Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1

 #14645   Mike
 23 Spa 2006 08:23
Papasakojo man vienas toks, kad Neryje ties Lapėmis lydekos ant gyvos kimba. Nelabai aš tokį gaudymo būdą mėgstu, bet susigundžiau. Nuvažiavau penktadienį į parduotuvę ir nusipirkau 15 kelbų. Sako, ant jų geriausia. Ir gerai, kad važiavau kelbų pirkti penktadienį, nes šeštadienį, kiek girdėjau, Kaune jau nebuvo jų. Sekmadienį dar su tamsa jau prie vandens. Pasiėmiau sunkų feederį 3,60, užsabačinau ritę su 0,3 mm valu, 10 gr. plūdę, 40 cm pavadėlį ir trišakį. Nu ir nuėjau gaudyti. Vanduo aukštas, bet ten ties Lapėmis yra salų, už kurių susidaro tokie sūkuriukai ir ramesnįs srovės ruožai. Ir šiaip bandau, ir taip. Nekimba ir viskas. Kelbas plūdę veždžioja po reikiamus plotus, dirba kaip arklys, o lydekoms nesvarbu. Susinervijau visas, nes baisiai neįdomi tokia žvejyba. Nuėjau dar spiningą atsinešiau, susimontavau, mėtau aplink salą. Jau ir įdienojo, atšilo, o kliovo nėra. Nu, bet girdėjau, kad būna, užeina žoras, tai kokie trys - keturi kliovai per pusvalandį būna. Nu ir laukiu to žoro. Gaudžiau nuo salos, tai pasroviui kelbą paleidau kokia 30-35 metrus, vos plūdė matosi, o pats su spiningu drožiu. Keičiant spiningo masalą, girdžiu kaip meškerė nuo kuoliuko lekia. Pribėgu, kertu, yra. Kova neilga, nes čia ne su lengvu spiningėliu dirbama. Nukabinu, nebloga, bus virš kilo. Pasižiūriu į laikrodį - lygiai 12 val. Kabinu naują kelbą, vėl leidžiu. Po pusvalandžio vėl dirbdamas su spiningu, matau kaip plūdė staigiai dingsta. Vėl kertu, vėl yra. Ištraukiu, tokia pati kaip ana, gal kiek didesnė. Šį kartą užkibo kiek arčiau nuo salos. 13.15 val. dar viena kliovas. Lydekiukas kokiu 400 gr. Leidžiu atgal, vynioju meškeres - šiandien užteks. Namie pasveriu lydekas. 1350 gr. ir 1400 gr. Beje, visos lydekos aplipusios dėlėmis, reiškia guli ant dugno. Gal ir nieko žvejyba, bet su spiningu vis dėlto įdomiau.

 #27712   kamstis
 29 Kov 2007 19:41
Siandien skambinu kolegai,o tas pasirodo Neryje ties Lapemis sedi ,su sunumi ,bando ziobri su dugnine pagaut,nieko gero jam is to bajario neisejo,kazko tai nenori zivis kibti :evil:
ydomu kas cia kaltas ,ar vanduo saltas ar tas toks neiprastas oras ,siam laikotarpiui,gaude zmogus tikrai neblogoi vietoj, anei kliovo nemate :roll:

 #34205   lydekiukstis
 25 Bir 2007 23:59
Katik is pusiau naktinio spiningavimo Neryje Kaune. Su draugu sumastem pasiziureti kaip laikosi salaciai ir starkiai, tad vakarejant nulekeme pasizvalgyti i idomesnias vieteles. Kuri laika tylu. Pagaliau ir vakarinis salviu pasipliuskenimas pavirsiuje. Po kiek laiko, palei pat i vandeni nulinkusius krumus, traukiama pailga blizgute smugiuoja zuvis. Suspurda sidabrinis siluetas. Salatis, bet ne per didziausias. Kiek padukes nurimsta. Netrukus zuvi paleidziu i gimtaja stichija. :grin: Saule jau visai pasislepe, apgaubia dangu sviesi birzelio naktis... Priespilnis atsispindi tekancioje upeje. Grazu, nors zvynuotosios tyli ir nereaguoja nei i vobleriuka, nei i guminuka. Pries vidurnakti nutariame zukle baigti. Nieko, pries akis visa vasara, bus dar ispudingu naktiniu medziokliu ;-)

 #40866   Mike
 22 Spa 2007 07:49
Sekmadienio rytas Neryje ties Lapėmis. Jau penktadienį nusipirkau kelbų ir susiruošiau pasėdėti "ant gyvos". Kad ir kaip nemėgstu tokios žūklės, bet kartą metuose galima. 8 ryto užlipu ant salos, užmetu dvi meškeres ir sėdu į kėdę. Už 5 min. viena plūdė prapuola. Nieko nelaukęs privynioju valą ir kertu. Yra. Nedidelė, bet legali. Kabinu ant kukano, vėl užmetu meškerę ir sėdžiu. Nu labai neįdomi žvejyba. Tolumoje plaukioja dvi plūdės, kelbai aria kaip arkliai, o aš sėdžiu kėdėj ir nieko neveikiu. Čia nei masalu pažaisi, nei sistemėlę pakeisi, nei dar ką sugalvosi, nuobodybė. Po kokios valandos neištveriu, susirenku daiktus ir varau į kitą vietą, už kokio kilometro aukščiau. Vėl užsimetu vi meškeres ir vėl sėdžiu, laukiu. Nu visai neįdomu. Lygiai 12 val. vėl dingsta viena plūdė. Vėl privynioju valą, kertu, vėl yra. Lygiai tokia pat kaip ir ana, lygiai 0,86 kg. 13 val. susirenku daiktus ir minu namo. Visai neįdomi žūklė.

 #56602   lydekiukstis
 08 Bal 2008 21:14
Po koliokviumo reik nors minutelei atsipust :-D Po pietu su teciu nulekeme pasiziureti kas dedasi netoli santakos mieste. Oras prastas, vejas siausia tiesiai i mus... :neutral: Po nepilnos valandeles kibimas ant dugninukes su sliekeliu. RIEBUS ziobris jau sokcioja krante. Man 0...daugiau nei kukt, nors sekmadienio popiete per 2 valandas tetis suviliojo pora ziobriu ir disietka KUOJU...

 #56717   lydekiukstis
 09 Bal 2008 20:06
Siandien tetis vel pavakare nuleke su dugninuke pasedet, oras visai malonus, nebera to stipraus lietaus. Taip ir galvojau, kad eisis geriau, juk manes nera. :neutral: Rezultate 2 ziobriai, meknyte, porele plakiu, kuojos ir keletas auksliu. Jame beveik tik uodo truklio lervas.

 #57066   kamstis
 11 Bal 2008 17:50
Kamstukas po pamoku buvo nuejas i Neri(fotografuota namuose,alus mano :-D )
Paveikslėlis
Paveikslėlis

 #58166   jarwa
 21 Bal 2008 09:47
O aš taip laukiau,vyliausi ir tikėjau... :( .Atėjo ta 20-oji ir ką :?: ...Pramojavau visą dieną,išbandyti visi vobleriai,sukrės,tik guminukai liko namuos(gal čia - klaida :?: ),dar ir šiandien rankos pakelt negaliu :cry: ,o rezultatas -NULIS :!: :!: :!: .
Vanduo - aukštas ir labai stipri srovė,be ilgaaulių ne visur pakrante ir praeisi.Taigi,nors - " laikas,praleistas žvejyboje ir neįeina į gyvenimo trukmės laiką" :lol: ,"pelnas" niekaip nekompensuoja nuostolių, patirtų prarasto voblerio,sukrės ir,ypač,savos gamybos vartiklės,teikusios tiek vilčių ateičiai,pavidalu :cry:
Plėšrios žuvies judėjimo nesimato ,tik aukšlių būriai duodasi paviršiuje,bet niekam jos nerūpi...
 #109140   Raupsuotas
 05 Bal 2009 09:08
mepsiukas1 rašė:Siandien buvau nuvykes prie santakos Nemuno ir Neries, traukia ziobiukus, traukia! :roll:
Na jei "žiobriukus" tai ne traukia, bet brakušina.Man žiobrius patinka daugiau link Lapiu važiuojant už maksimos, sodų rajone žvejoti.Kolūkio neišvengi, bet kitaip ir nebūnaPaveikslėlis

 #109400   jarwa
 06 Bal 2009 16:09
EEE...tai Neris baigiasi prie Kauno..,kol iki sostinės vimba vimba atplauks :shock: -kaip ten prie Lapių - gal kas jau palupot :?: :?: :?:

 #109752   LAURUX
 07 Bal 2009 21:11
buvau snd nulekes link lapiu prie maximos, tai sake nekimba. tada nulekiau i santaka ir pagavau desetka plotkiu. ant slieko, su donke :lol:

 #109758   Raupsuotas
 07 Bal 2009 21:25
LAURUX rašė:buvau snd nulekes link lapiu prie maximos, tai sake nekimba. tada nulekiau i santaka ir pagavau desetka plotkiu. ant slieko, su donke :lol:
O kitam krante ties klebarais meknes kimba.Stai ir zinok zmogau kur tavo sekmePaveikslėlis

 #110128   Mike
 09 Bal 2009 07:56
Vakar anksčiau pasibaigiau darbus ir nuvariau į Nerį prie autostrados tilto Kaune. Žmonių yra, bet vietos atsistoti radau be problemų. Gaudžiau kokia dvi su puse valandos. Pagavau tris kuojas ir du žiobrius. Vienas žiobris gerulis, kokių 600 gr. Gaudžiau ant mažo sliekiuko ir kelių matylių sumuštinio. Šalia gaudę žvejai žiobrių nepagavo, tik kuojas. Ištyso jų veidai, kai vos atkabintą nuo kabliuko žiobrį atgal į vandenį leidau. Gaudymas nesudėtingas, tik va šiek tiek įbristi reikia. Gylis apie 1,7 m, plūdė 6 gr., ilgas pavadėlis apie 70 cm, kabliuką naudojau 11 numerio raudoną, ploną Fudo.

 #110175   SauliusM
 09 Bal 2009 10:16
sekmadieni Nemune ties Kulautuva su feederiu pusdieni prasedejau. ale bet glucho dar. nei stuk. anksti matyt ten dar savaite ar keliom.

 #111020   SauliusM
 13 Bal 2009 22:36
siandien buvau uzlekes i sodyba savo prie Nemuno ties Kulautuva. Gaudyt pats negaudziau, bet paziuret buvau nuejes kaip kitiem sekas. Tai ziobriuku ir kuoju pagauna zmones. vanduo irgi jau pakrites. potvynis pavasarinis galima sakyt pasibaige.

 #111354   dariusx
 15 Bal 2009 11:16
sveiki gal kam teko zvejoti ties kacergine? kaip ten kibimas gal ka pagavot?

 #111428   Raupsuotas
 15 Bal 2009 16:56
dariusx rašė:sveiki gal kam teko zvejoti ties kacergine? kaip ten kibimas gal ka pagavot?
Nors gyvenu tikrai netoli kacergos, bet ten dar manau anksti zvejoti.Ir vanduo neisiles ir lygis vandens dar aukstokasPaveikslėlis

 #111452   SauliusM
 15 Bal 2009 20:21
dariusx rašė:sveiki gal kam teko zvejoti ties kacergine? kaip ten kibimas gal ka pagavot?
nu principe kulautuva kitam krante kaip kacergine. o apie tai kaip ten veiksmas savaitgali vyko rasiau. :roll:

 #111589   Mike
 16 Bal 2009 08:52
Nuvažiavau vakar į Nemuną meknių gaudyti po darbų. Atsistojau prie kranto, paspoksojau į akmenis išlindusius ir apsisukęs į Nerį išvažiavau. Hesas uždarė pralaidas, todėl vandens visai neliko. Ten kur turėčiau gaudyti, vandens iki pusiau blauzdų. Neryje žmonių daug, bandžiau pradžioje su plūdine, bet neišėjo plūdės nulaikyti, todėl persidariau į savotišką pusdugninę. Apačioje du 10 gr. svareliai, o virš jų pavadėlis su kabliuku. Meti į srovę ir rankoje laikydamas jauti kaip dugnu ridenasi. Turėjau per valandą taip gaudydamas keturis kibius, bet nė viena žuvis taip ir nepasikirto, nors per ranką ganėtinai agresyviai kala. Reiškiasi kažką ne taip darau. Šalia gaudžiusi krūva žvejų su dugninėmis kelis žiobrius pagavo. Tik va tie žvejai gaudo naudodami trijų keturių uncijų svarelius ant storo valo, o man ir 20 gr. ant 0,16 mm valo puikiai būtų laikęs, jei vis netimptelčiau, kai už dugno kliuvinuko sistema užsikabina. Taip kad su pora lengvų fyderiukų, su plonais valais ir lengvais svareliais toje beprotiškoje srovėje būtų galima drąsiai gaudyti, ir malonumas žiobrį traukti būtų daug didesnis.

 #111597   crazypapa
 16 Bal 2009 09:03
sveiki o ties kuria vieta neri geriausia zuvauti as pats esu is vln bet niekouomet nebandziau zuvauti neri :) bet manau reikia pabandyti

 #111603   gugaz81
 16 Bal 2009 09:15
dariusx rašė:sveiki gal kam teko zvejoti ties kacergine? kaip ten kibimas gal ka pagavot?
Siek tiek jau uz pacio zapyskio jau eina pagaut.
Kuojos tikrai neblogos kimba ir vienas kitas ziobris...
Bet kitam krante chebra net susile dirba - net pavydas ima...
Ten ziobriai eina. Kiek per upe girdisi kai telefonu sneka tai po 10-20 pasigauna.
Panasu kad apie 5 zuvu taisykle deja dar zino ne visi :evil:

 #111605   Skumbrotas
 16 Bal 2009 09:22
gugaz81 rašė:...Panasu kad apie 5 zuvu taisykle deja dar zino ne visi :evil:
Nebėr žiobriams "5 žuvų taisyklės", dabar yra "5kg taisyklė" ;-)

 #111613   SauliusM
 16 Bal 2009 09:32
Skumbrotas rašė:
gugaz81 rašė:...Panasu kad apie 5 zuvu taisykle deja dar zino ne visi :evil:
Nebėr žiobriams "5 žuvų taisyklės", dabar yra "5kg taisyklė" ;-)
nu idant visas tas veiksmas vyksta po mano sodybos langais (bliam pievas nutrypt baigia :evil: ) tai galiu pasakyt, kad net ir kai galiojo ta taisykle nelabai ten ji kam idomi buvo :evil: ir draudimo laikotarpiu irgi ten nelabai kas paiso :evil: rajk pirkt karabina ir saudyt brakonierius ma pradet per sodybos langa, bo nezinau ka daugiau su anais daryt. aplinkos apsauga irgi kelis syk kvieciau, tai aniem giliai dzin. vienu syk vidury savaites atvaziave buvo, kai vanduo buvo aukstas ir zveju nulis, pasisukiojio ir isvaziavo.

 #111634   gugaz81
 16 Bal 2009 10:21
SauliusM rašė:
Skumbrotas rašė:
gugaz81 rašė:...Panasu kad apie 5 zuvu taisykle deja dar zino ne visi :evil:
Nebėr žiobriams "5 žuvų taisyklės", dabar yra "5kg taisyklė" ;-)
nu idant visas tas veiksmas vyksta po mano sodybos langais (bliam pievas nutrypt baigia :evil: ) tai galiu pasakyt, kad net ir kai galiojo ta taisykle nelabai ten ji kam idomi buvo :evil: ir draudimo laikotarpiu irgi ten nelabai kas paiso :evil: rajk pirkt karabina ir saudyt brakonierius ma pradet per sodybos langa, bo nezinau ka daugiau su anais daryt. aplinkos apsauga irgi kelis syk kvieciau, tai aniem giliai dzin. vienu syk vidury savaites atvaziave buvo, kai vanduo buvo aukstas ir zveju nulis, pasisukiojio ir isvaziavo.
Na ten kur kitam krante gaudo, tai jokios sodybos per 2km nesimato nei i kaire, nei i desine :lol:
O del brakusu, tai spygliuotos vielos i vandeni ir psio... :roll:
Tik paskui zek kad su visa sodyba nedingtum kur nors.... :lol:

 #111656   SauliusM
 16 Bal 2009 11:33
gugaz81 rašė:Na ten kur kitam krante gaudo, tai jokios sodybos per 2km nesimato nei i kaire, nei i desine :lol:
O del brakusu, tai spygliuotos vielos i vandeni ir psio... :roll:
Tik paskui zek kad su visa sodyba nedingtum kur nors.... :lol:
nu jei tiesiai ties kacergines sodais, kak raz iskart zemiau kacergos kitan krantan paziuretum tai kak raz mano grycia pamatytum :-D toks kaip ir pusiau vienkiemis is 7 namu, katrie vien mano giminem priklauso. siaip labai nebloga vieta koki myta kadu suorganizuot jeigu ka. o nuo jos ~2km pasroviui iki kulatuvos sodu ir 4km pries srove iki silelio gyvenvietes tai jo, nei vienos grycios daugiau ten ner.

 #111717   piatras
 16 Bal 2009 13:49
SauliusM rašė:...nu jei tiesiai ties kacergines sodais, kak raz iskart zemiau kacergos kitan krantan paziuretum tai kak raz mano grycia pamatytum :-D
Na štai dabar žinosiu kas visą vasarą su benzufkiniu trimeriu šapalus man baido :-D . O šiaip tai užcypino amžinai iš kaimelio lekiantys deginamos žolės (ar nuravėto šieno) krūmų ir t.t. dūmai... :donknow' :roll: o gal ten "krūmininkų" !buonka! :cierka: maskuotė :shock:

 #111723   SauliusM
 16 Bal 2009 14:03
piatras rašė:
SauliusM rašė:...nu jei tiesiai ties kacergines sodais, kak raz iskart zemiau kacergos kitan krantan paziuretum tai kak raz mano grycia pamatytum :-D
Na štai dabar žinosiu kas visą vasarą su benzufkiniu trimeriu šapalus man baido :-D . O šiaip tai užcypino amžinai iš kaimelio lekiantys deginamos žolės (ar nuravėto šieno) krūmų ir t.t. dūmai... :donknow' :roll: o gal ten "krūmininkų" !buonka! :cierka: maskuotė :shock:
jo, visko tam kaimely buna, net ir nelabai geru dalyku. ne jokia ten ne maskuote. bet tai pats suprask, kai yra 13 ha pievos o gyvuliu nieks nelaiko ir to sieno niekam nereik, tai kur ana det jei ne degint i kruvas sukrovus? nu dar galima nemunan mest ir pasroviui leist...

 #111822   Jackfish
 16 Bal 2009 21:31
Mike, gal gali papasakot kokiose vietose(revose ar pan) ieskai mekniu ir kokiu butu pravedi vobleri?
P.s. meknes maciau net ir ant nedideliu pjautiniu gaude, tik kad skundesi jog salaciu nepagauna. Taisykliu retas laikosi :neutral:

 #111851   Raupsuotas
 17 Bal 2009 07:11
Jackfish rašė:Mike, gal gali papasakot kokiose vietose(revose ar pan) ieskai mekniu ir kokiu butu pravedi vobleri?
P.s. meknes maciau net ir ant nedideliu pjautiniu gaude, tik kad skundesi jog salaciu nepagauna. Taisykliu retas laikosi :neutral:
Prie panemunes tilto.Pagal zveju skaiciu rasi ir tikslia vieta.Turek bolotnikusPaveikslėlis

 #111887   lydekiukstis
 17 Bal 2009 10:08
Zmogus klausia apie spininga, o ne pludine, sikrtingi dalykai, skirtinga technika, skiriasi ir vietos :ruko :jeheje:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 28
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė