Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai
 #543185   Arturijus
 05 Vas 2014 18:20
Sveiki vyrai, po keliu metu gaudymo ziema su uodo truklio lervomis ir atnesant namo semkiu didzio eserioku, nusibodo... nutariau kardionaliai kazka keisti.
Zodziu buvo viskas taip, nebuvo kur toli vaziuoti ir nutariau ateiti i visiems Vilniuje zinoma kolhoza pav. ''zatonas'' (as apie ji anksciau zinojau, bet del prastos reputacijos jo vengiau, argumetai daug zveju, daug brakonjeriu, daug pijokavimo ir netinkamo elgesio ir t.t.) Eilini syki nusipirkau parduotuveje motyliaus ir atsisedau zvejoti, kibo be perstojo standartas ''kruminukai''... ir viskas kaip ir standartiska ir normalu, staiga 12 val. ateina zvejis ir pradeda tiesiogine zodzio prasme lupti vienas po kito zenklai uz mano didesnius eseriokus, pagalvojau na surado zmogus gera skyle, pasiseke... nedidokas surmulys dauguma zveju isidrasine prieidinejo klausinejo pas ji kas kaip, kiek man teko suprasti is tolo sklindanciu kalbu, tas vyrukas gaude su bezmotilke... maza to jis pereidavo i kita vieta ir rezultatas budavo toks pats. Isidrasinau ir as paziurejau, jo irankius pacia avyzele... na nieko „blatno“ juodas vynukas susuktas is paprastos vario vielos ir nudazytas juodai su apacioje ryskiu zaliu taskeliu. Kita diena ir as pasigaminau ta pati... valanda tampymo atnese keleta didesniu eserioku, bet nervai neislaike pradejau kabinti motyliu (pasidavaiu)... Ir vel tas pats ateina tas pats rybokas po peitu ir prasideda... nafig, viska meciau nuejau pas ji ir paprasiau pamoku, geras zmogus papuole bendraujantis, parode kas ir kaip... na ta prasme pagrindus. Kita savaite teko atlykti nemazai namu darbu.... pirma- informacijos gaudymas is interneto , antra- sunkiausia, sargelio gamyba... suradau sau tinkanti varianta... trecia- zaidymas, trilitriakas atstojo man poligona (aisku slegis ne tas, valo pasipriesinimas ne tas, bet...) Ir uzsispirimas, neemiau is principo motyliaus, pradzia kaip visada buvo nekokia sunku buvo ismakaliuoti avyzele su vienodu ritmu ir amplitude, bet kai tai gaudavosi as buvau apdovanojamas zuvimi, maza to ant tos pacios avyzeles keiciant pravedimo budus (paieskokite internete filmuko rusu kalba su pagrindiniais pravedimais, kur vyrukas dainas dainuoja) man pakliudavo skirtingos zuvys, kuojos,eseriai, plakiai, auksles ir t.t. bet pats maloniausias dalykas ju dydziai-zuvys buvo didenes nei pas tuos kurie gaude su matylium. Zodziu uzsikrieciau nauja liga - Bemasaline
Zodziu aciu tam žvejui, kuris man gyvai parode pagrindus, pakonsultavo del sargelio ir viso kito. Kodel bemasaline? Todel, kad tai didesne zuvis, didesnis informacijos absorbavimo studijavimo spektras, zuvies ivarove, savokos pvz. zuvies kvepavimas ir t.t. kazkoks meditacinis neapciopiamas malonumas... turbut galeciau sita zvejybos buda sulyginti su zvejyba museline. Tad kveciu visus zvejus kuriems nesvetima ''bezmotilke'' liet. bemasaline keistis cia savo informacija, apie avyzeles, velniukus pravedimo budus, atradimus... zhodiu reikia diskusijos...
P. S. Tema pavadinau ''Bemasaline'', nors rusiskai skamba konkreciau,bet radau tik toki lietuviska vertima. Na yra kaip yra. Tikiuos esme apie ka cia kalbesime supras visi.
 #543233   vava
 05 Vas 2014 21:44
as bandziau pries keleta metu vienos laidos paitakotas, bet, kadangi nieko nepagavau, tai taip ir guli tos bezmotylkos. O gal problema, kad nieks normaliai "gyvai" neparode???
 #543235   Saugirdas
 05 Vas 2014 21:49
As dedes Vitolio paskatintas pora kartu pabandziau, nieko imantraus nepagavau, tai ir pabaigiau taip pazintine ekspedicija...
:oops:
 #543248   Arturijus
 05 Vas 2014 23:29
Va tame ir esme ,kad mes per anksti pasiduodame. Cia yra menas, bet kai ji ivaldai, gauni nepakartojama malonuma, jei turite is ko mokytis nepraleiskite sanso, o motyvacija... na man tiesiog nusibodo gaudyti semkes...
Dabar minti rezgu kaip prisabacinti prie meskeres koki tais shrateli, kad stukseti i takta... na gal is to gausis shnipshtas, o gal kazka naujo inesiu i zvejybos procesa :D
 #543413   cesius
 06 Vas 2014 18:19
nesu tos srities specas, bet kazkada teko nusipirkt keleta bezmatylkiu ir po siai dienai jomis puikiai gaudau, nes ziauriai nemegstu knistis su motylium. Labiausiai pasiteisino juodas rombukas su barbine fluo akute ''plot
 #543420   Arturijus
 06 Vas 2014 18:34
Kiek teko ieskotis informacijos, tai pagrinde dideles daugumos bemasaliu avyzeliu spalva yra juoda (tad del spalvos renkantis bemasale manau nereik daug sukti galvos, be to jei reik kazkokios spalvos galima uzsideti karoliuka ir t.t.) t.p. dauguma specu teigia, kad svarbu parinkti tinkama didi, o forma ne pats svarbiausias dalykas. Beje kiek teko ieskotis bemasaliu musu parduotuviese, niekas geru neturi... va cia tai beda... (jei kas zino ar mate kur yra pastuksenkite i PM) Ateinu pries mane guli kokis 300 skirtingu avyzeliu, kai paklausi ar turi gera dirbancia bemasale dazniausias atsakymas buna ne. Keleta bemasaliu radau Kalvariju g. priesais buvusi tira esancioje parduotuveje, bet kainos uz jas 7-8 lt., tad viena pajamiau ismeginti, o likusias gaminu pats...
 #543429   hipy
 06 Vas 2014 18:48
po norfa justuose turetu turet, pernai buvo tikrai
 #543432   Arturijus
 06 Vas 2014 18:55
po Norfa justuose viena didelio gabarito gulejo, bet tokiose gyliuose as negaudau... siap is viso kas ten gulejo tik ta ir pasiule
Paskutinį kartą redagavo 1 Arturijus. Iš viso redaguota 6 kartus.
 #543433   matras
 06 Vas 2014 18:56
Gal kazkas ras kazka idomaus ir naudingo pastebeta kitma forume :)
В мире безнасадки." Часть 1
http://www.fion.ru/obzor/357/
"В мире безнасадки." Часть 2
http://www.fion.ru/obzor/360/
Обзор "Медуза - тройной выстрел"
http://www.fion.ru/obzor/265/
"Подсадка для безнасадки."
http://www.fion.ru/obzor/350/
"Безнасадка. Обзор приманок. ЧЁРТИКИ."
http://www.fion.ru/obzor/131/

Лучшие мормышки и безнасадочные приманки.
http://www.fion.ru/rating/76/
Кивки для безмотылки.
http://www.fion.ru/note/573.html

Удочка Абакумова – Щербакова.
http://www.fion.ru/new/439/

Модифицированные щербаковские шайбы ...labai geras daiktas, rekomenduoju pasidaryt :ilike:
http://www.youtube.com/watch?v=GIi-1rHd ... 48&index=8

Video..
http://www.fion.ru/video/theme/7/

nezinau ar nenusizengiu jokiems reikalavimams forumo taisyklems bet nereklamuoju kito forumo nes ten net nesiregistraves informacija tiesiai is temos apie bemasaline nuoroda http://www.kitamkrante.lt/forumas/viewt ... 103&t=3444
 #545931   Arturijus
 18 Vas 2014 08:27
Pratesiu tema. Zodziu toks pastebejimas gaudant dideliuose ezeruose... Labai efektyvu gaudant su bemasale pvz. eserius naudoti plataus darbo blizgute ji privilioja eserius prie eketes, daznaiusiai buna taip, kad su blizgute istraukiu 30 proc. o likusius 70 su bemasale... Su balta zuvim man pasitvirtina serimas, nes be pasaro sunkokai surasti dideliuose telkiniuose po ekete stovincia zuvi... Klausimelis bemasales megejams-gal kas gaudet sroveje domina pati taktika... nes kaip suprantu ten viskas kitaip negu stoviciam vandenyje.
 #547370   mindoze
 21 Vas 2014 23:16
Paveikslėlis va jum teisingos bezmatilkos, esu pagaves ant ju: lydeka,karsi,kirsli,kuoja,eseri. daugiausei suveikia ant eseriu ir kuoju.
 #547409   Arturijus
 22 Vas 2014 08:31
Mindoze, reiks kazkada nuvaziuot pas tave ir nureketuoti,bei ismeginti keleta... tik niekaip keliai nesueina :D
 #547442   vava
 22 Vas 2014 11:56
mindoze, ar as nematau, ar ant tu bezmatylkiu nera jokio slankiojancio karoliuko?
 #547563   mindoze
 22 Vas 2014 19:17
vava cia dusia imituoja tai nereikia nei matiliu nei karoliuku reikia tik virpinimo amplitude pagauti
 #547717   Arturijus
 23 Vas 2014 10:21
VAVA pas mane 90 proc. bemasaliu kurios dirba be juokiu karoliuku, tik kaikurios turi uzdeta po rysku taska.
 #547750   vava
 23 Vas 2014 12:52
tai teoriskai bemasaline reiskia gali but bet kokia marmyske?
 #547805   matras
 23 Vas 2014 17:36
gal butu galima pamatyti Arturijaus bemasalines avizeles?:)
 #547841   mindoze
 23 Vas 2014 19:57
vava teoriskai taip jeigu teisinga forma ir kazkoki gyvi imituoja bet kazkodel prasta aviza neima nes dariau bandymus as ir buvau tokios nuomones pasirodo kazkas vis delto yranes aviza ignoruoja net ziuredamas i ekete bandziau visaip su avizom isidirbineti be matiliaus bet deja eseriokai pabegdavo o tik bezmatilka kisi tai atakuoja iskarto, gal tiesiog yra tokie gyviai kurie yra zuvies maitinimo racione todel ir kimba ant ju
 #547872   Arturijus
 23 Vas 2014 21:43
Matras, prie progos nufotkinsiu, dabar deze masinoje tingiu eiti viska traukt (ryt i eiline bemasales praktika :D) Siaip kartais bunu Kedainiuose, tai nesunku parodyti ir gyvai.
Kiek teko stebeti bemasales darba visi kabuciai realiai reikalingi del keletos priezasciu:
a) Jei reikia padidinti bemasales apimtis, bet neapkrauti jos svoriu ( mazam gyliui, kartais zuvis neaisku del kokios priezasties nori tik didesnes avyzos)
b) suteikti bemasalei papildoma zaidima, kuris itakokojamas koreguojant su ivariais papuosalais jos hidrodinamines savybes... arba is statines avyzos padaryti dinamine ir atvirksciai.
c) Nesenai paprotino... Srovje padeda apsukti avyza kabliu i prieki
d) Zuvies atakos taskas
f) Imituojant ant bemasales masala
g) suteikti masalui garsinius dirgiklius
Vava, teoriskai gali buti bet kuri mormiske, tik yra keletas niuansu: kablio padetis (jei horizontaliai tokios laikomos masalinemis, jei kampu mzd. 45 laipsniu universalios, jei kaba standartiskai, kaip vasarinis kablis-bemasale), esme tame, kad daznai zuvis tikrina ar masalas yra valgys jo neapzioja, o tik kibteli ji su barzada ir tokiu budu pati uzsikabina, spalva- dauguma gyviu kurie gyvena vandenyje buna juodos spalvos, na dar rudos (cia gali buti patamsejes varys), todel dauguma avyzu turi buti sios spalvos, nors kartais issauna ir pvz. margos zaliai geltosnos... zodziu as daba naudoju markeri, jei reik kokia sidabrine nudazau juodai, namie nesunku nuvalyti.
BET SVARBIAUSIA YRA ZAIDIMAS. (todel ypatingas demesis sargeliui)
va cia pavizdis kaip pagerinamos hidrodinamines savybes ir suteikiamas grazus darbas https://www.youtube.com/watch?v=LGFh-L1mvnU
Paskutinį kartą redagavo 2 Arturijus. Iš viso redaguota 23 kartus.
 #548964   Arturijus
 28 Vas 2014 10:53
Na va radau laisvo laiko, tiesa sakant... vel susirgo vaikas ir vilkai krutinei staugia, norisi zvejoti, bet yra kaip yra. Tad nutariau patobulinti savo arsenala ir siek tiek pfotkinti tai ka turiu.
Paveikslėlis Va taip atrodo mano siu metu avyzu arsenalas, apacioje didele dalis bemasaliu, cia kaip matote dominuoja juoda spalva.
Paveikslėlis avyzeles: savadarbes suktos is vario velos, volframines, alavines, svinines, epoksidines dervos... visos reikalingos skirtingiems gyliams, skirtingiems zaidimams... Pavadinimai: uralke, skruzdele, vynukai-stulpeliai, dreisena, babnanai ir t.t.
Mano megstamiausias sargelis-padetis A Paveikslėlis ir padetis B (apsukus aukstin kojomis su ta pacia avyzele) Paveikslėlis cia ne dogma bet jis labai universalus... turiu ir sargeliu is abeju pusiu kurie uzima padeti B, ji daznaiusiai naudojama.
Meskeres, cia mano siu metu atradimas, aciu Sarui ir Skirmai is zatono. Idealu pastorinti rankenele (patogiau laikyti, nors pripratus ir su plona t.p. gerai dirba), kuom geriau uz iprasta balalaika, galima padaryti keletu pravedimu daugiau, atvira rite, geras frikcionas... Paveikslėlis
O taip atrodo dienos arsenalas Paveikslėlis palikta legva „balalaika" zaidimui su meskeres koteliu, smagu kai zuvis kerta per lengva meskere, jausmas toks, kad is renku isples ir ta su kislotnu bugneliu, tik del patogios rankenos... bet ateityje ja pakeisiu (blogas frikcionas)
 #548983   Kairys
 28 Vas 2014 11:33
Ale tikrai, Artūrijau, matyt, kad sergi. ;-) Dėkui už arsenalo pristatymą, ne vienam galva šviesesnė pasidarys, kokiais ten stebuklais su bemasalinėmis gaudyti reikia. ;-)
 #549055   vava
 28 Vas 2014 16:30
pamatyt arsenala dar ne viskas. vat pamatyt, kaip gaudyt reikia, butu daug geriau :)
 #549070   Arturijus
 28 Vas 2014 17:19
Teisingai, Vava, svarbiausia pamatyti, o po to pamieginti ir pameginus uzsikabinti :D
 #549102   darencas
 28 Vas 2014 19:21
is desines puses apatine avizele su geltonu karoliuku tikrai gaudo kuojas tik tiesa pas mane su baltu karoliuku ;uolrait
 #549147   Arturijus
 28 Vas 2014 22:15
Ten skruzdele, tiesa sakant gaudo kojas ir eserius ir ziobrius ir auksles... Karoliuko spalva hm... na kaikurie sako, kad geltona labiau megsta eseriai, o balta kuojos, nors mano atveju- kas aktyvus buna tas ir jama.
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė