Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai

 #11339   alkanas
 16 Rgp 2006 22:24
biski ne i tema, apie svinukus noriu paklaust :roll: niekad nesu paskutinio svinuko dejes labai lengvo ( cia kalbu apie stovinti vandeni) kad pagrindinis svoris butu auksciau ir ta svinuka guldant ant dugno, paskandinus vala ir puciant vejeliui, esant nedidelem bangikem ar nesa plude ir jei nesa tai muset kitaip svarelius reik perdet :roll: nu vienu zodziu esu skaites, mates apie toki svareliu kabinimo buda, bet nedejau ne kart taip...ar painiojas sistema, ar nesa plude vejas ir bangos (valas paskandintas) :?:

 #11372   tuomahaukas
 17 Rgp 2006 11:16
Tu nori paklausti apie sistemėles žūklaujant waggler tipo plūdėmis ar fiksuotomis ?
Kokias žuvis ruošiesi gaudyti ir apie kokius gylius eina kalba ?

 #11374   alkanas
 17 Rgp 2006 12:13
pagrinde apie fiksuota plude klausiu, o gyliai tai nuo 1 iki kokiu 3 metru :roll: na bet as tai ta paskutini- lengviausia svareli isivaizdavau kad bet kokia plude ir bet kokiam gyliui esant galima naudot :idea:

 #11407   tuomahaukas
 17 Rgp 2006 22:53
Jeigu plūdę veikia vėjas- matyt netinkamą naudoji, bei negerai svarelius išdėstai.

Jei reikia plūdės, kuri nebijo vėjo poveikio, gan universali, nesisupa ant bangų, o "panyra- iškyla", žiūrėk tokios, kurios svorio centras žemai. Dakeverzojau sistemėlę- 2/3 viso svorio (svarelių grupę) dėk ~1 m nuo pavadėlio. Žemiau- vienodais atstumais ~3 svarelius, vis mažėjančius žemyn. Pavadėlis su svareliu guli ant dugno (aš naudoju suktuką iškart po mažiausiu svareliu):
Paveikslėlis

Jeigu reikia stabilios ir "kopijuojančios" bangas, žiūrėk apversto lašo formos:
Paveikslėlis
Svareliai ir atstumas tarp jų mažėja kabliuko link. Vietoje mažiausio svarelio taip pat gali naudoti mažą suktuką. O pačius svarelius "susistumdyti" pagal esamas sąlygas ir kaip nori pateikinėti masalą, gali vietoje.
Tiesa, aš paskutiniu metu labiau pradėjau naudoti lengvesnius waglerių modelius- jautrumas kažkiek nukenčia, bet man pakanka. Visada waglerį kabinu per segtuką, todėl gan greitai galiu keisti tiek plūdės modelį, tiek svarelių išdėstymą.

 #11434   alkanas
 18 Rgp 2006 20:55
pludes tai naudoju, kaip apatiniam pvz ir karsines, ty virsutine antena pas jas ilga,suktuka pavadeliui visad naudoju, svarelius dedu tokiais atstumais kad kabliukas, uzlenkus pavadeli nesiektu antro nuo apacios svarelio tada man nepersimeta pavadelis per svinuka ir svorius isdestau mazdaug tolygiai per visa grandine, bet kazkodel plude nesa, nors ir vala paskandinu, o tai siaiip tai labai ner smagu :cry: , o svarelius isdescius taip kaip tavo pvz pavadelis nepersimeta per svarelius :?: gal taip svarelius isdescius ir nenes vejas, nes ilgesne svareliu grandine buna, ir gesina nesima svareliai kai jie isdestyti tankiau :roll: butinai pabandysiu, jei tik nepersimetineja pavadelis :roll: :?:

 #33726   djxz
 18 Bir 2007 16:19
nroejau paklausti gruzilus dedate ant pavadelio ar ant pagrindinio valo?
bandysiu ir as pirma karta gyvenime ant pludines deti pavadeli :oops:

 #33735   alkanas
 18 Bir 2007 18:31
as svarelius dedu tik ant pagrindinio valo, nors yra, kas deda ir ant pavadelio, bet tik tada kai gaudo karsius ir naudoja ilga apie 0.5m pavadeli :donknow' bet as nezinau kam to reik :idea:

 #33743   djxz
 18 Bir 2007 20:54
o tu kokio ilgio pavadoka darai?

 #33744   alkanas
 18 Bir 2007 21:09
paprastai apie 20cm bet tai nera taisykle

 #33777   Gintasas1
 19 Bir 2007 07:31
Aš visada dedu gruzikus ir ant pavadėlio, ne tik ant pagrindinio valo, viena maža 5-7 cm atstumu nuo kabliuko, jautriau matosi kibimas. Kartais dedu suktuką jei ilgesnį pavadėlį darau tada metant nesusipainioja ;-)

 #33781   Gedasas
 19 Bir 2007 08:09
aš paskutiniu laiku ežere pradėjau naudoti upinę sistemą, t.y. vienas svarelis - slyvutė ant pagrindinio valo, tik reikia gerai svorį pataikyt arba tada jau su peiliuku nudrožt šiek tiek švino..... bent jau man šios sistemos privalumas, kad praktiškai nesipainioja, kibimui kokios nors įtakos nepastebėjau :roll: aišku tokia sistema netinka kai masalas guldomas ant dugno

 #33783   gelmės
 19 Bir 2007 08:42
Visiškai ir aš taip gaudau. Slyvutės formos slankiojantis svarelis iki suktuko. Jei ant dugno, tai dar kokį nezgrabailą svareliuką uždedu ant pavadėlio. Jokio pynimosi. Bet čia kalbu apie nedidelę tėkmę ir stovintį vandenį. Vsio.

 #63222   madwifi
 18 Bir 2008 14:56
asmeniskai man visos tos svareliu isdestymo schemos visika mistika, jokioj literaturoj nemaciau normaliu paaiskinimu kodel isdestoma vienaip o ne kitaip. Gal kas gali populiariai "ant pirstu" paaiskint svareliu isdestymo, grupavimo taisykles?

 #63229   blight
 18 Bir 2008 16:17
Na apskritai kazkokias bendras taisykles butu sunku ishskirsi, kiek zveju tiek vis pilna nuomoniu. O prirashyt apie juos uzhimtu labai daug laiko. Shiaip aprashymu visur zukles zurnaluose pilna (yra ir tikrai normaliu). Patys pagrindiniausi taip trumpai aishkiai yra aprashyti ir knygoj "Siuolaikine zukle". (psl. 44)
Apskritai ash svareliu sistemu kombinacijas naudoju tik stovinciam (na ir beveik stovinciam, pvz. uzhtvankoj) vandeny, rishu pagal nuojauta ir logika, atsizhvelgiant i - ka gaudau, koks gylis, kokia dugno struktura ir kokio tipo plude naudoju. Upeje visais atvejais naudoju vieno "kriaushiuko" :-D sistema, tik kartais slankiojancio, kartais stabilaus ;-)

 #63232   Raupsuotas
 18 Bir 2008 17:36
N-i-e-k-a-d-a nededu svinuku ant pavadelio.Blith, kodel nebuvai Gluke, varzybose siemet?

 #63254   Judokas
 19 Bir 2008 07:07
Na kadangi per varzybas negalima deti svareliu ant pavadelio tai taip ganasi kad pripratau ir nebedeti, o is tikruju truputi nelogiska deti svareli ant pavadelio. Kodel? o gi todel kad pavadelis dedamas maksimaliai plonas, o uzspaudziant svareli ir ant taip plono pavadelio jis dar labiau pazeidziamas ir susilpneja, o to tikrai niekam nereikia... taigi jei jau norite deti ant pavadelio svynuka, tada jau geriau darykite trumpesni pavadeli.
Kodel reikalingos skirtingos sistemeles?
Ogi del to kad skirtingai zuvims pateikti masala. Vienu atveju reikia kad masalas labai greitai leistusi tiesiai i nurodyta gyli. Tokiu atveju naudojamas vienas didelis svarelis. Kitu atveju reikia kad masalas letai ir naturaliai leistusi i dugna ir taip viliotu zuvis. Tokiu atveju naudojama isskaidyta daug svynuku sistema, kurie yra isdestomi beveik per visa gyli.
Kartais keisdami svynuku isdestymo sistema galite pasiekti net stebuklingu rezultatu, efektas gali buti toks kokio net nesitikesite.

 #63363   madwifi
 20 Bir 2008 13:59
blight rašė:... rishu pagal nuojauta ir logika, atsizhvelgiant i - ka gaudau, koks gylis, kokia dugno struktura ir kokio tipo plude naudoju. Upeje visais atvejais naudoju vieno "kriaushiuko" :-D sistema, tik kartais slankiojancio, kartais stabilaus ;-)
va va, man ir idomi ta logika kura reiketu vadovautis, gal butu galima apie ja keliais sakiniais

 #63370   madwifi
 20 Bir 2008 14:19
blight rašė:Na apskritai kazkokias bendras taisykles butu sunku ishskirsi, kiek zveju tiek vis pilna nuomoniu. O prirashyt apie juos uzhimtu labai daug laiko. Shiaip aprashymu visur zukles zurnaluose pilna (yra ir tikrai normaliu). Patys pagrindiniausi taip trumpai aishkiai yra aprashyti ir knygoj "Siuolaikine zukle". (psl. 44)
skaiciau as ja ir kitas is sitos serijos ir dabar dar syki pdf-a permeciau - nematau as cia jokiu logisku paaiskinimu, isskyrus kelias uzuominas, bet siandien radau angliska puslapi pradedantiems (http://pleasurefishing.com/html/wagglerrigs.htm) va cia tai normaliai paaiskinta, svarbiausia parodyta kaip isdestymas veikia uzmetimna ir kokius tarpus reik palikt kad nesipainiotu.

 #63563   Raupsuotas
 25 Bir 2008 16:56
Kaip Glukas siais metais? vis dar serga zuvys raudoniuke? ar jau atsigauna[/quote]

Negaliu ka komentuoti sia tema nes nesu kompetentingas.O siaip tai siemet kaip niekas gerai pasigavo karsiu.Draugas 11, kitas draugas 6, o as 20 vnt.Svoris nuo 0.5kg. iki geru 2kg.Su 7-ke, 2gr. pludele.Jaukas "Sensas".Pirmus 10 karsiu sugavau per dvi geras valandas.Nezinant gerai ezero dugno galima ir nieko nepagauti.Man juos sugauti pavyko tik zvejojant ketvirta sezona.

 #63918   Skersnukis
 30 Bir 2008 12:40
gal kas zinot nuorodu kur galima butu gauti informacijos apie slankiojanciu pludziu sistemeles stovinciam vadenyje karsiams, kuojoms?

 #63943   trukeris
 30 Bir 2008 16:36
Skersnukis rašė:gal kas zinot nuorodu kur galima butu gauti informacijos apie slankiojanciu pludziu sistemeles stovinciam vadenyje karsiams, kuojoms?
Sv. žainai mažai yra kur aprašyta apie tas sistemėles. aš pats naudoju slankiojantį 1-ną svarelį,ir nieko. Aplamai slankiojančią pludę dedu jei gylis didesnis nei meškerės ilgis,ir tai retai. geriausia tuo atveju tinka dugninė. Aš taip manau.

 #63948   Skersnukis
 30 Bir 2008 17:09
Tas atvejis man kaip tik ir reikalingas gylis didesnis kaip meskeres ilgis 4-7m ir zvejojant is valties - taigi dugnine atkrenta siuo atveju.

 #64476   tuomahaukas
 08 Lie 2008 12:35
trukeris rašė:Sv. žainai mažai yra kur aprašyta apie tas sistemėles. aš pats naudoju slankiojantį 1-ną svarelį,ir nieko.
... jei nieko gero, tai pritariu ;-) Kaip surasi "lubas", kur ganosi žuvys, gaudai juk nebūtinai karšius ? Vienas svarelis ant pvz. 4-6 g vaglerio: masalas dės žemyn kaip kurmis, kokia kuoja net nespės susivokti- "a čto tut bylo, čto tut proleltelo :roll: ?". Antra, gal žuviai tuo metu patiks būtent lėtai sklendžiantis masalas ?
Pats niekada nenaudoju sistemėlės su 1 svareliu, nes manau kad tai tikrai netinkamas variantas greitai prisitaikyti prie žūklės salygų (kalbu apie žūklę ežeruose). Paprastai sistemėlėje naudoju ~6- 8 ir daugiau svarelių, pradedu nuo sistemėlės kad masalas grimztu lėtai, jei randu sambūrį- gaudau, jei ne, po truputį mažinu gylį. Radęs "teisingą", perskirstau svarelius taip, kad masalas ženkliai greičiau pasiektų reikiamą vietą. Jei nekimba, perskirstau kad lėčiau eitų. Bet čia dar ir nuo pašaro priklauso, kaip padarysi- kad dugne skleistusį, vid. sluoksnuose ir pan.
Beje, kad nuo dažno svarelių stumdymo, grupavimo ir kt. beleberdos kuo mažiau nukentėtų valas, rekomenduočiau prieš juos užspaudžiant, įsprausti kt. valo atkarpėles- tikrai padeda, ypač jei nėra galimybės naudoti minkštų ir atitinkamai brangesnių svarelių.
Čia tik mano mintys, nesu geras plūdininkas.
O tų sistemėlių aprašymų net daugiau nei reikia ;-) , bent jau žūklės žurnaluose, (ypač senuose) ir knygose.

 #64922   Skersnukis
 15 Lie 2008 10:52
Sioje diskusijoje skaitau kad ne visi nerekomenduoja deti "signalini" svareli ant pavadelio, bet dauguma literaturos saltiniu kaip tik rekomenduoja deti maza svareli 5-7cm nuo kabliuko gaudant karsius nuo dugno.
Idomu kokio svorio turi buti tas svarelis, kad karsis jo nepajustu bet kad sureaguotu plude. Nors pvz. vejuotomis oro salygomis abejoju ar plude sureaguos i ta svareli.
Ir dar gaudziau praeita savaitgali 6m gylyje vejuotomis oro salygomis 0.14 valu tai daug nepakirtau galvoju kad kaltas valas ar nereiktu naudoti 0.18?
Visa laika stangdavausi surinkti vala imerkdamas i vandeni virsunele. Meskere kieta.

 #64987   tuomahaukas
 15 Lie 2008 23:01
Nerekomenduočiau dėt kontrolinių svarelių- akys išvarvės bežiūrant. Atsipalaiduok. Plūdė sureaguos kai karšiui nebus įtarimo.
Valas nekaltas (gal kabliukas, gal testavimai su svareliu ?)

 #65020   Skersnukis
 16 Lie 2008 08:59
Tai va del signalinio svarelio as irgi jau supratau kad is jo naudos kaip is ozio pieno :) tik keista kad literaturoje daug kur vis delto rekomenduoja deti.
O del valo tai vis delto manau kad storesnis bus ne toks tamprus todel pakirtima turetu pagerinti, jeigu tik karsiu nebaidytu tai tikrai deciau storesni.

 #65043   tuomahaukas
 16 Lie 2008 12:51
Vargu ar teisnga "pririšti" valo storį prie jo tamprumo ;-)

 #65044   Skersnukis
 16 Lie 2008 13:32
Na gincytis nenoriu, bet paimi 0.1mm patampai o tada 0.12mm patampai - skirtumas zenklus ;-)
Paskutinį kartą redagavo 3 Skersnukis. Iš viso redaguota 18 kartus.

 #65046   tuomahaukas
 16 Lie 2008 13:46
O tu paimk pvz. kapronines virves 1 cm ir 3 cm storių- gausi ženklų skirtumą ar iliuziją kad storesnė virvė mažiau tampri ? ;-)
Gal ir galima ginčytis dėl monofilamento, žiūrint tos pačios firmos skirtingų diametro valų tąsumą pridėjus kad ir prie liniuotės, būtų įdomu :roll:
Gal Xrapą įpareigoti naujam testui ? :roll:
;-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė