Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Velkiavimas; žūklė vobleriais, sukrėmis, blizgėmis, guminiais masalais; gaudymas skrituliais
 #382104   Wytux
 18 Bir 2012 08:01
Sakyciau kad cia ytakos kibimui (ne)tures traukimo greitis, o ne sukimosi daznis. Sukimosi daznis manau parodo sukres kokybe- kai ji sukasi kuo leciau traukiant, kai tuo tarpu prastesnes jau nesisuka. Arba traukiant pasroviui letesniu greiciu nei kitas.
 #382251   alkanas
 18 Bir 2012 15:10
stovinciam vendeny, ne nuosroves priklauso, as apie strovinty, tekanciam nezvejoju, o stovinciam butent itakoja dazni lapelio forma, tam ir yra longai kometai aglios, ju ir skiriasi sukimosi daznis, na ir traukimo tempas itakoja, bet velgi sakau eilini syky, jog zvejot reik, o ne prie kompo sedet, xer cia viska nupasakosi, turi talmudus visus surasyt ir nieko nepamirst, zodziu kuo leciau masala imanoma traukt norimam gylyje tuo geriau, ypac jei jis dirba tuo metu, ty tikrai sukasi, na ir tt, jau vaziuoju namo gana dirbt ;uolrait
 #382264   Wytux
 18 Bir 2012 16:05
na tai as ir sakau, kad traukimo greitis esme , o ne sukimosi daznis , nes speju jo (daznio) realiai nematavai ? :roll: tai sunku turbut butu pasakyt, ar longo ir tarkim aglijos jau tikrai tie dazniai skiriasi ... skiriasi turbut sukimosi kampas pagrindines asies atzvilgiu- tuo paciu didejant kampui dides ir pasipriesinimas traukiant- kas vel mazina pravedimo gyly tokio pat dydzio longa pravesi giliau nei aglija.
 #419744   5imas
 04 Lap 2012 22:26
Sweiki, noreciau isigyti sukriu, bet nzn kurios yra liaudiskai sakant "kibios", gal padetumete issirinkti? Gaudyciau lydekaites, eseriukus.
 #419747   Vegys
 04 Lap 2012 22:32
5imai,
Lydekoms galiu rekomenduot Mepps Lusox. Dabar ja beveik nebegaudau, nes mėgstu daugiau voblerius, ale iš senų laikų prisimenu, kad man buvo kibi. + ta keičiama "galva" leidžia žvejoti skirtinguose gyliuose. Tiesa, tą galvą ko gero visoms sukrėms galima naudot, nebandęs ...
 #419761   paska
 05 Lap 2012 09:07
Mepps Lusox :gutgut man daugiau pavasari pasiteisindavo ir naudodavau be svorio,užmetimas aišku nukentedavo,bet traukt gali labai letai.Vasara dar sudirbdavo Blue Fox juodais lapeliais ir geltonais ar raudonais taškais
 #419786   ciapajavas
 05 Lap 2012 11:15
Rapolas rašė:
5imas rašė:Sweiki...
Sveikas ,galbūt, čia "taviškė ganykla" (liaudiškai kalbant ) :-D
http://www.wirek.com.pl/products/spinners/
wirek :-vimt
geriau nepagailet ant meppso arba moscos arba dar konors mano nuomone.
man asmeniskai kibiausios yra meppso furia, meppso spinflexas(gelt-zal-raud). kitu kaip ir neiskirciau - tinkamas spalvinimas/svoris gaudo visuomet siaip ar taip :)
 #419792   Rapolas
 05 Lap 2012 11:30
paska rašė:Mepps Lusox :gutgut man daugiau pavasari pasiteisindavo ir naudodavau be svorio,užmetimas aišku nukentedavo,bet traukt gali labai letai.Vasara dar sudirbdavo Blue Fox juodais lapeliais ir geltonais ar raudonais taškais
:gutgut Dėl Lusox jau daug info buvo šitoj temoj :-D
Lydekoms- lėtai "pravesti" galima ir Mepps Aglia Nr.4 ir Nr.5 (veikia ir vasarą ir rudenį, ypač Firetiger spalva). Dar vienas šios sukrės privalumas - kad vasarą puikiai numušinėja "lapušnikus", t.y. galima "pratraukt" tarp žolių ;-)
 #420111   Rapolas
 06 Lap 2012 09:33
ciapajavas rašė:... wirek :-vimt
O aš pvz. į LOCI-3-111 tikrai nespjaučiau, o ypač rudenį (arba didesniuose gyliuose į 4 ir 5 numerį :gutgut )
 #420127   Rapolas
 06 Lap 2012 11:19
ciapajavas rašė:as ne del spalvinimo, del darbo ju. kiek sumoki ta ir gauni...
Zdrastvuj.. :-D
tu gal nori pasakyt, kad "wirek" nedirbančios arba visai blogai dirbančios sukrės??
A nu valiai.. klok, kurios blogai tau dirbo, nes aš kiek bandžiau- tai priekaištų nlb ir turėjau (ir su ale long-o lapeliu dirbo ir su ale comet-os). Už kurias čia jau pats taip "permokėjai"?
 #420135   ciapajavas
 06 Lap 2012 11:55
wirekai buvo pirmos mano sukres ever :D tam tikra nostalgija gal ir jauciu. bet kad jos itin geru, netgi be itin, seip geru darbu negaledavo pasigirti. arba kaip pakliuva matyt. nes viena senaja is pirmuju iki dabar turiu, dirba gerai, 0-1nr. bet ne visos taip, bent jau sakau man.
ir kuo toliau, tuo labiau pradejau vertint kokybiskus masalus kurie dirba nuo pat pirmo truktelejimo. su gerai dirbanciu masalu lengviau ir maloniau zvejoti.
pirma lydeka savo atrodo istraukiau ant sidabrinio su raudonais dryziais http://www.wirek.com.pl/products/spinners/round/ kazkas tokio.
 #420164   Rapolas
 06 Lap 2012 12:55
Tik jau nesakyk ,kad ir visi MEPPS-ai iš pirmo trūktelėjimo "uždirba", o būna net taip- kad porą ar net trejetą kartų reikia timptelt, kol "užsiveda".. O kad "su gerai dirbanciu masalu lengviau ir maloniau zvejoti"- tai čia natūralu ,nors lydekai gali būti kartais giliai "pofig"- gali griebt ir prastai dirbančią sukrę.. O vat kitoms žuvims (nu gal dar ašeriui ) nesisukančios gerai sukrės nlb įsiūlysi.
Ir dar vienas pastebėjimas- geriausiai dirba tos sukrės, kur sulenktas lapelis teisingai "uždėtas" tiesiai ant vielos (be papildomo lankelio) ir svoris aina prieky sukrės lapelio- jų net truktelt nereikia... įkrenta į vandenį ir iš karto dirba :-D
 #420175   ciapajavas
 06 Lap 2012 13:15
spinflexas nebedirba kazko, kitkas dirba is pirmu pasukimu bent jau man :donknow' arba jeigu ne is pirmu pasukimu tai as meppsiuku niekada beveik neturiu uzvedineti. zvejoju be pavadelio.
tas kad zvejoju be pavadelio gal turi itakos tam kad spinflexas nedirba. aplink svina, aplink lapeli valas apsisuka ir nedirba lapelis :? nors pries tai, kol nebuvau nutraukes, su vienu spinflexu labai graziai sezona uzbaigiau, niekas nesipyne nesikabinejo. nusipirkau nauju ir prasidejo bedos. galvojau gal kokie ale padielkiniai, bet siemet vel nusipirkau is kitu parduotuviu ir vel pinas.
kaip vat ir tu minejai, geros sukres tos kurios geba leta eiga dirbt. su kai kuriais meppsais labai smagiai galima bandyt vesti su stopais. jau neskaitant lusoxo :) ir dar reiks isbandyti ant tam tikru mepsu pakabinti paternosteri ir paziuret kas is viso to gaunasi.
 #420180   looking4snow
 06 Lap 2012 13:27
Rapolas rašė:nors lydekai gali būti kartais giliai "pofig"- gali griebt ir prastai dirbančią sukrę..
Buvo toks reikalas su sidabrine Mepps Aglia Long 2 nr. Upe gal 10 metru plocio, aplink ta vieta visokie kliuviniai. Uzmeciau skersai ir iskart pastebejau, jog uzsimete trisakis uz pavadelio. Na ir koki trejeta kartu smarkiai truktelejau kotu tikedamais, kad gal atsilaisvins. Po to trecio truktelejimo is po kliuviniu sove visai normali lydeka (virs 2 kg) ir sugriebe sukre. Po keliu akimirku ji atsidure ant kranto. :gutgut Gavosi ale tvicingas su nedirbancia sukre. :grin:
 #420185   ciapajavas
 06 Lap 2012 13:41
visgi ne apie karosus kalbam vyrai :roll:
budavo ir pas mus tokiu fruktu, kur ateina daugmaz prie tvenkinio, susiranda sena didele blizge ten pat ant kokio kelmo ar zolese ir per "pet minut" istraukia 6kg lydi.
dazniausiai taip nesisypso sekme ir tenka smarkiai dirbt kad isprasyt ta lydeka ant kranto. o tam ir yra patikimi ir patikrinti irankiai.
 #420187   Rapolas
 06 Lap 2012 13:46
looking4snow rašė:
Rapolas rašė:nors lydekai gali būti kartais giliai "pofig"- gali griebt ir prastai dirbančią sukrę..
Buvo toks reikalas su sidabrine Mepps Aglia Long 2 nr. Upe gal 10 metru plocio, aplink ta vieta visokie kliuviniai. Uzmeciau skersai ir iskart pastebejau, jog uzsimete trisakis uz pavadelio. Na ir koki trejeta kartu smarkiai truktelejau kotu tikedamais, kad gal atsilaisvins. Po to trecio truktelejimo is po kliuviniu sove visai normali lydeka (virs 2 kg) ir sugriebe sukre. Po keliu akimirku ji atsidure ant kranto. :gutgut Gavosi ale tvicingas su nedirbancia sukre. :grin:
Nu aš nevisai tą sukrės pravedimo "metodą" turėjau omeny ,o bet tačiau ,tavo atvejis tai tik patvirtina mano žodžius :-D
 #420191   Rapolas
 06 Lap 2012 13:55
ciapajavas rašė:spinflexas nebedirba kazko, kitkas dirba is pirmu pasukimu bent jau man :donknow' arba jeigu ne is pirmu pasukimu tai as meppsiuku niekada beveik neturiu uzvedineti. zvejoju be pavadelio.
tas kad zvejoju be pavadelio gal turi itakos tam kad spinflexas nedirba. aplink svina, aplink lapeli valas apsisuka ir nedirba lapelis :? nors pries tai, kol nebuvau nutraukes, su vienu spinflexu labai graziai sezona uzbaigiau, niekas nesipyne nesikabinejo. nusipirkau nauju ir prasidejo bedos. galvojau gal kokie ale padielkiniai, bet siemet vel nusipirkau is kitu parduotuviu ir vel pinas.
kaip vat ir tu minejai, geros sukres tos kurios geba leta eiga dirbt. su kai kuriais meppsais labai smagiai galima bandyt vesti su stopais. jau neskaitant lusoxo :) ir dar reiks isbandyti ant tam tikru mepsu pakabinti paternosteri ir paziuret kas is viso to gaunasi.
Dėl MEPPS spinflex-o :
http://www.glasgowfieldsports.co.uk/hir ... ck-red.jpg
Jeigu valas kabinasi už svarelio, o dar blogiau- už ašelės ir lankelio, tai manau , nepamaišytų kietas pavadėlis arba styga.
Paternosteris, manyčiau, nlb patogus metodas, gal aš vistik geriau rinkčiausi vadinamas "džig"- sukres (su svareliais priekyje sukrės).
 #420194   ciapajavas
 06 Lap 2012 14:02
turbut as siandien konkreciai isplaukes kad nesugebu isivaizduot apie kokias kalbi. imesk koki paveiksliuka
 #420195   Rapolas
 06 Lap 2012 14:05
ciapajavas rašė:turbut as siandien konkreciai isplaukes kad nesugebu isivaizduot apie kokias kalbi. imesk koki paveiksliuka
Na tai pats "įmesk", kurioms čia tau painiojas valas (ir kurios nedirba), gal ir ne apie tas pačias kalbam..
 #420198   ciapajavas
 06 Lap 2012 14:11
nenene su spinflexu man viskas aisku jau, patvirtinai mano speliones :gutgut
idek tu blizgiu paveiksliuka, koki kur svoris prieky.
 #420201   Rapolas
 06 Lap 2012 14:18
ciapajavas rašė:nenene su spinflexu man viskas aisku jau, patvirtinai mano speliones :gutgut
idek tu blizgiu paveiksliuka, koki kur svoris prieky.
Gerai, paieškosiu kopiuteryje (namuose) ir įkelsiu. Be to, gali pavartyti ketvirtame puslapyje (šitos temos), ten yra "masteriai" ir vieno mano pažystamo savadarbės sukrės įdėtos- sukrės svoris priekyje, ir dirba jos vos tik palietus vandenį (na čia taip salyginai, aišku) ;-)
 #420210   ciapajavas
 06 Lap 2012 15:01
jasna. nu vistiek tas principas toks pat beveik kaip ceburaskes arba paternosterio :roll:
 #420219   Rapolas
 06 Lap 2012 15:33
ciapajavas rašė:jasna. nu vistiek tas principas toks pat beveik kaip ceburaskes arba paternosterio :roll:
jei dugną stuksensi- gal... esmė, kad dirba bet kurioj "pravedimo" stadijoj :-D
Na suradau dar porą fotkių (gal ir netoj temoj, bet vistiek:D)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
p.s.: ir dar valo beveik "nesusuka" ;-)
Paskutinį kartą redagavo 1 Rapolas. Iš viso redaguota 6 kartus.
 #420225   Rapolas
 06 Lap 2012 15:51
"Vardinė" - prizas!
p.s.: lapelis iš "skarbonkės" (redbulio, ai ne- iš konservų dėžutės) ;-)
 #422975   ciapajavas
 15 Lap 2012 17:21
Paveikslėlis

noriu paklausti sitokiu agliu savininku, ar lapelio kita puse yra isgraviruota? dydis, pavadinimas, "made in france"? pravarciau visus meppsus, ziuriu kad visi graviruoti. turiu negera itarima del falsyvo. tai kaip cia su jom turi buti? kiti modeliai, irgi aglios, pirktos is tos pacios vietos turi graviravima.
 #423016   ciapajavas
 15 Lap 2012 19:27
aiskumelis. gali buti kad ir neturi but, as tiksliai nepamenu, del to ir klausiu.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė