Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai
 #589   Gedasas
 24 Vas 2006 11:18
noriu pakalbėt apie fosforines avižėles......
kad stintos ant jų kimba tai faktas, o ant fosforo ar kimba ešeriai ar kuojos :?: , nė karto nebandžiau .... :oops:

kitas klausimas..., kiek laiko fosforinė aviža šviečia po vandeniu, nes jei įmerki pusvalandžiui, tai kažin ar tiek laiko ir žibės ji... :roll:

 #590   mantesas
 24 Vas 2006 11:21
na su fosforinem as tai isis nezvejoju tai nieko negaliu pasakyt:)

 #599   Agis
 24 Vas 2006 11:44
Jei kalba apie fosforines avizeles eina, tai galiu pasakyt, kad ju svietimo trukme priklauso nuo fosforo kokybes ar misinio, nezinau, kaip cia geriau issireiskus.Mano pasebejimas butu toks, jeigu net ir labai gerai ir il;gai po apsvitinimo svietusi blizgute iki kito sezono praguli kur nors dezeleje tamsoje, tai kita sezona, ji jau niekam tikus.Visai kitaip buna su tomis blizgutemis, kurios paliktos naturaliam alsavimui, diena pasikrauna, nakty issikrauna. Zvejojant reikia kas 15-20 min. butinai apsvitinti prozektoriumi, nes stipresne sviesa geriau uzkrauna.Fosforine blizgute turi privaluma tik tada, kai silpnas atsargus kibimas.Esant taip vadinamam "Zorui" jokios ytakos jau nera ar ji fosforine ar metaline.

 #1180   tuomahaukas
 28 Vas 2006 13:02
Kalvarijų turguje tų "nefabričnų" avižėlių paveizėjau, teko išbandyti. Nugi viskas puiku, :gutgut dirba... tik jomajo- su kabliukais tai :donknow' ... Bandysiu kitakart duot auksarankiui dėdulei geresnių ir prašyt kad juos įsabačintu :roll: ( a pats su gerais nedaro todėl, kad per brangi savikaina gausis- "nieks nepirks" : tai bet kokius deda... nu jo, jeigu avižėlė gera, nafig jai geras kabliukas ? :lol: )

 #44258   spiridonas
 02 Gru 2007 23:09
belaukiant pirmojo ledo:
Paveikslėlis

 #44457   ruginukas
 04 Gru 2007 19:28
laukiam, laukiam ...

Paveikslėlis

;-)

 #44465   tuomahaukas
 04 Gru 2007 20:21
ruginuk, pirmaledį nuo tokių mažų pradedi ? :roll:

 #44467   spiridonas
 04 Gru 2007 20:26
cia ruginukas atskleide koviniu (nuo zodzio kovoti) marmaliuku dezute :-D

 #44468   ruginukas
 04 Gru 2007 20:27
cia "tremtyje" tik sia foto turejau :oops:
gryzes kitokiu idesiu
;-)

 #44906   Tegunas
 08 Gru 2007 19:49
Oi kaip reikia mažų mažų ir sunkių sunkių. Dėl Minijos...

 #45337   ruginukas
 14 Gru 2007 12:47
tuomahauko prasymu ...

Paveikslėlis

sios per paskutini desimtmeti vandens nemate :roll:

Paveikslėlis

sios retkarciais vandeni pamato :roll:

o tos, kurias spiridonas pavadino "kovinemis",
dristu pervadinti i "kliovines" :roll: ;-)
manau tuomahaukas isvadas pasidarys pats ;-)

 #45349   tuomahaukas
 14 Gru 2007 14:13
Darau, darau... ;-), tik nesiskubinu tokių rišti pirmaledžiu.
Beje, "šviežia akimi" peržiūrėjęs savo dėžutę pastebėjau kad labai mėgstu nugrybauti į pievas - mažiausiai turimų masalų yra šrato formos :lol:
 #45405   zuviuks
 15 Gru 2007 22:01
ruginuko foto zaizdoms pagilinti 'viarkt

 #45408   spiridonas
 15 Gru 2007 22:39
laselis ir rutuliukas, pagrindines formos, visa kita tik del idomumo.... :roll:

 #45440   Gedasas
 16 Gru 2007 18:45
spiridonas rašė:laselis ir rutuliukas, pagrindines formos, visa kita tik del idomumo.... :roll:
del pirkejo idomumo :twisted: :lol:

 #45442   Vegys
 16 Gru 2007 19:03
Ruginuk, o mazas avizeles naudoji ir didesniuose gyliuose ? Kalbu apie karsiu (gal tiksliau karsioku, pvz 8-10 m) arba eseriu zukle gilesnese vietose (cia jau galima ir 10+ m) ... Ar vistik tose vietose naudoji didesnes ? O gal tada geriau naudot 2 avizas, viena didesne kita mazesne ? Na suprantu, kad tada zaidimasne koks su 2 gaunasi ... Kaip jus zvejojat ?

 #45446   ruginukas
 16 Gru 2007 19:58
avizeles dydis tiesiogiai priklauso nuo kibos intensyvumo, kuo kibimas blogesnis - tuo avizele mazesne ...
realiai dar galima nuskandinti 0,06 mm valu - 2,5 mm ir 0,15 g svorio avizele i kokia 8-10 m gyli, bet to prireikia tik isimtinais atvejais, dazniausia didesniame gylyje zuvys nesibaido didesnes avizos ...
dvieju avizeliu nenaudoju, nes varzybose galima gaudyti tik viena, tai nesipratinu kitaip ;-) , bet dvieju avizeliu variantas su taip vadinamu "taškeliu" yra patogus dideliame gylyje ... ypac neturint mazesniu volframiniu, galima risti apacioje didele svinine, ir beveik visus kibimus tureti ant auksciau esencio "taskelio" ...
i didelius gylius irgi labai netraukia :roll: , beveik visada randu geru eseriu ir sekliai ...
stambesniems karsiokams avizeles dydis labai dideles reiksmes netures, nes dazniausia gi stambini masala ...

 #46311   jashas
 29 Gru 2007 13:22
galit gal patart kokios avizeles geriausios jusu nuomene kurios pasitesino nes sia ziema pirma kart bandysiu nuo ledo

 #46313   Judokas
 29 Gru 2007 13:34
ech...beda su tom avizelem...nera ju pirkti...nera ;(

 #46315   tuomahaukas
 29 Gru 2007 13:44
Bandyk komplektuoti iš 2-3 skirtingo svorio šratų, skirtingų spalvų (sidabras, varis, žalvaris, juoda- turi max. 12 vnt.), insimesk lašo ar kurpaitės formos savo nuožiūra, vieną kitą ryškiai dažytas avižėles, pridėk porą "akių" ir sėkmės. Turėsi maximum 20 vnt., volframo pradžiai manau nereikia pirkti- kt. sezoną atsirinksi kokios spalvos/ formos tau reikia mažesnių viduržiemiui.
Nepersistenk iš pat pradžių su kiekiu ir investicijomis- viskas savo laiku, t.y. nebūk toks durnas kaip aš.

 #46317   Edosius
 29 Gru 2007 14:00
Na jei pirmą kartą žvejosi, tai max 5 aviželių užteks. Visgi aš manau skirtingai nei Tuomahaukas... 20 daugoka...
Visgi aš nusipirkčiau 2 volframines (grynai juodą ir kitą su aukso spalvos vienu šonu).
Vieną paprastą sidabrinės spalvos, antrą aukso spalvos, trečią varinės spalvos.
Neparašei kokiam vandeny gaudysi... Stovinčiame ar upėje, tai du skirtingi dalykai, ypač avižėlių svoriu...
Mano nuomonė pateikta stovinčiame vandenyje. ;-)

 #46320   Judokas
 29 Gru 2007 14:12
As pritariu Tuomahaukui tuo aspektu kad nereikia pradzioje volframo...ir as pats ne taip senai pradejau poledines zukles propogavima...pries kokius 8 metus... ir mano pradzia buvo be volframo...pradzioje bus daug netekciu ir labai gaila bus laidoti volframa...siulau pradeti nuo vario spalvos sratuko, mazesniu eserio akiu, laso arba klumpeles formos geltonos avizeles, na ir turek keleta netradiciniu pvz labai gerai kartais pasiteisina zalia... sekmes bandymuose.

 #46321   jashas
 29 Gru 2007 14:18
gaudysiu tai stovinciam vandeny.Dekui labai uz pagalba ;) !buonka!

 #46322   Judokas
 29 Gru 2007 14:21
dar norejau pridurti, kad labai svarbu ne tik pati avizele bet kaip tu su ja "dirbsi", tad nenuleisk ranku jei pradzioje sunkiai gausis..

 #46324   jashas
 29 Gru 2007 14:35
as is pradziu ir nesitikiu kazko ypatingo, viskas su laiku :)

 #46325   tuomahaukas
 29 Gru 2007 14:59
Nors nelabai į avižėlių temą, bet "užvestas" Judoko noriu pastebėti kad:
pradžių pradžioje smarkiai smaukytis su įv. virpinimo būdais neverta. Iš savo praktikos galiu pasakyti kad būtent tuomet yra daromos klaidos- ranka neatmušta, teorijų daug ir viskas vienu metu bandoma. Pakanka trinkt į dugną, pakėlimo, pasiūbavimo ir jokių desperatiškų judesių "iš žurnalo" - viskas ateis laiku ir savaime.
Kolega aukštaitis mūsų bendrose žūklėse sėkmingai mane apgaudydavo su spiningėliu, kombinuodamas tą patį tandemą- sunkesnė apačioje ir ~10 cm aukščiau ant atskiro plono pavadėlio - "taškelis". Aš to garsiai nevadindavau poledine žūkle, tylėdavau, sportuodavau, kartais palazdavodavau ... bet faktas kaip blynas :lol:

 #46327   Judokas
 29 Gru 2007 15:05
Na as nesakau kad reikia griebtis sudetingos technikos ir pan. turiu omenyje, kad nereikia nurasyti avizeles jei jau ant jos pradzioje nepavyksta pagauti po kelias desimtis is eketes...
O as pats esu zvejys sportininkas, tad niekada negaudau su dviem avizelem ar pan, todel tokiu tandemu niekam ir nesiulau...

 #46579   Judokas
 02 Sau 2008 10:32
dziugina mane toks oras uz lango... kaip mano vienas drugas sake...avizeliu yra dvi spalvos blizga ir neblizga :) tai vakar visa vakara ruosiau savo maza arsenala :)

 #46629   tuomahaukas
 02 Sau 2008 16:52
2 avižėlių minusas aiškus- gali prarasti laimikį, viršutinei užkabinus ledą. Žaidimo tokiam tandemui "neužkursi" (apart pasiūbavimo ir pan.) Pliusas- didesniame gylyje nėr ko gaišt laiko, išnaudoji sunkesnės avižos privalumus- greit žemyn, keliam debesį ir laukiam kas ims ant viršutinės.
Galbūt iš sportininko pozicijų tai nepriimtina, bet sakau tai ką matau, pats bandau ir kaip kam sekasi :neutral:
"Išbraukti" gaudymą 2 avižėlėmis manau kad yra mažų mažiausiai neprotinga.

 #46630   Judokas
 02 Sau 2008 16:54
na gaudymas dviem avizelem man pasiteisina tik tada kai gaudau karsius ir jie maitinasi nebutinai prie dugno...tada toks tandemas gelbsti, bet virsuje as dazniausiai risu ne avizele o kabliuka.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė