisa yra upes :karaliene ir jokie kitokie argumentai negalioja. Man asmeniskai si zuvis labiau asocijuojasi su upes demonu nei su karaliene, kuri iplaukus i upe tratina visas kitas zuvis is eiles ir net kelis kilogramus sveriantys salaciai bijo iskist nosis is pakrantes seklumoj auganciu zoliu pasirodzius sitiem demonam. Na o jei kazkam netycia pavyko uzkabinti didesni sios rusies egzemplioriu, tai turbut suprato, kad zuvies varginimas taip pat labiau primena kazkoki egzorcizmo seansa nei siaip kova su zuvimi. Sis sezonas Lietuvoje daug kam buvo vaisingas ir jauciasi musu zuvivaisininku indelis i siu demonu upese pagausejima. Gerai tai ar blogai as nesiimsiu to svarstyti, bet sios zuvies upese buvo salyginai daug ir as pats siemet Lietuvoje sugebejau uzkabinti 10 siu zuvu is kuriu kranta pasieke tik trys sverusios nuo 13,3 iki 17,6kg. Taciau sitas tekstas ne apie tai, o kad pasibaigus oficialiam lasisu zukles sezonui Lietuvoje, man netycia pavyko ji prasitesti Amerikoje, Niujorko valstijoje netoli nuo sienos su Kanada. Ir del to sita teksta rasyti man yra dar baisiau, nes skaitydamas internetines diskusijas daznai girdedavau visokiu lobistiniu teoriju, kad o va uzsieni tai… ir zmones yra susikure ivairiu stereotipu apie tai kas neva vyksta uzsieni ir bandyti paneigti tuos stereotipus tai yra tas pats kas tapti kazkokiu eretiku, net jei ir is tikruju uzsienije viskas vyksta toli grazu ne taip kaip zmoniu stereotipuose. Nors daznai naudojantis tais susikurtais stereotipais vietiniuose interneto forumuose zmones yra kalami prtie sienos su klausimais, ar paleidai? Ar suedei? Ar gaudei licenciniam ruoze? Ar turejei licencija? Koks licencijos nr? O baisiausia tai jei nepaleidai, o p[atrsinesei namo nor sir oficialiai su licencija, kad esi svolociu svolocius, nes reikejo ta zuvi paleisti, nes ji vistiek jau nevalgomo skonio upej, n air visokiu kitokiu nesamoniu siemet prisiskaiciau daugiau nei pakankamai.
Na bet griztant prie Niujorko. Vienas is Zvejo Tribunos forumo nariu Mindaugas vis dedavo savo nuotraukas su is to krasto pagautom lasisom ir as apsisprendziau ji aplankyti. Juo labiau, kad jis ir pats zinodamas, kad as bent karta ar du metuose vaziuoju i JAV mane kvietesi jau ne viena karta. Viskas sutarta ir as jau lektuve i Niujorka. Mindaugas pasitinka mane oro uoste ir po skrydzio nusnaudus pas ji namie kelias valandas isvaziuojam i zukles vieta pakeliui apziurint keleta miesto izimybiu. Tuo paciu ir uzvaziuodami pas Mindaugo pazistama zveja pasiskolinti man tinkamo dydzio brydkleniu. Isvaziuojam dar vakare ir paryciais dar rpies svintant mes jau zukles vietoje. Vietine visa industrija orientuota i zvejus ir be jokiu problemu nuo 5 val ryto dirbanciose zukles prekiu parduotuvese isigiju zukles licencija. Kuri ne NY valstijos pilieciui kainuojas 15 JAV doleriu dienai ir su kuria galima pasiimti 3 lasisas o pagautu ir per diena paleistu zuvu skaicius neribojamas. Na o metines licencijos kaina valstijos pilieciam isvis kainuoja kazkokiuss nykius pinigus ir kaip amerikieciui yra kaip ir uz aciu.
Netrukus mes pasiekiame upe ir svintatn pradedame zvejyba. Irnaga ganetinai paprasta. Ir pats zukles budas toks netradicinis. Kazkas galbut artimo muselinei zuklei, nes masalui naudaojama musele. Bet kotas ir rite spininginiai, suvyniotas mazdaug 12 lb laikantis fluorokarboninis valas. Kurio gale risama musele. Na o kadangi pavadeliu ilgesniu nei 4 pedos risti negalima, tai mazdaug tokiu atstumu nuo museles ant valo uzspaudziami 2-3 svininiai saratukai ir tokiu budu gaunama savotiska split shot tipo sistemele. Ta sistemele dalinai lemia ir taisykles. Nes bijodami zuvu kabliavimo amerikonai uzdraude tiek dvisakius tiek trisakius kabliukus, tiek ilgesnius nei 4 pedu pavadelius tiek ir blizges ar voblerius kurie yra skestantys.. tai lieka kas lieka ir tokia split shot sistemele meti statmenai kranto is rove ir kontroliuodamas ja panasiai kaip gaudoma su palaidyne puslankiu leidi pasroviui.. Upe kurioje gaudome nera didele, mazdaug Lietuviskos Vilneles ar Vokes dydzio o ir naudojamo masalo svoris tik 2 ar 3 poros gramu saratukai, tai ir koto su uzmetimu iki 21gr pilnai uztenka bei rites mazdaug 3000 dydzio pagal shimano klasifikacija pilnai gana, kas yra gana didelis skirtumas nuo Lietuvoj nauodjamu irankiu, kur renkamasi daznai bent 4000 dydzio rite ir galingesni kotai, ka lemia tiek zvejybos vietos ypatumai tiek didesni ir labiau besipriesinantys masalai.
Na ir su tokiu palaidynes, spiningo, dugnines ir muselines meskeres misraine pradedu zvejyba. Pirmo kibimo nereikia ilgai laukti. Zuvis ant kabliuko. Tikras monstras ir as pasileidziu paskui ji begte upes pakrante. Nubegu gal pora simtu metur ir sustoju. Zveju pakrantej daug, net didziausi lietuviski “kolchozai” nepanasus i tuos baisius amerikoniskus zveju susiburimus kur is abieju puses krantu kas 10 metru stovi po zveja. Ir begant pro juos visi gana nepatenkintai bamba jei darai kazka ne taip kaip jiem atrodo. Vienu zodziu, suprantu, kad kaip Lietuvoj kilometrais pakrante nepabegiosi ir tavo erdve smarkiai ribota. Sustoju ir bandau zuvi stabdyti gana grubiai, valas truksta ir tiek as ja temaciau. Bet cia toks amerikoniskos zvejybos ipatumas. Mazai kas laksto pakrante paskui zuvi ir jei konkrecios zuvies gana grubiai ja stabdant istraukt nepavyksta, tai vadinasi ja istraukt nelemta. Zinanat kad kibimu per diena sulaukiamas neprotingas skaicius, tai nieks del to ir nepergyvena per daug. As jau po poraos valandu pamaciau uzkabintu zuvu skaiciu. Na o per diena Mindaugas i kranta issitrauke kokiu 10 zuvu as gal kokias 5 didziausia is kuriu buvo 94cm ilgio ir is akies galejo sverti apie 10 kg, nors visas jas paleidom nesvere. Pirmai dienai ispudziu daugiau nei pakankamai ir po pietu vaziuojame pasivazineti aplinkui ir pasiziureti ka ir kaip zmones gaudo kitose upese. Bet tai jau tema verta atskiro straipsnio ir labiau cia nesiplesiu.
Antra diena nusprendziame zvejoti ten pat, nors yra ir kitokiu alternatyvu, bet tai ka dareme iki siol atrodo produktyviausiai. Dar patamsyje brendam upe i vakarykstes vietas ir patamsyje uzlipes ant kazkokiu strypo prasipjaunu bridkelnes. Pilnos kelnes vandens ir net nepradejus zvejyba tenka baigineti. Gerai kad amerikoj zukles verslas isvystytas ir kelione iki parduotuves, nauju bridkelniu pirkimas ir kelione atgal neustrunka nei pusantros valandos. Aisku tas malonumas kainuoja, na bet atskrides per puse pasaulio negi pradesi keist savo planus del simto doleriu ar panasiai… Mes vel prie upes ir pradedam zvejoti. Kadangi del bridkelniu pirkimo mes smarkiai pavelave, tai vakarykstes musu vietos jau uzimtos, tai stojam ten, kur randam laisvos vietos. Nors kibimui tas esmines itakos neturi ir zuvies pilna visur. As pradedu lengvai issidirbinet, nes paprastas zuvies gaudymas jau salyginai nebeidomus. Krumuose kaba girliandos svetimu nutrauktu sistemeliu kurios ir pakisa minti issidirbinejimui. Krumuose nutrauktose sistemelese matau, kad zmones masalui naudoja ne tik museles, bet net ir gabaliuka oranzinio guminuko, kuris uzmautas ant kablio primena lasisos ikra ar net raudonos kempines indam plauti gabaliuka. Kabinu ant kablio ta is medzio iskabinta guminuko gabaliuka ir bandau gaudyt. Na jis vandeny sklendzia ne taip kaip musele ir norint ant kabliuko sulaukti lasisos tenka pavargti net pusvalandi, toliau kabinu kempines gabaliuka nukabinta nuo kazkurios sakos ir kibimo sulaukiu pirmu metimu, deja antro kibimo reikia laukti visas 15 minuciu. Bet akivaizdu, jei teisingai zuviai po snukiu pakisi kabli, tai kibimu gali tiketis ne tik ant museles bet ir ant guminuko gabaliuko ar kempines, nors juos vandeny ir ne taip patogu pravesti kaip musele. Taip ir zvejojam. Per dvi dienas visos uzkibusios zuvys yra king(Chinook) salmo rusies. Kas is pricipo yra ramiojo vandenyno lasisa taciau vietoj vandenyno i didziuosius Amerikos ezerus sita zuvis yra iveista dirbtinai. Ir skirtingai nuo musiskes Atlantines lasisos po nersto sita zuvis dvesia ir i jura nebegrizta ir pakreantese jau matesi vienas kitas isnersusios zuvies lavonas. Bei ir pati zuvis, kadangi iveista dirbtinai i ezerus, tai suraus vandens kaip ir nemaciusi ir jau tik iplaukusi i upe ji ne sidabriskos o demoniskai juodos spalvos. Dar Mindaugas pagauna viena lake trout kuris matyt atseke lasisas, kad pasimegauti ju ikrais ir matem kelis zmones, kurie pagavo sidabriskus steelhead kas is principo yra vaivorykstinis upetakis tik panasiai kaip musu slakes isplaukes pasiganyt i didesnius vandenys. O taip tai gaudem vien king salmon rusies zuvis. Jau po truputi pats zuvies traukimo procesas pabosta, nes per antros dienos pusdieni istraukiam ne maziau zuvies nei per pirmaja diena ir pradedam kalbet apie zvejybos pabaiga bei vizita i zuvu veisykla. Kur tos zuvys veisiamos tam, kad zvejai jas galetu gaudyt ir ju kismet paleidziama i upes tokie kiekiai, kad naturaliai jos ko gero galetu ir isvis nesidauginti ir tai ju upej butu be proto daug. Na bet tai jau atskiro straipsnio tema. Besiruosiant baiginet zvejyba man uzkimba neeilinis egzempliorius. Kaip pasirodo po mazdaug 10 minuciu kovos tai didziausia dvieju dienu zuvis 104cm ilgio. Labia grazi proga baigti zvejyba, ka me sir padarome bei isvaziuojama ekskursijon i zuvu veisykla. Tuom ko gero savo reportaza ir baigsiu. Ji rasydamas nutylejau didele dali informacijos, kadangi pabijojau, kad reportazas, kaip anksciau minejau, netaptu perdaug sokiruojantis Lietuvos zvejus. Tikiuosi man tai atleiste ir pabandysite paziureti i lasisu zukle ir siek tiek kitokiu nei populiarusis “tradicinis” poziuris.
Toliau keletas teksta iliustruojanciu foto:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
 #417076   Vitolis
 24 Spa 2012 08:28
Nr.28

Nu Saulėns ir pavarė ;-var-var. Su savo lietuviškais ešeriukais tik krūmuose tupėt reiktų. Bet kad tokie pas mus kibtų kiekvieną kart išėjus spiningaut, tai nepykčiau ir būdamas čia, mylimoj LIETUVOJ :grin:
Paveikslėlis
images
 #417194   Vitolis
 24 Spa 2012 16:11
Nr.29

Pasirodo visai puiki diena lydokam šiandien buvo. O ryte net nesinorėjo iš gryčios kojos kelt. Nusivežiau ir "pūslę", tačiau pamačiau, kad ir krantu galima liuosai pamaklinėt. Nieko nelaukęs imu botagą, masalus (tik voblos) ir pradedu mosuot. Keičiu Juozuką Sahimi į Cablistą ir antru metimu gaunu smūgį kai reik. Pasitampau su juo ir...... :superšokas o joptararai tik fyst ir nebeliko. Netraukiu lauk voblės ir tik diorgt kartą ir vėl kirto. Na ir prasidėjo fintai. Bet ilgai netruko ir atsivadinau iki krantialio. Čerpoko aišku nėr, ranka diedo negalinga, tai per sprandą apėmęs tik prispaudžiau ir metęs spiną jau abiem kabėm kibau. Fuuuu. Pagaliau aš tave o ne tu mane išdūrei. Reik manyt, kad tai ir buvo to pirmoji, nes kalė tuoj pat po atsikabinimo. Lygiai 5 kg. ir 89cm.

Paveikslėlis
upload
Paveikslėlis
online photo storage
Kiek paėjus, dar viena 1.5kg irgi ant to pačio vobliko.

Paveikslėlis
upload picture
Patenkintas kai livaras :-D
 #417358   shelwius
 25 Spa 2012 08:39
Nr.30

Trumpa vakar vakaro ataskaita.
Medžioklės tikslas- lydeka.
Tikslas pasiektas.
Sumedžiotą: 1. prinokęs ešeriokas su savadarbe vartikle.
2. 74 cm, 3,5kg lydekinas su LC Pointer 100.
Problematiška buvo masalus pravedinėt, nes vanduo buvo krentantis, ko pasekoje žoles nemenkai vis dar nešė...

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
 #417950   PRobe
 27 Spa 2012 09:01
Nr.31

Sveiki.
Bevažiuodamas į komandiruotę buvau užsukes į vieną ežeriuką, taip sakant pavogiau nuo darbo keletą valandėliu laiko pažvejoti. Paprastai ten važiuodavau pavasari, bet kadangi kelias vedė pro pat ežeriuką, tai negalėjau nenuleisti valtelės ir pamėginti laimės rudenį. Prie pat ežeriuko neprivažiuoju, tenka amuniciją šiek tiek panešėti. Pučiu valtelę ir stebiu ežerą, atrodo tuščias nematau nei vieno žvejo, bet klydau iš mano mėgstamos įlankėlės išplaukia valtis. Nu galvoju bus išgaudes ten viską, kol nepamatau, kad jo masalas sukrė ir ten šis masalas stipriai pralaimėdavo prieš voblerius (tuo labiau savos gamybos :grin: ).
Įlankėlė.
Paveikslėlis
Vilties yra. Ir ji nenuvylė. Tyliai įplaukiu, keli neagresyvus tvičinginiai pravedimai ir kitam gale kažką turiu. Pasirodo visai neblogą lydekaitę 3,5 kg. Kuri vis lenda po valtim, nespėju net sukinėtis, bet neužilgo buvo įvesta į tinklelį, ir įkelta į valtį.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Darau dar vieną įplaukimą į tapačia įlankėle, šį syk sega peiliukas apie 45 cm. Vobleri įrijes vos ne visą.
Paveikslėlis

Bet po sėkmingos operacijos ištraukiant masalą, keliauja paugėti.
http://youtu.be/rPJ4L0ZP9YE

Kad viskas aprimtu, apiplaukiu ežerą, bandau pavelkiauti ir trečia kartą bandau laimę įlankėlėje. Ir vėl nenusiviliu, įplaukes matau kaip lydekiukštis gano mailiu vienoje vietoje, priplaukes iki tos vieto, suabejoju kaip užmest ten, seklu ir styro plačiai išsikerojes kelmas, metu, pora trukt trukt ir ant kablio dar viena lydekaitė.
Paveikslėlis
Pilnas geru emociju keliauju toliau ir žinau, kad sekanti komandiruotė vėl prasidės nuo žvejybos. :/braj;
 #418088   Kipas
 27 Spa 2012 21:10
Nr.32

siandien ir as buvau trumpam gamtoj :cool:.taigi,prasidejo viskas gana liudnai nes valti gavau tik 4 valandom (bet jau geriau 4 trumpos valandos su spiningu rankose negu su kastuvu darze :twisted: ).paskubom islekes pamirsau jerkinio koto rankena namie taip kad jerkai sendien liko sausi 'viarkt. tik isplaukus ''nusoviau'' LC pointeri :-niak' .po tiek nesamoniu jau sakau kad siandien viena is tu dienu kai viskas einasi x.... :mėlynvarla.taciau po valandos masalu keitimo staiga lengvas barkstelejimas per nagus ir ''silkute'' jau valtyje ''plot
Paveikslėlis
dar 4-5 metimai,svelnus twicas su 6-8 sekundziu pauzem ir vel smugis ''plot tik dabar jau kazkas eina ten kur nori o ne ten kur as traukiu :).po 5-10 min gana smagi raibasone jau valtyje ''plot
Paveikslėlis
ai,dar ir svarstykles pamirsau,tai ir svorio sitos nezinau :neutral:.palieku jum sprest kokio ji svorio ;-)
dar 15min darbo ir vel spiningas skamba :cig.
Paveikslėlis
i vakara issigiedrino,saule pasilde ir pravedimas su pauzem pasidare neaktualus.''teko pereiti prie klasikos'' twicas nestabdant vobliko 1-2-1-2timptelijimai ko pasekoi dar viena silke
Paveikslėlis
dar po pusvalandzio atejo atsisveikint paskutine :/braj;
Paveikslėlis
o stai dienos didvyris kuris nuo geguzes buvo tylus iki siandienos
Paveikslėlis
visos raibasones paleistos ir gyvena toliau :cool: .dar bandziau eseriu su mikreis jieskot bet nieko gero is to nesigavo :e:e.taciau manau kad nors ir trumpa bet smagi rybalke siandien gavosi ''plot
 #418136   marenas
 28 Spa 2012 09:38
Nr.33

vakar ryte buvau pas osviu,palikau vaikus ir zmona grycioi,o patc patraukiau prie upelio.Pasale net ziedeliai salo,kibimai buvo tik du,vienas realizuotas,galim skaityt kad mamka palei syta upe,pokolkas dydziausia sioje upeja mano pagauta lydeka,virs 2,5kg
Paveikslėlis
picture hosting
Paveikslėlis
upload
Paveikslėlis
photo sharing websites
Paveikslėlis
photo hosting sites
gera radau pagalbininka tokiems pasivaiksciojimams,kalnu slydziu lazda,ji gera kertant bebru takus,iki melinos zymos jai nevirsyja gylis galiu bryst,arba buna jai vyrsyja tai toliau pabadzius randi sekliau,ir abzerges ju griovi pereini arba persoki,taip sutaupoma laiko ir jegu ,kad nereiktu apeidyniet ju taku.tik pradzioi vis pamirzdavau ja idures i zeme,tad tekdavo gryst :grin: .bet veliau jau automatiskai pametes, imi lazda ir pirmin :/braj;
 #418208   Baikas
 28 Spa 2012 14:58
Nr.34
Siandien ieskojom eserio kanale saltam,tai tik viena toki KLECKA ir isdrop shotinau :grin: Kibimas labai jau prastas... :evil:
Paveikslėlis
 #418328   Evaldas Z
 28 Spa 2012 21:35
Nr.35
Tai va, buvau ir as lydekos paieskot. Pasirinkau nedidele pamiskes uztvankele, kuri jau pazystama ir ne karta mane dziugino neblogu margasoniu kibimu. Si syk ant vagos slaiteliu nieko nerades, patraukiau i sekluma uzuovejoje. Na, ir prasidejo, per kokiu 10-15 min. sugundziau 5 saudykles metydamas vos ne i ta pacia vieta. Taciau tai ir buvo didziausias zukles nuotykis, nes po to pakliuvo dar keletas panasiu, bet 0.5kg turbut taip ir nebuvo virsytas. Veiksmo netruko, bet va pilvas visdar gurgia :) Keletas piktu neuzaugu portretu susipazinimui :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
 #418527   Mackus888
 29 Spa 2012 20:29
Nr. 36

Sekmadienį buvom su kolega lydekų paviliot. Lydekos nepagavau, bet laimikį apturėjau: abu pagauti vobleriais :eek:

Paveikslėlis
Eserys susidomejo 10 cm ilgio masalu.

Paveikslėlis
 #419133   SauliusM
 01 Lap 2012 05:51
Nr 37
Taip jau netycia isejo, kad keliones i Amerika metu turejau laisva diena Mineapoly. Nors netycia nebuna. Galejau viena diena anksciau skristi i Kalfornija, bet jau buvau girdejas, kad Minesotos valstija, kitaip dar vadinama 10 000 ezeru salimi, yra viena geriausiu vietu maskinongu zuklei, tai visgi pasirinkau pabuti viena diena ilgiau cianais, nei skristi i ta nutryptaa kalifornija kurioj man asmeniskai jau turbut kas antras akmuo atmintinai pazystamas ir jau nebeatsimenu kiek kartu ten buves. Tiesiog vidine nuojauta sake, kad kazkas bus. O nuojauta manes dazniausiai neapgauna. Nesunkiai internete atsirandu zukles gidu duomenis, issirenku pigiausia ir bandau jam skambint. Autoatsakiklis sako kad pataikiau i kazkokia vestuviniu ir klasikiniu sokiu studija... kas per velnias galvoju. pasitikrinu numeri, nu bet teisingas lyg ir. skambinu dar karta ir Tomas (toks gido vardas) pakelia rageli. Pasirodo viskas teisingai, Tomas tiek zukles gidas tiek ir sokiu instruktorius, dar su kolega Amerikoj pajuokaujam, kad visai neblogas darbas pas bica, arba sokt su mergom arba zvejot. Vienu zodziu sutariu del zvejybos issiaiskinu zukles vieta, nusiperku artimiausioj internete susirastoj parduotuvej zukles licencija ir laukiu sekancios dienos.
Taksi i zukles vieta nuo viesbucio nuveza per 20 minuciu. Zvejosiu nedideliam ezeriuke pavadinimu Harriet. Kuris yra praktiskai paciam Mineapolio mieste, na gal kiek labiau priemesty, nes aplink tik nedideli gyvenamieji namukai ir parkas. Pats ezeras beveik ovalo formos ir kokio kilometro ar pusantro skersmens. Prie valciu rampos susitinku Toma ir leidziam valti ezeran.
Paveikslėlis
eilini kart suima pavydas, kad Lietuvoj tokiu valciu nuleidimo rampu mes neturim ir matyt artimiausiu metu neturesim. Apie tai kazkada buvau uzsimines savo kituose reportazuose, tai nebesiplesiu. Tiesiog eilini kart siek tiek pikta ir tiek.
Na o valtele tokia nieko ypatingo bet su visai amerikoniskais "navarotais"
Paveikslėlis
GPS, echolotas. taskai su Tomo issaugotom koordinatem kur tureti kibimai ir kur pagautos zuvys, nukeliamas stogas ir sildytuvas jei netycia pasidarytu vesoka, liniuotes ant grindu zuviai matuoti, talpa mailiui, du varikliai, vienas is kuriu pilnai valdomas distanciniu pulteliu kabanciu Tomui ant kaklo. ar net jei yra noras, sinchronizuojamas su GPS, kad nesant vejui tave palaikytu mazdaug toj pacioj vietoj (tai inkaro kaip ir nereik) arba kad plukdytu pagal pasirinkta marsruta. gal dar ka pamirsau, nu visko daug vienu zodziu.
Pradedam zvejyba. Kotai 7-9 pedu ilgio. pvz shimano compre 7 pedu (situo ir gaudziau daugiausiai) ar lamiglas G 1344-T visu 9 pedu ilgio ar kazkokie berkley, bet visi kastinginiai ir visi su uzmetimu iki 3 unciju. nors jei tuos kotus pamatytume pas mus, tai virsutinis uzmetimo svoris ko gero butu deklaruojamas minimum dvigubai didesnis. ta prasme tos 3 uncijos su geroka atsarga.
rites multiplikacines, abu garcia revo toro HS, shimano calcuta, shimano curado 300 DSV, kazkokie seni kaip pasaulis ambasadoriai.
pasinaudojau jom visom po truputi. bet Tomas tai revo toro ir calcuta tai keike paskutiniais zodziais, kad nespeja ju remntuot, o D serijos curado jam kaip ir laiko be bedu jau ilga laika.
nusprendziam kad zvejosim tokiu budu, kad as kaip ir dzerkauju, o dar viena meskere Tomas uzmes ant gyvos zuveles. Apie zukles technika reiktu pakalbet atskirai. Tomas mane mokina, kaip pritraukus masala reikia merkt meskeres gala i vandeni privyniojus vala iki pat pavadelio kurio suktuukas isiremia i galini ziedeli ir tada su meskere dar vandeny prie valties apsukt kelis ratus ar dar geriau astuonetus. Kas cia per neaisku ko malimas galvoju. Bet cia pasirodo ir yra visas dziaugsmas ir skirtumas tarp lydeku ir maskinongu zvejybos. Pasirodo maskinongas skirtingai nei lydeka daznai atseka masala bet jo negriebia ir pradejus sukiot tuos astuonetus jam neatlaiko kantrybe ir jis griebia jau po pacia valtim. Kaip teisingai sukiot ta "figure eight" tai per diena atsiklausiau pakankamai. Visas vandens su meskeres galu maisymo mokslas. Beje, butent del to amerikonai ir naudoja tuos ilgesnius net iki 9 pedu kotus dzerkavimui. nes su jais tas astuonkes vandeny sukiot patogiau. nors pats Tomas iskart pripazino, kad dzerkaut su trumpesniu kotu butu zymiai patogiau, bet kadangi vos ne du trecdaliai maskinongu uzkimba besukiojant astuoneta, tai dzerkauja jie ilgesniais kotais. Bandziau dzerkaut ir su 9 pedu ilgio lamiglasu. nu kaip pasakyt, unikalus pojuciai ir kazin ar tai isvis dzerkavimas. bet va astuonke tai dvigubai didesnio dydzio gali susukiot.
Su gaudymu ant gyvos zuveles tai atskira istorija. Mat atsekes masala maskinongas gali griebt tavo astuonetais besukiojama masala, o gali griebt salia valties plaukiojancia masaline zuvele. ir su dirbtiniu masalu ji paprasciausiai iki tos zuveles atvilioji is tolo tiktais.
pati zuvele kabinama ant tokios 3 kabliu sistemeles:
Paveikslėlis
kuriu du priekiniai yra laisvai tam tikrose ribose ant pavadelio slankiojantys, kat prisitaikyti prie zuveles dydzio.
na ir pati zuvele tai toks musiska usoriu primenantis sucker minnow kuriuos masalui mes naudojom nuo 300 gr iki gero puskilogramio dydzio:
Paveikslėlis
tai ir sistemele pagal dydi zuveles atitinkama. bei ir plude nekukli:
Paveikslėlis
pradedam zvejot, zuvele vandeny, o as ne tai dzerkauju, ne tai dzigauju metydamas toki simtgramini gumini "buldoga".
Geras pusvalandis be rezultato ir Tomas pasiulo keist masala. Kabinu jo paduota klasikini dzerka zinoma ir Lietuvoj,- "sjuika". Keletas metimu ir vieno masalo pravedimo metu nuo vaizdelio lieku apsales. to tikrai nesitikejau. Visai pavirsiuj, kokiu 30cm atsilikes nuo sjuiko plaukia neblogas "rastas". maskinongas turetu but kokiu 10 kg tikriausiai. "sjuikas" priarteja prie valties ir kaip mokytas pradedu sukiot astuoneta. maskinongas tingiai pasisukioja is paskos ir nuplaukia savo keliais. Tomas ramina, kad is atsekusiu maskinongu besukiojant masala griebia gal tik 1 is 4. Ir jei per zvejyba pagauni nors viena zuvi tai yra jau labai neblogai. o dar daugiau isvis retai buna. Kadangi jau pacioj zukles pradzioj pamatem atsekusia zuvi, tai yra geras zenklas. Zvejoju toliau, sjuikas kuriam laikui prilipo, bet nesulaukiant kibimu vel pradeda kaitaliot masalus. tai simtgraminis spinerbaitas, tai delno dydzio daredevil vartikle. na masalai nekuklus:
Paveikslėlis
Po kurio laiko ranka nuo tu masalu baladojimo pavargsta ir pasidarau pertraukele. Abi meskeres uzmetam ant "zuveliu" ir ramiai valgom amerikoniskus sumustinius.
Po geros valandos pertraukos, pailsejus rankai vel pradedu kaitaliot masalus, meskeres, rites ir bandyt ta maskinonga isvyliot kazkaip.
Laikas bega ir pagaliau paskui juoda su oranzine uodega buldoga atseka maskinongas. dar didesnis nei buves pries tai. sukioju ta astuoneta prie valties bet zuvis letai nunyra gilyn. Mes stengemes gaudyti 12-15 pedu gylyje (3,5-4,5 metro) o ezero vandens skaidrumas buvo toks, kad panirusi giliau nei i pora metru zuvis nebesimate. dar keli uzmetimai ir... salia valties, tiesiai ant pacios pludes su masaline zuvele issivercia maskinongas. didelis pukstelejimas ir maskinongas su "usorium" dantyse pradeda tempt is rites vala. as voss ne supermeno skrydziu perskrendu per valti ir griebiu meskere i savo rankas. siek tiek atleidziu vala, kad irytu kazkiek ta usoriu, kertu ir YRAAAAA!!!. kova netruko itin ilgai ir zuvis graibste:
Paveikslėlis
atkabinam, nusifotografuojam:
Paveikslėlis
pamatuojam zuvies ilgi, kuris siekia visus 44 colius (apie 112cm) ir paleidziam zuvi namo:
Paveikslėlis
svert tos zuvies nesverem, nes Amerikoj nera tokios mados, bet is akies turejo buti apie 10 kg.
emociju daugiau nei pakankamai, ramiai prisedam su tomu trumpai pertraukelei, pasisnekam su Tomu.
Jo teigimu tai pasiseke nerealiai, nes pirma kart gyvenime Minesotoj, pirma kart isplaukus zvejot ir dar zuvi taip iskart pagaut.
Cia net vietiniai jo teigimu turi po 5 tuscias zvejybas is eiles kitakart.
Pasidarom nuotrauka atminciai ar gal labiau Tomo internetiniam puslapiui:
Paveikslėlis
dar pasidalinam savo pastebejimais ir tesiam zvejyba. dzerkauju, keitalioju masalus:
Paveikslėlis
ir sukioju astuonetus:
Paveikslėlis
kuriuos sukiot reikia betkurio pravedimo pabaigoj, nes zuvis gali atsekti budama giliau ir gali net nematyti, kad jinai seke masala.
pradeda vakaret o zuvies daugiau ir nebematom:
Paveikslėlis
visai patamsyje isplaukiam i kranta.
Sumoku Tomui jo per 5 zukles valandas saziningai uzdirbtus 200 $ ir dar kazkiek kulturingu arbatpinigiu, be ko amerikoj butu nekulturinga, atsisveikinam ir taksi parveza mane i viesbuti. Po vakarienes baigiu rasyti sita teksta ir einu krautis daiktu, nes jau rytoj manes laukia minetas skrydis i sauletaja Kalifornija. tiek siam kartui ir gero skaitymo.
 #419390   marenas
 02 Lap 2012 20:36
Nr. 38

vakarikste zvejyba nuormali,tik viejas styprus ir saltas,mietit buvo sunkoka,ir inkaras sunkei laike,tad teko velkiaut.
Paveikslėlis
photo upload
Paveikslėlis
photo upload
Paveikslėlis
photo hosting
Paveikslėlis
online photo storage
Paveikslėlis
upload photo
Paveikslėlis
image ru
Paveikslėlis
image ru
Paveikslėlis
picture sharing
Paveikslėlis
image ru
Paveikslėlis
photo sharing
o cia kas namie buvo iskepta,eseriuose vis randu veziuku,reiktu gumiuku nusipirkt veziuku imitacijos,gal tilps i dezute :grin: lai buna
Paveikslėlis
picture hosting
per toki veja sunku ir velkiaut,meto tai ten tai sen,kai uzkimba tai isvis smagu ir vairalazde regulioji,ir zuvi tempi,tai nasiki i nendres nupute :grin: bet kiek nervu nekainuotu,visvien malonu ikirst ka nuors,na toki muski kaip pas sauliena reik pasvajot,bet gal kada lietuviska ikabinsim,nebent supyksiu ir pereisiu ant zyvco :grin: :/braj;
 #420356   Pauliussc
 06 Lap 2012 21:55
Nr. 39

Sveiki, brukstelsiu keleta eiluciu apie keleta dienu praleistu ant vandens. Kaip ir per salta jau man gaudyti eserius, tad nusprendziau palydekaut velkiaujant. Kadangi neturejau arsenale ko nors, kad gyliuose tampyt, nusipirkau keleta graziu/banaliu gumu, susiorganizavau kolega ir pirmyn i mano bala. Rezultatai, kaip ir tikejausi, buvo visai neblogi. Taigi pirmaji diena, ketvirtadieni, zukle pradejom apie 10h. Pavelkiave pora valandu gyliuose 8-20m ir nieko gero nerade, grizom prie kranto, kur pirmu metimu issitraukiau 2.5kg lydekaite. Kaip ir neblogai. Kiek tusciai pamecius, ikyrejo ir nusprendem vel velkiauti. Juolab, kad echolotas rodo zuvi gyliuose, Daug maz per viduri vandens. Zuvies simboliai dideli, turiu itarima, kad 6-12m gylyje plaukioja karsiai. O tarp ju ir lydekos. Apie 2 dienos prasidejo kibimas, kai kas 15-20min istraukeme po zuvi. Rezultatas 6 lydekos, pora po 2,5kg, kitos kiek mazesnes. Pora paleidom. Pagauta ant dideles baltos gumos su melyna arba balta nugarele.

Paveikslėlis


Sekancia diena, t.y. penktadieni lijo visa diena, bet vistiek nusprendem isplaukt. Po neblogos zukles, draugas liko dar dienai ir nepadare klaidos. Jei trumpai, po ilgo plaukiojimo nekokiomis salygomis i valti sekmingai iversta 6.1kg lydeka. Apie 2h dienos, po tikrai smagios kovos po valtimi. Truko vos 2cm, kad butu surijus pavadeli ir isvengusi nesmagios lemties. Veliau pagavau viena 1.5kg lydekiuka ir tuo si zvejyba pasibaige.

Paveikslėlis

Sestadieni isplaukiau vienas, pasimales po ezera ir prisiziurejes per echolota ne velnio nekimbancios zuvies, uzsikabinau musu pries tai nurasyta ryskia raudonos/geltonos spalvos guma. Velkiauju dviem spiningais, praplaukiant pro viena zveja, bekalbant, kaip siandien nekimba, staiga sulinksta vienas spiningas - yra. Deja po keliu sekundziu nutruksta, taciau iskart kibimas ant antrojo. Daug maz 1.5kg lydeka sekmingai istraukiama, o visos procesas nufilmuojamas salia zvejojancio kolegos :D Man smagu, kad prakalbinau rekianciu spalvu guma, plaukioju toliau. Plaukiant palei statu 6-14m slaita vel sulinksta vienas kotu, nepavyksta pakirsti. Istorija kartojasi ir iskart kimba ant antrojo, jauciasi, kad laimikis rimtesnis. Po smagios 10min kovos i valti isikeliu savo antraji siemet 4kg lydi. Veliau pagaunama dar viena mazesne. Per visa diena nerealizuoti 6 kibimai, retai taip buna. Panasu, kad kibimu realizavimas labai priklauso nuo pirmuju sekundziu po smugio speji pakirsti arba ne. Nes per dvi dienas(laikant spininga rankoje, zvejojama dviese) pries tai istraukta 90% kibusiu zuvu. Tai tiek.

Paveikslėlis


Na, o siandien, sauna i galva isbandyt nezinoma bala, praplaukiota visa diena, nudusinti du akumai, rezultate viena 20cm silke ant 15cm gumos is 10m gylio. Baigus zvejyba, kilo pagristas klausimas, kokio velnio mes negaudome ten, kur ima, o vaziuojame velnias zino kur.

Foto pas mane kaip visada nelabai vykusios, bet yra kaip yra :)
 #421696   Arvidys
 11 Lap 2012 18:06
Nr 40
Kaip vyrai važiavo žuvies smaugt

Šeštadieni dieną sulaukiu Lioreno skambučio ir gaunu pasiūlyma varyt žvejot. Bet kaip tyčia buvau suplanavęs ši savaitgali pasimokyt, tai buvau likęs Vilniuje. Deja Lioreno pasiūlymas labai viliojo tai parsiradau namo į Ukmergę, susiruošiau visą arsenalą ir jau nekantraudamas laukiau sekmadienio ryto. Ryte privažiuoja Liorenas ir Wytux susikraunam ginklus ir pajudam. Taikinys lydekos ir ešeriai. Nusigavę prie ežero greit paruošiam laivus, sėdam ir pajudam. Aš su Lauriu maniškiam titanike. Wytux, savajam. Plaukiojam, plaukiojam, o echolotas tyli... Po kiek laiko atrandam mailiaus būrius kurie tūnojo 12 metrų gylyje.. Pradedam daužyt dugna įvairiom gumom... Laikas bėga, o kibimu kaip nėr, taip nėr... Vis dėlto Džigo sensėjus Liorenas iškrapšto pora žuveliokų:


Paveikslėlis

Paveikslėlis

Sudirbo Keitech gumos. Tai ir buvo visos žuvis iš musu laivo. Pats likau sausas... Grįžūs į krantą paaiškėja, kad Wytux taip pat suviliojo viena lydekaitę. Gaila, bet ji liko už kadro. Bet nieko bus dar tų kartų ir bus dar tų žuvų! Diena praleista pukiai! Tikiuosi kitą karta prisijunks ir Traškis su Tadunce, kad būtų pilna delegacija :/braj;
 #421697   Gedcka V
 11 Lap 2012 18:10
Nr. 41

Kol visi čia juda kruta su didelėm lydekom, mes su tėvu nuvažiavom prie ežero pailsėt ir paspiningaut. Nuo 10 iki 15h. maskatavom spiningais ir bandėm ką suviliot. Prisipūtę guminukę ir susidėję daiktus, po truputį judėjom į priekį, tik judėjom negreit, paplauk prieš didelį vėją su irkliukais :-D . Šiaip ne taip nusigavę, po 3 sustojimo, švysteliu nematų atgal. Suku, suku ritę, bumpt bumpt per kotą kažkas. Greitai partraukiu ir žiūriu, kas čia gadina grožėjimasi gražiu oru :) . Rankoj šaudyklė 0,65kg. Pradžia, kaip ir yra, tada teliko pagaut kažką didesnio.
Plaukėm, velkiavom, taip mėtėm, tikrinom pakrantes ir šlaitus, bet... Taip ir nepagriebė daugiau niekas mūsų masalų :roll: .
Paveikslėlis

Bevelkiaujant grįžom į bazę susipakavom ir į šiltus namo nuvažiavom..

Paveikslėlis
 #421709   Vitolis
 11 Lap 2012 18:31
Nr 42
Penktadienis. Jau kaip ir geresnis orelis, nors tas ikyrus lietus ir tuo laiku vis pakrapnodavo. Bet.... Nusigaunu prie Šventos upės. Keičiu voblas vieną po kito. Tyla. Pagaliau vienas pasirašė ir vis ant to pačio Cablista :gutgut Daugiau kibimų iki pat prietemos taip ir nesulaukiau.
Paveikslėlis
upload pic
Na o vakar teko pasivaikščiot Jurmalos pajūriu. Turiu pasakyt, kad mūsų pajūris nuo tenykščio skiriasi kaip diena nuo nakties. Baisi n e t v a r k a :superšokas Siaubas. Lūšnynas palei pat pajūrį. Pas mus, tai 1005 būt viskas sutvarkyta ir išnuomota poilsiautojams.
Paveikslėlis
photo hosting sites
Nuotrauka daryta telefonu.
 #421757   marenas
 11 Lap 2012 20:23
Nr 43
senden ir buvau zvejyboi :grin:
biski paplaukes uzmetciau inkara,kad susitvarkit amunicija,pasijunkt eholota,susirises spina,pririses velkiavimo vobla,kaskas sove i galva svistelt,ar as ji patikrint nuorejau,patc nesupratau,pradejau traukt stopengau tehnika,nes gylis nedydelis,batc yra ,peilis.nustebau pagavau nenuoriedamas.
Paveikslėlis
image ru
gan ilgai nieko nebuvo,ir kiti ekipazai tustoki,ir dzigavau,ir sekluminose bandziau,bet nusprendziau toliau velkiaut,fotelis pasmani patogus,taipkad sizu kuru,bacs,73cm trys turietu but tikrai
Paveikslėlis
photo sharing
paskui dar.ant nuosavo buratino
Paveikslėlis
image ru
Paveikslėlis
image ru
Paveikslėlis
picture hosting
o cia krante bandziau nusifotkint su trofejum kad ir tokiu,ten yra data,tad tokias foto kabinu ant koridorio sienos,visai neblogai atrodo,truksta lasio slakio,bet ateis laikas,na slakio tai tikrai.kai nebeliks vietos ant sienos,yra dar kita karidorio siena :grin:
biski sunkoka save nusipiskint :ruko
Paveikslėlis
online photo sharing
laukiu nesulaukiu baliaus nuotrauku,ir laimikiu ,ka jie ten prisiciudino toi latvijoi :grin: :/braj;
 #421917   Rapolas
 12 Lap 2012 10:55
Nr. 44
“Dar vienas savaitgalis Seirijuose”

Jau buvau apsisprendęs šiemet nebevažiuot į Seirijus (link Nemuno), nes rudeninis derlius kaip ir nurinktas buvo, o ir Seirijų namukas bei aplinka paruošta žiemojimui, bet laipsninis oro atšilimas ir mano nenoras bei tingumas pūstis guminukę bei vykti velkiaut į Dubingius (ar ku kitur),- privertė pakeist planus...
Šį kartą mano bičiulis Erikas nenorėjo man palaikyti kompanijos (tiksliau turėjo kitų reikalų ), tai Nemuną „šturmuot“ pasiryžau vienas. Buvo ir pačiam lb įdomu,- ar po gero mėnesio pertraukos (nuo paskutinio apsilankymo) labai bus pasikeitęs mūsų upių tėvas ir kaip atrodys paupio gamta po staiga užklupusio šalčio spalio pabaigoje..
Na ir ką jūs galvojat..- atvykęs į pažystamas vietas, netenku amo,- tiksliau pasijuntu kaip gavęs smūgį žemiau juostos ;) Pieva ir takelis- užlietos..
Paveikslėlis
O ten kur anksčiau bazuodavosi „donkininkai“ su sportbačiais,- dabar tik „plūdininkai“ su guminiais galėtų drąsiai braidyt. Jau vėliau sužinojau iš viecinių, kaip jie juokauja apie tokį aukštą vandenį Nemuno aukštupy- nu tipo, litovcai su „molotovo kokteiliais“ batiuškos naujos elektrinės užtvanką padegė:D ir taip atsikovojo „užtrukųsi“ vandenuką ;)
Paveikslėlis
Juokai juokais, bet pusdienis su spiningu rankose braidant po užlietas pakrantes ir bandant įvairiausius masalus (vobleriai, gumos, sukrės, blizgės ir t.t) prabėga „tuščiai“, t.y. atrodo, kad žuvies nebūtų išvis arba ją būtų išnešuši atplūdusi iš aukštupio didelio vandens banga.
Nusprendžiu pakeisti „aplinką“ ir važiuoti į kitą vietą, t.y. ten kur vasarą spiningauti buvo neįmanoma- t.y. buvo per seklu arba iš viso jau nebuvo vandens.
Paveikslėlis
Vasarą šitoj vietoj galima buvo braidyti su „auliukais“ arba tiesiog vaikščioti dugnu, o dabar gylis apie 1-1.5m. Taigi, atsirenku reikalingus masalus ir.. pirmyn. Pora valandų eksperimentų ypatingo nieko nedavė, bet dvi „šaudyklės“ vistiek pabuvojo (lb trumpam...-„fotosesijai“) krante.
Paveikslėlis
„Suveikė“ Jackson Artoron raudongalvis vobleris, nors labiau tikėjausi rezultato iš Rogos-o. Tiesa, pastebėjau, kad ant kranto varlyčių praktiškai nelikę (keletą vistik dar mačiau ),- tik pelėnai ir kiti smulkūs graužikai šmirinėja;)
Baigiu pirmos dienos „pasivaikščiojimus“ panemunės pamiške.. Na ir ką gi- vakarienei yra dar ir šioks toks laimikis (sriubai ).
Paveikslėlis
Sekmadienio rytmetys, kaip jau įprasta (šiais metais ),- prasideda kaimyno gaidžio (praminto- Nenagliu Shulija ) oro pranešimo giesme- „Bus giedra...“ (priedainis- „Vištos- laukan“ :D). Na šis daininkas dar „nepavedė“- iš tikrųjų iš už miško matosi kylančios saulės spinduliukai.
Paveikslėlis
Pamosikuoju spiningu keletą valandėlių, patikrinu praeitos dienos viecikes ir masalus, bet... šįkart tuščia. Nusprendžiu pakeisti „poligoną“ ir judu kitur... Bekulniuodamas pakrantėmis aptinku mūsų aštriadančių draugelių pėdsakus- vadinas,- „pasismagino bebrauskiai“ :D
Paveikslėlis
Negaliu praeiti pro šalį „nenufotkinęs“ su mobiliuoju ir tokios „jaunuolio kušuosenos“ (gal kam ir nepatinka, bet man tai gražu:D)
Paveikslėlis
...arba tokio mielo ir žalio Dzūkijos žemės lopinėlio lapkričiomėnesį...
Paveikslėlis
Na gamtos vaideliai- vaizdeliais, bet reikia ir žuvį pagaut... O kaip be jos..
Yra ir JI- jos didenybė- rudeninis karšis...
Paveikslėlis
Gal ir "sunku" būtų patikėti pradedančiam spiningistui, bet šiek-tiek prakutusiam tikrai ne naujiena- karšis rudenį ant spiningo. Ir ne ant mikro masalo, o ant sukrės (savadarbės mano bičiulio „džig-sukrės“).
Svoris- virš 3kg. O dar vienas sugebėjo įlysti į žoles ir „nusipurtyti“ ;)
Ką gi, bandysim jį pagaut kitais metais..., o šiemet sezonas kaip ir uždarytas, bet... kas žino, juk „Žmogus planuoja- o Dievas juokiasi“ ;)
 #422009   Rapolas
 12 Lap 2012 15:39
NR.45

VA , Neris - trečioj nuotraukikėj spalio 28d. (jau grąžtams peilių buvau bepradedąs ieškot ) :-D
Paveikslėlis
Antroji - užvakar daryta ;)
 #422765   tairas
 15 Lap 2012 03:09
Nr.48

Pasirodysiu ir aš su savo sezono uždarymo laimikiu. Svoriai apie 3 ir apie 2 kilogramus, neturėjau prie savęs bezmėno. Už kokybę labai nemuškit, nes kopėčios nelabai moka gražiai gaudyt kadrus ;) Šios dvi užkibo apie pusę 11, abi griebė rapaliuko clackina. Viso margašonių ištraukta gerokai virš 10 :) Daugelis grįžo namo.
Paveikslėlis
 #424469   marenas
 20 Lap 2012 20:47
Nr.49

nuotrauku matau nier,nieks meskeriu nebeturit :e:e
na as sekmadeni variau dar,pusvalandi pavelkiaves,nieko.galvoju bandysiu seklumas,buvusius zolynus prafiltrot,ir kibo,per berodc 15min liktai ketures ,i valti ikeliau.
Paveikslėlis
photo sharing sites
Paveikslėlis
picture hosting
Paveikslėlis
upload pic
Paveikslėlis
upload pic
Paveikslėlis
free image hosting
Paveikslėlis
online photo storage
Paveikslėlis
online photo sharing
o cia namo plaukiant uzvelkiavau,tik nuorietusi,dydesniu velkiaujant :shock:
data skiriasi nes fotikas is kisenes iskrito.,batareika atsijunge,tad data nebegerai nustaciau zioplis.gerai kad ne i vandeni :grin:
:/braj;
Paveikslėlis
photo uploader
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė