Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Nuotraukos gamtos temomis, laimikių nuotraukos, fotoreportažai, video
 #576611   Tadass
 24 Bir 2014 21:26
Nr 69
Savaitgali buvo vel vykdoma ekspedicija i nepazintus plotus. Pasirinktas ruozas panasus i Dievulio pamirsta uzkampi. Upe ten toli miske
_IGP7097.JPG
_IGP7097.JPG (117.05 KiB) Peržiūrėta 13542 kartus(ų)
Deja, deja - upelio krante pasitinka sviezios pedos.... Praejus apie kilometra - upetakiu - 0 vnt., lydeku - 2 vnt.
_IGP7093.JPG
_IGP7093.JPG (105.72 KiB) Peržiūrėta 13542 kartus(ų)
Priimtas sprendimas persikelt i kita ruoza buvo teisingas - pagaliau susitikau upetakius ''plot
_IGP7107.JPG
_IGP7107.JPG (44.84 KiB) Peržiūrėta 13542 kartus(ų)
_IGP7113.JPG
_IGP7113.JPG (68.29 KiB) Peržiūrėta 13542 kartus(ų)
_IGP7139.JPG
_IGP7139.JPG (158.43 KiB) Peržiūrėta 13542 kartus(ų)
_IGP7146.JPG
_IGP7146.JPG (145.45 KiB) Peržiūrėta 13542 kartus(ų)
_IGP7122.JPG
_IGP7122.JPG (59.48 KiB) Peržiūrėta 13542 kartus(ų)
_IGP7151.JPG
_IGP7151.JPG (157.04 KiB) Peržiūrėta 13542 kartus(ų)
_IGP7155.JPG
_IGP7155.JPG (111.5 KiB) Peržiūrėta 13542 kartus(ų)
Idomi zvejyba gavosi - gavau lietaus kaip reikiant; tetervinas vos nenutupe ant galvos; pats ciut neuzlipau ant stirniuko, pasislepusio zoleje; sudrekes telefonas ivare streso kai teko grizti naudojantis kompasu...
 #576858   Sokratas
 25 Bir 2014 19:15
Nr. 70
Paveikslėlis

-------------------------------------------------------------------------Apie tinklus, brakušas ir kitus žvejybos nuotykius ( I dalis)--------------------------------------------------------------------------------------------




Pavasaris.
P1070748.JPG


Žvejoju aš gana dideliame Žemaitijos ežere, sėdėdamas valtelėje, kibimas šiaip sau, tiksliau, visai prastai :evil: , nors pasišėriau neblogai, rytas nuostabus, bet kol kas turiu tik dvi 100-gramines raudes (mūsuose vadinamas raudsparniais), o visos kitos- visiška smulkmė.
Bet , aišku, vis tikuosi ko nors rimtesnio, keitinėju masalus, plūdes, šviną tai uždedu, tai nuimu, tai pastumiu arčiau dugno, tai pakeliu aukštėliau, ar iš vis prie plūdės, ir staiga girdžiu balsą nuo kranto, iš tos vietos krūmuose, kur plūduriuoja kelios valtys prirakintos :

-Labas, a kimb kas?
-Kušin po biški, bet nadėdilis kol kas, -atsakau.
-Či didilių napagausi, vuo tėn pabundyk, tuo seklumuo, kur arčiau ežera vėėėduri, arba vo či, tuo įlunkelie...
- Reks bundyti, je či tep nieka gera i nabūs, da tik 7-is ryta tie, esu pasišieris, nanuoru mietiteis...
- Nu siekmies, -ir pradingsta krūmuoses vyras.
- '''bum Kad tu apsišiktum kniūpščias su tokiais savo linkėjimais, -sumurmu panosėj ir žvejoju toliau.

Kelias dar pagaunu, bet didžiausia gal 150 g. O aš vis tikiuosi tokių po 300-400 g, nes šiame ežere tokių pagaut man pasitaiko dažnokai.

O galvon vis įkyriai lenda mintis, gal teisingai sako tas diedas vietinis, tuo labiau, kad būtent toje vietoje aš mėginu žvejot pirmą kartą, jis juk žino žvejas būdamas, jei būtų ne žvejas, nerūpėtų jam nei tai, ar kimba man, ar ne... :roll:

Galop , tų įkyrių minčių vedamas, ištraukiu inkarą ir plaukiu apveizėti tos jo rodytos įlankėlės. Praplaukdamas pro pat pašertą vietą , kurioje žvejojau, matau, kad ten prisirinkęs tiesiog debesis smulkmės, o žiūrint kitur, tų žuvyčių tik vienetai, arba iš vis nėra. Vadinasi, pašaras veikia , bet gaila, kad tik mailių, mąstau, ir plaukiu tolyn. Priplaukęs čia pat esančią įlankėlę, žvalgausi kur čia geriau užšert, kur geresnis tarpas tarp žolių, kad paskui, metant tenais masalą, jis kuo mažiau kliuvinėtų už žolių ir kuo mažiau gadintų man nervus pavadėlių nutrūkimai, nes jau per porą valandų aš jų nutraukiau gal 3-4-is , o gal 5-is....

Taip betyrinėjant kas dedasi po vandeniu, žvilgsnis užkliūna už kažko netikėto - :shock: žiūriui žiūriu atidžiau, taip, tai tinklas :-vimt , panardintas po vandeniu dideliais svoriais turbūt, kad galingos plūdės jo neiškeltų i paviršių ir nieko nesimatytų iš toliau. Žuvies irgi yra, ir kiek eina įžiūrėt, matau vien lynus, ir nemažus. Vadinasi jis čia mirksta per naktį, o gal ir dar ilgiau. Aišku , aš čia nežvejosiu, reikia plaukt į tą seklumą, kur tas žmogus rodė ir ten mėgint. Taip ir padariau, nuplaukiau, radau tinkamą užmetimui tarpą, lyg secialiai būtų padarytas, įmečiau tenais pašaro, užmečiau meškerę ir , laukdamas kol plūdė sujudės, skambinu vienu iš žinomų gamtosaugininkų numerių.
,,Sujungimas negalimas...", -išgirstu. O šiuo numeriu anksčiau visada atsiliepdavo energingas jaunas vyras, su kuriu reikalų panašių ne kart tekę turėti. Ėch, gaila, skambinu kitu numeriu, kuris pas mane pažymėtas kaip Gamtosauga 2.
Atsiliepia iš kart, paklausiu ar į GA pataikiau, taip sako, čia tas ir tas. Ok, sakau, yra toks reikalas, , nupasakoju situaciją, ilgai aiškinu kur tai, kurioje vietoje, nes ežeras tai nemažas... Atrodo viską suprato, tvarkoj, sako, dabar neturim mes valties, bet bandysim kažką suorganizuot... :gutgut

Po kokio pusvalandžio skambutis, inspektorius sako, o gal galėtumėt mus priplukdyti prie tų tinklų, jei ten tebesat, nes nerandam valties...Ne sakau, nieko nebus, pas mane vietos labai mažai, o ir pats sėdžiu kojom apsemtom :oops: , nes leidžia kažkur pro dugną vandenį... Na teks dar ką nors mąstyt, atvykę, rasim gal pasiskolint valtį vietoje...
Dar po kokio pusvalandžio, vėl skambutis, sako , atvyks inspektoriai iš Šiaulių, pasistenk jiems nupasakoti kuo aiškiau kur ten kas, ok, sakau, pasistengsiu, tik nelengva bus jiems rasti pagal nupasakojimą, nes aš tiek turbūt neišlauksiu kol jie atvyks...

-Na, kaip nors susišnekėsit, jie žada būti ilgai, gal net per naktį jei reikės, nori sučiupti tuos niekadėjus.

O man nekimba, jau valanda kaip naujoje vietoje, vieną syk plūdė buvo susvyravusi ir viskas. Galvoju, kad jau pats čia užviriau tą košę, gal reikia luktelti, gal už valandikės ir atsiras jie, tie inspektoriai, nes be parodymo jie tikrai vargiai čia ką atras.

Ištraukiu inkarą ir plaukiu atgalios, nors pažaisiu su smulkme ankstesnėje vietoje, gal jin dar neišsilakstė. Jau laikrodis rodo 11-ą val, gal ir didesnė žuvis sujudės neapleidžia viltis, nors labai abejotina, kai negailestingai plieskia saulė virš galvos.

Mosteliu meškerykočiu, iš pirmo karto pataikau puikiai į vietą, ir ,vietoj laukto plūdės šokio tymt tymt tymt, kaip jinai elgiasi, kai kimba smulkmė, pamatau, kaip iš lėto grimsta dugnan. O taip būna tik tada, kai masalą paima rimtesnė žuvis. Pakertu, joooo, širdis apsidžiaugia , anam gale priešininkas visai neblogas, kotas net trata nuo jo priešinimosi, bet aš stipresnis, prisitraukiu neskubėdamas , leisdamas žuviai šiek tiek pavargti, kad būtų ramesnė ir sugriebęs įsikeliu valtin... Ėch , nubraukiu prakaitą ;uolrait , kaifas, ne kitaip, netgi pasakyčiau- pirmas orgazmas šiandiena :lol: .

Pagaunu dar kelias, šiek tiek mažesnes, bet ne mažas raudes ir vėl, eilinio kibimo metu, pakirtęs pajaučiu, kad priešininkas aname valo gale dar solidesnis. Iš lėto traukiu link savęs, o jis per daug ir nesispardo, paklusniai eina link manęs, eina eina, tiksliau, plaukia plaukia, kol aš jo nepamatau, o tenai, ant kabliuko - jo didenybė lyyyynas :shock: . Na, bais jau didelis jis man atrodo, siaubingai didelis, mintys tik sukasi galvoje, kaip aš jį ištrauksiu, jis gi tikrai nenorės draugauti su manim. Ir aišku, pamatęs mane ir supratęs, kad ten kur jis yra tempiamas, jam nepakeliui, parodo ką jis gali. O gali, aišku, daug, lašinių , raumenų, priauginęs kaip reikiant, pasileidžia tolyn nuo manęs . Nuvaro iki žolių, truputėlį įlenda į jas, bet neapsisuka, ačiū Die. Leidžiu jam ten šiek tiek pabūti, kol pradės judėti, kai tik sujuda, tempiu link savęs po truputėlį, , jis vėl atgalios, aš vėl link savęs, ritė tarpais traška, stabdį esu gal ir per daug atlaisvinęs, bet bijau jo staigesnių judesių, nes pavadėlis tik 0,14 mm gali labai greitai nutrūkt. Galų gale priešininkas pavargo, prisitempiu prie valties ir bandysiu suimt kažkokiu tai būdu, nes lyno slidumą visi turbūt žinome. Ne, kur tau, jis jokiu būdu pas mane lipti nežada, jam žymiai mieliau po valtimi ir neria ten su nauja jėga :superšokas , vėl išsigąstu kad neapsisuktų apie inkaro virvę ar dar kur, šiaip taip išprašau atgalios, jis vėl po valtim , bet jėgos jau pasilpusios, paėmęs už valo ištempiu iš ten, paklusnus pasidarė, įkišęs pirštą burnon šiaip taip suimu stipriai už žiaunų, paleidęs meškerę prigriebiu antra ranka ir ... laimikis jau pas mane ''plot .
Graibšto niekados nenaudoju, žinau kad blogai darau, bet nepatinka man tie ,,pričindalai" ir viskas.
Iš daugkartinų žūklių yra man išsivystęs toks, sakyčiau, kaip ir kompleksas: būdavo, kai tik pasiimu graibštą, tai visuomet grįžtu tuščiomis,arba užkibus didesniai žuviai ir pritraukus ją pakrantėn, graibštas guli kur už kelių metrų, ir nenubėgsi jo pasiimti pametęs meškerę, tai vėl gi grabalioji su rankom. na tai kam jis man reikalingas tada, galvoju. Tai aš jo dabar iš vis seniausiai ir nebeimu. Ai, nutrūks nutrūks ta žuvytė, reikia ir jai suteikti šansą, kaip sako, nieko čia baisaus, nepasikarsiu dėl to :D

Oi kaip faina, kažkokia palaima, bus su kuom nusipaveiksluoti tikrai...

Tik, kažin kur mano fotikas, kažkodėl aš jo nematau, būt gerai, kad jis būtų iškritęs ne kur ant pievelės pakrantėje, o mašinoje likęs...
--------------
Pagaliu vėl išgirstu telefono skambutį, pažiūriu, nežinomas numeris, atsiliepiu, skambina naujieji inspektoriai ir pasako, kad jie ęsantys prie pliažo.
Na, sakau, būt gerai, kad jūs atvažiuotumėt ten ir ten, nes iš tos vietos jūs tikrai nieko nepadarysit... Bando važiuot, vėl sakmbutis, suprantu, kad pasiklydo, ne į tą pusę nuvažiavo '''bum . Po kiek laiko vėl skambina, esą ten ir ten, matą tą ir tą, oi, sakau, kažkaip mes nesusišnekam,... Na ir taip toliau... Kol galų gale už kokių 1,5-2 valandų pagaliau privažiavo ten kur reikėjo. Parodžiau viską, apibūdinau, kas kur ir kaip, sako bandysim laukti pasirodant niekadėjus....
O man jau ir žvejot buvo pabodę, žuvies prigaudžiau, manau ,apie 6-kg, neskaitant mažųjų, nes tas tai iš kart mesdavau atgalios ežeran. Dar belaukdamas inspektorių, visas mažesnes, nors ir kepamos būtų jau, paleidau vandenin, pasilikau tik didžiausias, nes pagavus tą lyną, žuvies jau tapo tikrai sočiai.
Inspektoriai pamatę mano laimikį, mačiau, nustebo, kad aš visai padorių žuvų prigaudęs...O juk nekibo, jei pamenat ką rašiau... :lol: :D :D

Tiesa, fotikas atsirado ant mašinos sėdynas, tai galėjau ir ,,nutraukt" laimikį:


P1070323.JPG
P1070323.JPG (162 KiB) Peržiūrėta 12982 kartus(ų)

----------------------------------------------------------------------------- Apie tinklus, brakušas ir kitus žvejybos nuotykius (II dalis)---------------------------------------------------------------------------------------




Sekantį rytą sumąsčiau vėl pažvejot. Labiausiai man patinka kai tylu ramu, va taip:
P1060968.JPG
P1060968.JPG (157.5 KiB) Peržiūrėta 13225 kartus(ų)
ir žuvys kimba bent jau tokios:
P1060978.JPG
P1060978.JPG (173.5 KiB) Peržiūrėta 13225 kartus(ų)
Bet, atvykęs prie ežero matau, kad situacija visiškai pasikeitus, jei vakar saulutė, tai šiandien apsiniaukę, vėjas priešingos krypties ir gana didelis, banguoja kaip reikiant,šalta, suprantu, kad vakarykštėje vietoje nepažvejosiu, teks ieškot užuovėjos kur nors kitur...Gan ilgai paplaukiojęs po ežerą jos taip ir nerandu kol kas, galop plaukiu pro tą vietą, kur tinklas stovėjo, galvoju, mestelsiu akį, ar tebėra, ar ne, bet pamatau, kad krante stovi vyras ir stebi mane per žiūronus...Mintis- negi inspektoriai tebesikankina, tebelaukia brakušos... Pasuku vairą tiesiai į ,,žiūronistą" ir įjungęs 5-ą lekiu link kranto pas jį. Atsidūręs nebetoli, sustabdau ,,arklius" matau, kad čia žmogus ne iš tų vakarykščių inspektorių, o kitas ... Pagalvojau, gal pasikeitė pamaina, ar gal buvo atvykę jų ir daugiau, o aš tik su dviem tesusipažinau, o gal dar kokia kitokia situacija, velnią suprasi, įvairiai gali būti... Klausiu,-

-Žvejojat, ar kimba?
Sako, nežvejoju... Tada iš balso atpažįstu, kad čia tas pats vakarykštis veikėjas, kuris buvo priėjęs, kai žvejojau ir teiravosi kaip sekasi.
Papasakoju, kad vakar neblogai sugaudžiau, neblogai kibo paskui po mūsų pokalbio, ir t.t., bet anas kažkoks suirzęs :twisted: . Dar pagalvojau, kad gal inspektoriai išvažiavo, o jo paprašė stebėt ir duot žinią, jei ką negero pamatytų., tai jisai dabar ir stebi, kas tuos tinklus pasiims...Besišnekant, jisai man sako,
-Esat kažkuoks įtartins munej...
-Nu či daba, kūm jau aš sugriešijau?
-Tuoks atruoduot nabluogs vyrs, bet munej įtartinas i vsiuo...
-A diel tuo, ka daba plaukiuoju ilgą i nažvejuoju? Bet juk matą, kuoks viejs, o muna meškerelis lėngvas, plūdeli tik veina graama, dėlt munei reek ramiuos veitelis...
-Nu bet visteik esi įtartins, -taip piktai rėžia ...

Įtartinas, tai įtartinas, ką aš žinau ką jis turi omenį, ar, kad aš gal tuos tinklus statau, ar gal kad paskundžiau, ,,čiort znajėt", kaip rusai sako ... Plaukiu šalin nuo jo tolyn, jisai sako:
-Gal vakar skombinaaa 112?
-Vo diel kuo turiejau skombinti, kas atsitėka, a skėnda gal kas, nieka panašaus namačiau, niekur aš naskumbinau...
-.................. ............. ...............
Kažką jis sumarmaliuoja nebegirdžiu, nes šniokščia viskas nuo vėjo, nuo bangų, šūkteliu garsiai:

-Kūūū sakąąąąą?
-Plauk , plauk iš či,- moja su ranka nuo savęs ...

Na ir nuplaukiu...Susirandu tokią ramesnę vietikę, užsišeriu ir pradedu žvejot, galvoju ateis 8-ios val, pasuksiu vakarykščiam inspektoriui, ar yra koks rezultatas, ar ne...
Kibimas visai prastas, sugavau dvi žuvytes , vis žvilgčioju laikrodin, kada tos aštuonios ateis, o kai jos atėjo, palaukiau dar pusvalandį, kad tikrai būt išmiegojęs...
Suskambinus, atsiliepė iš kart, sako, viskas ok, susėmėm vakar ''plot ...
Papasakoja kaip buvo, sako, vakare pasirodė brakuša :evil: , dieduks toks, sako, išvalė tinklą ir vėl paliko jį užmestą :-ug , grįžo krantan ir tada mes jį stvėrėm, sako, ale bystras žaltys, sako, jau metuose, o kad varė pakrante, per brūzgynus, tarpais per vandenį , sako, vos nepaspruko, galop apvirto užkliuvęs už kažko gal :shock: , žuvis iš kibiro pabėgo :-niak' , sako, ačiū Die kad nors du lynai liko tam kibire neišplaukę ;-var-var. , gal tie kur labiausiai buvo pridusę, būtumėm neturėję nei už ką protokolą surašyt... '''bum
Bešnekant supratau, kad čia tas pats diedas, kur neseniai mane stebėjo, ir su kuriuo aš vakar šnektelėjau, o kadangi aš čia pat žvejojau, jis negalėjo tinklų savo patikrint, tad tikrint nusprendė tik vakaro sulaukęs.
Aš jų klausiu, o ko jis stebi dabar su žiūronais, tie juokias, sako, kad jis, diedukas, pasakęs, kad čia ir daugiau tokių esą, tai dabar gal nori ką paskųsti, nes pasakėm kad skambintų 112, kai pamatys savo ,,draugus", nes jį tai kažkas ,,sudegino“... Gerai pažvengėm (chuckle). Inspektorius sako, didžiausia problema, , buvo paskum išsivežt jo tą valtį, bet šiaip taip išsikvietėm kažką ten, iškėlėm iš ežero ir išvežėm. Dar jisai bandė sakyt, kad , mol, čia ne jo valtis, tai paaiškinom, kad tranporto priemonė, su kuria padarytas nusikaltimas, konfiskuojama, toks įstatymas, gera ,sako, tokia valtis, nauja beveik, o tinklas tai senut senutėlis.. Dar pridėjo, kad, jau du sykius anksčiau yra baustas už brakonieriavimą jisai, dabar trečias kartas...

Va tokios tokelės,... nors žuvies tą dieną beveik nepagavau, bet ant dūšios linksma buvo ilgai ;-var-var.

-------------------------------

Paskui dar ne kart tam ežere teko žvejot, bet didesnių nuotykių nebeturėjau, o žuvis kibdavo visai neblogai, jei tinkamai iš kart pavykdavo pasirinkt vietą. Kartais prigaudai tiek:
P1070653.JPG
kartais tiek:
P1070702.JPG
o kartais ir iš vis ne ką...

Paskutiniu laiku dažnokai nuvykstu į prievatų komercinį tvenkinuką, o ten žuvis irgi kimba ne visada.
Kartais pavyksta privanoti tiek, kad vos iškeli sietą iš vandens
P1070820.JPG
o kartais tenka pasitenkinti dviem trim žuvytėmis ...

Dar keletas vaizdelių iš šio sezono žvejybų:

Venta
P1070075.JPG
P1070075.JPG (160 KiB) Peržiūrėta 13225 kartus(ų)
P1070073.JPG
P1070073.JPG (162.5 KiB) Peržiūrėta 13225 kartus(ų)
P1060954.JPG
P1060954.JPG (160 KiB) Peržiūrėta 13225 kartus(ų)
P1070372.JPG
P1070372.JPG (146.5 KiB) Peržiūrėta 13225 kartus(ų)
P1070555.JPG
P1070588.JPG
upelis keistu pavadinimu- Markija
P1070593.JPG
Virvytė, kai kur tokia, su lengvąja pervažiuotum
P1070915.JPG
Virvytė
P1070919.JPG
Virvytė
P1070920.JPG
Viliotė
P1070936.JPG
P1070957.JPG
DSCF4126.JPG
DSCF4126.JPG (52.77 KiB) Peržiūrėta 13225 kartus(ų)
Tai bent alksnis Žemaitijos
DSCF4112.JPG
DSCF4112.JPG (103.22 KiB) Peržiūrėta 13225 kartus(ų)
O prie alksnio- reportažo autorius... :)
 #576968   JustasM
 26 Bir 2014 08:02
Per jonines ant vakaro išvažiavom Jono ieškoti, gal trečiu metimu upėtakis ~35cm paglostytas buvo, po pusvalandžio gero, vienas upėtakis ~50cm kablį ištiesino trout tuno, ir vakarėjant pagerintas asmeninis rekordas 56cm
Paveikslėlis
Paveikslėlis

O čia video, aišku nufilmavom tik pačia pabaigą, ėjo kaip traukinys, iš toli pagalvojau kad bebrą pakabinau, nes pirmas smūgis kaip koks bebras su uodega per vandenį :D

https://www.youtube.com/watch?v=JL_AiJB ... e=youtu.be

Žuvis po fotosesijos nukeliavo atgal į savo namus, susitiksiu su juo ateitį.
 #577474   Gedcka V
 29 Bir 2014 13:46
Nr. 72

06-25 buvom su tėte vėl lynų. Tą kartą buvo kiek neįprasta žvejyba, todėl, kad aš pradėjau žvejybą spiningavimu, o jis lynų viliojimu(ne šokiais) :-D . Kol jis dar ruošėsi savo šmutkes, aš dar prašukavau tą krantą, kur jis gaudyt ruošėsi. Užmečiau visai pašvendrį, gylis tik 1m., tad puikiai matėsi jo darbas. Ko pasekoje, susigundė ir dantytoji. Tik sulysus kažkokia ir ištysus :roll:
IMG_1257.jpg
Vėliau jau atsiskyrėm ir kas sau. Aš, bebrisdamas pakrante ir kvėpuodamas grynu, šiltu, po lietučio oru, vis žvalgausi, kur čia užmetus. Va ten, po kaire, lelijynas didžiulis ir čepsėjimas girdisi. Ten po dešine, švendrynas susispaudęs prie kranto, o už jo, jau kur giliau, tris kart strykteli, kaip stirna virš vandens, aukšlė. Tikėdamasis starkio išpuolio vakarinio, užmetu kiek toliau ir laukiu kol nukris guminukas. Jam padarius savo darbą, pradedu savo darbą. Ir po kelių ritės pasukimų, gaunu smūgį, tokį smūgį, kad vos koto iš rankų neištraukia. Bet pakirtus kažkodėl neatrodo, kad bais dzydels būtų :? . Ištraukiau sprindinę lydekaitę ir nesupratau iš kur tokia jėga pas ją :) . Kiek vėliau, gaunu vėl smūgį, bet jau ramesnį. Ir į rankas parkeliavo lydekaitė, bet nelegalkė. Kadangi buvau dar netoli nužingsniavęs nuo tėtės, tai vis mačiau, kokią žuvį jis ten traukia. Iš pat pradžių, kaip visada tai raudę, tai kuoją kokią. O vėliau, savo akim netikėjau :-D . Pakibo jam ant plūdės lynas vienas, sako greit atbėk kita plūdė dar važiuoja. Aš kaip skalikas lekiu per pievas, per šakas, jau matau, kaip dvi iš karto traukia :grin: . Vaizdas nerealus, bet reik padėt. Duoda jis man plūdinę vieną ir partraukiam dubletą lynų, nors ir nedičkų, bet stiprių ;uolrait
IMG_1258.jpg
IMG_1264.jpg
IMG_1264.jpg (31.07 KiB) Peržiūrėta 13433 kartus(ų)
Kažkaip pagalvojęs, kad laiko nedaug ten ir belikę, likt aš sumąsčiau. Į pabaigą žvejybos ir vėl ta pati situacija. Ir jam ir man tuo pačiu metu kliovai, ir vėl du lynai, bet jau dydžiai skirtingi. Vieno gal tik 0,6kg. kito jau gal ir 1kg. gali siekt. :) O kadangi jau ir vakars pasibaigs jau buvo, padėkojom už gražią dieną ir baigėm žvejybą. Mažiausias svėrė 0,6kg. didžiausias be poros gramų 0,9kg. Du gražiausius lynus atgal paleidom, o kitus giminės susitikime parodėm :ruko
IMG_1263.jpg
 #577505   Liveris
 29 Bir 2014 17:55
Nr. 73
Kadangi 28 diena yra tėvuko gimtadienis, tad teko pabuvot teviškėj, o jeigu jau teviškėje, tai kaip šeštadienio rytas be žuklės.
Ir taip šeštadienio rytas, mes 6 val jau prie vandens (Viliotės tv.). Maišomi pašarai, renkamas arsenalas.
2014-06-28 10.20.53.jpg
Pirmas kibimas po 10 užmetus meškeres. Ir taip pastoviai iki 7.15 val, paskui biškeli aprimsta ir nuo 9 val kibimai beperstojo. Kartais kibimas sekdavo, nes nespėjus uždet beždžionėlės.
Šeįtadienio kaltininkas :) 64 m. į žuklės pabaigą.
2014-06-28 10.21.31.jpg
2014-06-28 10.21.17.jpg
Žuklę baigėme ~10.30 val. per tą laiką surinkome 12,28kg.
2014-06-28 10.27.19.jpg
Ir didieji keliausiantys į rukyklą. Du didieji karosai 850 ir 800g.
2014-06-28 12.51.37.jpg
 #577757   Tadass
 30 Bir 2014 16:07
Nr. 74
Sekmadienis. Toliau plečiam upėtakių geografijos akiratį. Iš vakaro studijuojam maps.lt, o ryte tikrinam realybę :)
Asfaltas-žvyrkelis-šunkelis-džiunglės... čia įprasta kiekvieno upėtakisto maršruto seka :-D Šįkart šunkelis papuolė nedraugiškas, o važiuot juo dar apie kilometrą
20140629_050255.jpg
20140629_050255.jpg (140.1 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
Šunkelis įveiktas, džiunglės praeitos, upelis rastas ;uolrait Užbėgdamas už akių pasakysiu, kad upelis mane tiesiog sužavėjo - daug posūkių, duobių, išgraužų, kelmų. Kur neįbrisčiau - visur pilna mailiaus, upėtakių kibimai praktiškai kiekvienoj potencialioj vietoj. Tiesa didelių nepapuolė (buvo senos pėdos, gal "nurinko"), bet veiksmo turėjau visą dieną. Upelis grynai "vadovėlinis" - jeigu reikėtų ką nors vestis pirmą kart upėtakiauti - tai geresnės vietos nerastum: yra ir lėtos srovės su kelmynais, ir bebrynų, ir rėvų, ir duobių ir ko tik nori :-D Vienoj vietoj, kur upelis jau seklus ir duobių pasitaiko nedažnai, 15 metrų ruože suskaičiavau 7 upėtakiukus.
Upelis lašišinis, nes susiaurėjime aptikau vat tokią "užkardą" dar nuo praėjusio rudens :-ug
20140629_070222.jpg
20140629_070222.jpg (151.89 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
Apibendrinant - žvejybą daugiau nei užskaitau, tikrai dar ten sugrįšiu. Upeliui nuostolių nepridariau - apart poros baravykų, daugiau niekas į kuprinę neatgulė.
_IGP7192a.JPG
_IGP7192a.JPG (132.63 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
_IGP7195a.JPG
_IGP7195a.JPG (149.76 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
_IGP7224a.JPG
_IGP7224a.JPG (96.21 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
_IGP7237a.JPG
_IGP7237a.JPG (184.9 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
_IGP7263a.JPG
_IGP7263a.JPG (149.49 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
_IGP7267a.JPG
_IGP7267a.JPG (157.24 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
_IGP7268a.JPG
_IGP7268a.JPG (137.4 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
_IGP7254a.JPG
_IGP7254a.JPG (110.58 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
_IGP7169.JPG
_IGP7169.JPG (28.58 KiB) Peržiūrėta 12880 kartus(ų)
 #577834   marenas
 30 Bir 2014 20:22
Nr. 75
Tadai volvo eina kaip tankas per purvyna :grin: ?
Na as irgi biski buvau pazvejuot ir motoriukui apkatke darit.
lijo lijo dar lijo bet si beita ejo pagaut.
DSCN4643.JPG
DSCN4645.JPG
DSCN4644.JPG
DSCN4646.JPG
DSCN4647.JPG
DSCN4652.JPG
nei zvyno visiems :/braj;
 #578075   knox
 01 Lie 2014 21:59
Nr 76

Ka gi ir aš įmesiu keletą akimirkų iš savo atostogų:)

taigi pirmoji diena birželio 22.

Aš vėl pas draugus prie ežerėlio Ignalinos rajone. iš vakaro pasišėriau etatinę vieta ir kitą dieną pradėjau žvejybą. Oras pakliuvo nei šioks nei toks tai saulė šviečia tai lietus lyja, bet rezultatai buvo visai patenkinami pradžioje pradejo kibti nedidelės kuojos bei raudukes bet vėliau pamėčius kukurūzų atejo ir to ko laukiau karšiokai :)
Prikabinti failai
DSCN0363.JPG
na ir paskutinysis karsiokas kuri ištraukė manoji sužadėtinė kol saugojo meskeres :)
DSCN0360.JPG
antrasis dienos laimikis
DSCN0360.JPG (93.64 KiB) Peržiūrėta 12625 kartus(ų)
DSCN0358.JPG
karšioko paleidimas
DSCN0356.JPG
primasis dienos didesnis laimikis svoris netoli 1,5 kg is akies :)
 #578080   knox
 01 Lie 2014 22:07
Nr 77

Birzelio 23, vėl iš vakaro padaręs pasišėrimą šį kart iš ryto nueinu ant lieptelio ir neapsirinku per pirmas dešimt minučių vieną paskui kitą ištraukiu du gražesnius karšiukus :), toliau laukia didesnė pauzė ir sekantis prasirašo apie pietus.
Į vakarą pradeda niaukstytis pora kartų nulyje su ledukais nuveje nuo tiltelio nes nepadeda net lietpaltis.
tiesa vakare po lietaus atėjus prie meškerių randu vieną numestą nuo tureklų ant žemės pasirodo neįskaitinis kokių 200 g lynukas turejo smarvės meškerę pavilkti :) seip ne taip isprašęs jį iš žoliu greitai paleidžiu į laisvuosius vandenis :) taip šios dienos nuotykiai ir pasibaigia
Prikabinti failai
CAM01054.jpg
CAM01060.jpg
tarp lietaus ir saulės
CAM01050.jpg
CAM01050.jpg (68.87 KiB) Peržiūrėta 12616 kartus(ų)
CAM01049.jpg
CAM01049.jpg (85.25 KiB) Peržiūrėta 12616 kartus(ų)
CAM01045.jpg
Rytinis laimikis :)
CAM01055.jpg
lietaus debesys :)
 #578087   knox
 01 Lie 2014 22:21
Nr 78

Birželio 27, susipažinimas su Rubikių ežeru. Apsistojame Esina stovyklavietėje, iš tiesų smagi stovyklavietė paliko neblogą įspūdį :)
pasiimam valtelę ir plaukiam ieškoti margašonių, deje atmojavus keletą valandų suprantu kad bus sunki užduotis kažką išprašyti. bet suradus gražų sėklių vis dėlto pavyksta iš žolių iškrapštyti vieną nelegalią kuri buvo įamžinta ir paleista į savuosius vandenis :) per kokias 4 valandėles turejau tik du kibimus, bet džiaugiuos kad bent pavyko atsidaryti šiame nepažįstamame ežere.

Toliau atėjo penktadienis, ir su kolega lėkėme treniruotis prieš varžybas į Rubikius, nuoširdžiai atmojavom kokias 8 valandas, bet šį kart palaikyti rakose žuvies nepavyko, aš turėjau du neblogus kibimus, bet deje nepavyko pakirsti, kolega vieną kibimą, ka tikimės kad varžybų diena bus sėkmingesnė.
Varžybų diena nuo treniruotes dienos skyrėsi kaip diena ir naktis, saulė plieskė nuo pat ryto, bet vis dėlto pavyko išprašyti kad ir vieną bet telpančią į legalumo rėmus lydekaitę ir kaip pirmą kartą dalyvaujant buvom užsibrėžę tikslą nelikti paskutiniai jį įvygdėme, likome 34 vietoje. Pasisemėme nemažai patirties. Aišku zvejybą baigėme visa valanda anksčiau nes jau neapsikentėme plieskiančios saulės :)

Taigi tokie mano nuotykiai buvo per šias atostogas su meškere rankose :)
Prikabinti failai
20140625_155937.jpg
20140625_155922.jpg
20140625_145155.jpg
20140625_135243.jpg
20140625_135243.jpg (48.89 KiB) Peržiūrėta 12605 kartus(ų)
20140625_121647.jpg
20140625_121604.jpg
20140624_194721.jpg
DSCN0364.JPG
kaip atrodė bolidas grįžtant iš atostogų :)
DSCN0365.JPG
kaip atrodė bolidas grįžtant iš atostogų :)
 #578120   blight
 02 Lie 2014 01:59
Na ką, kolegos žvejai, antrasis 2014 metų ketvirtis jau ėmė nepastebėtai ir baigėsi. Norim pasidžiaugt, kad nepaisant to, jog permainingas oras ir nevisada leido pasidžiaugti buvimu prie vandens, šįkart sulaukėm rekordinio fotoreportažų skaičiaus (su užsieniečiais kiek daugiau nei 80) ''plot . Šaunuoliai, taip ir toliau, gal netrukus peržengsim ir 100 :-D . O dabar pasiraitoję rankoves perbėkit juos akim prisimindami ir nepatingėkit atiduot balsą už labiausiai patikusį reportažą.
viewtopic.php?p=578119#p578119
Naujai rašančius reportažų temoje, prašysiu vėl pradėt numeruot nuo NR. 1.
 #579084   Ramekas
 06 Lie 2014 09:51
Sios dienos laimikis :cool:
Nuotrauka0239.jpg
Vos meskeres nenunese, kai isipainiojo i vala, bet adrenalino buvo traukiant daugiau nei gera karpi ;-var-var. Nukarpius vala nuo sparno ir paleidus, kita Nemuno kranta kaip raketa greit pasieke :-D
 #579333   marenas
 07 Lie 2014 20:09
NR. 1

sekmadieni su seima I zvejyba ,bet gavosi poilsis,.
cia desanto islaipinimas,o mama deginas.
DSCN4662.JPG
o cia didckis pirma starkiuka ikala,tetis gauna I kaulus,bet dar ne vakaras
DSCN4670.JPG
o cia ir as pasireiskiau
DSCN4673.JPG
mazasis dar nezvejoja
DSCN4671.JPG
maudines
DSCN4675.JPG
savaitgalis uzskaititas :/braj;
 #580421   Sagitarius
 14 Lie 2014 08:10
NR. 2

Vakar nuo ankstyvo ryto su 2 draugais nuvažiavom spiningauti. Mano tikslas buvo ešeriai (su jais šį spiningavimo sezoną dar susitikti neteko), todėl pagrindinis ginklas buvo UL. Atsargoje tvičinginis kotas, nes prognozuotas vėjas.
Oras pagrinde apsiniaukęs, vėjas, tad su UL mėčiau mepsiukus. Kol buvo apsiniaukę, judesio nebuvo ir tik saulėj pro debesis 15 minučių apšvietus vandenį, prasidėjo ešerių kibimai, gaila tik kad labai mažiukai. Kartu žvejojęs kolega atsidarė su maždaug 250 g. ešeriu, bet tame sustojime nieko didesnio nebuvo.
Leidomės toliau ir beplaukiant buvo užvelkiauta apie 600 g. lydeka. Sekantis sustojimas prie žolių ir bandymas surasti lydekų. Paėmiau tvičinginį, uždėjau neužsikabinančią blizgę ir parėjo vėlgi puskilinė lydeka.
Plaukiam toliau ir matom neblogą duobę ir mums pipsi, kad žuvies būrys. Draugas, aišku atlikęs išsamius tyrimus, sako, kad karšiai, bet kadangi nepateikė mums diplomo, tai nusprendėm patikrinti jo žinias, nes iš vandens keistai šokinėjo aukšlės.
Pirmas metimas ir ant mepsiuko sėdi neblogas ešerys. Dar keletas ir užkibo toks neblogas, prasuko stabdį prie valties, žodžiu vertas pagarbos (pasvertas 370 g.).
Kibimai nurimo ir vietoje mepsiuko dedu čeburašką su ofsetiniu ir aukšlės imitacija (balta crazy fish 5 cm guma). Keli metimai, keli ešeriai, vėliau nutilo ir vienu metimu vėl be rezultato jau pradėjau išsukinėti prie valties ir stiprus smūgis, meškerę lenkią prie vandens, prasuką stabdį, bet po 2-3 min. pasirodo lydeka, dar pasispardo, bet keliaują į graibštą. Pasisvėrė 1,05 kg.
Kolegai 950 g. lydis tam pačiam sustojime ant mepso paėmė, žodžių dar keletas ešerių ir kelionė namo.
Sumoje 4 lydekos (visos keliavo namo) ir paimtų vytinimui ešerių 1,6 kg. Visi neužaugos keliavo toliau vaikyti aukšles.
Prikabinti failai
2014-07-13 12.56.32.jpg
2014-07-13 12.56.25.jpg
2014-07-13 11.26.19.jpg
 #580622   RastaMan
 14 Lie 2014 20:42
Nr. 2A
(Moderatorių pastaba: žinutė autoriaus prašymu perkelta iš kitos temos rugsėjo gale, tai kad nereiktų viską pernumeruot... tiesiog 2A :) . blight.)

Keletas foto iš vakarykštės dienos:
Upelis nedidelis, bet gyvibingas :gutgut
DSC05463.JPG
DSC05460.JPG
DSC05462.JPG
DSC05456.JPG
DSC05457.JPG
Paskutinis upėtakis parodė, kad "turi raumeny" :-D , truktelėjo prie kranto taip, kad trišakio į vienšakį nebereikės keist :-D
P1170470.JPG
P.S. Justai, kada turėsi kabliukų? :/braj;
 #581091   tench
 17 Lie 2014 14:28
NR. 3, arba neplanuotas foto-reportažas apie antrosios atostogų dienos žvejybą, kuri nors ir nevisai sklandžiai prasidėjo, bet laimingai pasibaigė :-D

Jaukinimo būdas šį kartą buvo planuojamas tradicinis, oldschool'inis - žirniais. Pastačiau greitpuodį su tais žirniais ant viryklės ir išėjau į kiemą darbų dirbt. Prisiminiau apie puodą, švelniai tariant, byški per vėlai :-D - vietoj tiesiog žirnių radau žirnių sriubą. Nu ir pofig, galvoju - šersim su sriuba. Ką, sriubą jau ne maistas? Prieš išplaukdamas dar įmečiau į šitą reikalą pusę poko Kedainių grūdų kombikormo, atsiprašau t.y. peletsų - šiuolaikiškai :-D. Tai šitie sutraukė kažkiek drėgmės ir gavosi visai tokia pusė velnio nesamonė.

Vietoje - apie pusę devynių vakaro (užtrukau su darbais). Pirmas kibimas - po kokių penkių minučių, bet aš jo nemačiau - atsisukau porai sekundžių paimt kažkokio pričindalo, kai atsisukau atgal, plūdės jau nebebuvo ten kur jį turėjo būti. Pakirtimas, yra!. Bet tas "yra" - jau kažkur giliai nendrėse ir trunka neilgai - atsikabino. Zacepas, pavadėlio nutraukimas, kabliuko rišimas...

Pirmas. Apie 10-tą. Puskilograminukas. Kovėsi taip kad kol neprisitraukiau arčiau atrodė kad ten...
DSCI0002.JPG
Jomajo, bet tai kaip giliai įryjęs! Tenka užsidėti akinius ir galvalempę (jau sutemos)... Tenka iki ausų išsiterliot gleivėm, bet svetimkūnio pašalinimo iš lyno organizmo operacija buvo neperlabiausiai nusisekusi... Vis dėlto, vėliau, kai baigiau žvejybą ir ištraukiau jį iš tinklelio, nebuvo panašu kad ruoštųsi mirt. Gyvens.

115-oji žaidimo minutė. 1.25kg. Vienu metu man jau buvo nevisai aišku kas ką traukia, aš - jį, ar jis - mane. 1:2 - svečių komanda išsiveržia į priekį :-D.
DSCI0004c.JPG
DSCI0004c.JPG (63.06 KiB) Peržiūrėta 12123 kartus(ų)
Per kitas kelias minutes - dar du. Abu - apie kilą. Fotkės nesigavo (temsta), bet užtai smegenyse kažkaip susigeneruoja visai, sakyčiau, nedurna mintis - pala, taigi tuose fotikuose lyg ir būna blykstės. Apžiūriu fototechniką - nugi jo, yra. Bet be RTFM nepavyksta surasti kaip tą reikalą įjungt. Nieko baisaus - paskambinu dukrytei į kitą Lietuvos galą ir protingas vaikas viską tėtukui išaiškina :-D.

O va čia tai geras! Per kelis metus šitam karjere ištraukta velniai žino kiek lynų. Bet va toks padaras man čia pirmą kartą papuola. Visada stebėjausi kaip čia taip gali būti, kad tuose vietose kur yra lynų nepasitaiko karosų...
DSCI0008.JPG
DSCI0008.JPG (220.46 KiB) Peržiūrėta 12123 kartus(ų)
Puskilograminukas. Nugi plauk jau plauk, mažas durneli. Bandyk gal byški labiau į kairę. O, gerai.
DSCI0011.JPG
Da veins.
DSCI0014.JPG
DSCI0014.JPG (238.24 KiB) Peržiūrėta 12123 kartus(ų)
Puskilograminukų išviso 5 ar 6 - tiksliai neprisimenu...
DSCI0016.JPG
DSCI0016.JPG (342.03 KiB) Peržiūrėta 12123 kartus(ų)
Švintant nusprendžiau kad užteks. Labai keistas jausmas - kai baigi žvejybą, likus mažiau nei valandai iki saulėtekio. Jautiesi taip kad darai kažką visiškai idiotiško... Bet tiek to, gana tai gana - bus dar tų saulėtekių. Reikia gi ir pamiegot kartais.

Parplaukiau gana tirštame rūke. Teko orientuotis pagal nuo kranto sklindančius besirenkančių donkininkų balsus, kad surast švartavimosi vietą ir neužplaukt ant jų valų.

Atostogos dar tik prasidėjo... che-che :-D
DSCI0020.JPG
 #581293   Gedcka V
 19 Lie 2014 15:29
Nr. 4. Šešupės vidurupis.

Seniai jau benorėjau upėj pagaudyt, bet vis neprisiruošdavau, šiandien pavyko. Atsikėlęs 5h ir po pusvalandžio išvažiavęs riedu su dviračiu prie upės. Atvažiuoju į planuotą žvejybos pradžios vietą, saulė jau pakilus. Nuotraukoje matyti ir miesto parkas :)
IMG_1267.jpg
Daug čia nepažvejojau, nes labai jau žolės sukilę. Mačiau kelis bulktelėjimus, bet nedideli turbūt buvo, nes nesidomėjo vobleriukais :roll: . Pavažiavus už tilto žolių apmažėja ir iškart pasimato žuvų aktyvumas. Vienas kibimas buvo, bet tik tiek. Toliau nukeliavus dar kilometrą upe, pamačiau du salačius šalia mano kojų praplaukiančius ir nekreipiančius dėmesio į masalą, ir du kibimus. Vieną pavyko pakirsti, kito ne, o galėjo būti atvirkščiai, nes kibo šapalas :roll:
IMG_1270.jpg
Apvaikščiojus miesto ribas, nuvažiuoju į užmiestį, net du miestus pravažiuoju :grin: . Nors jau ir 9h, bet vis dar tikėjausi šapalą pagaut. Kuo toliau tuo labiau tikėjau, kad pavadys nuo lydekų dantų, baido šapalus, nes nei vieno nepagavau. Atėjus iš miesto, kur švarūs krantai, į ten, kur džiunglės paupiais, tenka ir papurvinti rūbus miestiečiui :-D . Trečiam priėjime ant guminuko buvo du smūgiai: vieną mačiau savo akim, kai pagriebus lydeka iškart bandė atsikratyt kablio, ir kitą, bet nemačiau, atrodo irgi lydeka, nes ten pat. Paėjus į kitą priėjimą, gavau daugiau laisvės. Jau galėjau ir pašvendrį pravest. O prie kranto ir gylis buvo nemenkas palyginus - 1,5m. Staigus šlaitas ir nendrės man atrodė delikati vieta plėšrunui. Nu ir ką bevedant pirmu metimu, gavau netikėtą smūgį! O galvojau tik išsišaipydama iš manęs, išbaidė mailiuką aplink voblerį :)
Traukiau, traukiau, vis galvojau, kad šapalą ar salatį kokį pakabinau, ale tikėk tu kuo nori, vėl ta lydeka :) Buvo smagu bent tiek, kad pagaliau pradedu suprast šešupę ir, kad lydeka svėrė 2kg., kurią traukiau UL koteliu ;-var-var. Ilgis 65cm.
IMG_1271.jpg
IMG_1272.jpg
IMG_1275.jpg
Dar prieš padarant šitą nuotrauką, tyliai porelė su baidare priplaukė ir paprašė nusifotografuoti, pirmą kartą čia man taip... Pagyrė, kad geras laimikis :-D Ale seniai jau ryte kėliausi, nors vertingai praleidau dienos pradžią :)
 #581476   marenas
 21 Lie 2014 11:23
Nr 5
Mano atostogos tokios su seima,todiel rezultatai nekokie :grin:
isvyka su seima ir senuku progresu.
valtes nuleidimas baloi,reik izbandyt viska ir zynuot kur imanoma nuleist kateri kokiom eksrimaliom saligom,imanoma daukas jai dyrbi su seima.
DSCN4683.JPG
DSCN4684.JPG
irklavimas iki gielo vandens :grin: reikiejo paplusiet,ten nieks net su valtelem nebeplaukia,nebent as :grin:
DSCN4686.JPG
kaskas lafielina :shock:
DSCN4697.JPG
vanduo ,
DSCN4698.JPG
maudynes plaukimas ir krantas minijos.lauziukas. :ruko
DSCN4700.JPG
DSCN4702.JPG
biski zvejybos su sacioku vaikai :grin:
DSCN4704.JPG
transformojames I palapine ant vandens.ir mazieji miegot
DSCN4710.JPG
DSCN4711.JPG
rytas
DSCN4714.JPG
atciprausimas,negalvokit tetis plaukt moka,bet saugumo sumetimais del vaiku :grin:
DSCN4715.JPG
o cia tik toks laimikis ,bet negali sakit kad tai nelaimikis.
DSCN4717.JPG
valties istempimas I kranta,reikiejo biski pavarkt,bet vertas tas vargas ir gamta.
DSCN4719.JPG
Rytoi I minge,vakar zvalgyba padaryta,kur nuleist valti,10lt ir be vargo nuleidi valtike.
dar buvau nuliekes I drevernos osteli,ir geras nuleidimas.ventei smieliu galim irgi nusileist,jai neina privaziuot su auto,galiu be dydelio vargo nustumt priekaba rankom su seima.galvojau bus sunku su progresu bet jai ne vienam plaukt geras dalykas. :/braj;
 #581718   Gedcka V
 22 Lie 2014 18:49
Nr. 6 Savaitgalio vakarą vėlyvą, gaudžiau aš ir tėvas lyną :)

Pagaliau atsiradus laiko kartu mum pažvejot, nutarėm eilinį sykį lynų suduot. Nuvažiavę į žvejybos vietą, nerandam. Tai yra, ant tiek pakilęs vanduo, kad kranto, nuo kurio gaudėm nebėra :) . Vargo nematėm, ir gaudėm vandenį atsistoję. Susimetėm pašarus laukiam. Kažko mailius negnaibo masalų: nei raudės, nei mekšrai :roll: Bet už valandėlės žiūrim burbuliuot pradėjo. Nors ir šalia šėrimo vietos. Vėliau tik vis artyn, artyn. Užmečiau tiesiai po burbulais, capt kažkas - plūdė čiut paniro ir vietoj sukiojasi. Paskui vėl iškilo čiut, vėl paniro per centimetrą. Galvoju lynas žaidžia, palauksiu. Bet nesulaukęs to vadinamojo, laikas kirsti, momento vis tik kirtau ir įkirtau lynioką didžiausią tos dienos 1.2kg :) Laiku dar spėjau pakirst, nes kablio kotelis tik matėsi.. Užkibo ant slieko su kukurūzu šįkart.
IMG_1278.jpg
Tik jau ko nesipriešino labai.. Turbūt pavargus po neršto. Už pusvalandžio jau ir tėtei toks lygiai kibimas. Tik pamatęs, kad taip lygiai kimba, jau buvau įsitikinęs, tai lynas. Patariau kuo anksčiau kirst, bet nepaklausęs manęs ir vėliau ištraukęs lyną 0,7kg. ant kukurūzo, galais negalais iškrapštė kabliuką. Po šio auksinuko buvo nedidelė pertraukėlė. Užmetėm pašaro, vėliau iš kažkur atplaukęs būrys kuojų patrukdė žvejybą, bet netrukus vėl toks kibimas ir nelaukęs kertu. Yra. Žuvis priešinasi labiau nei pirmas lynas. Pritraukiu.. O ten lynukas 0,5kg duodasi, kaip sportininkas, užkibęs ant sliekučio su kukurūzu.
Visai neužilgo tėtei kibimas ir dar vienas puskilinukas :)
IMG_1281.jpg
Bandėm dar toliau pagaudyt, nors ir burbuliavo daugiau, bet jau nematėm plūdžių ir davėm laisvę žuvinam pavalgyt :) . Vaizdas ištraukus sietką ant kranto vaizdas gražus.. Vis gėrimės, kiek pavyksta pagaut, šįmet metai laimingi, anksčiau tiek pagauti buvo nerealu.. :) Kaip bebūtų gaila, dydžiai mažėja per pus, tikimės į vasaros galą pradės didėti.
IMG_1283.jpg
Mažiausiem laisvė
IMG_1284.jpg
Kitas kartas bus karosam atiduotas, rekordų nesitikiu, nors kas ten žino :-D
 #581775   tench
 23 Lie 2014 04:39
Nr 7
Kaip ir nedatempia iki pilnavaerčio reportažo, nes nelabai yr ką rašyt, bet...

Rutininis darbas - prasigrėbiam tašką. Pasišeriam (šį kartą naudojam ultimate papigiay all-around - kombikormas + gyvulinė melasa). Toliau sėdim, žiūrim kaip plūdė daro op-op gangnam style. Toks style manes nei kiek nešokiruoja, nes čia toks - visiškai įprastas reikalas ir tiesiog reikia pabūt tolerantiškam ir šiektiek pakentėt iki sutemų - iki tada kai raudės nueis miegučio. O tada jau galima ir...
DSCI0013.JPG
DSCI0013.JPG (34.68 KiB) Peržiūrėta 10594 kartus(ų)
DSCI0020.JPG
DSCI0023.JPG
DSCI0023.JPG (24.91 KiB) Peržiūrėta 10594 kartus(ų)
DSCI0034.JPG
DSCI0045.JPG
Nieko nėr geriau už žvejybą vasaros naktim. Nieko. :-D
 #582108   tench
 25 Lie 2014 13:34
Nr 8
Šiek tiek vaizdzialių iš praeitos nakties... Atleiskit, šį kartą be jokio aprašymo - smegenys visiškai išsilydžiusios nuo karščio :-D.
DSCI0002.JPG
DSCI0005.JPG
1.23kg traukinys
DSCI0006.JPG
DSCI0009.JPG
DSCI0010.JPG
DSCI0011.JPG
 #582186   Edosius
 26 Lie 2014 15:36
Nr 9
Sveiki,
Nutariau šiąnakt panaktinėti, o nesivarginti bandant užmigti namie prie + 30...
Feederis – Shimano Technium. Musės lerva+kukurūzas medaus skonio+musės lerva. VDE pašarai. Pagrindinis - pintukas Pontonn21 - 0,12 mm. Kabliukai Kamasan B983, nr-12. Pirmasis pavadėlis Seaguar 0,165, sekantys keturi pavadėliai 0,25 mono, nes... užsiroviau kaip reikiant.
Atėjo „bebriukai“ 00:30, pasisotino 02:30, taigi, „puota“ 2 valandos.
Visi stiprūs, galingi ir „važiuoja lyg traukiniai“. Naktį ypač sunku juos suvaldyti, kai žolių aplinkui pilna, o turi iš 40 metrų atstumo „įvesti“ į metro pločio finišo tiesiąją. Visi „arė“ vagą į dešinę pusę, kas buvo pats netinkamiausias variantas man, vienu žodžiu teko ne tik paplušėti, bet ir pamąstyti kaip viską atlikti kup idealiau.
Viso 5 „traukiniai“.. Po pirmojo nevaldomo „pokšt“ prisitraukus prie kranto žolių linijos, supratau kad ir kaip beveiktų ritės antiprabuksavimo sistema, naktį su 0,165 mm nėra kas veikti, tad nutariau voverių nebejuokint..
Antrasis „traukinukas“ privažiavo po 20 min laukimo po pirmojo „pokšt“.. Čia jau pavadys 0,25 mm (plonesnio nebuvau pasiemęs).. Po ilgos kovos įvairavau į sietą.. tas raudonakis gerokai virš 2 kg.. bet kolegos nemokėjimas naudotis sačioku išgelbėjo jam gyvybę.. (įvedus geltonšvarkį į sietą, kolega iškart sietą kėlė aukštyn, ko pasekoje lynas kaip torpeda atiduomas paskutines jėgas sugebėjo iššokti iš tinkliuko nutraukdamas visą sistemą...).. Keikiaus riebiai, garsiai.. Poto ramiai pasivaikščiojau keliuku.. Painstruktavau kolegą kaip reikia tokiu atveju elgtis, susirišiau naują sistemą ir vėl prisėdau..
3 traukinys supurtė fiderį taip, kad stovelis vos nenulinko... Šysik nugaliu aš...
Neužilgo ketvirtas iš tos pačios šeimos bando sulaužyti feederį.. Stringa žolėse, neria kairėn dešinėn ir velnias žino dar kur.. Užstringa už žolių kuokšto..matau jį už 3 metrų.. Nusirengiu ir brendu su feederiu link juosmens.. anas mane pamatęs šauna gelmės taip, kad mano feederio viršūnė 10 sek po vandeniu, o frikcionas žviegia nesavu balsu.. Nuvarginęs, pats įsivedu į sietą ir išlipu krantan.. 2:2.. Užsirūkau..
5 traukinys tik pakirtus pasako ATE.. Po visų prieš tai buvusių kovų turbūt kažkur pasižeidė bintukas, ko pasekoje – BARANKA.
Įdomu ir keista – lynai dar neišneršę..
Tiesa, vakare prieš temstant du kablius nurovė lydokas/ai. Prisirenka tos „sušaros“ prie pašaro, pakerti kokį plakioką ar raudę, poto smūgis ir vuolia rišt naujo pavadžio..
Buvo dar daug visko, tad nesiplėsiu, nes dar bus daug visko.. Kelios foto Jums.
Diena.
20140726_055544_2.jpg
20140726_055544_2.jpg (81.65 KiB) Peržiūrėta 11781 kartus(ų)
Naktis. Atraskite viršūnėlę..
20140726_030107_LLS.jpg
20140726_030107_LLS.jpg (8.8 KiB) Peržiūrėta 11781 kartus(ų)
Graibštas rodos tikrai pakankamai gilus, bet kaip minėjau sugebėjo iš jo iššokti..
20140726_062827.jpg
20140726_062827.jpg (35.97 KiB) Peržiūrėta 11781 kartus(ų)
Saulėtekis pilnu pajėgumu..
20140726_055440(0).jpg
20140726_055440(0).jpg (24.81 KiB) Peržiūrėta 11781 kartus(ų)
Kovos laukas finišo tiesiojoje ryte atrodė taip..
20140726_055515(0).jpg
20140726_055515(0).jpg (38.96 KiB) Peržiūrėta 11781 kartus(ų)
Mano bato išmiera - 43...
20140726_071705.jpg
20140726_071705.jpg (134.48 KiB) Peržiūrėta 11781 kartus(ų)
Tos nakties "standartiniai".. 1,6 ir 1, 7 kg..
20140726_071802.jpg
20140726_071802.jpg (113.41 KiB) Peržiūrėta 11781 kartus(ų)
Iki kito karto... :/braj;
20140726_071756.jpg
20140726_071756.jpg (97.61 KiB) Peržiūrėta 11781 kartus(ų)
 #582294   knox
 27 Lie 2014 21:35
Berots NR.10

IR SUVALKIJOJ KIMBA LYNAI,

Ką gi prisižiūrėjęs jūsų gražių laimikių ir aš sugrįžęs į gimtinę nutariau pabandyti sugauti vieną kitą lynuką.
18 val aš jau prie vandens, saulė kepiną kaip reikiant, bet susimaišau jaukus pasišeriu palei žolių liniją kur gylis apie 1,5-1,8m.
Pradžiai užpuola mekšrai ir padleščiukai, kurie tampo ir ganėtinai didelius sliekų su kukurūzu sumuštinius :D, bandau dėti ir naktinį slieką tada pradeda kibti vienas kitas ešeriokas.
Po geros pusantros valandos sporto mailius aprimsta, matosi kad pajaukintose vietose kyla iš dugno burbulai, džiaugiasi širdis tai matant, senokai nebuvau lynų žūklėje ;-var-var.
dar po gero pusvalandžio pradeda viena iš pludžių judėti, kibimas labai atsargus, bet matosi palei plūdę kyla burbulai, plūdė tai niurgtelna tai vėl stovi vietoje, taip testavo mano nervus kokia 10 minučių kol pagaliau plūdė pradėjo gražei čiuožti į šoną, kirtimas ir jaučiu yra, yra gražuolis, po neilgos kovos ištraukiu kaip vėliau paaiškėjo vienintelį to vakaro lynuką, iš akies apie 700gr.

Bet tuo dar mano nuotykiai nesibaigia,

ištraukus šį gražuolį, aprimsta dugno rausimas, ką gi antras dublis jaukinimo, ir vėl pirmi prisistato mekšrai, po pusvalandžio aprimsta, ir po kurio laiko vėl pradeda rausti dugną pajaukintose vietose.
Šį kartą, jau kibimas rimtesnis, plūdė iš karto čiuožia link pakrantės žolių, kirtimas ir kitam gale kažkas gražesnio, spurda vanduo net verda smagus tas jausmas traukti lyna :)
Bet jo laimei jis sugeba įlysti į žoles ir nurauti mano pavadėlį, ech ką padarysi bent jau smagu buvo rišu kitą kablį ir metu atgal.
Bet taip ir lieku lygiųjų rezultate 1:1 su lynais. Su mintimi kad sugrįšiu čia ryte pasijaukinu vietą iš vakaro ir apie 23 val renkuos šmutkes ir traukiu namo.

Ką gi 3,30 aš jau keliuos ir lekiu į savo vietą bet nuvažiavus matau kad mano vieta užimta ;/ ką gi apsisuku ir šaunu namo, kadangi be pašaro nematau tikslo kažką rimtesnio kitoje vietoje prisiprašyti :)

na o čia kadrai iš žūklės:
Prikabinti failai
CAM01093.jpg
Lynukas
CAM01091.jpg
gražus vakaras
CAM01090.jpg
CAM01089.jpg
CAM01087.jpg
CAM01085.jpg
žuklavietė
 #582388   sunnuva
 28 Lie 2014 14:40
Nr 11
Paveikslėlis
Informacijos apie šį neįprastą upelį neturėjau daug, tad pats pasiderinęs šiemet tris išvykas, pasidalinsiu patirtimi, gal bus kam įdomu.
Pirmąjį kartą nuvykau ten vėlyvą pavasarį, su gumine valtele, ir, kadangi esu pradedantysis muselininkas, įsimečiau šį įmantrų įrankį bei kelis surištus vabaliokus. Plaukiau nuo šalia kelio esančios stovyklavietės iki nedidelio kaimelio. Tose vietose upė gan sekli, lėta ir apžėlusi (pagal žemėlapius panašu kad aukštupio krantai itin pelkėti, manau kada nors su valtele visai verta bandyti pradėti nuo pat ežero, iš kurio ji išteka, tik bėda kaip paskui viską nusitransportuoti atgal vienam). Visgi nesiinkaruojant museline apmėtyti visus norimus taškus sunkoka, susiaurėjimai taip pat sunkiai pasiekimai. Virš upelio nemažai medžių. Nepaisant to, pavyko sugauti du nedidelius šapaliokus. Bet kokių mačiau! Ir kiek! Tad po tos dienos pažadėjau sau dar sugrįžti.
Sugrįžau jau vasarai kaip reikiant įsibėgėjus, šį kartą pakeičiau taktiką - žvejojau museline jau su bridbačiais. Gyliai plaukiant valtele atrodė nedideli, maniau be vargo prabrisiu pakraščiais. Ir oi kaip klydau, siauresnėse vietose gylis kone iki pažastų, o apžėlę pakraščiau tokie dumblėti kad sykį jau maniau neužteks jėgų išlupti įklimpusį batą. Museline šapalų nesugavau, tačiau nedidelį vabalą sugebėjau įsiūlyti gražiai auksašonei raudei. Ir vėl mačiau didelių žuvų, o paskutinis pastebėtas šapalas širdį nuvarė į kulnus, tačiau dar prieš mėginant jam kyštelėti širšę, šis lyg nujausdamas pasislėpė po tankiu lugnių kilimu. Ir tuomet man kilo kita mintis - kadangi važiavau iš turistinio-žvejybinio žygio, mašinoje turėjau visą savo meškerių garderobą. Tad per daug nesitikėdamas susipakavau muselinę ir pagriebęs plūdinukę bei kelias duonos riekes vėl įbridau ten kur mačiau paskutinįjį rubuilį. Kiek žemiau prie kranto po medžiais buvo švarios tėkmės juosta, nusviedžiau link ten kelis duonos plutos gabalėlius. Pradžioje juos baksnojo smulkios raudelės, bet neilgai trukus ratilai paviršiuje lyg ir padidėjo. Ir tada nuskambėjo keli kurtinantys jau stambiai žuviai būdingi čeptelėjimo ir siurbtelėjimo garsai. Duonos nei kvapo. Sulaužiau riekę ir numečiau ten pat. Vėl garsai lyg į vandenį iš aukštai krentatys nemaži akmenukai. Ir tada per poliarizuotus akinius pavėsyje įžiūrėjau žuvų siluetus. Tai tikrai ne smulkios raudelės, o verpstės dydžio žuvys išraiškingai pajuodintomis uodegomis. Suminkiau ant kabliuko nemažą minkštimo slyvutę, paprastą žąsies plunksnos ir kamščio plūdelę pakėliau aukštyn. Paleidau masalą po šakomis ties švarios juostos pradžia, stebėjau kaip baltas kukulis sklendžia srovėje ir lėtai gula ant dugno. Ir dingsta. Plūdelė suvirpa ir šauna kranto link. Pakertu ir meškerė linksta kaip žilvičio botagas. Žuvis padaro porą judesių ir įlenda į vandenžolių mišką. Laikau valą įtemptą, nors nesu tikras ar žuvis dar ten, ir tuo pačiu brendu artyn. Žuvis vėl sujuda, tačiau valas įsipynęs į žoles perduoda labai silpną to judesio dalį. Pribridęs siekiu ranka valo galą, tik vėliau supratęs kad per bridbačių kraštus per kojas bėga vanduo. Vėl žuvies smūgis ir rankoje laikau tuščią valą... Paspruko su kabliuku. Per daug nesisielodamas skubiai brendu atgal - juk jų ten matėsi tikrai ne vienas. Rišu naują kablį, vėl minkau slyvutę ir leidžiu į vėsumą po medžiais. Vėl viskas kartojasi, duonos minkė rieda dugnu, dingsta, plūdė šauna šalin ir aš pakertu. Vėl lėti judesiai į šalis, šį kartą laikau tvirčiau kad tik nespruktų į žoles. Antrą kartą viskas susiklostė kur kas sėkmingiau, žuvis jau vandens paviršiumi čiuožia rankos link. Patyrusiam šapalautojui laimikis gal visai menkas - žuvis vargiai ar sieks kilogramą, tačiau man, užaugusiam tarp ežerų ir tik neseniai pamilusiam srovę, toks laimikis itin džiugus. Didžiausias mano sugautas šapalas, bet tikiuosi, kad tik kol kas didžiausias. Daugiau šapalų tą dieną sugauti nepavyko, žuvys toje vietoje išsibaidė ir nebesugrįžo net viliojamos duona. Dieną užbaigė grįžtant link automobilio kiek žemiau sugauta graži auksinė raudė, kuri pasirodo nebuvo atsitiktinė. Tą kartą ją paleisdamas atgal nepastebėjau kaip mirktelėjusi akimi ji pakvietė susipažinti ne tik su šapalais.
Dar sykį šį magišką upelį aplankiau praėjus vos porai savaičių. Nieko per daug negalvodamas čiupau iš anksto susirištą plūdinę, į vieną kišenę įsimečiau batono, į kitą kukurūzų, ir pasileidau į jau žinomą vietą. Šį kartą bridbačių neturėjau - dugnas ten smėlėtas, gylis nedidelis, o šiltas čiurlenantis vanduo yra tikrai malonesnis apavas nei oro nepraleidžianti guma. Tačiau kaip valgant pabaigai dažnai pasiliekama skaniausia dalis, taip ir aš tą šapalų sietuvėlę nusprendžiau palikti vėliasniam laikui, juoba kad dar ir kaip reikiant neįdienojo - šešėlis ten kris nepatogiai. Tad pirmiausia nuėjau ten, kur paskutinė sykį suviliojau raudę. Vieta ten labai neįprasta - gylis nedidelis, dugnas saulei pašvietus visur kaip ant delno, arčiau kito kranto tik šiokią tokią slėptuvę siūlo žali lugnių skydeliai. Tačiau jau anąsyk pastebėjau, kaip iš toliau esančių žolynų pasiuostinėti atplaukia raudės ir nedideli šapalai. Pasisukinėja ir vėl dingsta. Užmesti ten dar sunkiau, medžių šakos kaba žemai, o kiekviena užkabinta ir išrauta žolė tikrai žuvies neprivilios. Sulaužęs porą batono riekių švystelėjau plačiu mostu. Pirmiausia iškart ją baksnoti pradėjo smulkios raudelės, tačiau jau labai netrukus kiek giliau vingiavo ir kelios juodos uodegos. Apminkiau kablį batonu ir užmečiau, mažyliai kaip paklaikę ėmė visu būriu laižyti mano masalą, o šapalai tik atsargiai stebėjo sukdami ratus. Nejučia pradėjau galvoti kad praeitos žvejybos sėkmė tikrai nebuvo sisteminga. Šiandien šapalai šimtą kartų atsargesni, vos akies krašteliu dirsteli į masalą ir kreivai šyptelėję nusuka šalin. Pbaeriu ant dugno saują kukurūzų. Vėl smulkmė bado skęstančius geltonus grūdus, o nuskendusius nuo dugno bando pakelti nedidelės kuojos. Ant kabliuko užmovęs tris sultingus skanėstus, itin rizikingai metu į plyšelį už žolių barjero. Plūdelė guli nejudėdama, tačiau matau, kaip beskęstantis masalas dingsta juodos verpstės burnoje. Nedelsdamas kertu ir jaučiu žuvį, tačiau čia tikrai ne šapalas, judesiai smulkesni ir lengvesni, nors jėgos srovėje priešininkas vis tiek nestokoja. Po trumpos kovos saulėje švysteli skaisčiai raudoni pelekai ir aukso spalvos žvynai. Stambi raudė - reto grožio žuvis! Nukabinu ir leidžiu atgal, norisi šapalo bet toks laimikis irgi širdį glosto. Na ir tuo metu ausį toli gražu nepaglosto iš tolo ataidintys riksmai - baidarininkai... Jų šitame upelyje šiltuoju sezonu tikrai netrūksta. Maršrutas gan patogus aštrių pojūčių neiškantiems pradedantiesiems ar iškylautojų šeimoms. Juk upelis negilus, kliūčių vos viena kita, o lėta tėkmė leidžia atsipalaiduoti ir grožėtis gamta. Grožėtis ten tikrai yra kuo, tą pastebėjau pats plaukdamas valtele vos kilometro ar dviejų atstumą. O visas upelis yra net dešimties kilometrų ilgio, tad akis paganyti yra kur, juoba kad prieš jį ir po jo maršrutas tęsiasi ežerais. Tos dienos vandens turistai pasitaikė mandagūs, atsiprašinėjo kad trukdo žvejoti. Tiesą pasakius, nelabai jie ir trukdė. Stambesnių šapalų ir taip nesimatė, o gražių raudžių toje pačioje vietoje sugavau dar dvi. Tuomet nutariau, jog atėjo laikas paragauti tos vyšnios ant torto viršaus - bristi aukštyn į jau gerai žinomą vietelę.
Bridau tik kiek toliau, prieš tai einant krantu nuogoms kojoms teko patikrinti dilgėlių šmaikštumą. Bepigu buvo aną sykį su bridbačiais čia kėblinėti. Į vandenį įsliugiau kiek žemiau, ir lėtai keliavau aukštyn per kiek padumblėjusį smėlį, žargliodamas per vandenin sukritusius rastigalius. Iš po kojų šaudė ešeriokai ir raudytės, iš žolių skubiai spruko pora sprindinių šapaliokų. Priėjęs savo išsvajotąjį šapalų eldoradą, viską stengiausi daryti atsargiai ir apgalvotai. Patrupinau batono ir užmečiau. Plutelės vandens paviršiumi perskrodė visą tarp žolių ir kranto įsispraudusią protaką beveik nepaliestos. Kantrybės, šapalai tuojau pat susidomės ir pakils iš žemiau esančių sąžalynų. Užmečiau batono slyvutę, plūdelė ėmė virpėti, tačiau mačiau kad su masalu žaidžia būrys smulkių žuvelių. Žemiau nuplukdytas plutas ėmė čepsinti stambesnės žuvys, tačiau tai nebuvo šapalui būdingas bulkavimas. Staiga pamačiau, kad į atviresnę vietą atpalukė keli stambesni siluetai, kilstelėjau masalą nuo dugno, ir vienas jų gan drąsiai pakilęs čiupo nuo mailiaus šėlionių likusį batono skarmalą. Pakirtau sėkmingai, ir iš karto pamačiau saulėje blizgantį geltonį - dar viena graži riebi raudė. Ir nors kuprinėje turėjau maišelį, kurį žmona duoda "labai senai žuviai byrančiais dantimis", net mintis nekilo tuo tvankiu vasaros oru dusinti tokias gražias žuvis. Tad kuo skubiau paleidęs auksašonę atgal, vėl užmetu. Raudės kibo tą dieną puikiai, nei matavau nei svėriau, tačiau tokių gerokai už delną stambesnių žuvų ištraukiau kone dešimt, dar tiek pat smulkesnių raudžių bei kuojų. Pačio nustebimui, batonu ir kukurūzais pavyko suvilioti tris ne pačius didžiausius vegetarus ešerius. Šapalai tai pasirodydavo, tai vėl dingdavo, tačiau į masalą žiūrėjo itin atsargiai, vienas kitas lūpų kampučiais baksteldavo batono šovinį, ir tuojau pat sprukdavo. Kas žino, gal būtent tada jiems būtų tikusi dirbtinė širšė ar skruzdė...
Per šias neilgas žvejybas pažinau tik trumputį upelio ruoželį, tačiau kiek daug atsiminimų jis paliko viduje. O juk upė gan ilga, ir kiekviename kilometre vis kitokia. Žemupyje atlikęs trumpą žvalgybą pamačiau visai kitokį jos veidą - siauresnė, sraunesnė ir ne tokia žolėta, daug panašesnė į upėtakių pamėgtus miško upelius. Tačiau yra gilesnių posūkių, kuriuos vandens lygiui pakilus galima būtų patikrinti sėslesniais žvejybos būdais. Tuo tarpu visai priešingas vaizdas yra aukštupyje, kurį atsimenu iš vaikystės, kuomet iš banguojančio nuo vėjų ežero įplaukdavau valtimi į ramesnius ir, kaip aš tada spėdavau, lynais viliojančius sąžalynus. Oi kad aš tada būčiau daugiau žinojęs apie šį upelį ir jo šapalus, būčiau ruošęsis žūklei ne komposte su kastuvu, o pievoje su sieteliu.
Nežinau, ar šiemet dar pavyks aplankyti šį vos po kelių pasimatymų pamiltą kampelį, bet kad dar grįšiu čia ne sykį aš tvirtai žinau. Ir tą šapalą, kurio net ir senam šapalautojui parodyti nebus gėda, aš dar sugausiu.
Prikabinti failai
šapals1.JPG
šapalas.JPG
raudė.JPG
būka2.JPG
būka.JPG
 #582703   Gedcka V
 30 Lie 2014 13:40
Nr. 12

Kai karštis užpuola

Penktadienio vakarą buvom išvykę su tėvu lynu pameškerioti. Pradėjom žvejybą nuo pusės aštuonių, o baigėm nesulaukę dešimtos. Per tą laiką mum pavyko prisivilioti lynų, bet nepagauti. Tą dieną, nežinau kodėl, bet labai atsargiai lynai kibo. Gaudant plūde, viskas aiškiai matyti. Plūdė prineria trupučiuką, paskui iššauna. Kai jau atrodo važiuoja ir pakerti, nieks nepasikabina. Bet kabliukas lieka tuščias :roll: . Viso buvo trys lyniniai kibimai, o be viso šito pagavom keletą gražių kuojų ir raudžių.

O vakar su tėvu buvome vėl lynų pažvejoti. Išeiti išėjo tik gerokai po aštuonių, nes kitaip "iškepę" būtumėm. Tą dieną mes nutarėm pagaudyti kiek ilgiau, jei bus įmanoma, kaip vėliau sužinosit, jog neišėjo taip padaryti :) . Viską, kaip įprastai, pasidarėm, užsimetėm meškeres ir laukiam. Bet kažko gylis pamažėjęs, pakeliu meškerę ir žolių kuokštas ant kabliuko jau užsikabinęs. Aišku žolės nėr blogai, bet ne mum. Žuvų baidyt nenorėjom, todėl nekreipę dėmesio gaudėm toliau. Pagaliau pamatėm pirmus burbulus. Plūdės net virpa, kaip duodasi. Pirmas kibimas tėtei, plūdė važiuoja, jis kerta ir nepasikerta :? . Nejaugi bus taip, kaip praeitą kartą? Po kelių minučių kibimas man. Porą kartų sukrutėjo plūdė ir važiuoja. Kertu, bet situacija ta pati. Galvojom kas negerai ir jau būtumėm rišę trumpesnius pavadukus, kad matyti aiškiau kibimo pradžią, bet patingėjom :) . Prisiminiau pirkęs lietuvio gamybos pelečių, galvojau pakabinsiu ant kabliuko, bet nepasižiūrėjau, kad kieti. Kažkur buvau skaitęs, kad peletes reikia pamirkyti, prieš dedant ant kabliuko, bet paskui supratau, kad eilinį sykį "degiau" :-D .
Kol jos ten toliau tirpo, pagalvojau, kad gal virš žolių jei masalas guli, nelabai jiems patinka, tad uždėjęs dzikų krūvą(šiaip nedėčiau, bet tą dieną mailius prapuolęs kažkur buvo :? ) padariau didesnį gylį ir palikau ant dugno. Tuo tarpu, sumąsčiau pririšt valą prie peletės ir per jį perkišt kabliuką. Ir, jau berišant, sako tėvas tavo važiuoja, o man rankose tik valas ir peletė beveik užrišta, sakau kirsk, sako negaliu, man irgi kimba :-D . Mečiau tą peletę, griebiau meškerę ir užkirtau! Pagaliau! :) Lynas daro spurtą ir vėl, ir vėl. Žiū jau oro biškį gavo, tada vėl spurtas. Ir po kiek laiko lynas jau krante :) Svoris 1,2kg.
IMG_1288.jpg
Beatkabinėjant girdžiu staigų judėsį ir kompanionas jau sako: yra :) . Sakau palauk biškį, nufotkint reikia :-D Pasidžiauk ilgiau... Aišku, skubėjau kuo greičiau ir vos spėjau pagriebt, nes įtraukiau į graibštą lyną be kabliuko burnoj. Šis jau mažesnis.
IMG_1289.jpg
Kadangi jau buvau pagavęs lyną, galėjau ramiai sau užsirišti peletę ir ją išbandyti. Peletė buvo 10mm, o kablys kiek mažesnis, bet norėjau pamatyt ar bent lynams patinka. Ir ką jūs manot? Tik užmečiau ir už minutės jau matau kaip rausia dugną po plūde ir po kelių akimirkų plūdė atsistoja(buvau ant dugno užmetęs). Virpėjo pavirpėjo ir vėl atsigulė. Vėl paėmė jau atrodo važiuoja ir iššovė plūdė į paviršių. Iškart supratau, kad peletė patinka, bet kablys jaučiasi ir spjauna. Būčiau turėjęs karpininko patirties ir užsirišęs plauko sistemą gal ir būtų pavykę sugaut lynioką :gutgut . Vėliau buvo dar vienas kibimas ant peletės ir jau atrodo, kad važiuoja ir jau kirst reikia, kirtau ir.... nieko. Toks jausmas, kad iš burnos išplėšiau. Po šito incidento lynai, kažkur pasitraukė. Ir atplaukė tik visai sutemus. Beje, tai buvo mano pirma žūklė, kai panaudojom antenėles naktines, nes tamsoj negaudę dar :roll: . Ir pusę vienuoliktos vėl panaši situacija. Vienas užkibo, kitas vėl tik užmetus. Tik šįsyk abu man užkibo :)
IMG_1290.jpg
IMG_1292.jpg
Tą dieną suveikė dzikai, peletės redhalibut, bandžiau ir green betaine, bet jokios reakcijos, nors jos mažesnės buvo.
 #582738   Sagitarius
 30 Lie 2014 16:52
Nr. 13
Keletas nuotraukų iš poilsio su šeima sodyboje prie ežero.
Apart kelių dėmesio nevertų kuojų, tai buvo vienintelis laimikis. Matyt karščiai paveikė ir karšius...
Prikabinti failai
2014-07-28 19.33.42.jpg
2014-07-28 18.27.55.jpg
2014-07-28 17.10.43.jpg
2014-07-28 17.10.43.jpg (56.26 KiB) Peržiūrėta 10630 kartus(ų)
2014-07-28 07.16.27.jpg
 #582790   Aqua v.
 30 Lie 2014 21:58
Per karscius ir mes islekem keletui dienu is miesto.

Vaikams prasiblaskyt
Paveikslėlis

Ir tevai si ta veikinejo :oops: :)
Paveikslėlis

Net nuo zvejybos nusprendziau pailset;
nu, kad nesijaust visai 'nuogam', viena 'nano' vis tik isimeciau. Ir kelis kart tam paciam pleziuky pazaidziau.
Pagrindiniai 'trofejai':
PaveikslėlisPaveikslėlis

ir siek tiek ivairoves:
PaveikslėlisPaveikslėlis

Jei su valtim, gal galima ir kazka smagiau palei zoliu juosta parinkt.

Bet, kaip sakiau, ne to susirinkom :)
PaveikslėlisPaveikslėlis
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė