Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, apranga, muselių rišimas, medžiagos
 #684003   MINDULE
 10 Gru 2016 23:24
tutis8683 rašė:sveiki kaip mano vision zulu komplektas geras pradedanciajam . ar kazka geriau pasiulisit ?
Geita google paieska del vision zulu surado sita:
http://www.zvejys.lt/meskeres/muselines ... k49056-lt/

Susirask kas persiuncia is US ir pasiimk sita:
http://www.sierratradingpost.com/temple ... s~d~190%2F

Gausi labai panasia preke, bet ir po persiuntimo dar kazkas liks...
 #689642   sunnuva
 12 Vas 2017 15:05
Klausimas patyrusiems. Turiu 5 klasės daiktą plaukiančiu šniūru, pagaudau vasarą ant sausos. Domina žiema/pavasaris ir strymeriukai. Ko reikia tokiam užmojui? Upeliai bus nedideli, panašūs į Vilnelę. Ar reikia visai kito šniūro, ar galima tą patį WF5 naudoti? Kaip tada turi atrodyti visas galas (pavadys ir tas galiukas). Beje ar kažkas iš mano turimų tinka mūsuose?
 #689943   yankadi
 15 Vas 2017 13:27
Nuorodoje nesimato ką ten turite. Bet šiaip, galima dėt ant plaukiančio šniūro kokį trumpą polileaderį, skendimas pagal poreikį, ant jo dar pasaitėlis - iš monifilamento ar fluorkarbono. Aišku galima ir kokį mikro skagitą susirinkti. Metimai su juo labai našūs ir galima įvairias muses mėtyti našiai, smagiai.
 #690164   sunnuva
 18 Vas 2017 16:25
Vat dėl visokių terminų kaip skagitas, šaudanti galva ar badabti koja aš nelabai galiu muselininkų forumo skaityti, nes jaučiuosi kaip visiškas atsilupėlis. O beje kaip prie to plileaderio tvirtinate pasaitėlį? Aš mazgelių nelabai moku dar tai naudoju tokius labai mažus žiedelius.
 #690166   DainiusM
 18 Vas 2017 16:44
o tave googlas uzbanino ar kaip? :roll:
 #690169   sunnuva
 18 Vas 2017 17:18
Google teorija, o mane domina praktika...
 #690177   DainiusM
 18 Vas 2017 18:44
sunnuva rašė:Vat dėl visokių terminų .............. aš nelabai galiu muselininkų forumo skaityti, nes jaučiuosi kaip visiškas atsilupėlis.
praktike tu praktike... susigooglink terminus ir rasi visa reikalinga info, nes jos siam momentui pilnos akys. kas per jaunimas siais laikais, viska jiems sukramtyt reikia ir ant lekstutes padet... :lol:
 #690190   sunnuva
 18 Vas 2017 20:26
Na čia tik pavyzdys, paskui prasideda galvų svoriai ir panašios painiavos pradedančiajam. Kartais paklausti geriau nei pačiam interpretuoti gūglą, o ir galinčių patarti šitam forume yra vienas kitas kiek pastebėjau.
 #690260   yankadi
 20 Vas 2017 09:52
Muselinėj ir yra esmė, kad reik truputuką pačiam norėt domėtis. Mūsuose nėra labai daug info lietuvių kalba, bet yra muselininkų, yra flyfishing.lt forumas, youtube, google. Reik domėtis. Konkretiems klausimams gali būt konkretūs atsakymai, bet kai nėra konkretaus klausimo, tai ir atsakyt neina konkrečiau.
 #690317   Tironas
 21 Vas 2017 11:41
mazgeliu risti nemoku :)
tai tau batu raistelius mama surisa? kaip suprantu i zvejyba irgi mama nuves ir ten viska priziures. tokiu atveju, tegul mama cia ir kalusineja, mielai jai atsakysim i visus klausimus ir dar pamokinsim ir ten viska viska
 #690318   sunnuva
 21 Vas 2017 11:47
Oj, atsiprašau kad užkliudžiau širšių lizdą. Jūs tik nepykit ponai, gaudysiu toliau spiningu ir jūsų baltmarškinių nebetrukdysiu. Nebegaliu deja atsiimti klausimų, forumas neleidžia, tai gal su laiku patys į užmarštį nugrims.
 #690320   DainiusM
 21 Vas 2017 11:53
bet tai kokia netektis lietuvos megejiskai zuklei... ir kaip cia istverti reiks. :cry:
p.s. tironai, tau klientas nuplauke. :liež-uvis
 #690379   Usorius
 21 Vas 2017 21:33
Kažkaip padarėt problemą lygioje vietoje. Skęstančius pavadėlius (polyleader) gali naudoti pvz šituos http://www.visionflyfishing.com/page.ph ... 33&pid=146 . Fast arba extra fast sinking. Vilnelė nėra gili upė, aš dažniau naudodavau fast sinking. Gale polyledaer'io riši savo turimus mikro žiedelius arba darai kilpą http://www.animatedknots.com/perfection ... crollPoint . Prie kilpos/žiedelio riši pavadį iš mono arba fluorokarbono (geresnis variantas). Ilgį rišamo pavadėlio susireguliuosi pagal muses (sunkesnės/ didesnės musės trumpesnis pavadėlis). Jeigu sunkiai tiesiasi arba neišsitiesia trumpini pavadį.
 #699389   lioncius
 28 Bir 2017 19:27
sveiki, bandau pirma karta zvejoti museline, ir visos museles skesta nors pacia musele padejus ant vandens ji laikosi , gal pavadelis koks skestantis ir traukia ja zemyn nes sniuras tai visada virs vandens.
 #699428   Sokratas
 29 Bir 2017 13:25
prikabink rutuliuką iš penoplasto, nebeskęs tikrai
 #699437   lioncius
 29 Bir 2017 17:22
kokia koto klase geriause pradzios zvejybai? is draugo turiu pasiemes 5/6 klases gal mazesnes klase butu geriau pradziai? Bandau zvejoti dubysos upeje
 #699524   ramkis
 01 Lie 2017 09:11
lioncius rašė:kokia koto klase geriause pradzios zvejybai? is draugo turiu pasiemes 5/6 klases gal mazesnes klase butu geriau pradziai? Bandau zvejoti dubysos upeje
Neesu egzpertc, bet iš pažįstamų esu girdėjęs, o ir stebėjęs, tai būtent Dubysoj, 5/6 klasė yra pati tinkamiausia. Na gal ne patui, bet labai tinkama
 #721085   Hamuto
 22 Lap 2018 20:41
Sakykit,ar nera kokiu segtuku muselininkams,kad kiekviena kart keiciant muse nereiketu valo kirpinet?
 #721090   DainiusM
 22 Lap 2018 22:35
musem ne, o va strymerius galima drasiai su paciais maziausiais segtukais segiot. nors as dabar kai pripratau raisiot tai jau keleta metu daznai ir spininge segtuku nebenaudoju. :roll:
 #721505   zvejysmegejas
 11 Gru 2018 22:49
Ieškojau ir aš kažkada, radau kažkokius tokius, bet mažoms musėms nepasiteisino, nebent tik kokiems strymeriams ar bugeriams
Prikabinti failai
snap-hook1-500x500.jpg
snap-hook1-500x500.jpg (20.83 KiB) Peržiūrėta 6453 kartus(ų)
 #721509   zvejysmegejas
 12 Gru 2018 10:06
O ką? Gal pasidalintum?
 #722884   Karras
 07 Vas 2019 11:49
Sveiki,
Neturiu absoliučiai jokios patirties su museline, tačiau Itin susidomėjau lašišų žūkle dvirankiu. Kol kas tik pati pradžia, renkuosi teoriją. www.flyfishing.lt forumas išjungtas, tai tikėjausi rasti praktikų čia. Jei yra specializuotas forumas - duokit nuorodą.
1. Ar teisinga ruošiantis lašišų žvejybai Lietuvoje, skaityti literatūrą apie king salmon? Gal verčiau skaityti apie kitų karališkų žuvų žvejybas, kurios būtų artimesnės LT praktikai? Duokit pvz. Gal LT lašišų žūklė tiek specifiška, kad nepanaši į jokias kitų valstybių praktikas?
2. Ar teisingai suprantu, kad LT sąlygomis optimaliausias kotas 8-9 klasės? Kokie pliusai/minusai? Gal dominuoja kurios vienos klasės įrankiai? Pagrinde žvejosiu Neryje, Šventojoje, bet pasitreniravęs - ir Žeimenoje. Ar įmanoma (pakenčiama) apseiti su vienu įrankiu?
3. Koks optimalus koto ilgis LT sąlygomis. Ar nuo ilgio (jei sutvarkytos ir kitos sistemos grandys) priklauso metimo nuotolis? Gal kaip tik ilgesnis kotas leidžia atlikti metimus, kai nėra daug laisvos vietos? Gal svarbesnis kuris kitas kriterijus (pvz., masalo pravedimas)?
Gal praktikai nepasididžiuotų išvardinti savo sistemų grandis? Kas nulėmė padarytus pasirinkimus?
Ačiū už atsakymus tik į nurodytus klausimus. Klausimų bus daugiau:)
 #722885   gabras
 07 Vas 2019 12:42
Greičiausias būdas: kontaktuoti su museline.lt,pasiimti kastingo pamoka, nuvažiuoti su jais į zvejyba. Info lietuviškai nėra. Pats pradėjau praeitais metais. Dėl koto nepatarsiu,bet pats pirkau 14' ir 9 klasės, neriai ir Šventajai. Bet dar norėčiau vieno vien tik Šventajai, kokių 13' ar trumpesnio ir 7 ar 8 klases
 #726077   flaotte
 07 Rgp 2019 10:41
sveiki,

pasidalinkit kokia nors informacija (šaltiniais) apie muselinę žvejybą (linkai į užsienio forumus, youtube ir pan).
kaip suprantu lietuviškai nieko nerasiu, puikiai tinka angliškai, bet dažniausiai jie rašo apie Ameriką, o mane labiausiai domina Švedijos pietinė dalis. Švediškai iš bėdos paskaitysiu, rusiškai/vokiškai - niekaip.

Turbūt teisingiausia/lengviausia pradėti nuo įveistinių ežerų? Klausimas kaip pasirinkti ką ant tos meškerės kabinti bei paros laikas kada ieškoti upėtakių ežeriukuose.
O gal galima praktikuotis mėtyti su kokia durna žuvim, pvz aukšlėm? Kokį skarmalą tada rišti ant kabliuko, bet ką sausą ir pukuotą?

Kas čia dar... 5#9", Valą kažkokį turiu, jeigu neįtikins pakeisiu į Vision Vibe85, turiu kelis pavadėlius, motociklo šalmą... O ten visokie plukdikliai, švinukai, indikatoriai... Reikia man jų dabar, ar aš suprasiu kažkada ateityje, kad to ir to dabar jau reik?
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė