Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo ypatumai, vietos, taktika; pašarai, masalai
 #698431   Sokratas
 12 Bir 2017 03:16
gaudau ir aš...bet rezultatai- apgailėtini. Išbandžiau ir method vakar šalia plūdinukių užmetęs. Nepakliuvo nei vienas.
O ant plūdinukių užkibo šie
P1150360.JPG
P1150339.JPG
Čia dviese sugaudėm ... Didžiausias 1,55 kg. Dar vienas geras nuėjo su kabliu...manau stabdį per daug buvau užsiveržęs...arba pavadukas pasižeidęs buvo...
 #698732   tench
 15 Bir 2017 01:27
kablys.delfi.lt prisiskaitei :-D? O šiaip tai, jo - kai delninės raudės įryja naktinį slieką iki šiknos, ir nėra jokių šansų kad tavo kabliukas su dzykais arba sliekais-mėšlinukais bent jau pasieks dugną, tada vienintelė išeitis - dėti ant kablio kažką didesnio - krevetę, krabų lazdelę, kalmaro žiedą, ar dar kokią nesąmonę :-D . Nors jo, kartais užkimba ir ant šitų. Iš bėdos :-D.
 #698759   pensininkas
 15 Bir 2017 12:22
tench rašė:kablys.delfi.lt prisiskaitei :-D? O šiaip tai, jo - kai delninės raudės įryja naktinį slieką iki šiknos, ir nėra jokių šansų kad tavo kabliukas su dzykais arba sliekais-mėšlinukais bent jau pasieks dugną, tada vienintelė išeitis - dėti ant kablio kažką didesnio - krevetę, krabų lazdelę, kalmaro žiedą, ar dar kokią nesąmonę :-D . Nors jo, kartais užkimba ir ant šitų. Iš bėdos :-D.
Šiaip krevetės uodegėlė yra geras masalas lynui tose balose, kur yra vėžių. Kai nebegali pasigauti vėžių ir jiems nusukus uodegą jos uždėti ant kablio (kalbu apie invazinius - parazitinius, mūsiškių uodegas sau į skrandį metu), tada tinka ir krevetė. Pagautos žuvys ant krevetės uodegos: lynai, ešeriai, plakiai, karšiai (kalbu tik apie stovintį vandenį).
 #698834   Sokratas
 16 Bir 2017 15:22
pirmą žvejybą šį sezoną Plinkšiuose apturėjom naktinę iš valties...
3 didžiausi sukibo sutemus, tik gaila kad ne man :), o kolegei, kuri žvejojo vienoje valties pusėje, aš gi- kitoje.
Trečiasis apsisuko apie inkaro virvę, tai buvo problemų, bet ištraukėm...kol atstatėm valtį į vietą, bais išsipliauškinom... gal dėl to, gal ne, bet nebekibo ilgai ir pradėjo vėl imt tik prašvitus. Aš vis dar buvau su barankos skyle, bet per valandą beveik dasivijau ją.. Galutinis rezultatas 4:5 jos naudai... :)
Sunkiausio svoris 1,4 kg
 #699046   zipas
 21 Bir 2017 08:37
Keista zukle yra. Visa laik netiki savo upe kuri salia yra, bet teko atsiimt visus blogus zodzius apie Krazante. Daviau paskutini sansa siai upei. Sumusiau netik kad lyno, bet ir didziausia savo zvejybos zuvies rekorda. Pasirodo ten ohoho kokiu lynu esama. Uzkibo po 7.20 kazkur. Suvalge kukuruzu ir pinku sumustini. Is zolyno sita parsiuka istraukt tai buvo reikalu. Labai patenkintas savo solitronu esu. Puikiai sudirbo traukiant jo didenybe lyna :) svere 1,8kg su trupuciu, ilgis 48,5cm. Ex koks puikus rytas, emociju visai dienai :grin:
Prikabinti failai
DSC_0010.JPG
 #699073   beveik zvejys
 21 Bir 2017 21:17
Sokratas rašė:pirmą žvejybą šį sezoną Plinkšiuose apturėjom naktinę iš valties...
3 didžiausi sukibo sutemus, tik gaila kad ne man :), o kolegei, kuri žvejojo vienoje valties pusėje, aš gi- kitoje.
Trečiasis apsisuko apie inkaro virvę, tai buvo problemų, bet ištraukėm...kol atstatėm valtį į vietą, bais išsipliauškinom... gal dėl to, gal ne, bet nebekibo ilgai ir pradėjo vėl imt tik prašvitus. Aš vis dar buvau su barankos skyle, bet per valandą beveik dasivijau ją.. Galutinis rezultatas 4:5 jos naudai... :)
Sunkiausio svoris 1,4 kg

Labas Sokratai,

o prie to Plinkšių ežero yra kur padoriai užmesti meškere nuo kranto? Yra gal kokios stovyklavietės (ramesnės aišku) :grin: Galvoju gal per Jonines palėks kur į Žemaitiją pailsėt
 #699095   Sokratas
 22 Bir 2017 12:53
nuo kranto- sunkus atvejas...Iš rytinės pusės- du pliažiukai, anksti pardėjus kažkiek galima, kol žmonės pradės rinktis...Iš vakarinės pusės-keli tilteliai, bet nuo jų mėgsta žvejot jų statytojai, ar draugai -pažystami...
 #699847   Sokratas
 09 Lie 2017 20:24
Šiandin dviese ryte bandėm Plinkšiuose, pakibo 5 iki kilogramo ir vienas 1,52 kg
P1150795.JPG
Per mindaugines irgi himną giedojom su lynais, deja tik su nedickais :-D
 #699922   kkipsas
 10 Lie 2017 23:02
Taip , dar neisnerse . Mano sekantys egzemplioriai jau mazesni - 1,61kg , 1,38kg , 1,23kg. Visi ant to paties masalo - muses lervos + kukuruzas .
Taip pat ispildziau draugo svajone , pagauti lyna . Uzseriau jam vietike ir ...... lynas 1,3 kg . Padariau gera darba :)
 #701154   Welniokas
 03 Rgp 2017 14:33
Prasta kokybe bet baika :) 40cm. Dzikas su kukuruzu, serta kolegu pasiulytais "saldainiukais" super skanumynai burbuliavo kaip pasele :)
Prikabinti failai
20614478_1594090150622271_533378528_n.jpg
20614478_1594090150622271_533378528_n.jpg (129.41 KiB) Peržiūrėta 8672 kartus(ų)
 #713204   Moonwalker
 08 Kov 2018 11:24
Sveiki, šį sezoną tikslas suvilioti lyną, vieta mažas miško ežerėlis , lynų žinau jog yra ir labai solidžių, gaudysiu iš valtelės plūdine meškere. Ežeras apaugęs nendrėmis, bei dalis jo priekrantės lelijomis, ties lelijomis gylis 1,5-2,5 metro, kurią vietą tikslingiau jaukinti? ar ties lelijomis ar ties nendrėmis? Turiu galimybę pačiose lelijose pasidaryti akis ir šiek tiek aspivalyti dugną, ar verta tai daryti? Ketinu pasidaryti maždaug dvi akis, po metrą skersmens ir jose jaukinti
 #713211   Wytux
 08 Kov 2018 15:52
Plude geriau ta kuri maziau kabinejasi uz zoliu- geriau tik apacioj tvirtinama pagaliuko tipo, jei naudot tokia kaip rasai- tai antenele prie pat virsaus su izoliacija papildomai su valu susuku arba kembrika uzdedu kad butu islindes biski virs anteneles- kad traukiant nesikabintu i zoles.
 #713216   tench
 08 Kov 2018 17:28
Wytux rašė:
08 Kov 2018 15:52
geriau tik apacioj tvirtinama

Taip. Aš ant valo užveriu plūdinį karabiniuką, kuris fiksuojasi tarp dviejų guminių stopikų. Su permanentiniu markeriu ant valo pažymiu gylį tam kad, kai gylis "nusimuša" traukiant lyną, ar po zacepo, greitai atstatyt reikalingą gylį.

Plūdės pas mane visos va tokio tipo. Waggler formos, bet dieną - dažniausiai tos, kur neturi papildomo svorio apačioj, tam kad 4-6 g švino galima būtų sudėti arčiau pavadėlo, kad masalas kuo greičiau pasiektų dugną kai puola raudės.

Paveikslėlis

p.s. Kažkas gal sakys kad 6 g plūdės lynams - peržiauriai. Kažkur gal ir taip. Bet patikėkit, čia, ~20 km nuo jūros vasarą beveik nebūna taip kad nebūtų vėjo. O gaudau aš visiškuose žolynuose. Normaliai pataikyt į pravalytą vietą su 3-4 g kai pučia bent menkiausias šoninis vėjas? Kai vėjo gūsiai? Nunafig, aš turiu ir kitokių būdų gadint sau nervus :-D.
 #713220   tench
 08 Kov 2018 17:58
Moonwalker rašė:
08 Kov 2018 11:24
kurią vietą tikslingiau jaukinti? ar ties lelijomis ar ties nendrėmis?

Bandyk ir ten, ir ten. Ir ieškok lynų maitinimosi "takų", paplaukiok po tą ežerėlį, stebėk burbuliavimus. Atkreipk dėmesį į tai kad kažkuriose vietose gali geriau kibt tik ryte, kitose - vakare, naktį.

Dar kai pasirinkinėsi vietą, iš anksto apgalvok kur užinkaruosi valtį, ar iš ten bus patogu traukt lyną kai užkibs. Apgalvok kokia bus tavo pozicija nendrynų, į kuriuos bandys lyst užkibęs lynas, atžvilgiu.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė