Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Brakonieriavimas, GA veikla, nacionalinių ir regioninių parkų taisyklės, kritika, idėjos, pasiūlymai
 #565860   Tadunce
 06 Geg 2014 07:20
Dabar nepamenu, ar ne šiame forume buvo nuotrauka, kur lydekos gomury trišakis buvo įsisegęs ir ten praktiškai šansų kažkam praeit nebuvo..
Nu, bet maitinosi, kažkas ir pagavo tokią :)

Jei JŪS neįsivaizduojat, tai nereiškia, kad tai negali būt tiesa :)
 #565874   Seraphim
 06 Geg 2014 08:22
Žuvis paleidžiu/pasiimu pagal MŽT, vakarienės planus, nuotaiką, žuvies sužeidimus ar tiesiog telkinio kuriame žvejoju (jei upelis nedidelis tai dažniausiai žuvis keliauja atgal), taigi manau nepriklausau nei tiems kurie visada paleidžia, nei tiems kurie viską tempia namo, bet pasakysiu kas jau kažkieno buvo pasakyta anksčiau: Žuvis paleista atgal, turi didesnius šansus išgyvent nei šaldyklyje ar keptuvėje. Ypač graudžiai atrodo pjono7 didžiausia problema jog vienuose tyrimuose neišgyvena 1% kituose 0. Lyg tas vienas procentas iš šimto kažką ypatingo reikštų. Jei išgyventų, kad ir 50% tai vistiek būtų verta paleisti atgal žuvį.
Klausimas pjonui7: Koks tavo šios diskusijos tikslas?(Jei galima vienu sakiniu)
 #565877   tukasG
 06 Geg 2014 08:25
Pagavo Jus visus pjonas7 ant savo kabliuko ir mėgaudamasis dabar svarsto ar jau paleist ar dar kartą kitą pakankint... ;-) :lol: Tikrai kad žaidimas - "pagavai - paleisk?"... :)
 #565881   Aqua v.
 06 Geg 2014 08:42
Tukai, tai tave baznycia pagavo ant ... :) :/braj;
O mes svarstom, kikent toliau, ar jau nepadoru 'smejatsia nad bolnymi....' :grin:
 #565883   pjonas7
 06 Geg 2014 08:51
Žuvis paleidžiu/pasiimu pagal MŽT, vakarienės planus, nuotaiką, žuvies sužeidimus ar tiesiog telkinio kuriame žvejoju (jei upelis nedidelis tai dažniausiai žuvis keliauja atgal), taigi manau nepriklausau nei tiems kurie visada paleidžia, nei tiems kurie viską tempia namo, bet pasakysiu kas jau kažkieno buvo pasakyta anksčiau: Žuvis paleista atgal, turi didesnius šansus išgyvent nei šaldyklyje ar keptuvėje. Ypač graudžiai atrodo pjono7 didžiausia problema jog vienuose tyrimuose neišgyvena 1% kituose 0. Lyg tas vienas procentas iš šimto kažką ypatingo reikštų. Jei išgyventų, kad ir 50% tai vistiek būtų verta paleisti atgal žuvį.
Klausimas pjonui7: Koks tavo šios diskusijos tikslas?(Jei galima vienu sakiniu)
Iš diskusijos tiesiog taip gavosi, kad diskutavom apie ta žuvų mirtingumą, paleidžiant kai kas sakė, kad toks dalykas neegzistuoja, bet esmė buvo ta, kad vis gi egzistuoja, ir jei būtum skaitęs įdėmiai tai ne esmė kiek tų procentų, o esmė pats mirtingumo faktas, kuris priklausomai nuo aplinkybių konkrečių galėtų būti ir didesnis arba mažesnis arba iš viso nebūti. Čia tiesiog diskusinis reikalas. Bet tas mirtingumas bet kokiu atveju visiškai neįtakoja mano nuomonės tuo klausimu, kad laimikį kartais pasiimu. Aš pats spiningaujau dar tik 3 metus ir per tą laiką pasėmiau suvartoti 3 lydekas.

Šiaip šita diskusija ne mano ir ne aš ją čia pradėjau, noriu išsakyti savo nuomonę ir pažiūrėti kokius argumentus turi kiti.
 #565891   tukasG
 06 Geg 2014 09:19
Aqua v. rašė:Tukai, tai tave baznycia pagavo ant ... :) :/braj;
Ne visai tikslu. :roll:
Aš apsisprendžiau leistis "pagaunamas", matydamas ir manydamas, kad tik tuo būdu galiu pabandyt tiek save, tiek "pasaulį" ("nori keist pasaulį - tapk permaina, kurią norėtum matyt") pastūmėt žengt į priekį, o ne atgal... ;-) Utopija, bet... ko gi vertas gyvenimas be horizontą siekiančių svajonių. ;-) ;uolrait
Svajokim. :lol:
 #565894   pjonas7
 06 Geg 2014 09:35
Pagavo Jus visus pjonas7 ant savo kabliuko ir mėgaudamasis dabar svarsto ar jau paleist ar dar kartą kitą pakankint... ;-) :lol: Tikrai kad žaidimas - "pagavai - paleisk?"... :)
Na ir ką aš turėčiau į tai atsakyti? Gal būt nebent muahahahahahahah hah hah haha haaa :DD
 #565896   SauliusM
 06 Geg 2014 09:40
pjonas7 rašė:Na ir ką aš turėčiau į tai atsakyti? Gal būt nebent muahahahahahahah hah hah haha haaa :DD
gydykis. ir baik terst forume. nes atsibodo jau atsidarius svieciancias gamtos apsaugos diskusijas pamatyt, kad cia tik vel eilini kart tavo prisikta pagavai - paleisk temoj.
 #565900   pjonas7
 06 Geg 2014 09:58
gydykis. ir baik terst forume. nes atsibodo jau atsidarius svieciancias gamtos apsaugos diskusijas pamatyt, kad cia tik vel eilini kart tavo prisikta pagavai - paleisk temoj.

Pats ir gydykis ligoni.... Matai aš dar tavo pageidavimus turiu vykdyt :DDD Jei man rašo tai aš ir atrašau. Nepatinka neskaityk ir tiek, ar taip sunku? Yra tokia funkcija, kad gali pažymėti jog tau nerodytų mano žinučių, prašau ja pasinaudoti, gal pasveiksi. Sėkmės.
 #565914   vyrgaz
 06 Geg 2014 10:57
OT. O tai tu čia forume priešų ar draugų ieškoti atėjai? :shock:
 #565915   pjonas7
 06 Geg 2014 11:09
Baikim varyt ne į temą? Jeigu tau labai įdomu ko aš kur ieškau klasuk manęs privačia žinute, ar jums suasmeninat ir viską suvedant į mane būtinai reikia, kadir kiti matytų ir tema teršiama būtų? Rašykit i pm tokias nesamones geriau :D
 #565917   SauliusM
 06 Geg 2014 11:11
pjonas7 rašė: Rašykit i pm tokias nesamones geriau :D
o daugiau pageidavimu nebus?
paskelbkite, prasom, visa sarasa.
 #565982   Rolas
 06 Geg 2014 15:50
Esu apturėjęs vieną tokį įdomų atvejį per savo žvejo praktiką. Vienam privačiam, nedideliam tvenkinėlyje gaudydavome lydekas. Draugui buvo užkibusi lydekėlė,tokia apie 1,5 kg, kuri laimėjo kovą ir nutraukusi valą pabėgo. Po keturių dienų, pasisekė man tą lydeką ištraukti. Iš jos gerklės kyšojo pavadėlis su nutrauktu draugo mepsu, o gerklėje buvo įstrigęs vienas kabliukas kiti du buvo "laisvi". Faktas, kad ji maitinosi ir toliau. Netrukdė jai nei kabliai, nei kyšantis pavadėlis. O įdomiausia, kad toje vietoje, kur žiaunose buvo įstrigęs kabliukas per tą vietą kur liečiasi su "mėsa" jau buvo gerokai aprūdijęs... Manau, kad po kokios savaitės ji tą mepsą butų sėkmingai išspjovusi, nes kabliukas butų pilnai nurūdijęs...
Čia apie išgyvenimą...
 #566658   samas235
 09 Geg 2014 09:45
Sveiki, idomios cia diskusijos:)
pabandysiu ir as savo nuomone pareikst:)

Argumentai kad suzalota lydeka neisgyvena - lauzti is pirsto. Isgyvena turbut 100%. pvz po nersto nemune tokios iki 1,5kg buna taip kormoranu sodraskytos kad baisu ziuret - vos skrandinis lauk neislenda, taciau puikiai maitinasi ir laikui begant tos zaizdos uzsitrauke (neisivaizduoju kaip bet...) taip kad suzalojimai nuo kabliuko palyginti su tom zaizdom - niekas!! Beto pats esu pagaves su guminuku skrandyje ( toks jau visai istirpes ir galvakablio tik svinukas likes). Taip kad argumentas "nepaleidziu nes neisgyvens" yra gryna nesamone '''bum '''bum '''bum

siulyciau paziuret i paleidziu/nepaleidziu kitu kampu - ekonominiu:):
Dazniausiai zuvi pasiema vidutinias pajamas turintys zvejai, zmones kurie isties skaiciuoja kiek kainuoja valas, blizge, kelione ir pan. Lamikis siuo atveju yra puikus caloriju papildymas nudienos stalui ir cia tikrai nera nieko blogo. Vadinti tokius zmones buduliais/murziais ir pan. butu neetiska. Juk nevadinat kaimyno bomzu jei uzdirba minimuma?? Ar vadinat? :koliorava

Kita barikadu puse - zvejai kurie skiria ir gali skirti kruva pinigu siam malonumui. Siai grupiai zmoniu isties gali buti sunku suprasti kam imti ta lydeka kurios verte 15Lt jei vien jo vobleris kainuoja simta...

Reziume:

Prmi niekad nesupras antruju, ir atvirsciai:):):)
 #566663   Lagaminas
 09 Geg 2014 09:56
Asmeniškai aš imu tiek kiek man reikia, o ne tiek kiek pagavau. Ir šiaip, tam ir yra sudarytos taisyklės nuo kiek cm/kg galima žuvį imt, VISADA jų laikaus. Nesakau, kad tempiu viską namo, bet paimu tiek kiek man reikia, o tie kurie sako varyk i maxima pirkt žuvį ir valgyk tai ką žinau.. Kokią kiaulieną imsi? Ar iš maximos ar savo užaugintą? manau suprasit apie ką aš. Žinoma gerai yra paleist, bet tarkim aš per mėnesį vieną kitą lydeką paimu, ir manau nieks nenubiednės ;-)
 #566695   samas235
 09 Geg 2014 11:37
Lagaminas rašė:Asmeniškai aš imu tiek kiek man reikia, o ne tiek kiek pagavau. Ir šiaip, tam ir yra sudarytos taisyklės nuo kiek cm/kg galima žuvį imt, VISADA jų laikaus. Nesakau, kad tempiu viską namo, bet paimu tiek kiek man reikia, o tie kurie sako varyk i maxima pirkt žuvį ir valgyk tai ką žinau.. Kokią kiaulieną imsi? Ar iš maximos ar savo užaugintą? manau suprasit apie ką aš. Žinoma gerai yra paleist, bet tarkim aš per mėnesį vieną kitą lydeką paimu, ir manau nieks nenubiednės ;-)
Pritariu:) netgi galeciau pasakyt kad visiems turetu but pabarabanu kiek tu imi, jei tavo sugautas kiekis yra leidziamas!! ir nesvarbu kokios priezastys, gal pvz tau ir nereikia bet uosviene uz ta lydeka skaniu cepelinu padarys...he he :grin:
o smerkti uz tai kad nepaleidai neetiska, bet cia aisku kodel taip vyksta - is pavydo '''bum '''bum
 #566743   tukasG
 09 Geg 2014 14:50
Po kokio dešimtmečio, ko gero, tokios diskusijos bus istorija. Nauja karta augdama išsiugdys naują požiūrį ir viskas pasikeis. Aš dar priklausau tai senesnei "plėšrūnų" kartai. Laimikį, kurį paimt leidžia taisyklės, dažniausiai imu namo. Vis dažniau žvejoju su savo septynmečiu sūnumi. Jis viską, ką sugauna paleidžia. Mane taip elgtis irgi vis dažniau prišnekina. Žiniasklaidos įtaka jaunajai (ir ne tik) kartai. ;uolrait :)
Taip kad nepraraskit ūpo žvejų etiketo kūrėjai ir propaguotojai ;-) Pastangos duoda vaisių ;-)
 #566769   Arturijus
 09 Geg 2014 17:51
Apie klases ir paleidima ir nepaleidima, tai cia manau ne taisykle. Pvz. as nepaleidziu del to, kad mano hobis ties zuvies pagavimu nesibaigia, cia dar prisideda ir kulinarines ir kitokios linksmybes, be to siame uzterstame vitaminu E pasaulyje zuvis kone vienas geriausiu baltiminio maisto saltinis (sportininkai zino, ka reik valgyti).
Del ateities kartu, tai neaisku kur musu kelelis pasuks, mums daug kas kalama i galva, namo nepasistatysi (zmonos dedukas Sibire trys pastate) -imk paskola, voblikas tik japonskas gaudo (savadarbiai gaudo na ka prasciau) - negamink nusipirk, zuvis saldyta-glazuruota, be kauliuku parduotuveje-pagavai paleisk, nes is parduotuves ir pigiau ir skaniau ir lengviau (klausimas ar sveikiau?), ir t.t. Zodziu atbunkame mes, nauja karta greciausiai sakys kam isvys ka nors daryti, juk galima nusipirkti... ir zmona ateityje prie jos didelio noro uz pinigus galima bus patenkinti, o paciam ilsietis, nieko neveikti, ziureti tupus filmus atbukti ir tapti visiku debilu.
 #566775   Tadunce
 09 Geg 2014 18:09
Dėl sveikumo, tai reikėtų paminėti, kad kopiant aukštyn mitybos grandine, kiekviename lygmenyje teršalų kiekis didėja kelis kartus (žr. nuorodą).
fig2-5.jpg
fig2-5.jpg (22.53 KiB) Peržiūrėta 7553 kartus(ų)
Todėl patariama riboti aukštesniuose lygmenyse esančių organizmų mėsos suvartojimą
300px-MercuryFoodChain-01.png
300px-MercuryFoodChain-01.png (77.29 KiB) Peržiūrėta 7553 kartus(ų)
 #566780   Arturijus
 09 Geg 2014 18:27
Tadunce, reiks man tadu ant infuzoriju pereiti :D O jei rimtai, as liginau zuvi parduotuvine ir zuvi pagauta. Suprantama, kad sveikiausiai yra zole, bet kur jos siais laikas geros gausi. :D
 #566782   Slovak
 09 Geg 2014 18:32
Tadunce, tai buvo baltijos lasisu tyrimas, tai sunkiuju metalu virsiama 3 kart atrodo (is atminties rasau)
 #566786   Tadunce
 09 Geg 2014 18:44
Matai, Baltijos jūra laikoma pakankamai užteršta... :)

O paveikslėlyje matome, kad rekomenduojamas kiekis lašišai nenormuojamas.
Galim tik paspėlioti kokie kiekiai toksinų randami Baltijos plėšriųjų žuvų organizmuose :)
 #566787   pjonas7
 09 Geg 2014 18:47
Apie klases ir paleidima ir nepaleidima, tai cia manau ne taisykle. Pvz. as nepaleidziu del to, kad mano hobis ties zuvies pagavimu nesibaigia, cia dar prisideda ir kulinarines ir kitokios linksmybes, be to siame uzterstame vitaminu E pasaulyje zuvis kone vienas geriausiu baltiminio maisto saltinis (sportininkai zino, ka reik valgyti).
Del ateities kartu, tai neaisku kur musu kelelis pasuks, mums daug kas kalama i galva, namo nepasistatysi (zmonos dedukas Sibire trys pastate) -imk paskola, voblikas tik japonskas gaudo (savadarbiai gaudo na ka prasciau) - negamink nusipirk, zuvis saldyta-glazuruota, be kauliuku parduotuveje-pagavai paleisk, nes is parduotuves ir pigiau ir skaniau ir lengviau (klausimas ar sveikiau?), ir t.t. Zodziu atbunkame mes, nauja karta greciausiai sakys kam isvys ka nors daryti, juk galima nusipirkti... ir zmona ateityje prie jos didelio noro uz pinigus galima bus patenkinti, o paciam ilsietis, nieko neveikti, ziureti tupus filmus atbukti ir tapti visiku debilu.
Pritariu Arturijau tau 100%. O kas dėl sveikumo tai kaip toi dainoi "o labiausia kenksminga gyventi" :D
Tadunce, tai buvo baltijos lasisu tyrimas, tai sunkiuju metalu virsiama 3 kart atrodo (is atminties rasau)
Baltijos jūra apskritai jei gerai pamenu užterščiausia pasaulyje. Bet kalba pagavai paleisk, matyt daugumoje eina apie Lietuvos upes ir ežerus, kurių trečdalis oficialiai patvirtinta jog vanduo švarus. Man kaip ir Arturijui žvejyboje žvejyba nesibaigia, idomu surast gerą receptą ir paruošti skanią žuvį, o dar įdomiau ir malonumo daugiau, kai ta žuvis paties ir pagauta :) Čia matyt dauguma už radikalų paleidimą pasisako tie, kurie tingi terliotis su ta žuvim, arba kurie jos iš viso beveik nevalgo.
 #566788   Slovak
 09 Geg 2014 18:47
Tadunce rašė:Matai, Baltijos jūra laikoma pakankamai užteršta... :)

O paveikslėlyje matome, kad rekomenduojamas kiekis lašišai nenormuojamas.
Galim tik paspėlioti kokie kiekiai toksinų randami Baltijos plėšriųjų žuvų organizmuose :)
Na tipa LT mokslininkai dare lasiu tyrima. Bet as vistiek viskop nepaleidu ;)
Zinotum kiek ir ko pilstoma norint obeli isauginti tai kramtitume baltijos lasia ir nesiskustume :grin:
 #566794   Tadunce
 09 Geg 2014 18:56
Apie žuvis, pagaunamas dideliame gylyje.

"Kai kurie žvejai teigia, kad nėra tikslo paleisti sterką, jei jis yra pagautas 10m gylyje, nes greitai traukiant žuvį iš tokio gylio dėl staigaus slėgio sumažėjimo sterkai yra taip sužalojami, kad nėra tikslo jų paleisti. Kiti sako, kad taip pasiteisinimo ieško nesąžiningi žvejai, imantys ir neimamo dydžio sterkus. Amerikiečių mokslininkai atliko gana išsamius tyrimus ir nustatė sterkų mirtingumo procentą, kai jie buvo pagauti žvejų ir paleisti atgal į vandenį. Tiesa, amerikiečiai tyrinėjo amerikietiškus sterkus, tačiau jie tiek savo kūno sandara, tiek gyvenimo būdu, tiek išvaizda yra labai panašūs į mūsiškius sterkus.
Tyrimui buvo parinkti savanoriai, kurie žiemą nuo ledo gaudė sterkus. Sterkai buvo gaudomi guminukais arba nedidelėmis žuvelėmis, užmautomis ant galvakablių. Pagautos žuvys būdavo paleidžiamos į vandenį ir stebimos 72 valandas. Meškeriotojai žvejojo 6 - 23 m gyliuose. Nustatyta, kad iš visų pagautų sterkų neišgyveno vos 26,2 proc. sterkų, taigi kas ketvirta žuvis. Sterkų mirtingumas nepriklausė nuo jų amžiaus, bet priklausė nuo žūklės gylio - kuo didesnis žūklės gylis, tuo didesnis sterkų mirtingumas, tačiau net pačiame didžiausiame 23 m gylyje jis nebuvo didesnis kaip 50 proc. Taigi negalima sakyti, kad visos žuvys, ištrauktos iš tokio gylio, nugaišta. Tyrinėtojai per pirmus tyrimo metus sugavo beveik 27 tūkst., per antrus - netoli 37 tūkst. žuvų. Taigi tyrimo objektyvumu galima neabejoti."

"Žvejys ir žuvis" 4psl (162nr) Gegužė 2012
 #566798   cesius
 09 Geg 2014 19:07
Bus gerokai mazesnis mirtingumas jai visus istrauktus is gyliu pasimsim del neisgyvenimo ;uolrait
 #566799   Tadunce
 09 Geg 2014 19:09
Būtent apie tai ir akcentavo straipsnio pradžioje !
 #566802   Tadunce
 09 Geg 2014 19:10
6metrai nėra tiek jau daug.

Tuo tarpu karšius, būna, kad gaudome ir daug giliau, ypač žiemą.

Na, bet žiemą karšius paleidžiančių turbūt minimumas :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė