Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Nuotraukos gamtos temomis, laimikių nuotraukos, fotoreportažai, video
 #590998   RastaMan
 28 Rgs 2014 15:51
Nr. 31
Paskutinis pasivaikščiojimas šiais metais
Šį kartą "pasivaikščiojimas" ne perkeltine prasme nes dėmesio pačiai žvejybai skyriau kur kas mažiau nei sezono įkarštį, mintis - pralesit rudens dieną prie upelio kartkartėmis pamojuojant spiningu :grin:
Dar iki tikslo gan toli, bet vietiniai jau pasitinka :-D
P1170472.JPG
P1170474.JPG
Taip, man ten (priėjimas ne iš lengvųjų, bet prisiminus vasarą čia dabar praktiškai idealus takelis :-D )
P1170477.JPG
P1170478.JPG
Rudeninių spalvų beieškant
P1170479.JPG
P1170480.JPG
P1170489.JPG
P1170496.JPG
P1170499.JPG
P1170501.JPG
P1170504.JPG
P1170506.JPG
P1170509.JPG
Grįžtant arčiau temos, šai ir pats upelis
P1170482.JPG
P1170483.JPG
P1170486.JPG
P1170490.JPG
P1170492.JPG
P1170497.JPG
P1170502.JPG
P1170503.JPG
Kelias į "sexodromus" atviras :-D
P1170488.JPG
P1170498.JPG
Kad nebūtų visiškai ne į temą :grin:
P1170510.JPG
P1170512.JPG
Sezono antros pusės priekinė "kareivių" linija
P1170516.JPG
Vieniem daugiau mažiau pasisekė išvengt "sužeidimų", kitiem "karo randai" neišvengiami, bet to pasekoje laimikių sąskaita pas juos ilga, ilga :gutgut
P1170517.JPG
Sezonas (man) jau baigtas, bet nėra ko liūdėti, juk reikia ruoštis sękančiam :-D :/braj;
 #591659   blight
 02 Spa 2014 08:15
Na ką, kolegos žvejai, atšalo, rudenėja, jau ir trečiasis 2014 metų ketvirtis pasibaigė. Šį kart turim gerokai kukliau reportažų nei praeitą ketvirtį, bet tikrai ne ką prastesnių ;-) . Kad palengvint peržiūrėt pradedam nuo čia: viewtopic.php?p=579333#p579333, na o užsienyje gaudančių šį kart labai kukliai - tik vienas Mindulės reportažas - viewtopic.php?p=586783#p586783
Taigi pradedam balsuot tam skirtoj temoj (balsuojam tik už numeruotus reportažus): viewtopic.php?p=578119#p578119
Ir dar labai teisinga buvo EvaldasZ pastaba, jog reportažo su viena nuotrauka ir porą žodelių kaip pvz "šiandien po darbo"... nu nepykit, bet nelabai galima vadint fotoreportažu...
Naujai rašančius reportažų temoje, prašysiu vėl pradėt numeruot nuo NR. 1.
 #591752   marenas
 02 Spa 2014 19:09
Nr.1
pavelotai vasaros pabaiga ir rudens pradzia.kompas nebeprieme mano foto tad tyliejau,bet zvejavau :grin:
gargzdu karjieras rytinis pasiplaukiojimas jieskant eseriuku bet kibo peiliukai.
DSCN4760.JPG
DSCN4761.JPG
DSCN4762.JPG
DSCN4763.JPG
isvyka prie kiaules nugaros :ruko
DSCN4764.JPG
DSCN4765.JPG
DSCN4766.JPG
DSCN4767.JPG
DSCN4768.JPG
DSCN4769.JPG
DSCN4770.JPG
gerai pasismaginau :ruko
lydeku bejieskant
DSCN4771.JPG
DSCN4772.JPG
DSCN4773.JPG
DSCN4774.JPG
DSCN4777.JPG
DSCN4778.JPG
DSCN4779.JPG
DSCN4781.JPG
DSCN4783.JPG
DSCN4784.JPG
DSCN4785.JPG
DSCN4787.JPG
DSCN4790.JPG
DSCN4791.JPG
DSCN4792.JPG
DSCN4793.JPG
DSCN4794.JPG
nebetelpa jai perdaug ar paveluota su metu laikais sori.dar cia neviskas :grin:
Prikabinti failai
DSCN4775.JPG
DSCN4776.JPG
 #591756   marenas
 02 Spa 2014 19:34
o cia Nr.1 tesinys
DSCN4795.JPG
DSCN4797.JPG
DSCN4798.JPG
DSCN4799.JPG
kaskokioi foto matosi ziauna nuplesta,ta ziauna uzgyjus buvo,reiskia lydis gali isgyvent su pazeista ziauna :ruko
starkiu medziokle,visa diena nieko,diegas su benu nuplauke o as beveik ju vietoi ir islindau is nulio :grin:
DSCN4805.JPG
DSCN4806.JPG
DSCN4807.JPG
sia slapta vietike kuria radau plaukiodamas su beidare,jieskojau lydeku radau eseriu
DSCN4808.JPG
DSCN4809.JPG
DSCN4810.JPG
DSCN4811.JPG
DSCN4812.JPG
DSCN4813.JPG
DSCN4814.JPG
DSCN4815.JPG
DSCN4816.JPG
DSCN4818.JPG
DSCN4819.JPG
DSCN4820.JPG
beveik baigiu anciuka daryt,gaunu lastas ir bus dar foto ir su anciuku.
o jai savo bolida apginklot visa amunicija ooo.dar tai valcei stoga nupirkau.kadanors sudiesiu visus pribumbasus ant buso.
na biski nudaziau zia tema spalvom ato kaskaip silpnai jus cia,be manes.aptingot?
 #591984   tench
 05 Spa 2014 00:11
Nr.2
Kažkas tikriausiai šiandien važiavo į Gargždus - dalyvauti spiningavimo varžybose... O aš atvirkščiai - išvažiavau. Nes kai toks afigienas oras, aš tiesiog negalėjau nevaryt ten kur galima va taip pasisupt ant bangų:
01.JPG
01.JPG (45.51 KiB) Peržiūrėta 15683 kartus(ų)
Ir netgi galima kažką pagaut. Invazinis organizmas:
02.JPG
Netgi du invaziniai organizmai! :-D
03.JPG
03.JPG (53.55 KiB) Peržiūrėta 15683 kartus(ų)
Ten, kur horizontas, normalūs žmonės linksminasi, flirtuoja, geria šompaną ir ne tik...
04.JPG
04.JPG (36.81 KiB) Peržiūrėta 15683 kartus(ų)
O tokius nevisai normalius kažkodėl labiau traukia čia :-D
05.JPG
 #592049   marenas
 05 Spa 2014 17:48
Nr.3
o cia mano savaitgalis.minges apilinkes minija,i upaite bijojau list nes liemene uzmirsau,nors turiu 5vnt bet nepaaiskinsiu,tad plaukiau netoli tenenio.laimikiai prarukimui,stengiaus ir lydi ikabint bet nepasiseke.
DSCN4821.JPG
DSCN4823.JPG
DSCN4825.JPG
o cia prie topaciu paskanavus zuvies,izbandziau dar viena kurini,peleku ant koju bereik ir pirmyn,geras dalykas nes krante eina atcistot ir uzpakali pasildit :grin:
DSCN4826.JPG
DSCN4827.JPG
DSCN4831.JPG
DSCN4832.JPG
DSCN4833.JPG
gaminsim toliau :ruko
 #592350   Evaldas Z
 06 Spa 2014 22:49
Nr.4
Sveiki. Buvau ekspedicijoj po man labai patinkancias pusiau dziungles lietuviskas, tai pabandysiu ir jums vaizdeli nupiest.
Sestadienio rytas ir as, su bundancia saule, brendu per pievas link nendriu uzuovejoj dar snaudziancio upelio. Vaizdelis iprastas sioms vietoms ir augmenijos netruksta nei krante, nei vandenyj.
1.JPG
Lengva salnele sufleruoja, jog varles pamazu turetu traukti i vandeni, o lydekos to tikrai nepraleidzia pro... dantis. Taigi, nuojauta kuzda, jog galima tiketis daznesniu kibimu.
2.JPG
Su pirmaisiais metimais ir saule jau nendriu virsunes spinduliais glostyt pradeda. Grazus visgi tie ankstyvi rytai, kad ir koks metu laikas bebutu...
3.JPG
O kai kibimo pirmojo ilgai laukti netenka, tai ir nuotaika dar labiau pakyla.
4.JPG
Suveike si "auksle", kuri kazkaip iki siol perdaug ir nesimaude, bet dabar siom salygom tiko visai neblogai.
5.JPG
Na ka, pradzia yra, keliaujam toliau.
6.JPG
Po kiek laiko vel pajuntu stuktelejima, bet pakirsti nepavyksta. Pora sekanciu metimu i spejama naglojo kirstuko buvimo vieta rezultatu neduoda. Keiciu masala i kiek mazesni, bet zvitresni ir turinti rysku akcenta. Metimas, trukt-trukt-pauze-trukt ir vuale.
7.JPG
Naglasis iskrapstytas, todel galima gryzti prie "auksles" dresavimo, juolab, kad didesnis masalas gal visgi bus patrauklesnis rimtesniam egzemplioriui. Gal... tik ta egzemplioru dar ir rast reikia.
8.JPG
Bet "auksle" nepasiduoda ir zutbut siekia issikovoti vieta startiniam penkete. O dar sako, kad viskas nuo zvejo priklauso ir vobleriai patys zuvu negaudo...
9.JPG
Po sio nuotykio (taip man pirma kart), atsidarau dezute paziuret, kas cia dar galetu mane pradziugint. Pirstai kazkaip netycia uzkliuva uz kitos, kiek mazesnes, bet tinkamos progos pasirodyt dar irgi neturejusios "aukslikes". Jau po pirmuju metimu supratau, kad tai ne tik stovinciam vandeniui tinkamas masaliukas.
10.JPG
Metimas ir kanda.
11.JPG
Sekantis metimas ir vel kanda.
12.JPG
Pamazu pradeda nusibost tos neuzaugos. Vanduo skaidrus, gylio neperdaugiausiai, stilius, todel apkaltinu plieskiancia saule, kuri neleidzia stambesnems plesrunems isidrasinti. Virs horizonto pamazu kyla debeseliu frontas, todel nusprendziu padaryt pietu pertrauka, kol jie atplauks ir gryzti prie upes kiek veliau.
Gryzes vel kabinu sekmingai pasirodziusi ir savo zaidimu mano simpatijas pelniusi masaliuka. Rezultatai pasipila iskart...
13.JPG
13.JPG (40.25 KiB) Peržiūrėta 14871 kartus(ų)
Jeigu niekas voblerio nepuola, tai vobleris randa, ka uzpult.
14.JPG
Ir jeigu lydeka nealkana, tai dar nieko nereiskia.
15.JPG
Dydis taip pat ne pagrindinis kriterijus.
16.JPG
Uz tokius darbus tenka pabart naujai atrasta kovini zveri. I mano pastabas buvo nedelsiant atsizvelgta.
17.JPG
Tik labai jau neilgam...
18.JPG
Ir ka jos sau galvoja puldamos toki "kasneli"... ai jo, jos gi negalvoja, ner kada.
19.JPG
19.JPG (30.72 KiB) Peržiūrėta 14871 kartus(ų)
Pasitaike ir arsiu nemazai, kurios sprunka i zoles ir sukasi kaip krokodilai aplink savo asi. Su plonais valais ir liaunuciais kotais cia nepazaisi.
20.JPG
O as jau ir skaiciu pameciau visu kibusiu, nepataikiusiu, istrauktu ir atsipurciusiu. Nors ka cia labai ir skaiciuot tokias. Belieka pasidziaugt bent jau gausa ir tiketis, kad sutiksiu jas cia jau gerokai paaugusias.
21.JPG
Neistveres nulekiau dar ir sekmadieni po piet viena atkarpele patikrint.
22.JPG
Trumpoj atviroj tiesiojoj suviliojau pora marguju.
23.JPG
24.JPG
Bet uz posukio upelis pasislepe nendriu miske. Praejes palei nendriu siena koki puskilometri ir nerades kur nosies ikist, pasukau link namu.
25.JPG
Tai va tokios buvo tos dziungles ir ju lydekos.
22.JPG
O krokodila as ten dar vistiek rasiu.
 #593185   Sokratas
 12 Spa 2014 21:11
Nr.5
----------------------------------------------------------------------------------------ŽVEJOJOM MES KARŠIUS, O PAGAVOM – LYDĮ :)------------------------------------------------------------------------------------------------




Manau, kad turiu teisę nusifotografuot su šia žuvim
P1080979.JPG
O buvo taip:

Šeštadienį su viena užkietėjusia žveje nuplaukėm mes su valtele į savo įprastą vietą Plinkšių ežere, karšių, nes praeitą savaitgalį jie kibo gerai, tai galvojom, kad ir dabar taip bus. Svarbiausiai, oras malonus, nelyja, nešalta, o ir variklį pavyko suremontuot, kad nereiktų mojuot irklais, nes nemažą galą reikia nuplaukti...

Tiksliai tos vietos neberadom, nes kažkoks švancas panaikino pažymėjimus :-niak' . Bus gerai ir apytiksliai, nusprendėm, sumetėm inkarus, užsišėrėm ir, užmetę į 11-os metrų gylį pradėjom laukt, karšio ...

Kibimai prasidėjo neužilgu, bet tik smulkmė suvirpindavo plūdes: aukšlės, kuojos, karšiukai, ešeriukai...
Aš šįkart plūdinę susirišau ant trumpo spininginio koto, manydamas, kad iš valties jis bus tinkamesnis, bandžiau keist sistemas, kuri tiks geriausiai tiems karšiams motininiams. Labai gerai pasiteisino ,, paternosterio“ sistemėlė, plūdė parodydavo kiekvieną žuvies prie masalo prisilietimą, bet – vienas dalykas yra žvejot šia sistema gaudant spiningu, o visai kas kita – plūdinuke.
Kadangi, pakirtęs žuvį, negalėdavau jos traukti koto ir ritės pagalba, nes plūdės stop mazgas, atsirėmęs į pirmą žiedelį, nusismaukdavo, ir pamesdavau gylį, tai pakirtęs žuvį, imdavau už valo, ir ištraukdavau žuvį. Kai tik ištraukdavau sistemėlę iš vandens, dažniausiai viskas ir susisukdavo :twisted: . Valas pasitaikė su ,,atmintim“, susigarankščiavo, tai tie susipainiojimai tik dažnėjo. O mano žvejybos kompanijonė traukė žuvį po žuvies be jokio vargo. Aš spjaudžiaus ir painiojau sistemas, jin su savo teleskopu, kuriuo žiedeliai didžiuliai ir stopmazgį galima dėt ir tą pirktinį, silikoninį, ar guminį, ar dar kaip jis ten vadinasi, vis ištraukdavo karšiokus. Aš ištraukiu aukšlę 30 g, jin karšiuką 100 g, aš kuoją 50 g, jin karšiuką 150 g, aš karšiuką 80 g, jin karšioką 200 g ...

Maždaug tokiom proporcijom mes ir žvejojom, nors, kaip minėjau, aš dažniau painiojau meškeres, o jin žvejojo...

Eilinį kartą mėgindama kažką pakirst, Rita, nusistebėjo:
-Ne, nu kur čia dabar galėjo užkliūt tokiame gylyje...

Pagaliau ir tu turėsi ką raišioti, tyliai apsidžiaugiau :oops: , matydamas, kaip jinai tampo teleskopą o valas nė krust. Bet tuoj pat nustemba, kad ta kliūtis pradeda judėti, žvejė jau džiaugiasi pakibusia neeiline žuvim, sakydama:

- Nu dabar tai 4 kg karšis tikrai ..., - o aš, matydamas kas vyksta, kad jau koto viršūnė atsidūrė vandenį, šūkteliu- stabdį atleisk, greičiau stabdį atleisk...

Matau, kaip grabaliojasi, dar nesuprasdama į kurią pusę jį sukti, bet, neužilgo išgirdau švelnų ritės trrrrrrr, ir man ant dūšios palengvėjo...

Visi įvykiai rodo, kad žuvis bus neeilinė :shock: , patariu priveržt šiek tiek stabdį, nes žuvis tolsta nuo mūsų gan sparčiai... Jau jinai, padariusi gan didelį ratą, atsiduria kitoje pusėje Kazankos, taip mūsų išsinuomota valtis vadinasi.

,,Karšis“ , pajutęs didesnį pasipriešinimą, irgi rodo savo jėgą, staiga jis iššoksta iš vandens ir aiškiai pamatau, kad tai lydeka...Nors kiti ir neįžiūrėjo, girdžiu spėlioja, kas čia gali būti, gal starkis, gal dar kas, o aš aiškiausiai mačiau, kad lydeka, ir nepasirodė jin man didelė, gal 2 kg, pagalvoju.

Jei iki šio momento pavadėlio, kuris tik 0,16 mm mono nenupjovė, vadinasi kabliukas įsikabinęs geroje vietoje, už lūpos kraštelio. Bet, už kraštelio, nereiškia tvirtai ir bet kuriuo metu gali atitrūkti, spartinti įvykių negalima.
Žvejė vis bando man įsiūlyti perimti meškerę, o aš, kratausi atsakomybės, nes, kad čia viskas baigsis laimingai, mažai šansų. Žiūrovų irgi netrūksta - netoliese mūsų, plūduriuoja dar trys valtys ir viena tolėliau.... Vieni žvejai neseniai baigė žvejybą ir buvo beplaukią link kranto, bet sustojo ir stebi įvykius, kuom čia viskas pasibaigs...

Galų gale, pagalvojęs, kad gal nepadarysiu blogiau, perimu teleskopą. Pradėjęs reguliuoti stabdį, suprantu , kad jis niekam tikęs, stringa, atsuki, per laisvas, šiek tiek priverži, užsiveržia per stipriai, o kai žuvis padaro stipresnį judesį atstringa ir pradeda suktis per laisvai... Bet geriau toks, nei jokio, tik neaišku, ar nepastrigs visai....

- A čerpuoka torat?, - išgirstu iš valties netoliese.
- Nu ne, naturam, - laikydamas įtemptą valą atsakau ir matau, kaip jie pradeda artintis link mūsų, o priekyje stovintis vyras, pradeda ruošti graibštą.

Žuvis vėl iššoka iš vandens ir tada visi jau pamato, kad čia lydeka, o iš besiartinančioje valtyje sėdinčios trijulės pasigirsta spėliojimai, 8, 7, 9 kilogramai bus...

Žuvis arčiau jų, nei mūsų, jiems geriau matyt, pamanau, bet jeigu tiek sveria, tai mums ragai... :superšokas
O žvejys su graibštu pasitaikė patyręs, iš pirmo karto paėmė ir ,, pasėmė“ žuvį, nors aš iš savo vietos nemačiau net jos, bet stengiausi ,,vairuoti“ į ten kur jis kiša ,,sačioką“.

Kai priplaukęs prie mūsų padėjėjas įkėlė graibštą pas mane, žvilgtelėjęs supratau, kame šaknys, kabliukas buvo įsikabinmęs lydekai tiesiai į išeinamąją ;-) , ir taip stipriai, kad aš rankomis niekaip jo negalėjau iškabinti, bet galop, panaudojęs žirkles vietoj pinceto, atkabinau...

Džiaugsmo buvo nemažai, tokio laimiko dar nėra Ritai pasitaikę... ;-var-var.

Žvejojom karšius toliau, vis prisimindami dienos įvykį. Tiksliau, Rita žvejojo, aš painiojau meškeres.... :oops:
Didžiausios jai vakar papuolusios žuvys:
P1090012.JPG
O čia liamikio autorė :
P1090045.JPG
P1090045.JPG (45.73 KiB) Peržiūrėta 13627 kartus(ų)
 #594067   Gedcka V
 18 Spa 2014 11:37
Nr.6
Trečiadienio popietę, man pasibaigus pamokoms, su tėvu išvažiavome paspiningauti, lydekų patikrinti. Oras atrodė neblogas: debesuota, vėjukas nedidelis, nelyja. Šmutkes susimetėm į bagažniką ir judėjom savu keliu. Buvo apie 13h dienos. Didelėse suvalkijos lygumose telkšo tvenkinys nedidukas, kuriame mes ir gaudėm :) . Žvejų mašinos buvo te dvi, o žvejų tik du ir toje pačioje valtyje. Gaudė jie skrituliais ir spiningu. Iš veido išraiškų, galėjau pasakyti, kad nekas. Na, o mes, susitvėrę savo botagus, žygiavome pirmyn. Kaip smagu, pagalvoji, kai vėjuko nėra, vėsuma rami tokia, tik išėjom iš užuovėjos, kaip pūstelėjo vėjas žvarbus. Ir bangos pakilo, ir lynoti pradėjo. Bet tas mum netrukdė. Mes buvom pasiruošę striukes nuo lietaus ir ramiai sau žvejojom toliau. Pirmi metimai nieko nežadėjo, o ir vėjas neleido gražiai užmesti, tad nupėdinome pakrante į kitą tvenkinio pusę ir ten pratęsėme žvejybą. Čia, jau vėjo mažiau, o ir mailius pasimatė :) Pasiskirstėm pozicijom, užmetėm, traukėm kiekvienas savo masalą ir tik girdžiu - turiu! Atsisuku tėvas susirietęs meškerę laiko :) . Tik bepradėjau eit link jo, žuvis atsikabino. Ištraukęs savo guminuką jis, parodė kas beliko iš jo. Iki kablio tebuvo likę pora milimetrų, o visa kita suplėšyta iki nenaudojamumo :) . Smagu, pradžia yra. Žygiavom toliau, matėm ir mailiaus pavaikymų, bet kibimų toliau nematėm. Jau kai viltis beliko tik mažytė, priėjom seklumą kažkokią. Aš, visiškai nesitikėdamas kažką ten pagauti, užsidėjau salmo džerką, ir švystelėjau vidurio link. Belikus iki kranto 10m. išsiverčia lydeka šalia mano džerko, atrodo nepataikė, vos vos tik barkštelėjo viršūnėlę. Šalia manęs stovėjęs tėvas, ant guminuko vėl turėjo kibimą, bet irgi nepakirto. Užsidėjau guminuką, vos ne permatoma auksine spalva, ir užmečiau ten, kur atrodė lydeka grįžo po puolimo. Ir tik užmetus - kibimas! Dabar jau užtikrintai užkirtau ir jaučiau anam gale svorį :) . Žuvis jėgos turi, ir išsiverčia, ir pasivarto, o prie kranto galvą iškišus, lyg žinodama, kad taip lengviausia atsikratyt guminuko, pradėjo galvą kratyti :eek: . Gylis, kadangi nebuvo didelis, kiek galėdamas įbridau ir sugriebiau aš ją :) Iškėliau pasigrožėt, o ji auksinių spalvų, lyg lapai rudeniniai :cool:
IMG_1342.JPG
Padarius dar keletą metimų, dar vienas smūgis! Bam! Ir vėl turiu! Tėvas jau girdžiu, kaip pavydėt pradeda.. :-D
2014-10-14 15.54.49.jpg
2014-10-14 15.54.49.jpg (107.21 KiB) Peržiūrėta 13949 kartus(ų)
Tik girdžiu, o! Ir aš turiu! Tik nedidelė... :) Atėjo parodyt, kad mažytė, gal 40cm. ir nunešė atgal paleist :) Sako, bent ne sausai apgaudysi :-D .
Daugiau nebeužsilikom. Dvi lydekos 1,6kg 60cm ir 1,7kg. 63cm. per pietus, po pamokų, nuo kranto, per lietų ir vėją - ir taip jau labai gerai :) .
IMG_1343.JPG
Tėvas sakė "tu čia mailių gaudyk, gaudyk, o aš rekordinę paimsiu ;-) ". Žiūrėsim, kaip čia bus :)
IMG_1346.JPG
 #594373   marenas
 20 Spa 2014 18:41
Nr.7
vakar anksti nevariau i zvejyba,guliejau siltoi lovoi,oras nekoks,bet buvau nusprendes anciuka isbandyt.zmonike sako lyja,nusisipsojau :grin: :lol: ir i zvejyba :ruko
DSCN4845.JPG
kibo mazi eseriokai
DSCN4847.JPG
DSCN4848.JPG
DSCN4849.JPG
DSCN4850.JPG
DSCN4853.JPG
DSCN4856.JPG
DSCN4857.JPG
DSCN4858.JPG
cia sietka kur trylitrinius nesdavo,geras sietelis zuvei,ir dar naudojamas vietoi inkaro ,baidarei,arba anciukui,atrandama akmenu tiek kiek reik kad laikitu.baikgi zvejot ismeti akmenukus ir svorio nier ,nesi baidare arba anciuka.
DSCN4860.JPG
anciuko ivertinimas,greitis mazas,plaukimas nugara i prieki,lastom sunkoka vaiksciot net ir kietu gruntu,uzsidiet lastas irgi sudetinga kai esi prisirenges,uzpakalis nesalo,pacios kojoas po dvieju tiju val jau pradeda temt saltukas.sedi kaip fotelija,rankos laisvos,nest svoris pakenciamas,.
o cia is kito savaitgalio zvejybos
DSCN4839.JPG
DSCN4841.JPG
:ruko :/braj;
 #594465   Edosius
 21 Spa 2014 10:08
Nr.8
Rudeninių "vilkiukų" jau galima pagauti.. :roll:
2,8 kg..
20141018_160027.jpg
20141018_160027.jpg (67.04 KiB) Peržiūrėta 15932 kartus(ų)
Vieną dieną labai smagiai "kala" per rankas, o kitą žiūrėk jau atsargesni būna, bet viskas įmanoma :cool:
20141018_180803.jpg
20141018_180803.jpg (235.62 KiB) Peržiūrėta 15932 kartus(ų)
p.s. čia du kukanai, tad dviejų žvejų laimikis iš vienos valties.
 #594885   Ramekas
 23 Spa 2014 13:24
Nr.9
Kol kiti miega, dirba, as traukiu spininga, blizges ir lekiu prie Nemuno pasigalineti su "ubagu lasisomis".
20141023_113258.jpg
20141023_113203.jpg
Lengvas 2 laipsniu minusiukas ir stiprokas vejas kandziojo spiningo ziedus ir pinta vala, bet vistik pavyko si ta sukrapstyti. Nesveriau, nematavau, pagaves tik nupaveikslavau ir atgal i Nemuna.
Pirmas kibimas, pamaniau salatis, nes cia nesu daugiau nieko pagaves, kaip tik salaciu. Net nustebau pamates mekne ir dar tokia :shock: is akies ~1-1.3kg bet storumas tai zveriskas.
DSC_4119.JPG
Sekantis kibimas ir cia jau tikrai salatis ~ 2.5-2.7kg, bet tas dar storesnis nei mekne ;-var-var. Bus daug vaiku pavasari :[anuol
DSC_4120.JPG
Na ir sekantis, paskutinis, sio rudens 17-tasis salatukas nei storas, nei didelis, bet vistiek smagus priesininkas ~1.5-1.8kg pabaige mano sios dienos zvejyba :)
DSC_4122.JPG
Na ir keletas foto pastaruju 2 savaiciu
1.jpg
2.jpg
3.jpg
 #597839   ėrnis
 09 Lap 2014 15:34
Nr.10
vakar gavau velnių nuo senelio, kad neparvežu maisto namo, tai šiandien gerai išsimiegojęs nuvažiuoju į savo pamėgtą vietelę prigaudyt žvyco.
DSC_1622.JPG
pirmojo laimikio teko palaukti kokia 30min.
DSC_1624.JPG
DSC_1627.JPG
masaliukas
DSC_1629.JPG
ir aišku alkana džiūsna kuri neatsilaikė jam.
DSC_1637.JPG
na ir visas laimikis
DSC_1638.JPG
o čia puikiai šiandien pasiteisinęs derinys
DSC_1625.JPG
išvada: kibimas silpnokas, dydžiai smulkūs, bet laikas praleistas super :gutgut
 #597935   justgytis
 09 Lap 2014 22:52
Reportazas numeris 11

Kaip nekeista lauke visdar silta. Tai ir numest spininga kazkaip ranka nelinksta. Daug laiko nera tai vaziuojam i karjera salia Klaipedos. Vanduo skaidrus belenkaip, didesniuose plotuose mailiaus isvis nesimato tai pasirenkam tikrinti vien zoliu krastus. Pasiteisino. Penki kibimai ir visi realizuoti: dvi po kila, viena kazkur 44cm ir kiti peiliukai. Kaltininkas - pavirsinis vobleris, bet blatnas :) Tai vat, biski uzsibuvau... namo pavelavau, pizdule nuo zmonos gauvau, spiningo sezono uzdaryma uzskaitau ;uolrait
Prikabinti failai
1.jpg
1.jpg (64.99 KiB) Peržiūrėta 14183 kartus(ų)
3.jpg
100_3735.JPG
100_3735.JPG (50.18 KiB) Peržiūrėta 14183 kartus(ų)
2.jpg
100_3743.JPG
100_3738.JPG
 #598922   Tadass
 14 Lap 2014 20:59
Nr. 12

Pries gera savaite, buvom isleke po Atmata pasimakaluot. Visai neblogai makalavosi - per 3 makaluoklius, 8 lydekos, 1 eserys. Ryte dzigavom, per pietus pavelkiavom, vakare vel prie dzigo. Tiesa, vakare nieko nebepagavom - visi kibimai kazkur iki 14-15 val. Grizus i Minge, xaziajinas buvo bais nustebes, kad zuvies pagavom, nes anot jo, jau pora savaiciu nieks nieko gero nepagauna. Pagalvojom - negi zvejot busim ismoke.... :roll: bet neeeee - turbut siaip gera diena ispuole :-D
_IGP8499.JPG
_IGP8499.JPG (63.93 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
_IGP8486.JPG
_IGP8486.JPG (116.69 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
_IGP8505.JPG
_IGP8505.JPG (94.03 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
_IGP8506.JPG
_IGP8506.JPG (92 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
_IGP8545.JPG
_IGP8545.JPG (136.6 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
_IGP8527.JPG
_IGP8527.JPG (119.29 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
_IGP8517.JPG
_IGP8517.JPG (179.96 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
_IGP8536.JPG
_IGP8536.JPG (143.04 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
_IGP8531.JPG
_IGP8531.JPG (123.41 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
_IGP8495.JPG
_IGP8495.JPG (91.58 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
Lydekasas.JPG
Lydekasas.JPG (163.32 KiB) Peržiūrėta 13029 kartus(ų)
 #600353   Evaldas Z
 24 Lap 2014 20:57
Nr.13
Paveikslėlis
Na va, ir numeris reportazo atititinkamas ispuole :) Sveiki , kolegos, dar karteli. Ledo laukiat ? As tai nelabai... Ta proga ledlauzi panaudot paskutinej zuklej teko :)
L1.JPG
Laimei, prasibraut iki atviru plotu pavyko nesunkiai.
L2.JPG
Vaizdelis jau toks pusiau ziemiskas aplink. Oras grazus, ramu, lengvas rukelis. Ir iskart uzplusta "durniu motinos" ipustas ikvepimas... O gal siandie toji diena, kai...
L3.JPG
Pirmas sustojimas ties leisgyviu vandenzoliu liekanomis nusidraikiusiu duobes slaiteliu rezultatu nedave. Perplaukiant link kito tasko, seklumoj aptikau mailiaus burelius. Na, o ten jau ir plesruniu atsirado.
L4.JPG
L4.JPG (50.17 KiB) Peržiūrėta 12368 kartus(ų)
Viena paskui kita pakibo kelios saudykles ir buvo vienas smagus tyyympt, bet kazkaip nepasikirto, o pakartotinio puolimo isprovokuot nepadejau nei keiciami masalai, nei pravedimai.
Apsniukstinejes sekliuka, nuplaukiau link gilesniu vietu, kur ant stateniu slaiteliu tikejausi rast kanors rimtesnio. Deja, per pora valandu anei grybst...
L5.JPG
Matyt, visgi ne ta diena buvo. Pakeliui atgalios, dar patikrinau pora vieteliu, kur taip pat mates mailiaus bureliai, bet ji gane tik tokie zverys.
L6.JPG
Siaip, nebuvo taip jau ir blogai. Zuvies paciupinejau, gamta pasidziaugiau, nuo vietinio i skudurus (kibimu prasme) negavau :)
Na ir tradiciskai susikrovus smutkes, keli metimai nuo kranto uzsidarymui :)
L7.JPG
 #600966   Wytux
 29 Lap 2014 19:23
Nr 14

Pirmais ledas
Ziema uzklupo netiketai ir 'mygom' sustate leduka...teko suktis is padeties, nes visas arsenalas buvo kazkur toli .... gerai kad bardacioke metesi keli balansyrai,salone buvo uzkistas spiningelis su blizgute,o garaze pavyko susikomplektuoti senelio deze su pora meskeryciu,skrituliu ....ir (svarbiausia) pavyko rasti peikena. Beliko nusipirkti valo pervyniojimui, kelias blizgutes atsargai ir vieno vakaro laikotarpiu minimaliai bet visapusiskai buvau pasiruoses zvejybai..... pagaugai per kupra jau vakare 'ejo' - ryt ant pirmo ledo! Pries 8-nias ant zvyrkelio susitinkam su Bratka ir neuzilgo jau stovim prie balos. Kadangi tai koks trecias mano pirmas ledas gyvenime tai nevaizduoju zinovo ir pradejus trasket ledui numetes peikena Bratkai isdidziai zygiuoju jo pedomis :ruko Ledas jau prie kranto 'ne simtaprocentinis' ir net vedliui tenka kelis kartus sustoti ir pramastyti situacija. As aisku jau senai buciau 'tepes slides' , bet Bratka man tikrai nebutu atidaves peikenos :evil: o I pasiulymus" gal vaziuojam ant tos kitos balos" tebuvo isdidus atsakas kad " ten tik baltas mielocius". Nieko neliko kaip tik sekti ykandin ir tik jam vienam suprantama vingiuota trajektorija patraskedami judejom toliau, nes pasirodo 'cia nieko nera' - visa zuvis (kaip visada) tolimiausiame balos kampe '''bum Atejus iki vietos buvom maloniai nustebinti, kad veliau sustatytas ledas be traskesio 'laike' du murzius stovincius vienoj vietoj, todel pradejom kapot eketes 'i kaire ir i desine' ..
IMG0010A.jpg
IMG0010A.jpg (25.57 KiB) Peržiūrėta 11842 kartus(ų)
...ir su dideliu entuziazmu sokdinome blizgutes, nes vistik pirmas ledas- eseriai kimba kaip isproteje, o kur dar lydekos ''plot ..jo jo .... kurgi ne ... po valandos vis dar buvome 'sausi' :? Islindusi saulute pasilde kupras ir suzibo viltis, kad gal pagaliau ir zuvis 'sujudes' . Bratka griebe balansyrus, o as - avizeles, paragintas net pora ekeciu uzseriau. Su eseriuku 'pramuse' Bratka , man pasikabino kuojyte... per vargus siaip ne taip "apginklavom" 6 skritulius. Toliau metemes tai gilyn, tai i meldus- bet taip ir sedejom su 6-iais 'zyvciukais' saskaitoje. Jau ties vidurdieniu pasirode dar pora mikimauzu- tradiciskai susoke soki su peikenomis ties meldu linija trumpam prisedo ('parukyt'). Tada nusprende, kad reikia 'mestis' link tu dvieju murziu kitoj balos pusej, bet pajudejus kelis metrus vienas isdidziai nuzingsniavo atgal tiesiu taikymu prie masinos... kitas dar bande 'trintis', bet irgi neuzilgo dingo. Bebaiginejant gerti arbata ir 'beapvalinant" (rus.) zvejyba vienas skritulys pagaliau nuvirto. Po neilgos kovos lydekiokas is serijos 'as jau virs kilo' islindo is eketes :ruko
IMG0011A.jpg
IMG0011A.jpg (17.38 KiB) Peržiūrėta 11842 kartus(ų)
Nuprendziam 'vyniotis'. besipakuojant isgirstu Bratkos riksmus,o atsisukes pamatau oru nuo jo skrendanti skrituli. Bratka rekia, mol, tik priejau suvyniot ir kibo. Kadangi nemaciau preliudijos, tai ytariau jog kolega 'durniu volioja' ir skrituli tiesiog nuspyre imituodamas 'kliova' ... bet is eketes islenda antras kiek didesnis lydekiokas ... Kadangi mano neismanusis telefonas grieztai atsisake fotkin Bratka su laimikiu, o Bratka telefono aplamai neturi -tai Jumi tex patiketi mano zodziu. Aisku, kaip istikruju "uzkibo" sis lydekiokas nieks nezino, bet as turiu dvi versijas (nes visos kitos mazai tiketinos):
1. Brakta taip stipriai paspyre skirtuli, kad jis truktelejo vala ir kablys ismigo i trisakio skriejimo trajektorijoje ramiai plaukusio lydzio 'galvos sriti'.
2. Isgirdes Bratkos sunkius zingsnius lydekiokas tiesiog nere i priekrantes meldus, kur visiskai nesekmingai su galva pataike ant kuojai i kupra ismeigto trisakio.
Vienzodziu tiesa kazkur slypi anapus. ......
Atgal nusprendeme eiti 'tiesiai per viduri' nes ledas toliau nuo kranto pasirode stipresnis ( bet tai ne taisykle), pries gala Bratka vel pradejo eiti man nesuprantamais puslankiais ir ratais - nezinau ar taip reikejo, ar jis tiesiog mane 'eme ant stracho ' :roll: nu bet kranta pasiekem sekmingai :ruko
O tai kokias as daryciau isvadas is siandienos (paklausite Jus manes):
1. Ir arklai vistai (Bratkai) papuola grudas ( lydeka).
2. Tokiem atlepausiam pirmo ledo "expertam" ( kaip as ) lipti ant pirmo ir netvirto ledo reiketu tik su patyrusiu (kaip Bratka) gidu arba laukti normalaus ledo.
3. Diena vistik praleista puikiai - is nosies isbego visi snargliai ir susalo bacilos, saulele neleido man susalti, Bratka neleido issimaudyti, vaikai tures ka valgyt.
 #601011   Dziedas
 30 Lap 2014 13:50
Nr.15
Sezonas atidarytas. Nedidelis tvenkinys, super maži ešeriokai ,bet butą ant ledo ir pagauta. Ryt kitur ieškosiu laimės... Ledas apie 8 cm.


Va tas ...pirmasis... :grin:
DSCI1584.JPG
Vaizdai
DSCI1586.JPG
DSCI1592.JPG
DSCI1592.JPG (39.69 KiB) Peržiūrėta 11478 kartus(ų)
 #601353   Dziedas
 02 Gru 2014 15:57
Nr.16
Būna ir taip. :shock: Šnd. toliau tikrinau balos aplink Varėna. Vaizdai malonus ...o jei dar ir kibtu... :stop-; Vienoje vietoje kibo....Mekšrai ,mažiukai... iki 60gr. Vienas kibimas buvo pražūtingas mano gerai avizėlei... :-D Kažkas sunkus ir stiprus. Bandžiau kažką daryti- nutraukia valą. :/braj; Toliau vėl diskusijos su mekšrai. Retokai ,bet kur Dziedui skubėti... :grin: Ir kaip tik nutariau patikrinti paskutine ekete ir vynioti meškeres ,vėl KIBIMAS. Kažkas sunkus ir stiprus... :grin: Prasidėjo veiksmai.... norėjau atleisti stabdi ,bet nebuvo kaip-visas valas buvo priešininku pusėje . Turėjau manipuliuoti rankoms....o trečios neturiu. Bet po truputi atkovojau puse valo(apie 1,5m.). Ledas beveik skaidrus ir pritraukęs žuvį arčiau : pamačiau kas per daiktas... Ledas ir vanduo truputi padidina ..tai atrodė galingai .Galvojau gerai ir tek ,pamačiau ir žinau su ko reikalą turėjau . Bet traukinėjau toliau .Kelis kartus buvo prie eketes ,bet nukreipti galva i ekete šansu nebuvo,plonas,0.08 valas. Ir viena karta kištelėjau ranka i ekete ir stvėriau už sprandą .Buvo problemų suimti taip ,kad galima butu ištraukti... šiaip ne taip suėmiau už nasrus...ir VALIO....Išmetus ant ledo atsikabino. Nepastebėjai kur buvo išmigusi kabliukas .Sveria 1,1kg. 54cm. ilgio. Mano gyvenime čia antras toks atvejis. Viena ištraukiau Lavyse. Tada valas buvo 0.1, tad trumpiau vyko kova.
DSCI1603.JPG
DSCI1607.JPG
DSCI1610.JPG
 #601594   ėrnis
 03 Gru 2014 18:50
Nr. 17
2014-12-03
Jau nuo sekmadienio ryto buvau suplanavęs, kad šiandien lėksiu atsidaryt pirmojo 2014 ledo. Dar sėdint pamokose pamatau kaip trys žvejai vaikšto plungės jūros ledu (mokykla ant Plungės jūros kranto). Mintys pradeda suktis nebe apie mokslus nors tai paskutiniai metai mokykloje, bet apie žvejyba. pradedu galvoti kur gali būti susibūrusios stambiosios žuvys prie meldų linijos ar duobėse. Vos tik pasibaigia pamokos sėdu į avtomobilį ir tiesiu taikymu į parduotuvę
-Laba diena, Matyliaus ir pinkų. paduodu pinigus ir vos tik gavęs prekes lėkte išlekiu iš parduotuvęs, važiuoju link namų. šiek tiek po 14h. atvyksta ir senelis pas mane o tada jau pajudame link seklaus Ežerėlio Plungės pašonėje. vos tik atvažiavus į vietą atsimenu, kad nepasiėmėm skritulių :-niak' . šiandien lydekų nebus... pirmieji žingsniai ant ledo ir ledo tikrinimas peikena, ledas storas (7-9cm) skaidrus. paėjus nuo kranto kokia 30 metrų dugnas matosi kiaurai, bet žuvies nematyti. Susirandu sau patrauklią vietelę, prasikertu ledą ir pirmieji taip pasiilgti avižėlės virpinimai, ilgai nelaukus pirmasis laimikis.
DSC_1689.JPG
po jo seka jaukinimas ir tolimesnis virpinimas, bet pasidėjus dar kokia valanda be kibimo ieškau kitos vietos, ten pasirašo vėl tokio pačio kalibro mekšras, tęsiu paieškas, bet stambesnės žuvies taip ir nepavyksta rasti stambesnės žuvies. teks šiandien tenkintis tokia... pasišeriu ten kur žuvies buvau daugiau ir pradedu darbuotis, žuvis lipa viena po kitos, tarp kuojų pasitaiko ir vienas kitas ešeriukas. seneliui irgi kalibras toks pat, pradedam gailėtis, kad skrituliai pasiliko namie, nes toks kąsnis lydekai tikrai nebūtu praslydes pro akis. Saulė pradeda leistis ir nutariam, kad šiandienai viskas.
o čia nuotraukos iš šios dienos
DSC_1699.JPG
DSC_1697.JPG
DSC_1691.JPG
DSC_1692.JPG
DSC_1693.JPG
DSC_1698.JPG
DSC_1701.JPG
tai va tiek. :-D
 #601700   Dziedas
 04 Gru 2014 09:16
Nr.18
Tai buvo vakar. :/braj; Po žūkles vos spėjau i ...baliu... Jau gal dešimt metu ne buvau ant (prie) šito ežerelio su romantišku pavadinimu Paršelis. Jis buvo išnuomotas. Nuomininkai tinklais išgaudė žuvį ir paliko ... :-D Asortimentas skurdus-ešeriai ,lydekos mekšrai ir karosai, pūgžliu buvo .Žiema tik tokie ešeriukai...
DSCI1630.JPG
DSCI1631.JPG
DSCI1629.JPG
DSCI1626.JPG
DSCI1618.JPG
 #601930   Vitolis
 05 Gru 2014 18:27
Nr.19
Šiandien palaksčiau. Užtvirtinau atidarymą :)
Labai gražu ant ledo. Šerkšnas prikepė paukštukių :grin:
20141205_143344.jpg
20141205_143355.jpg
20141205_143402.jpg
20141205_153400.jpg
Ledas kai kaulas :gutgut Ašarukai visai nesdomėjo blizgutėm anei bezmotylka. Tik vienas kliovas ir kabo 1,2kg. ščiupokėlis. Ikrai jau šaldytuve. Ryt tepsim ir zakusonas su aliuku po pirties bus kaifas :gutgut :ruko Tik jau prašom nepavydėt :grin:
 #601952   Norbis
 05 Gru 2014 19:49
Nr.20
Vakar pirmą kart šiemet ledą bandžiau vienam iš Šiaulių apskrities prūdų. Žvejų buvo pakankamai nemažai, teko matyti ištrauktų neblogų laimikių.
Žvejota buvo skrituliais ir balansyru.Draugas bandė ir ant avižėlės.
Galutiniam rezultate per abu 8 skritulių vertimai, 4 iš jų realizuoti. Ant balansyro pavyko pagauti viena silkute ir keletą padoresnių ešerių.

Keletas nuotraukų iš žvejybos.
Prikabinti failai
20141204_093203.jpg
20141204_103816.jpg
20141204_133929.jpg
 #601988   ramis702
 06 Gru 2014 10:30
Nr.21
Vakar ir aš apturėjau smagią tačiau nelengvą žūkle. Atvykau ant ežeriuko ešerių gaudyt, kibo smulkmė arčiau krantų, tada sugalvojau ieškot medžiojančių aktyvių ešerių, ėmiau grąžtą ir pradėjau gręžti išilgai viso ežero, užsidėjau švytuoklę ir mano pastangos nenuėjo veltui. :) Aptinki kelis solidžius ešerius ir vėl eini ieškai ir randi. Žodžiu darbo buvo daug bet puikiai praleidau laiką.
Prikabinti failai
20141205_153040.jpg
 #602111   Gedcka V
 07 Gru 2014 19:17
Nr.25
Visi čia kukliai atsidarė, tai nebus gėda visai savo laimikio įdėt :). Živco pasigaut nebuvo sunku, tačiau lydekų živcas neviliojo , turbūt tik spoksojo į jį. Nes toks įvykis atsitiko ne kasdien nutinkantis. Einam su draugu skritulio pasimt, tik prieinam žiūrim iš po ledo lydeka prasisuko. Šposus rodo, skritulys po kojom, ale nei papt! -:kiwlю . Iki vakaro kibimo ant skritulių, dviejų, taip ir nesulaukėm. Tik mailiaus parinkom :? Bet atsidarėm :) . Teks ir vėl pamiršt, jau tirpsta...
IMG_1378.JPG
 #602198   Dziedas
 08 Gru 2014 15:39
Nr.26
...Ir nieks nežino ,kiek dar laiko, mus ledas džiugins ...reiks skubet.. :)
Nors Dziedui visas kūnas skauda ,lovoj negali jis gulet... :grin:

Mandras kibimas ,bet katinu prie namo nebijau... :)
Nuotrauka1022.jpg
Nuotrauka1020.jpg
 #602391   Dziedas
 09 Gru 2014 15:49
Nr.27
Na kasdien būna švente ,reikia ir padirbėti... :-D Lavysas nuo pačio rito tylėjo užsiklojės rūku...Paskui pradėjo kibti. :gutgut Kibo gerai bet ne ilgai ,apie puse val .Gylis 6m. tad greitai prilupti ešeriu neišeina. Kol nuleidi avyža ,kol pakeli... :-D O ir ne kiekviena ekete su ešeriai buvo ,reikėjo puse ežero išbirbinti .O po to :stop-; . Ir ieškok neieškok -tuščia. Jau akyse pradėjo mirguliuoti nuo sargelio drebėjimo ,galva pradėjo i taktą drebėti... :-D .. Na tikras beprotnamis.... Pasidaviau. Žadu pasiimti atostogų...,kasdien žadu.. :( .Tik katinu muitą sumokėti ir pagavau...O orai keičiasi greit... Tik buvo atlydys o jau vėl šąla... '''bum
DSCI1637.JPG
DSCI1645.JPG
DSCI1641.JPG
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė