Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Konkursas 18 m. ir jaunesniems forumo žvejams
 #491676   Vaidis
 04 Lie 2013 15:25
Fu, tarp sėmkių nuogliaudų pripyškinai, galėjai foną ir gražesnį parinkt....sėsk 2 :evil:
 #491679   ėrnis
 04 Lie 2013 15:48
Vaidi, vasaros vidury primint mokykla labai negražu... leisk bent jau 3mėn. nuo jos pailsėti. :D
 #491690   GerasisZ
 04 Lie 2013 16:43
Pritariu minimukui :gutgut :lol: O del sėmku, tai čia jau žmones kaltint, kurie taip šiukšlina, bet kokios čia šiukšlės- pora mėnėsiukų ir supūs jos visos, kaip nebuvusios ;uolrait tačiau dabar aplink mane visur jos mėtėsi, aišku galėjau ir paeiti truputį į šoną, bet nesmerkite už tai :lol:
 #491707   MariusM
 04 Lie 2013 18:58
"murziu" palikimas :lol:
Svarbiausia turim reportažų, kad ir kokie jie pasitaiko ,bet vistiek :gutgut
 #492263   GerasisZ
 07 Lie 2013 22:56
Pagal Rusijos sieną 2013-07-07
Po himnu apgiedotų Mindauginių, išaušo sekmadienio rytas ir tėtis man pasiūlė paplaukioti po skirvytės vandenis, orentuojantis dugnine suvilioti vieną kitą ešerioką :grin: Tuo žodžiu ,,pasiūlė'' gal ir netaip išsireiškiau- tetis žino, kad man siūliti nereikia, tiesiog pasakytų plaukiam ir iš manęs išgirsti žodį NE, toks pat procentas, kaip išgirsti kalbantį šunį :lol: Man tas pats, jeigu ir nieko nepagaučiau, išplaukus su valtimi gali išvysti tokių vietų, kur žmogaus koja dar nėra įžengus ir ten savaime aišku išlikus pilna gyvūnijos populiacija... Na tiesiog net nemoku nupasakoti... Galiu pasakyti tik tiek: :gutgut :gutgut :gutgut
Taigi, prieš įplaukiant į Skirvytę, tetis kažkur paskambino ir užsiregistravo. Kas nežino, tai kitame Skirvytės krante
Rusija, ir neužsiregistravęs žvejot neglėtum, nes iškart patrauktum dėmėsį šių kamerų:
HPIM1044.JPG
HPIM1044.JPG (31.54 KiB) Peržiūrėta 8234 kartus(ų)
Ir per pora minučių link tavęs jau artėtų pasieniečių laivas. Šie vyrai su kamerų pagalba puikiai vykdo savo darbą ir kontrabanda čia manyčiau neįmanoma ;uolrait Be to dėl įdomumo, nuo Pagėgių iki Skirvytės, Vitinės tokių bokštelių išviso stovi 9, o vieno tokio ,,statinėlio'' kaina siekia beveik milijoną, taigi nepigus tas laivelių stebėjimas :n.nee:
Ieškojome ešerių būrio maždaug pusės kilometro spinduliu aplink Skirvytės, atrodo, kad ištakos, Vitinės ištekėjimą, tačiau pavyko suvilioti tik keletą šimtagramių ir daug mažylių ešeriukų...
HPIM1050.JPG
Įsitaisėme, tarp dviejų valstybių sienų:
Tolumoje matosi ženklas žymintis Lietuvos sieną
HPIM1029.JPG
HPIM1029.JPG (43.32 KiB) Peržiūrėta 8234 kartus(ų)
O kitoje pusėje, ženklas žymintis Rusijos sieną
HPIM1036.JPG
HPIM1036.JPG (39.49 KiB) Peržiūrėta 8234 kartus(ų)
Užsimetėme ir laukėme... Čia truputis vaizdų dėl įdomumo :)
Iš ,,Google Earth'' paimtame vaizde, kur nuotrauka daryta 2003 metais, matyti, kad ant Vitinės ištekėjimo buvo viena sala:
Vitine google earth.jpg
O dabar upė sunėšė ir antrą...
HPIM1025.JPG
Tetis paskutinį kartą čia buvo vaikystėje, tai dabar liko be galo nustebęs, kaip čia viskas pasikeitę...
Kol aš čia paveikslavau salas, prasidėjo kibimas ir vienas po kito naktinį slieką pradėjo atakuoti ešeriokai, dugninės galūnėlė linkčiojo nuo smūgių :grin: Vieną po kito traukėme mažus ir didesnius dryžuotąsius ;-var-var. Apsidžiaugėme, turbūt užtikome būrį ''plot
HPIM1052.JPG
HPIM1053.JPG
Pagal mane visi ešeriai, žvejojami ant slieko, turi labai blogą savybę- iškart praryti masalą, kad net kabliuko nematyti... Ir mažyliai, kurie dar galėtų pagyventi įryja tiek, kad neapsikraujaves neišimsi... Aišku paledidi juos, bet man atrodo, tik pašeri žuvėdras...
Tai va taip stebiu savo galūnėlę, tik žiūriu tetis kerta, kotas perlinkes ir jau kažką ,,lupa'' :lol: Jau čia kažkas didesnio, nusprende tetis, bet jau ir taip matėsi nuo koto perlinkimo... O pasirodo, tai karšis susigundė slieku :)
HPIM1046.JPG
Dar po kelių dryžuotųjų, tečiui prie kranto vėl suspindi balta žuvis- raudė.
HPIM1049.JPG
Po poros valandų žvejybos pradėjo kilti vėjas ir atpūtė ,,debesų mišką''
HPIM1027.JPG
Virš galvos skraidė žuvėdros, bei kažkur skrido keleiviai iš Rusijos
HPIM1034.JPG
HPIM1034.JPG (34.57 KiB) Peržiūrėta 8234 kartus(ų)
Dar pasitaikė ir ešeriokas viršijantis 300g ribą :grin:
HPIM1051.JPG
Tačiau, kai sukilo vėjas ešeriai nebenorėjo maitintis, todėl smagiai pabuvoję gamtoje patraukėme namo ;-var-var. Plaukiant atgalios jau iš toli kažkas suspindėjo vidury Skirvytės. Priplaukus arčiau pasirodė nemažas žuvies kūnas...
HPIM1037.JPG
HPIM1039.JPG
Bandėme atversti, pasižiūrėti kas čia per ,,monstras'', bet nelabai tesigavo... O žuvis turbūt jau senokai vandenyje, nes uodega papuvus, bet turbūt tai buvo salatis, ir iš akies nustatėme, kad ,,žuvelė'' bus kokių 7kg :cool:
Štai aš pozuoju su 2didžiausias ešeriais, vienas mano, o kitas tėčio :grin:
HPIM1059.JPG
O čia žūklės laimikis:
HPIM1055.JPG
HPIM1055.JPG (127.91 KiB) Peržiūrėta 8234 kartus(ų)
Nesu aš žuvies mėgėjas ir jeigu būtų mano valia visai žuviai suteikčiau antrąjį šansą, bet kai nesi laivo kapitonas, tai tavo norai nelabai kam įdomūs :lol:
Tai tiek šį kartą meškerės broliai ir sesės, iki kitų kartų ::hai-bai
P.S visos žuvų nuotraukos darytos krante, nes valtyje labai nepatogu...
 #492272   vava
 08 Lie 2013 07:07
stebuklai :-D
GerasisZ rašė: Virš galvos skraidė žuvėdros, bei kažkur skrido keleiviai iš Rusijos
Dar pasitaikė ir ešeriokas viršijantis 300g ribą :grin:
 #492317   GerasisZ
 08 Lie 2013 09:56
Ups, truputį ne taip išsidėstė mintys :-D
 #492669   Waggleris
 09 Lie 2013 14:23
Negaliu tokius paskaites taip zvejot norisi :D. Saunuolis ziauriai geri reportazai!
 #492917   GerasisZ
 10 Lie 2013 14:58
Kanaluose 2013-07-10
Neturėdamas jokių planų, nusprendžiau trečiadienio rytą skirti žvejybai :) Iš vakaro pasiruošiau plūdinę ir nuojauta man kuždėjo, kad reiktų pasiimti ir spiningą, visgi ,,lydekynas'' vos už kelių šimtų metrų nuo kanalo kur žvejosiu plūdine, todėl esant nelabai geram baltos žuvies kibimui, eičiau spiningauti :-ou-je
Apie 7val. jau sedėjau prie kanalo, įsmeigęs akis į plūdę. Oras buvo puikus- saulė pasislėpusi po debesimis, štilis. Vos tik užmetus prie masalo susirinkdavo smulkmė, taip ir traukiau vieną po kito kuojeles, raudonsparnes, bei plakiukus...
Ir taip maždaug po valandos, lyg iš niekur nieko, atplaukė antelių būrys ir pradėjo užkandžiauti vandens augalais
HPIM1064.JPG
HPIM1067.JPG
Ir žinoma, tai man trukdė žvejoti, todėl atsistojau ir pamaniau, kad kaip įprasta paukščiams pasibaidys manęs ir nuskris, bet šie paukščiai turbūt nebuvo įprasti :lol: Jie visiškai manęs neišsigando ir toliau sau skabė augalus ir čepsėjo jais mėgaudamiesi. Pabandžiau pavaikyti juos meškerės galu, bet ir tai nepadėjo... Taip ir nesupratau, gal pavalgyti jiems buvo gyvybės ar mirties klausimas? :-D O kas man beliko daryti? Tik vynioti meškerę, ir va tą akimirką buvau begalo laimingas, kad pasiėmiau spiningą ''plot . Štai čia viskas ką man pavyko sužvejoti iki ančių okupacijos :lol:
HPIM1069.JPG
(viena kuojelė sumanė papozuoti ore :-D )
Ir po dešimties minučių aš jau išsivynioju spinigą prie kito kanalo, kur nemažai šansų suvilioti lydeką :grin: Iš debesų jau išlenda saulė, bet vis dar neprarandu vilties, kad lydekos maitinasi. Ir štai užmetu masalą prie kito kranto, pora tvičinginių judesių, pauzė, ir stagt- smūgis per kotą- kertu ir... YRA ;-var-var. Žuvis priešinasi, kartais suduodama stipresnį smūgi išsuka šiek tiek valo, nudžiugau- visgi nebus ta 300g. lydėkėlė ::liux Ir ištikrųjų prie kranto pasirodo apie kilogramą lydeka :grin: Uždedu akinius, kad neapaktų nuo saulės spindulių ir nupyškinu :lol:
HPIM1078.JPG
Paleidžiu, ir su šypsena veide judu toliau :grin: Partraukęs prie kranto vis truputį patampau, nes ne vieną kartą lydeka prasisuko, ir taip betampant tik vėl :-niak' ir žiūriu, kad jau plaukia lydekaitė prarijusi mano voblerį, gerai, kad ritės stabdis buvo atsuktas, nors ir nedidelė, bet išsigandus tikrai nemažai jėgos turi ;-var-var. gaila, kad visa ta jėga išsenka per pora sekundžių :lol: Taigi, be didelių vargų aš ją parsitraukiu ant kranto, vėl uždedu akinius, kad neapaktų ir gražiau papuozuotų :lol: ir paleidžiu atgalios.
HPIM1063.JPG
Kuo tolyn tuo karštyn, bet kol dar žvejot įmanoma- žvejoju. Mėtau, mėtau ir vėl netoli kranto prie lelijų silpnas stugtelėjimas per kotą, pamaniau, kad ešerys, nes ir jų čia pagaut galima, bet pasirodo, kad ne dryžuotasis čia... o ,,įspūdingo dydžio'' lydekaitė :-D
HPIM1087.JPG
Masalas tik per pus mažesnis už žuvį, norėčiau pamatyti, kaip dantytoji būtų prarijus tokio dydžio gyvą žuvelę :lol: Toliau spinigauju ir tik girdžiu kažkas šnopuoja už nugaros :!: Su dideliu išgąsčiu atsisuku, ir pamatau už poros metrų raguotą galvą,bet išgąstis nepraeina kol nepasitikslinu ar čia ne bulius. Ačiū Dievui - ne :grin: Galvoju, reikia ir tave nupyškinti rudoji karvute, traukiuosi fotoaparatą, bet karvutė turbūt pamatė, kad aš visai neįdomus ir patraukė atgal žolytės skanauti :lol: Visgi dar spėjau nufotografuot :)
HPIM1083.JPG
Taip atėjo ir 11val. ir jau beveik visiškai įsidienojo, todėl pamaniau pažvejosiu dar pusvalandėlį ir trauksiu namo... Ir mano sėkmei, žvejybos pabaigą papuošė, kaip jau ir sakiau, galimas čia laimikis- dryžuotašonis :) Kuris, taip pat susiviliojo, šį kart net ne per pus, o dar mažiau už save mažesniu masalu :-D
HPIM1097.JPG
O štai čia tas mano masalas, taip viliojantis žuvis. Rapala X-Rap. Turbūt mano kibiausias masalas, pirktas 2012 Vasarį, o jau spėjas suvilioti apie 15 margašonių, nors ir nedidelių, bet vistiek... :-D O dar kiek nepakirtęs... Ir jau aiškiai matosi padariniai, palikti po dantytųjų atakų... :)
DSCF2642.JPG
DSCF2642.JPG (35.32 KiB) Peržiūrėta 8072 kartus(ų)
DSCF2644.JPG
DSCF2644.JPG (63.7 KiB) Peržiūrėta 8072 kartus(ų)
Pozuoju su didžiausia šiandienos žuvimi :grin:
HPIM1081.JPG
Lydekų paleidimas:
http://www.youtube.com/watch?v=mI8vT4MA ... e=youtu.be
Iki kitų kartų ;-)
 #492927   Vaidis
 10 Lie 2013 15:18
Smagus reportažas :lol: Ypač lydekaitės :cool: :-D
 #493805   GerasisZ
 15 Lie 2013 16:50
Ieškant margio... 2013-07-15
Po varginančios šiandienos išvykos, pagaliau parsigavau namo... Visas subraižytas, nudilgintas (kaikuriuose vietose, manyčiau, netgi po kokius penkis kartus :-niak' ), nuvargęs... Pavalgau, tada patogiai įsitaisau kėdėje prie kompiuterio ir pradedu rašyti šį reportažą. Na, ar jau supratote kokį velnią aš čia išdarinėjau? Taip, tai su niekuom neįmanoma sumaišyti- šitaip nukentėti galima tik braunantis užžėlusiomis upės pakrantėmis ir bandant suviliotį tą išsvajotąjį laimikį- Upėtakį... Taigi, visiškai neturiu patirties upėtakių žūklėje, todėl net nežinau, kokiu dienos metu juos gaudyti, aišku, anksti ryte keltis tyngisi, tai su draugu nusprendžiame žūklę pradėti vidurdienį :lol: Miname link upės ir štai pakelėje varlinėja gandras. Nusprendžiau šį žavų paukštį nupaveiksluot :)
PICT0242.JPG
Einu artyn- gal pagausiu geresnį kadrą. Bet turbūt gandras pagalvoja- Ko tas padaras čia sėlina prie manęs?- Išskiečia sparnus ir pakyla, o kaip aš norėčiau mokėti taip pakilt aukštyn :lol:
PICT0245.JPG
Besišnekučiuodami su draugu net nepastebime, kaip greit atsiduriame vietoje :) Išsivyniojam meškeres ir judam upės krantu
PICT0247.JPG
Pamėtom, pamėtom vienoj vietoj ir judam tolyn, bet kuo toliau, tuos sunkiau darosi prasibrauti pro visokius dilgelynus, vijoklynus ir dar velnias žino ką '''bum Bet namo gi nevažiuosi... Todėl braunamės toliau ir besibraudamas užtinku jau paūgėjusį žiogelį :) Ir kaip šioje nuotraukoje man atrodo, labai piktai žiūrintį į mane :lol:
PICT0253.JPG
Turbūt vabzdys irgi nusprendė, kad nėra ko čia užsibūti šalia kažkokio milžino su fotoaparatu rankose, ir nurėpliojo sau...
PICT0254.JPG
Taip žvejojant jau praėjo pusvalandis, ir dar pusvalandis o to kliovo kaip nėra, taip nėra :( Pro augalus brautis jau išvis vos beįmanoma, lyg kovotum prieš gamtą tikraja ta žodžio prasme- eini, o vijokliai vyniojasi tau aplink kojas, net ir pargriuvęs buvau... Besibraudamas pamatau supuvusį rastą, o šalia jo pamatau tokį gražų padarėlį, kokio dar nesu matęs... :grin:
PICT0266.JPG
PICT0267.JPG
PICT0268.JPG
PICT0269.JPG
Ilgokai vyko ta fotosesija ir turbūt nemažai aš gyvūnėliui baimės įvariau vaikydamasis jį aplink tą rastą, bet negalėjau palikti tokio gražuolio nenupaveikslavęs :)
Judu toliau, ir štai pamatau gerą priėjimą prie upės, nueinu, vedu masalą ir gaunu smūgį per kotą ''plot Kupinu džiaugsmo balsu sušunku ,,Turiu'' ir kovoju su žuvimi, tiesa žuvis stipriai nesipriešino, upėtakio niekada nesu pagavęs, bet žinau, kad žuvis gan stipri, tad pamaniau, kad bus visai nedidelis, bet mano nelaimei prie kranto pamatau ešerį :x
PICT0255.JPG
PICT0256.JPG
o šypsena nuotraukoje vien dėl to, kad draugas paveiksluodamas prajuokino, o šeip tuo metu, tiek nukentėjus nuo gamtos, savijauta tikrai nebuvo gera...
Dar vienas upės ruožas:
PICT0260.JPG
PICT0260.JPG (129.94 KiB) Peržiūrėta 7930 kartus(ų)
Bandėme eiti toliau, bet dilgelės netgi pro kelnes pradėjo dilginti, todėl nusprendėme, kad šiai dienai užteks... Pėdinant atgal dar ir drugelis kadran papuolė:
PICT0264.JPG
Vėliau dar du :)
PICT0030.JPG
Tai buvo mano trečia upėtakių paieška, ir pirma vasarą, bet turbūt ir paskutinė, nes net skaudu nuo minties darosi vėl lysti į tas džiungles :lol:
Tai štai tokie įspūdžiai iš paskutinės žūklės, iki kitų kartų ::hai-bai
 #495850   GerasisZ
 24 Lie 2013 23:04
Fyderiu Aukštumaloje 2013-07-24
Praėjusi savaitė buvo lyg koks prakeiksmas mano kraštui- kiekvieną dieną siautėjo niekieno netramdomas vėjas :x Ir iš tiesų, tai buvo ne šiaip vėjelis, siautėjo mažiausiai 8m/s niekadėjas, net medžių šakos linkdavo perpus... O ką jau tokiu oru kalbėti apie žvejybą... Atsikeli ryte, siaučia vėjas, guodi save, kad galbūt vakare aprims, bet deja... Tada vėl lauki ryto... Ir vėl... Ir vėl... Ir taip tęsėsi ilgiau nei savaitę :superšokas Jau nervai nebelaikė, taip dar gyvenime nėra buvę, iš kur po velnių tas vėjas :!: :!: :?: Taip išaušo ir Liepos 24 ir kompiuterinės prognozės buvo žadėta, kad vėl pūs TAS niekadėjas... Bet mano džiaugsmui, jau nuo pat ryto vėjo nebuvo ir papietavus su draugu nusprendėme nuvykti prie vandens paplepėti ir pabūti išsiilgtoje žūklėje... Bet kaip vėliau supratom, padarėme klaidą nepaisydami kompiuterinės orų prognozės perspėjimų...
Atvykę susiruošėme jaukus
PICT0305.JPG
PICT0305.JPG (90.96 KiB) Peržiūrėta 7818 kartus(ų)
PICT0293.JPG
Tada patogiai įsitaisėme kėdėse ir plepėdami stebėjom fyderių viršūneles :)
PICT0294.JPG
Masalu domėjosi kuojelės, bei ešeriukai( kurių jaukas neturėtų vilioti :lol: )
PICT0303.JPG
PICT0303.JPG (50.16 KiB) Peržiūrėta 7818 kartus(ų)
Ir štai besėdint karšinis kibimas, kirtimas, nėra... Už penketo minučių draugui, nėra... Kažkaip keista, karšiai visada pasikirsdavo :? Toliau stebiu ešeriukų atakas signalizuojančią fyderio viršųnėlę, ir staiga karšinis kibimas, kertu, yra! Iš smūgių net nedvejojau, kad bus karšis :) Štai ir žvejys pozuoja su žuvimi
PICT0317.JPG
Kuo toliau, tuo aiškiau matėsi kylantis vėjas, ir tai tikrai nervino '''bum Besinervinant, dar vienas karšinis kibimas, kirtimas, NĖRA... :x Ir taip maždaug per pusvalandį sukilo tas jau ,,įprastinis'' 8m/s vėjas ir žvejot pasidarė nebemalonu, ir netgi stipriai šalta. Nupaveikslavau švendrus, kur pukiai matosi, kaip jie lenkiasi vėjui...
PICT0296.JPG
PICT0296.JPG (60.59 KiB) Peržiūrėta 7818 kartus(ų)
O čia viskas, ką pavyko sužvejot, per nepilnai dvi valandas.
PICT.JPG
O čia mano ir draugo didžiausios žuvys, hi hi mano vos ne tris kartus didesnė :tia-tau :-D
PICT0313.JPG
Taigi, susivyniojam meškeres ir minam namo, tiksliau neminam, o skrendam- pavėjui :lol: Dar gryžtant pamačiau ūkininko žiemai ruošiamą šieną, žmogus turbūt nemažai ūkio turi, nes tiek dar nesu matęs( arba galbūt čia ne vieno žmogaus) :)
PICT0319.JPG
O čia, dar truputėlį pailgint reportažą, keletas vaizdų, likusių už kadro:
PICT0283.JPG
PICT0288.JPG
O čia, jau sudžiūvęs rastas, nežinau kaip jums, bet man grinai primenantis krokodilą :lol:
DSCF2135.JPG
DSCF2136.JPG
Iki kitų kartų ::hai-bai
 #495914   rimantasm
 25 Lie 2013 08:56
O čia, jau sudžiūvęs rastas, nežinau kaip jums, bet man grinai primenantis krokodilą :lol:
Kažkaip labiau primena kardžuve ar marliną, nei krokodilą :)
Neblogas reportažas :gutgut
 #496103   GerasisZ
 25 Lie 2013 21:32
Dar vienas pasisedėjimas Aukštumaloje 2013-07-25
Po smagių vakarykščių pašnekesių, taip norėjosi dar truputį atsipalaiduoti prie vandens...Vakar iš vakaro pasižiūrinėja orų prognozę nudžiugome- pagaliau nėra vėjo! :gutgut Ilgai nesvarstę, vėl nusprendėme ramiai pasėdėti prie Aukštumalos vandenų... Prieš žvejybą, kaip ir buvau nusprendęs nekurti reportažo apie šią žūklę, nes šį kartą važiavau daugiau gamtoje pabūti, pailsėti( nors ir taip dabar vasarą vos ne kiekviena diena poilsis :lol: ) , bet visigi viena žuvis mane privertė tai padaryti...
Taigi, 6val. ryto jau skamba žadintuvas, akių vokai kaip prilipę, neina atmerkt, bet per penkias minutes pavyksta išsibudinti. Greit užkandu ir jau minam į žūklės vietą. 7val. jau judame upės krantu link savo mėgstamiausios vietelės ir... JI UŽIMTA :-niak' Iškart ,,sukyla nervai'', kaip taip gali būti - darbo diena, prie upės du žvejai ir vienas iš jų ,,mūsų'' vietoje... Vieta tolokai nuo kelio, turbūt žvejys ne šiaip ,,pataikė'', žino, kad čia viena iš geresnių vietelių... Na kagi, dabar kas belieka daryti, stojame belekur, ruošiame jaukus ir pradedame žūklę. Žūklės pradžią ,,pakrikštija'' pūgžlys '''bum .Nerimas kužda, ar tik nebūsime sustoje į kokį ,,pūgžlyną'' :lol:
Kita žuvis balta, ir tai kažkiek nuramina :)
PICT0346.JPG
Kai kas sako: Plakis- ne žuvis, bet ir jie turėtų pripažinti, kad plakis, geriau už pūgžlį :lol: Taip ir toliau kimba plakiai, bei kuojelės. Kuojeles, tai bent smagu su fyderiu traukti, pasitaikė ir mažesnių ir didesnių, o čia tokia vidutinė :)
PICT0345.JPG
Kaip tik panašią traukiant, kažkoks žvejys-praeivis, ėjo pro šalį ir pamatęs žuvelę rėžė tokį, man asmeniškai juoką keliantį, sakinį: -Čia tokia jau kepama. Pas va daugelį tokių, pagyvenusių žmonių, išlikęs tas ,,tarybinis'' mastymas- net negalvoja ar čia paleis ar čią ką- iškart į keptuvę... Pas žmonių, gimusių jau po tų ,,tarybinių'' laikų matosi kitoks mastymas, parėjęs jau iš žvejybos srityje pažengusių šalių, PAGAVAI-PALEISK. Ir aš pats 98 atvejais iš 100, laikausi šio principo... Tikiuosi bent šitokių nekepa:
PICT0347.JPG
Nors ką čia gali žinoti... :lol:
Taip bežvejojant praėjo jau ir pusantros valandos, o karšinio kibimo dar nei vieno, na ir jau susitaikiau, kad turbūt ši vieta ne ,,karšinė''. O laikas bėga nejuntamai, čia tik atvažiavom, o čia jau dvi valandos praėjo... Kad taip pamokose eitų :lol: Taip su draugu ir bekalbant, pokalbį pertraukia draugo šūksnis: -Tu pažiek kai tau kotas ,,dirba''!. Atsisuku i meškerę, žiūriu, kad ji vos ne per pus sulinkus :!: Nedelsdamas kertu, ir kovoju su žuvimi, prašančia valo :!: :!: :!: Net nenutuokiau, kas tai galėtų būti... Greičiausiai koks stambus karšis :grin: Bet kažkaip ne karšio bruožui - žuvis ilgai nepasiduoda. Ir jau tai suteikia tiek malonumo... :gutgut Tai buvo pirmoji jau rimtesnė mano kova fyderiu ''plot Ir pagaliau žuvį pavyksta parsitraukti prie kranto ir Ją pamačius akys išsprogsta :/nu/n/x Ir kai žuvis jau buvo saugiai ant kranto, kiek vėliau iš draugo pasakojimo sužinojau, rėkavau kaip tikra beždžionė :-D Kur čia nerėkausi, laimės tiek, kad viduj nebetelpa :lol: Tai vat didžiausias mano gyvenimo ešerys: 800g. ir 38cm. :grin:
PICT0323.JPG
PICT0328.JPG
PICT0348.JPG
Šypsena ligi ausų,o kaip čia nesišypsosi... :grin:
PICT0335.JPG
Susiviliojo mėšlinių sliekų kuokštu, jauke buvo kapoto, gyvo jauko priedų, gal ir tai dar padėjo suvilioti ešerį. Toliau žvejyba tęsėsi jau su tokiu džiaugsmu, kad neįmanoma nupasakoti... :lol:
Įsidienojus, kibimai visiškai nustojo ir fyderiai stovėjo nukrutėdami:
PICT0337.JPG
Todėl pradėjom pakuotis daiktus, čia viskas ką pavyko sugaudyti :)
PICT0341.JPG
Šį kartą sulaužiau neseniai pačio apkalbėtą taisyklę pagavai-paleisk ir paėmiau savo didžiausią gyvenimo ešerį namo :roll: Visgi norėjau pasipuikuot prieš namiškius su ešeriu, kokio jie dar turbūt gyvenime nėra matę :lol: O taip tai pastoviai ,,pudrina smegenis'', kad iš žvejybos tusčiom gryžtu - prašo didesnes lydekas ar starkus parvežt - bet man jų prašymai perniek... Gaila man kiekvieno gyvo organizmo... O čia nuotraukos įtikinimui, nepeikit už jas, važiavai, tik kaip sakoma šeip gamtoj pabūt, neėmiau nei svarstyklų, nei metro, nes nesitikėjau įspūdingesnių egzempliorių, bet dažniausiai taip ir būnai, kai nesitiki...
PICT0350.JPG
PICT0361.JPG
Iki kitų kartų :/braj;
 #496106   Vaidis
 25 Lie 2013 21:39
Gražus ešerys :gutgut
 #496553   GerasisZ
 28 Lie 2013 15:02
Pasiilgtu spiningu... 2013-07-27
Vakar, jau vakarop, sedėdamas namuose, pagalvojau, kada gi aš paskutinį kartą žvejojau spiningu? Ir baisiausia, kad šito net negalėjau prisiminti :!: Todėl nedelsdamas rašau draugui ar jis nenorėtų prisijungti, jis pasvarstęs sutinka ir mes jau judame link vieno kanaliuko :) Mus netoli kanalo pasitinka geltonai žydinti pieva
PICT0385.JPG
Atvykę išsirenkame masalus ir aptarinėdami įvairiausius dalykus judame kanalo krantu. Neužilgo pajaučiu jau tą pamirštą jausmą - smūgį per spiningo kotą... Šypsena veide- kovoju su žuvele :grin: Draugas stovi šalia, laukdamas, kada galės griebti margašonę. Bet aš jį patikslinu, kad tai nebus margašonė, jeigu, tai būtų margašonė, tai nebent šiūmetinė :lol: Ir neklydau, ant kranto ešerys ir dar gavęs vieną trišakį į kuprą :lol:
PICT0364.JPG
Nupaveiksluoju ir einu toliau... Metu, traukiu, metu, traukiu, metu, traukiu... Ir vėl tik ''bumt'' smūgis :!: Traukiu jau kažką stambesnio negu anakart, bet vistiek... Priek kranto suspindi, dar toli iki legalaus dydžio, lydekaitė... Nusipšypsau aš jai tokia ironiška šypsena: Ech... Atkabinu, nupaveiksluoju ir paleidžiu...
PICT0375.JPG
Draugas juokiasi:
-Rimtiems žvejams, rimtos žuvys :lol:
-Ha ha, labai juokinga,-atšaunu.
Jau noriu sakyti, kad aš bent gaudau, ne kaip tu, bet mane pertraukia jo šūksnis ''Turiu''. Na ir sekasi... Bet, kai ant kranto pamatau žuvį, negaliu sulaikyti juoko visą minutę :-D
PICT0372.JPG
Draugas nebeturi ką pasakyt- kėbli situacija :lol: Na, gal ir klydau :lol: ,- teisinasi jis. Užsikrovęs vitamino C judu toliau. Ir greitai krante dar vienas ešerys, tiesa šis didžiausias pagautas šitame kanale :)
PICT0367.JPG
Smagu, tikrai smagu, šiltas vakaras, jokio vėjo, eini kanalo krantu, aplinkt tylu, retkarčiais pasigirsta paukščių čiulbėjimas - visas gamtos grožis... O tuo labiau dar ir pagaut eina, nors ir vėl nelegalas, bet vistiek...
PICT0365.JPG
Tačiau saulė jau ritasi žemyn, ir katik buvę šilta, jau pasidaro šalta... Laime, maždaug po 10min. organizmą sušildo dar vienas smūgis per spiningo kotą :grin: Tiksliau, ne pats smūgis, o kova su žuvimi, šita jau turbūt legalas, kova aišku įspūdžių nepaliko, na, bent sušildė :)
PICT0452.JPG
PICT0456.JPG
Prasideda saulėlydis...
PICT0460.JPG
PICT0460.JPG (33.87 KiB) Peržiūrėta 7660 kartus(ų)
Žvejo dvasia neleidžia trauktis, judame toliau dar bandydami kažką suvilioti ;;yel
Saulė jau visai žemai...
PICT0478.JPG
PICT0478.JPG (42.35 KiB) Peržiūrėta 7660 kartus(ų)
Bet mes vis dar judame tolyn...
Saulė pasislepia už kažkokio medžio tolumoje, vaizdas pasakiškas...
PICT0487.JPG
PICT0487.JPG (24.68 KiB) Peržiūrėta 7660 kartus(ų)
PICT0489.JPG
PICT0489.JPG (24.26 KiB) Peržiūrėta 7660 kartus(ų)
Pradeda kilti rūkas
PICT0505.JPG
Jau nusprendžiame po poros metimų apsisukti ir traukti namo, ir man dar pavyksta suvilioti margašonę :!: Tiesa ši pasikirto per šoną, gal preiblandoje tiksliai nepataikė į masalą :lol:
PICT0499.JPG
(Nežinau dėl ko nuotraukas neryški, gal dėl to, kad rūkas, o gal ranka sudrebėjo...)
Saulė nusileidžia ir sukyla tirštas rūkas
PICT0511.JPG
Todėl greitai skubame namo :v-ar
Tiek šį kartą ::hai-bai
 #496939   GerasisZ
 30 Lie 2013 09:59
Skirvytėje iš valties 2013-07-28
Sveiki :/braj;
Jau gan vėlų šeštadienio vakarą, tik gryžus iš lydekų žūklės, gavau iš tečio pasiūlymą, sekmadienio popietę atsipalaiduoti ant vandens. Yeeee, rytoj vėl į rybalką! Tikrinu orus, hmmm, bet palauk, juk vidurdienį +28 karščio! Skubu įtikinėti tėtį, kad vidurdienį mes ant vandens neatsipalaiduosim, o tik šusim ant saulės ir žuvys tokiu karščiu tikrai nenorės maitintis... O kas norėtų maitintis vos ne verdant, kaip puode? Ir mano laimei, po 10min. įtikinėjimų, man pavyksta :) Nors ir ne su didžiausiu noru, bet tėvelis užsistato žadintuvą ant 6.00 :grin:
Taigi, prieš septynias mes jau plaukiame Skirvytės paviršiumi. Ant kranto savaitgalį vietos nelabai ir terasi... 2,3 Skirvytės krantinės ,,nusėtos'' palapinėmis, po truputį iš jų lenda užtinę veidai, juokingas vaizdas :lol: , kiti žvejai jau anksčiau pradėją rytinę žūklę, sėdi, bandydami kanors suvilioti... Plauki ir visų žvilgsniai krypsta į tave ir jų akyse aiškiai įžvelgi norą, norą irgi plaukti... Ha Ha, tas geras jausmas, gal ir negražus, pasipūtėliškas, bet geras... Tas jausmas, kai kiti tau pavydi :twisted:
Atplaukiame į vietą, leidžiame inkarą, metam po dugninę ir laukiam... Ilgai laukti nereikia, staigūs ir trumpi meškerės galiuko liktelėjimai parodo, apie kimbantį ešeriuką. Laukiu toliau, kibimai nustoja... Ehhh... Mažylis bus nudraskęs slieką... Partraukiu - ''akurat''. Dedu naują, metu. Laukiu. Vėl ''prisikniso'' ešeriukas... Stipresnis timtelėjimas, kertu - nu ką, pareik čia mažyli :twisted: Jo laimei nepasikirto, o tai būčiau truputį baimės įvares, kad nebeliestų mano slieko, kol neužaugs :lol: Tečiui taip pat, ta pati problema su mažyliais. Vėl užsimetu, netrukus ilgesnis ir jau stipresnis kibimas, kertu, ir kažkas muistosi. Pasirodo tai kuojelė
PICT0534.JPG
Ešeriukai pasitraukia, prasideda plakių kibimai, na, vis geriau nei mažyliai dryžuotieji :) Po keliu nedideliu plakiūkščių ištraukiu ir šios dienos didžiausiąjį plakį
PICT0532.JPG
Tetis per tą laiką ištraukia ir karšį. Po karšio tečiui pasirašo ir didžiausia šios dienos kuoja
PICT0529.JPG
O kur manoji žuvis? Normalesnis kibimas, kertu, Ahh kažkas yra, bet ne tas, ne tas ko aš noriu... Pasirdo, tai šiek tiek didesnis ešerys
PICT0535.JPG
Dar ir pasienietis sutrukdo žvejybą :-ug turbūt norėdamas patikrinti kas mes per vieni. Paprašo mūsų dokumentų, dokumente turi būti asmens kodas, namie teturėjau pirmos klasės mokinio pažymėjimą (dabartinis kažkur nusimetė), vyriškis pažiūri dar į 7metų vaiko nuotrauką, tada kiek suglumęs į mane, paaiškinu kame reikalas... Viskas gerai. Puiku, pagaliau galiu tęsti žvejybą toliau.
Užsimetu ir netrukus karšinis kibimas. Kertu, ir pagaliau, pagaliu jaučiu, kad turiu karšį, nors ir ne per didžiausią, bet vistiek :) Bet tuo pat metu, tetis ištraukia apie 1,5kg. karšį ir mano džiaugsmas kažkaip išblėsta, nes tas mano karšiukas, prieš 1,5kg. tėvelį, tikrai atrodo apgailėtinai :fingal: Bet nenusimenu, vis dar jaučiu, kad šiandien dar pagausiu tą ''savąją'' žuvį :) Užsimetu, vėl karšinis kibimas, kertu ir vėl jaučiu karšį :grin: Šiek tiek didesnis, bet neįspūdingas... Metu vėl į ta pačią vietą, kažkas kimba, ištraukiu - plakis. Po to vėl plakis, ir dar vienas :neutral: Po to ištraukiu dar ir pūgžlį
PICT0390.JPG
PICT0390.JPG (38.31 KiB) Peržiūrėta 7579 kartus(ų)
Nenoriu prisikalbėti, bet dabar šių žuvų pagaunu žymiai mažiau, negu praeitais ar užpraeitais metais, ir tai tikrai mane džiugina :grin:
Stovėjom ties Skirvytės viduriu, todėl nusprendžiau laimę išbandyti rusų pusei :twisted: Užsimojau kiek tik eina, ir švinas jau leidžiasi pas kaimynus :) Laukiu 5min., 10min. - nieko, nei ešeriukai nekrutina. Nusprendžiu dar palūkėti 5min. ir permesti. Laukiu ir kibimas, valą atleidžia - beveik garantuotai karšis :grin: Kertu ir Auu Yeeee, tas ko aš šiandien ir laukiau... ;-var-var. Žuvis prašo valo, kiek patraškėjas ritės stabdis nutyla, ir sunkiai sukdamas ritę traukiuosi žuvį link savęs. Prie valties nenori kilti į viršų, bet šiek tiek pakovojus, pavyksta žuvį parsitraukti. Ant paviršiaus suspidi nemažas karšis, tiesa, didžiausias mano gyvenime :grin: 2.41kg. ir 54cm.
PICT0516.JPG
PICT0544.JPG
Labai atsiprašau už foną, bet kai fotografas tetis, tai jam nesvarbu kaip, svarbu tik kuo greičiau :lol: Aišku ir pačio kaltė, neapsižiūrėjau...
Dar pažvejojame pusvalandį, bet jau ir 10.30 , kaip ir buvo išpranašauta darosi karšta, ir žuvys nelabai benori kibti... Todėl vyniojam meškeres ir plaukiam šeip pasiplaukioti :) Štai kokių kadrų pavyksta užfiksuoti mariose:
Prieš saulę, išskietęs sparnus, šildosi kormoranas :)
PICT0406.JPG
PICT0406.JPG (30.27 KiB) Peržiūrėta 7579 kartus(ų)
PICT0408.JPG
PICT0408.JPG (31.96 KiB) Peržiūrėta 7579 kartus(ų)
Netoliese, ant į vandenį įvirtusio medžio, tupi visas pulkas
PICT0426.JPG
PICT0428.JPG
Pasibaido mūsų ir nuskrenda...
PICT0429.JPG
Kažkada, šie gražūs paukščiai, buvo įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą, o dabar jų prisiveisė tiek, kad buvo pradėti naikinti... Gamtosaugininkai tikina, kad šie paukščiau daro didelę žalą gamtai - jų išmatos, dėl kažkokios priežasties labai rūgščios ir medžiai, kuriuos šie paukščiai dažniau apšika ( pvz, kur jie dažnai tupi) nudžiūsta, o taip pat paukščių pagrindinis maistas žuvis...
O čia žuvis, kuri ir vėl prieš mano valią, buvo paimta namo - vešim pas senelius... Būčiau pasiėmęs tik savo karšį, na, bet čia tėčio valia...
PICT0527.JPG
Ir vėl nepasiėmiau svarstyklių, kai iš vakaro tyngi susiruošti daiktus, tai ryte visko ko reikia prisiminti neįmanoma :lol: Nepeikit už šias nuotraukas...
PICT0557.JPG
PICT0558.JPG
Iki kitų kartų ::hai-bai
 #496977   Martiz
 30 Lie 2013 13:22
Super zvejyba, super aprasymas, su visokiais "auu yeee" ;-var-var.
 #496978   GerasisZ
 30 Lie 2013 13:25
Bandžiau perteikti visas emocijas :-D
 #498003   GerasisZ
 03 Rgp 2013 23:02
Margio paieškos 2... 2013-08-03
Po paskutinio brovimosi, per apžėlusius, civilizacijos nepaliestus, upės krantus buvau pasižadėjas vasarą ten daugiau nebelysti, bet visgi neišlaikiau ir sulaužiau pasižadėjimą... Margio žūklė tiesiog viliote vilioja...
Ir vėl su draugu jau organizuojame žūklę, vienam man sakyčiau kažkaip nejauku eiti ten, kur iki artimiausios gyvenvietės 2km., na, bet jaigu žuvis kibtų, tai ko tik nepadarysi, kad ją suviliotum :) Šįkart į žūklę išsiruošėmė jau vakarop, nes dieną saulė kepina be gailesčio... Iš klaidų mokomasi ir šį kartą nusprendėme judėti vandeniu, o ne dilgelėmis apaugusiu upės krantu.
Atvažiuojam apie 18.00, brendam į vandenį ir judam prieš srovę, nepraėjus nei 10min. vobleriuku susidomi aukšlė :lol:
PICT0517.JPG
Prieinam ir gilesnių vietų, kur upėtakių kažin ar yra
PICT0522.JPG
Užtat tokioj vietoj pasirašo ešerys :)
PICT0520.JPG
PICT0520.JPG (50.74 KiB) Peržiūrėta 7450 kartus(ų)
Labai daug upės vietų užversta medžiais
PICT0567.JPG
Bet nors ir esu pradentatysis šioje srityje, bet jau žinau, kad upėtakiams tokios vietelės patinka ;uolrait Taip, panašioje vietelėje ir sugavau tą pirmajį savo gyvenime upėtakiuką, nors dydis tikrai neįspūdingas, bet visgi tai pirmasis mano margis!
PICT0547.JPG
PICT0550.JPG
Graži žuvis... Ir jau kažkieno ragauta( iš uodegos matosi :lol: ) laimei, jam pavyko pasprukti ir tikiuosi daugiau niekam nebepakliūs į nasrus :)
PICT0558.JPG
PICT0556.JPG
Smagu, pagavus savo pirmajį savo gyvenimo margį nuotaika iškart pakyla, neužilgo ir draugas ''įsega'' tokį pat ''sprindinį''. Judame toliau, kol vėl prieiname gražią vietelę, kur pagaunu ir savo antrąjį...
PICT0562.JPG
PICT0563.JPG
Taip ir pasiseka pagauti, dar maždaug po 4 tokius mažylius, iki prieiname į vandenį įvirtusį rastą, po juo likusi gera slėptuvė, pravedu ten savo sukrę ir gaunu stipresnį smūgį ir ant kablio jaučiu jau šiek tiek didesnį negu sprindinį margį. Žuvis nors ir maža, bet stipri... ;-var-var. Tai nepalyginsi, su tokio pat dydžio lydekaite :)
Ir štai po trumpos, bet smagios kovelės, ant kranto margis jau per du delnus :lol:
PICT0535.JPG
(rankos nuotraukoje matosi trys, nes aš laikiau žuvį, o draugas mėnėsio ženklą ir fotoaparatą)
Su žuvimi nesifotkinau, visgi dar mažylė, labai jau nekaip atrodytų su manim :lol:
Paleidus, taip greitai movė atgal, kad net nespėjau kadro pagauti -:saliut
PICT0559.JPG
Tas tikrasis žvejybos kaifas - eini, aplink visur laukinė gamta, čiulba paukščiai, čiurlena vanduo
PICT0541.JPG
o dar ir kimba... Mėgavimąsį gamta pertraukia draugo šūksnis ''turiu'' , pamaniau, kad nieko rimto, kaip visada, įprastas sprindinis, bet tada, kaip jau ne kartą esu pastebėjas, kai žvejui užkimba stambesnė žuvis, ir kaip mes su draugu sakom, veidas būna ''persigandęs'', na ir kitaip net nežinau, kaip tai būtų galia apibūdinti :lol: . Tai vat grinai toks ir buvo tą akimirką draugo veidas, pažiūriu į jo kotą, perlinkęs ir gan stipriai purtosi nuo smūgių. Greitai ištraukiu savo meškerę ir stebiu jų kovą, žuvis bando lysti į ''karegynus'' bet kažkaip pavyksta ją iš ten iškrapštyti ir paviršiuje suspindi gražus margio kūnas... Draugas komanduoja, kad greičiau griebčiau žuvį, bijo, kad tik nenueitų... Na ir pats ne kitaip elgčiaus :) Ir štai ant kranto gražuolis margis... Apima šioks toks pavydas :,-wow
1085398_561447183918525_2128728958_n[1].jpg
1085398_561447183918525_2128728958_n[1].jpg (56.03 KiB) Peržiūrėta 7450 kartus(ų)
Jau legalas ( namie pamatavo, palei kotą, apie 35cm.), bet net nesvarstant keliauja atgal savon stichijon :)
1081064_561446270585283_228624506_n[1].jpg
1081064_561446270585283_228624506_n[1].jpg (38.1 KiB) Peržiūrėta 7450 kartus(ų)
(nuotraukos darytos draugo fotoaparatu)
Sekmės dalykas... Dar pavyksta pagauti pora ''sprindinių'' ir traukiam atgal, link dviračių... Kadangi reikia nuotraukos su žveju, tai paprašau draugo, kad nupaveiksluotų mane spiningaujant :)
PICT0576.JPG
Einant pamatau gandralizdį, su jau užaugintais mažyliais...
PICT0529.JPG
Ir tai taip smeigia per širdį... Atrodo katik parskrido, katik prasidėjo vasara, o jau vaikus užaugino ir jau tuoj išskris... Baigsis atostogos, vėl mokslo metai, vėl mokykla... Ehhh...
Sėdame ant dviračių ir minam namo, riedant namo leidžiasi saulė, kiekvienas saulėlydis gražus, juo užsibaigia kupina įspūdžių diena :/brazasista
PICT0531.JPG
PICT0533.JPG
Tiek šį kartą ::hai-bai
 #498048   Gedcka V
 04 Rgp 2013 11:44
Neblogai :) Gaila, negyvenu žemaitijoj, būt smagu su tokiu žveju jau ir pagaudyt ;-) :gutgut
 #498049   GerasisZ
 04 Rgp 2013 12:01
Tikrai gaila, norėčiau ir aš kartu su tamsta pagaudyt lynų, tokių gražuolių paršiukų dar nebuvau matęs ;-var-var.
 #498596   GerasisZ
 06 Rgp 2013 12:57
Tradiciškai Skirvytėje 2013-08-04
Šios vasaros Sekmadieniais, jeigu tik pasitaiko tinkamas oras, bei randame laisvo, jau kaip ir tradiciškai vykstame atsipalaiduoti ant vandens. Tokia tradicija man laaaaaabai patinka :-D Čia jau ne pirmas reportažas apie panašią žūklę, todėl šia žvejybą apžvelgsiu trumpai ;-)
Apie 6val. ryto mes jau ant vandens. Užsimetus dugnines iš karto masalą atranda kažkas smulkaus, netekęs kantrybės ištraukiu meškerę ir žuvis laibai nustebina, tai nebuvo mano tikėtasis dryžuotašonis, ant kabliuko buvo pasikabinęs - mažylis storasprandis :lol:
PICT0579.JPG
Paleidžiu atgalios ir toliau ''rybačinu''... Ankstus rytas, visur pliauška, čiauška žuvys, net ir trumpučiu, maždaug 2m. atstumu nuo valties, rodo savo uodegas žvynuotosios, bet niekaip negalėjau isižiūrėt, kas ten taip šėlioja :roll: Taip man bežiūrint, vos nepražiopsojau karšio kibimo, visgi spėjau uškirst ir štai šios dienos didžiausias kuprius :)
PICT0595.JPG
Tetis taip pat, vos man pagavus savąjį, ištraukia vienaakį ''piratą'' :lol:
PICT0591.JPG
Dar po vieno karšio, pagaunu ir stambią kuoją, nors ir stambi, bet ant dugninės, kaip GeckaV yra sakęs ''parėjo vos ne ore...''
PICT0597.JPG
Tečiui pavyksta pagauti dar ir ''motininę'' raudę :)
PICT0603.JPG
Taip mėgaudamiesi gražiu oru, gamta, ištraukiame dar keletą karšių, bet jau ir apie 8ryto, išlindo kaitri saulė, o dar ir vėjas sukilo, oras :/nek Sėdime subiuojami bangų, kibimai aprimo, pradeda kibti tiktais plakiai...
PICT0593.JPG
Ilgai neužsibūname ir patraukiame namo...
Štai ir žvejys su stambia kuoja, susiraukęs nuo į akis spiginančios saulės , bet vistik laimingas :)
PICT0605.JPG
Čia žuvis, kuri ir vėl keliauja pas senelius, kad ir koks geras anūkas būčiau visgi žuvies man labiau gaila, laimė seneliams, kad jų sūneliui žuvies negaila... :lol:
PICT0584.JPG
Čia kuojos pamatvimai dėl įdomumo 35cm. ir ~500g.( kokias svarstykles seneliai turėjo, su tokiomis ir svėriau :) )
PICT0609.JPG
PICT0618.JPG
PICT0618.JPG (94.82 KiB) Peržiūrėta 7341 kartus(ų)
ir raudės :) ~30,5cm. ir ~450g.
PICT0612.JPG
PICT0622.JPG
PICT0622.JPG (68.67 KiB) Peržiūrėta 7341 kartus(ų)
Tiek šį kartą ;-)
Ir mėgaukitės vasara, kol dar ji yra! ::hai-bai
 #499738   GerasisZ
 11 Rgp 2013 14:17
Atostogos Plateliuose 2013-08-08; Tradicinis Sekmadienis 2013-08-11
Vasarai einant i pabaigą ir dar trumpam užplūdus vieniems iš paskutiniūjų karščių, o gal ir paskutiniesiems, kūma pasiėmė savo krikštasūnį ,t.y. mane :tia-tau , dar paatostogaut :grin: Smagu, o tuo labiau dar ir ne Klaipėdoj ilsėsimės, o Plateliuose ;-var-var. O kokios atostogos be meškerės rankoje??? Bet, bėda tame, kad esu čia buvęs tik vieną kartą ir tai gal 8 metų, todėl net neįsivaizdavau kokios ten pakrantės, kokius įrankius rinktis ir pnš... Bandžiau ieškoti informacijos, bet nelabai tesigavo... Visgi nusprendžiau pasiimti plūdinę meškerę, nes tai turbūt universaliausias įrankis ežere ;uolrait Trečiadienio vidurdienį atvykstame prie ežero, vaizdas netoks, kokio tikėjausi... Tikėjausi ramumos, keleto žmonių, o čia pasirodo pliažas... Na nieko, visą dieną pramirkęs vandenyje, ~21.00 išsiruošiu i žūklę. Pasidarau gal tris saujas jauko - pakaks. Fotoaparatą palieku namie, tiesą sakant, kažko pagauti nesitikiu. pasijaukinu ir vieną po kitos traukiu raudeles, vien raudes ir nieko kito, tiesa, mačiau aplink besisukiojančių ešeriukų, bet kadangi žvejojau ant kukurūzo, jiems žinoma, tai visiškai ne prie širdies. Apie 22.00, jau visiškai prietiemoje, vos tik užmetus plūdė nerdavo į dugną ir vieną po kitos pradėjau traukti 200-300g. raudes! Tai buvo taip neįtikėtina ir taip smagu... :che-he: Ir taip traukiau ligi pat tol, kol nebegalėjau įmatyti plūdės, pagavau virš 10. Taip gailėjaus, kad patingėjau pasiimti fotiką... Bet pasiryžau rytoj ryte sugrįžti vėl :twisted:
Iš lovos pakylu be 15 aštuonios. Gal jau ir šiek tiek per vėlai, bet nesijaudinu ir tuoj jau žvejoju. Nors ir ankstus rytas, bet saulė jau spigina
PICT0642.JPG
Netrukus ir pirma žuvis - kuojelė
PICT0637.JPG
Hmmmm, kažkaip keista, vakar jų nebuvo :?
Po jos seka dar vien, beveik identiškai vienoda :neutral:
PICT0637 (2).JPG
Po tos dar viena, ir dar :x
Pagaliau po šių, jau kiek didesnė :)
PICT0639.JPG
Taip ir traukiau tas kuojeles - 4 mažos, 1 didesnė, 4mažos... Nei vienos, kad ir tos pačios raudės, karoso, ar ko kito 'viarkt Taip ir nesupratau kodėl, kad jau atsinešiau fotika, tai ir nupaveikslavau ką pagavau... Dar ,pasirodė, įdomus dalykas, kad tokių žalių kuojų nugarų nebuvau matęs :lol:
PICT0648.JPG
Spalva identiškai prisitaikiusi prie dugno žolių spalvos :koliorava
PICT0656.JPG
Gylis šioje vietoje apie 1.5m. o dugnas matosi, kaip būtų 10cm. vandens, tikrai stulbinantis vandens skaidrumas :gutgut
Apie 9.30 žuvys visiškai nustojo kibti, o ir žvejot tapo nebeįmanoma, nes karščio, netgi tokiu laiku, mažiausiai +28...
Daugiau pažvejot Plateliuose laiko neberadau... O čia dar keletas vaizdų:
PICT0632.JPG
PICT0640.JPG
PICT0641.JPG
Čia irgi toks, savotiškai įdomus objektas :)
PICT0675.JPG
PICT0675.JPG (52.71 KiB) Peržiūrėta 7235 kartus(ų)
Platele...
PICT0665.JPG
Tai tiek iš atostogų Plateliuose :grin: O dabar dar trumpai apie šiandienos žūklę
Šiandien sakyčiau gerokai suvėlavome ir meškeres įmerkėme tik apie 8val. ryto. Saulė tai išlysdavo, tai vėl pasislėpdavo už debesų, vėjas tai sustiprėdavo, tai apriimdavo, blogiausia, kad dar ir kryptį keitė... Nu, žodžiu, oras :/nek Tai ir labai įtakojo kibimą... Žuvys visiškai nenorėjo maitintis, pirmojo kibimo reikėjo laukti apie 20min. ir jeigu mažo ešeriuko timptelėjimą galima vadinti kibimu... Oras nesmagus, žuvis nekimba - nuotaika nekokia :/bd-d/el Kaskart ištraukęs meškerę, metu ją į kitą vietą - ieškau žuvies... Ir štai, vienoje vietoje ištraukiu jau visai padorų ešerį
PICT0719.JPG
Vėl, švyst į tą pačią vietą ir neužilgo dar vienas, jau mažesnis, po to dar vienas. Nuotaika pakyla :) Tetis vis dar be nieko, irgi bando atrasti žuvingą vietelę... Aš tuo tarpu užsimetu, gan stiprus kibimas, kertu, laikau meškerę iškėlęs, ritės nesukdamas, įsitikinti ar kas nors spurda - nieko... Tik ''bumt'' smūgis per kotą, vėl kertu, šį kart yra :twisted: Ir kažkas padoresnis, stiprai muistosi, tarpais, pasiimdamas šiek tiek valo, prisitraukus prie valties nenori rodytis, bet greit pasiduoda ir valtyje jau gražus ešerys :)
PICT0717.JPG
PICT0723.JPG
Aišku sviedžiu vėl į tą pačią vietą ir valtyje dar pora neperdidžiausių ešerių :tia-tau Tėtis visą laiką sedėjas be nieko, še tau ir ištraukia karšį :shock:
PICT0716.JPG
Greitai kibimai ir man apstoja ir vėl ilgokai sėdžiu ramiai, tik staiga vėl kažkas supurto galūnėlę, kertu ir vėl kažkas stambesnio, maniau, kad vėl stambesnis ešerys, nes toje šiandien užtiktoje vietelėje, vien ešeriai ir tekimba :lol: Bet prie valties pasirodo Meknė :shock: Keistas laimikis... Tokio ant dugninės dar nesu pagavęs...
PICT0722.JPG
PICT0727.JPG
O gal čia tik paprasta kuoja? Na nežinau, bet man labiau panaši į meknę... Pagaunu dar pora mažylių ešeriukų ir žūklę baigiame, sukilo stiprus vėjas
PICT0707.JPG
ir žuvys visiškai nebekimba...
Gryžtant kadran papuola dar keletas vaizdų:
PICT0736.JPG
PICT0737.JPG
Didysis baltasis garnys, gan retas, Lietuvoje nereguliariai užskrendantis paukštis, esu matęs keletą kartų po vieną paukštį, bet mano nuostabai šiandien pamačiau visą būrį :,-wow Kol traukiausi fotoparatą, sparnuotieji pakilo, taigi nufotkinau ore...
PICT0710.JPG
PICT0711.JPG
O pasirodo, dar ir Skirvytės antroje krantinėje kažkokios varžybos ilga, sportine meškere. Šiuo žūklės būdu nesidomiu, tai nieko net nežinojau apie jokia varžybas, bet visgi būtų įdomu pastebėti :)
O čia žuvis, manau visai neblogai, kaip per 2 valandas ir dar tokiu oru...
PICT0715.JPG
O štai ir laimingas žvejys :)
PICT0731.JPG
Kaip visada, duoklę atiduodam seneliams :lol: Mums lieka visi ešeriai kurie keliaus į rukyklą :ruko
Tai tiek, Iki kitų kartų ::hai-bai
 #499758   Agis
 11 Rgp 2013 18:03
Kodėl Tėtis negalėjo Tavęs nufotografuoti žvejybos vietoje su tuo gražuoliu ešeriu, o tai padarė tik pas tėvukus, kiek supratau iš aplinkos :?:
 #499778   GerasisZ
 11 Rgp 2013 20:25
Gerai supratot, bet čia jau mano kaltė, seniai bebuvau kroves baterijas ir befotografuojant žuvis krante, jos išsikrovė... Laimė, kad dar kol nuvykom pas senelius atsigavo ir pavyko padaryti nuotrauką :)
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė