Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Stinta jūroje, mariose; ežerinės stintos
 #42932   cesius
 15 Lap 2007 09:11
Manau artejant stintavimo bumui reiketu mums tokios temos. Galetume sudet savo dirbancias sistemėlės, gal kas uzsiima "samapalnu" sistemu gaminimu :?:

 #42933   cesius
 15 Lap 2007 09:18
Is savo patirtie :oops: galiu pasakyti, kad pasiteisino samapalna sistemele surista is ziobriniu raudonu plonasieniu kabliuku, stinta gerai pasikerta ir nenusipurto. Ka manot , broliai kurmiai :grin:

 #47508   Airis
 09 Sau 2008 17:30
gal kas paporintu mazga, kuriuo risamas pavadelio valas prie pagrindinio valo? butu gerai toks kaip ant valiukonio stintiniu sistemeliu)

 #47511   Edosius
 09 Sau 2008 17:50
Aš tai paprastai rišdavau. Suglaudi du valus, padarai kilpą, abu valus du sykius perkisši per tą kilpą ir liuks, jokių problemų. Tik nepamenu, kuria kryptimi pavadėli dėti, ar ilgesnis galas i viršų ar atvirksčiai.. čia tam kad pavadelis nebutu prisiglaudęs prie pagr. valo. Na jei teks šiemet ir man pastintaut, reiks prisimint tuos mazgelius. :lol:

 #47519   Skumbrotas
 09 Sau 2008 18:32
Reikalingas stintinių blizgučių papildymas planojamam vasario stintų puolimui. Pažiūrėjau parduotuvėse - vajee :/nu/n/x kokių naujų, gražių ( :!: :-D ) privežta... Gal jau kas išbandėt, gal jau kas galit įvertinti kibumą :?: :roll: Ar geriau pasilikti prie senų pernykščių dizainų, tų irgi yra :?: :roll:

 #47525   kamstis
 09 Sau 2008 18:45
[quote="Edosius"]Aš tai paprastai rišdavau. Suglaudi du valus, padarai kilpą, abu valus du sykius perkisši per tą kilpą ir liuks, jokių problemų. Tik nepamenu, kuria kryptimi pavadėli dėti,

As ir panasiai risu,vienas is paprasciausiu mazgu ir laiko liuks.Pavadelio gala dedi kad ziuretu i virsu tada nesipainioja su pagrindiniu :!: Na o apsuku tris ar net keturis kartu ;-) kiek netingiu :-D

 #47604   eLPi
 10 Sau 2008 08:45
Risu Edosiaus nupasakotu budu. Pavadelis turi "ziureti" i virsu :-ou-je

 #47704   Airis
 10 Sau 2008 16:54
jau ismeginau. super. aciu atrasiusiems.
p.s. specialiai vaziavau i valiukonio firma, pasiklausti kokiu mazgu jie risa stintines sistemeles. vienas darbuotojas atsake, kad mazgas firmos paslaptis! gerbiu tokius patriotus :grin:

 #47750   Zvejukas
 10 Sau 2008 21:19
jokia ten ne paslaptis... jei kam reikia parodysiu kaip rishti ... arba deivydas parodys lyg ishmoko jis :)

 #47795   Agis
 11 Sau 2008 10:53
Prisiskaites, kaip rusai zvejoja stintas pabandziau susiristi, kaip anie rekomenduoja.Zodziu risi be jokiu pavadeliu, kaip Drop shot sistemoj tiesiogiai ant valo, tik svarbu suverziant mazga laikyti taip, kad kabliukas ziuretu i virsu.Anot rusu zveju, taip isvengiama daug tusciu kibimu, nes ant ytempto valo (vienam gale svarelis, kitam stiprus sargelis), blizgute ar kabliukas stovi kietai tai stinta praktiskai stverdama pati pasikerta.
Perziurinejant girliandas atradau, kad pasirodo ir pernai buvau pora taip susirises, tik kazkodel neisbandziau :roll:
Risama paprastu Polomar mazgu ir nereikia sukti galvos del pavadeliu trumpumo ar ju susipainiokimo
http://www.animatedknots.com/palomar/in ... dknots.com

 #47799   Judokas
 11 Sau 2008 11:15
siaip viena karta gyvenime gaudziau stintas ir butent tokia sistmele naudojau...laimikis, 7,5KG stintu...nezinau ar tai daug bet tiek buvo..

 #47803   eLPi
 11 Sau 2008 12:01
Agi, as tokiu mazgu ir terisu kabliukus, nes sis metodas man lengviausiai isimine :oops:

 #47804   Agis
 11 Sau 2008 12:09
Tai, kad berods su trumpais pavadeliais pas tave :roll: Cia kalba eina, kad risasi be jokio pavadelio.

 #47805   eLPi
 11 Sau 2008 12:12
Butent taip risu kablius prie pavadelio :-ou-je

 #47807   Agis
 11 Sau 2008 12:20
Risu Edosiaus nupasakotu budu. Pavadelis turi "ziureti" i virsu

Butent taip risu kablius prie pavadelio

Sakau gi risasi be jokio pavadelio, karoce pamatysi ;-)

http://www.bassresource.com/fishing/drop-shot.html

http://www.bassresource.com/fishing/dropshot_fish.html

http://www.bassresource.com/fishing/DropShot_Rig.html

http://www.stoer-angler.de/dropshot-rig.php

 #47812   Edosius
 11 Sau 2008 13:28
Agi, tokią sistemelę ir aš turėjau, nepatiko :!: Realiai, kai su pavadėliu darai sistemą, tai įleidus sistemą vandenin, nuo kuršių marių srovės (ji tikrai yra beveik visose mariose), tą "girlianda" labiau tabaluojasi, kiekviena blizgutė ar kažkoks pririštas šudukas turi pavadėlio ilgio laisvą "kelią" ir juda tai viršun, tai apačion ir t.t.. Be pavadėlių, viskas kietai, gal vos vos juda kažkiek. Stinta plėšri žuvis, ji reaguoja i judesį, kad ir koks jis nestiprus būtų, taigis su pavadėliais geriau, vien dėl kibimų gausos, čia mano IMHO ;-)

 #47818   Agis
 11 Sau 2008 13:57
Paziuresim, sy sezona, jeigu jis bus :roll: butinai viena meskerele bus su tokia sistema, o paskum matysis, tinkama ana stintoms ar neaa.

p.s. paskutiniu laiku pastebejau, kad ana reguoja ne i judesy, o i masala :!: jeigu netinka, tai su blizgutemis gali tabaluotis, kad ir issigrezes isilgine ekete, o vat atitaiko tos dienos skanesta ir vos speji inleiusti ir kliovas.Sneku taip, nes turiu karcia patirty Juodkranteje, kai salia zmogus nespejo traukti ant karpio, o as ir raudele siuliau ir eseriuko ir girliandas keiciau :!fig!
Kai tik isdrysau paprasyti keletos gabaliuku, inleidau ir is karto kliovas :shock: Vat tau ir blizguciu judesys :lol:

 #47831   Airis
 11 Sau 2008 14:40
antradienio zvejyboje panasiai buvo, tik , kad eketes buvo vieno nuo kito per pora metru. vienam kibo, kitam silpniau, man kaip visados silpniausiai, o masalai vienodi. kartais ir ekete daug reiskia

 #47833   Edosius
 11 Sau 2008 14:55
Agis rašė: p.s. paskutiniu laiku pastebejau, kad ana reguoja ne i judesy, o i masala :!: jeigu netinka, tai su blizgutemis gali tabaluotis, kad ir issigrezes isilgine ekete, o vat atitaiko tos dienos skanesta ir vos speji inleiusti ir kliovas.Sneku taip, nes turiu karcia patirty Juodkranteje, kai salia zmogus nespejo traukti ant karpio, o as ir raudele siuliau ir eseriuko ir girliandas keiciau :!fig!
Kai tik isdrysau paprasyti keletos gabaliuku, inleidau ir is karto kliovas :shock: Vat tau ir blizguciu judesys :lol:
Aišku kad masalas pirmoje vietoje :!: Na šiemet galėsi išbandyti su tuo pačiu masalu dvi skirtingas sistemėles ir daryti išvadas. ;-)

 #49150   Kuzmičius
 27 Sau 2008 21:28
Man pirmoje vietoje fosforines avizeles,po to girliada su pavadeliais,trecioje vietoje masalai,ir t t. :)

 #52002   Kuzmičius
 01 Kov 2008 22:16
Diena toliau metant pasitaiko kliuviniu,tai sistemeleje pririsu paskutinius 1-2 kabliukus is plonesnio valo plius svarelis.Jei kliuvinys tai nepalieku visos sistemos. :)

 #87631   Skridžas
 22 Gru 2008 15:32
Gal kas gali parodyti kaip pavadėlis styntinei sistemėlai rišasi prie pagrindinio valio? :?:

 #87648   Vitolis
 22 Gru 2008 17:04
Skridžas rašė:Gal kas gali parodyti kaip pavadėlis styntinei sistemėlai rišasi prie pagrindinio valio? :?:
Taigi tada pasiskaityk aukshciau shitoj temoj ir bus aishku

 #93051   Airis
 26 Sau 2009 16:14
tiek prirasem apie mazgus, o kokio storio vala risame neuzsimineme. kiek maciau valdiskos suristos ant kokio 0.25 valo ar storesnio. ar bus didelis skirtumas jei risti ant plono 0.18 valo. kad kabinesis uz leduku tai faktas, bet gal bus geresnis kibimas? ar stintai dafeni valo storis.

 #93062   Edosius
 26 Sau 2009 16:27
Manau kad dafeni.. Na aisku nekalbu apie 0.5mm :-D Ne dafeni bus zvejui su plonu, daugiau raizgaliojasi, manau optimaliausias 0.2-0.22 :cool:

 #93073   Agis
 26 Sau 2009 16:37
Kadangi nemanau, kad dafeni, tai raisiojuosi ant 0.18.Taip pat nemanau, kad ir triuksmas anoms da feni :-D

 #93087   eLPi
 26 Sau 2009 16:53
Pasiziurejus i paskutine penktadienio zvejyba, galiu pasakyt, kad jei kibimas ne itin aktyvus, valo storis tikrai svarbus ;-) . Mano sistemeles buvo is 0,25 mm valo, o va Agio ir Kuzmyciaus pavadeliai is 0,18 mm, rezultatai tikrai skyresi :-D Dabar susirisau - pagrindinis 0,25, o pavadziai is 0,18 ir sumazinau avizeliu dydi :roll:

 #93106   saciokas
 26 Sau 2009 17:33
Kadangi rimtai ant ju uzpykau, tai reikia konsultacijos. Anksciau kai jos kibdavo, tai buvo dafeni kas kaip ir ant ko. Tai lemdavo keletas desimciu stintu maziau ar daugiau, dabar biski kitaip. Girdziu avizeles, blizgutes ir pan. Tai va net nezinau nuo ko pradet, bet itariu bandysiu aprasyt viska, o jus isdekit mane ir mano iranga.
1. Meskereles:
http://www.zvejys.lt/market/index.php?t ... t_id=77737
maniskes ismesiu is karto kai vaziuosi kita karta. Kinietiskas su..da.. jau stovi gerkleje, biski pasala ir kertant lusta ATSIBODO. Todel is karto prasau patarimo kokias pirkt. Pageidavimai, patogios, gerai transportuojamos. draugelis tikrai geras nusipirko(atrodo aises), bet netelpa i deze ir reikia nestis rankoj-nesamone. Aisku rasciau kokiu reikia, bet konkretus variantas butu geriau.
2. Sargeliai naudoju spyruokliunius su raudonu bumbuliuku gale :grin: kai dedi svinuka tai dar dar, bet kai uzdedi fofsforine blizgute tai jis beveik nelinksta, aisku jis kietas, bet gal dar kokiu variantu yra. Sargeliai dar nera beda.
3. Valas kaip dauk kas sneka 0.22mm. pagrindinis.
4. Sistemeles va cia tai klausimu kruva. Kol kas per mano trumpa stintininko karjera sistemeles naudojau tik pirktines. Ir tik keletos rusiu. Naudoju 5 kabliuku sistemeles. Geltonas kabliukas su apristu "celofaniniu" blizguciu. blizgutis melsvas arba permatomas oranzinis, dar keletas plaukeliu. Sitos sitemeles man tikrai pasiteisine. O tos visokios su geleziukais ir pan. man kazkaip neveikia. paskutini karta irgi pagrinde pagavau ant tos sistemeles kita 4 kabliuku su kazkokias geleziukais neveike. tai va man ir kyla klausimas, jei daryt paciam sistemeles tai kokius "gelzgalius" det. Su avizelem niekada negaudziau, blizgutes naudojau tik paskutini karta ir tik vietoj svorio. Tai klausimai butu tokie sistemeles storis? sistemeles gelaziukai? sistemeles apatinis svoris?
5. Apatinis svarmuo, tai kaip ir aisku svinukas, fosforien blizgute ar parasta eserine blizgute. Paskutine zvejyba priverte ir tai padaryti.
6. Gaudymo technika. kaip nesenas stintininkaas gaudau kaip ir visi masalai uzdeti i ekete ir lauki, karts nuo karto pakeldamas. Nuleidi iki dugno itempi vala, sargelis islinksta ir viskas. Bet po paskutines zukles dar suzinojom. Dedi vietoj svino eserine blizgute ir gaudai taip, kaip eserius virpini ir pastatai, kita virpini, keli ir vel pastatai. Man atrodo kad nepasitvirtino. Ka apie tai galvojat?
7. Masalai na cia tai irgi daugmaz aisku. karpis, kuoja, stinta. strimele ir pan. dazniausiai gaudau ant karpio ir kuojos. anksciau nesikundziau dabar jau galvoju. paskutinej zvejyboj nesiskyre ar karpis ar strimele, ar taip ar taip nekibo.
8. Vieta. anksciau uztekdavo keleto ekeciu ir gali zvejot visa diena, dabar pergreziau puse kursmariu is keleto ekeciu kazka sugebejau isprasyti. Toks vaizdas kad ju ten nera.
Epilogas. daug visko prirasiau, bet itariu paprastas atsakymas TA DIENA NEKIBO :-D

 #93239   Agis
 27 Sau 2009 00:40
Saciokas, net ir nekibe diena rezultatas gali skirtis dvigubai, kur dvi, o KUR KETURIOS :lol: O jei rimtai, tai ana su kiekvienais metais ynoringesne darosi, plius dar tik nedidele dalis jos jau nuejus gilyn i marias,kadangi uoste tikrai dabar jos pilna.Tikesimes, kad iki kito, nors labiau tikiu, kad dar igi kito savaitgalio ledas vel bus geras ir uzlipe jau gaudysim normaliau, be dideliu subtilybiu.
Kas liecia ta "eseriny" virpinima, tai toki buda jau praktikuoja ne vienas vietinis, taciau gaudo ant savadarbiu, labai panasiu i eserines blizguciu.Man ji i stintine kazkotai visai nepanasi, taciau aniems ji kibi.Skaitau, jog vietinai kazkaip zino sroviu jega ir sugeba isbalansuoti ta blizgute, kadangi ana vis kylstelejus panesa, zodziu zinant svory galima butu kazka pritaikyti :roll:
Del valu :roll: nezinau ar sutapimas ar nea, bet kai sistemele ant plonesnio valo, tai rodos geriau kimba, labiau tabaluojasi, bet LABIAU ir painiojasi ant ledo.Todel ir sakau, kad su tokiomis krutomis meskerelemis su beinercinemis ritukemis ir sunku zvejoti.
Del meskereliu :
Paveikslėlis
Ta virsutine, tai dabar naudojama.Ja naudojau jau seniai, bet vienu momentu kazkaip pasidare geda su tokiais senais yrankiais gaudyti, tai nusipirkau suomiskas tas apacioje.Po poros zvejybu padejau ir duodu su jomis pazvejoti tik sveciams :lol: Pagrindinis ju trukumas :lengvos :!: nesa zuvis nesa vejas, nesa kieno nors uzkliuvusi koja :lol: Kad nenestu, tai turi jau darytis visokius kalnelius is isgresto ledo ar pan., bet tada tie visi kalneliai tampa kliuviniais esant vejui arba sutemus.Tai, kad nesiknist, paprasciausia sugryzau prie senu yrankiu, kurie ir susdeda puikiai ir praktiskai kisenen gali susideti
Paveikslėlis
Jos rankena sunkoka ir norint dar galima pasunkinti ydedant i tusciavidure rankena svino gabaliuku sutepus kokiu tai silikonu, kad nesitabaluotu viduje.
Sakysit sunku, as sakysiu, nu ir tegul, bet man nenesa, tempdama zuvis daznai pasikerta, neluzta, nesilanksto ;-) ir viso labo tik
Paveikslėlis
:-D

Saciokas jai adsidurtum ant mariu toje vietoje kap as ir as apie tai zinociau, tokias tris meskereles padovanociau ;-) ir papasakociau ju ysigijimo istorija, kuria galima butu pavadinti "Istrauka is motinos Terezos uzrasu"
:lol: Kas cia dar :roll: apie valus atrodo rasiau savo nuomone, o apie masalus, tai ka cia ir sakyti, imi dezele ir jau ziuri pagal situacija :lol:
Paveikslėlis

jauciu eLPi ir Kuzmicius pagalvos; o kodel kibiausios neydejo :-D

Tai tiek tu mano minciu apie yrankius.

 #93245   Agis
 27 Sau 2009 01:08
Beje sargelio spyruokle pas mane slankiojasi ir kokio jautrumo man reik ar koki svarely pasirenku, taip ir nureguliuoju iskisdamas spyruokle.Beje spyruokles kietuma galima sumazinti ir ja istempiant.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė