Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Upėtakiniai vobleriai, kiti masalai, vietos
 #715597   Vilkas
 13 Geg 2018 19:55
Taigi pasidalinsiu šio savaitgalio žvejybom.

Penktadienis:

Apie 17-17:30 atsiduriu prie upės. Upė mano mėgstama, daug kart žvejota, bet šiais metais daugiau dėmesio skiriu mažiau ištirtiem ir mažiau žvejų lankomiem plotam. Ruožas labai apaugęs, daug nendrynų, daug pelkėtų vietų ir pan. ėjimas triukšmingas, nes bristi per gilu su bridbačiais. Nemažai praėjus ir pakeitus krūvas voblerių buvau sulaukęs tik vieno smūgio, bet net nemačiau žuvies, nes akinius buvau palikęs mašinoj. Lūžis įvyko, kai saulė susilygino su medžiais, metimas į duobę - iškart kibimas ir po poros akimirkų atkabinu maža strepečiuka prieinu iki duobės ir kadangi toj vietoj upė sukasi, tai metu link vidinio upės kranto, už kokių 4-5 metrų nuo duobės, ir gaunu galingą smūgį, pirmas šiais metais an legalumo ribos upėtakis na ir atkabinus jį, vėl paeinu apie 5 metru į priekį, 3 metimai maždaug penkis metrus į priekį ir iš trečio kart smūgis, šiek tiek pasipūtė ir atsikabino. Tuomet saulė nuslinko tarp medžių ir vėl štilis, visos vietos atrodo perspektyvios, bet daugiau jokio kibimo nesulaukiau.

Šeštadienis:

Prie upės atsiradau ~11:30, nes ryte buvo darbų, standartiškai teko gana greit išsimaudyt, nes vobleris PATS nusprendė įsikabinti į kelmą kitam krante. ir paskui prasidėjo kibimai/atsivijimai kurių skaičių vėliau pamečiau. Labai daug kibimų buvo, daug nusipurtymų, realiai legalių gal net nepapuolė, bet kažkaip maži margiai buvo kaip ešeriai - trumpi ir stori, o didesni tai visi grynai į ilgį išsitempia, o kūdi kaip šakaliai. Buvo vienas įdomu storulis, čiupo voblerį - nepataikė ir kaip tik tuo mementu iškilo vobleris į paviršių, tai susimėtęs upėtakis pabandė užšokt an jo :grin: :grin: aišku nepamatė, bet kai viskas vyko vos ne prie kojų tai tikrai juokingai atrodė. Pagavau pirmą savo tapara, buvo labai piktas ir lengvai nepasidavė. Apibendrinant senai neturėjau tokios geros žvejybos ir bonusas upėtakiautojam - jau prasidėjo klausimai Ką gaudot? Kas kimba? Kaip kimba? Negali būt upėj rimtai gyvena žuvys? ir pan.

Sekmadienis:

~10:20 prie penktadieninio upelio. Visiškai naujas ruožas esantis už užtvankos statytos prie sovietų. Absoliučiai laukinis krantas, galima sakyt džiunglės, upės tėkmės realiai nėra su gyliu irgi nelabai, bet upėtakinių vietų tikrai matosi. Įdomu tai, kad radau pėdas, bet spėju, kad elektrikų, nes radau ir puskilograminį mekšrą pilvu į viršų, kas tikrai nenuteikė labai gerai, bet paėjus kurį laiką gaunu smūgį ir išsitraukiu pirma šiais metais peiliuką ir gal trečią ar ketvirtą žvejojant margius. Gaila per anksti nusprendžiau apsisukti, nes kažkaip nepriėjau nusižiūrėtų vietų per maps.lt bet kita kart reiks jas aplankyt.

Visos žuvys sugautos an to paties voblerio
pirma.jpg
pirma.jpg (311.62 KiB) Peržiūrėta 7606 kartus(ų)
antra.jpg
antra.jpg (255.78 KiB) Peržiūrėta 7606 kartus(ų)
trecia.jpg
trecia.jpg (144.33 KiB) Peržiūrėta 7606 kartus(ų)
ketvirta.jpg
ketvirta.jpg (386.81 KiB) Peržiūrėta 7606 kartus(ų)
penkta.jpg
penkta.jpg (301.68 KiB) Peržiūrėta 7606 kartus(ų)
sesta.jpg
sesta.jpg (331.21 KiB) Peržiūrėta 7606 kartus(ų)
septinta.jpg
septinta.jpg (165.22 KiB) Peržiūrėta 7606 kartus(ų)
 #715599   Kairys
 13 Geg 2018 20:22
Vietos tinkamos, veiksmo buvo, ko daugiau reikia. :)
 #715625   Germanas
 14 Geg 2018 23:18
Sveiki :/braj; visi, na ka aš ir vėl buvau išlėkęs pažvejoti upėtakių ten pat kur ir pirmai žvejojau. Žvejyba visai gerai pasisekė, kibimų buvo 11 iš jų 6 ištraukiau tai jau skaitau, kad žvejota ne veltui. Aišku didelių nepasitaikė apart vieno 30cm legalus ir kitas be vieno cm legalus tik toks storulis visas nusipenėjes, o kiti likę tai nuo 15-20cm. Beje visos žuvys buvo paleistos :grin: atgal į savo namus paaugti.
Ai dar norėjau pasakyti, kad likę 4 nepakirsti upėtakiai iš akies kaip mačiau buvo visi legalūs, du iš jų atakavo mano Truot tune vobleriuką po 4 kartus ir niekaip nesuprantu, kaip taip buvo imanoma jiems jo nepagauti. :grin:
Beje, kaip visada turėjau vėl susitikimą su dviem bebrais, kurie ir mane išgazdino ir patys išsigando, nes nusileidau nuo stataus kranto į vandenį, o vandenyje didelis akmuo stovi, mestelėjau vieną kartą masalą link jo tik staiga, kaip kokia patranka iš po akmens pro mane išovė bebras ir greitai nuplaukė tada kitas į kitą puse nuvarė, o aš net pats ir vėl nesupratau, kaip greitai kitame krante atsidūriau. :-D
Krantais pirmyn ir atgal gavosi 7km skaitau, kad visai nemažai, nes kaip dar nepripratusiam prie tokių krūvių tai yra ką veikti grįžęs namo nieko nebenorėjau, nes pusiaukelėje vanduo baigėsi ir labai troškulys kamavo, kol iki automobilio parėjau.
 #715626   Germanas
 14 Geg 2018 23:48
Na, o vieną mažiuką paleidau ir nenufotkinęs, nes nenorėjau kankinti kadangi buvo kablius stipriai apžiojęs tai tik atkabinau ir paleidau ir aplamai stengiausi visą žuvį vandenyje atkabinti ir per daug nečiupinėti tik vieną mažių teko tinkliuke atkabinėti, nes nuo stataus kranto jį pagavau. Šiam kartui tiek.
Prikabinti failai
15 cm pats pirmas užkibęs.jpg
ADD_DESCRIPTION
15 cm pats pirmas užkibęs.jpg (160.96 KiB) Peržiūrėta 7488 kartus(ų)
o cia antras užkibęs 29 cm storuliukas.jpg
ADD_DESCRIPTION
o cia antras užkibęs 29 cm storuliukas.jpg (159.23 KiB) Peržiūrėta 7488 kartus(ų)
tas pats.jpg
ADD_DESCRIPTION
tas pats.jpg (156.99 KiB) Peržiūrėta 7488 kartus(ų)
čia kitas mažius 20cm.jpg
ADD_DESCRIPTION
čia kitas mažius 20cm.jpg (159.99 KiB) Peržiūrėta 7488 kartus(ų)
čia 15cm labai bent jau man gražus mažiukas.jpg
ADD_DESCRIPTION
čia 15cm labai bent jau man gražus mažiukas.jpg (154.73 KiB) Peržiūrėta 7488 kartus(ų)
o čia jau tos dienos legalus gržuolis, kuris ir toliau plaukioja.jpg
ADD_DESCRIPTION
o čia jau tos dienos legalus gržuolis, kuris ir toliau plaukioja.jpg (97.59 KiB) Peržiūrėta 7488 kartus(ų)
tas pats 1.jpg
ADD_DESCRIPTION
tas pats 1.jpg (133.27 KiB) Peržiūrėta 7488 kartus(ų)
 #715628   Germanas
 15 Geg 2018 00:02
Ai dar norėjau paklausti tų upėtakistų, kurie jau daug metų žvejojia šitą žuvį, kaip vasarą juos gaudote, ar savo masalus mėtote tik į potencialius taškur ir visą kitą praleidžiate ir einate toliau, ar tiesiog einate ir apmėtote bet kokį rastą vandenyje, akmenį, ar duobę ir maždaug po kiek metimų atliekate potencialioje vietoje? nes aš tai kai einu tai apmėtau viską ir potencialią vieta apmėtau mažiausiai po 5 kartus, todėl man ir nesigauna daug nueiti, nes čia kai paskaitai tai kiti upėtakistai po 10km per dieną kaip niekur nuvaro. Dėkui už atsakymus.
 #715655   ARTAS0210
 15 Geg 2018 20:49
Sveiki,
Naujoko klausimas.

Ar verta naudoti pavadėlius?
Vobleriai po 15-20 €, brangus malonumas atiduoti lydekaitei ar dar kam nors. Kokią įtaką žvėjybai upėtakių turi pavadėlis?
 #715682   RastaMan
 16 Geg 2018 21:22
ARTAS0210 rašė:
15 Geg 2018 20:49
...Kokią įtaką žvėjybai upėtakių turi pavadėlis?
Bent jau man (styga) - jokios. Dažnai naudojų nes neretai tenka susidurt su lydekaitėm ;-)
 #715683   zvejysmegejas
 16 Geg 2018 21:50
Aš tai nededu pavadėlio, mano įsitikinimu, jis atbaido. Tikiu, jog galiu klysti. Vakar dėl to pasidariau meškos paslaugą, iš 4 kibimų, vienam lydžiui teko paaukoti voblerį.
 #715828   Lupus
 23 Geg 2018 09:18
Germanas rašė:
15 Geg 2018 00:02
...kaip vasarą juos gaudote, ar savo masalus mėtote tik į potencialius taškur ir visą kitą praleidžiate ir einate toliau, ar tiesiog einate ir apmėtote bet kokį rastą vandenyje, akmenį, ar duobę ir maždaug po kiek metimų atliekate potencialioje vietoje?

Tai yra strateginis klausimas. Galima stengtis kuo geriau "tikrinti" tipiškas vietas, bandant prisėlinti maksimaliai patogiam metimui, kuo geriau ir tiksliau pravesti. Arba galima dėti mažiau pastangų viename taške, mažiau perspektyvius visai praleisti, tokiu būdu judant greičiau ir praeinant didesnį atstumą. Kaip geriau - nesiimu spręsti, tikriausiai geriausia rinktis tą strategiją, kuria pats labiau tiki. (Pasi)tikėjimas yra didelė dalis sėkmės IMHO.

Na o vasarą, bent jau iš mano pastebėjimų, upėtakiai pasklinda plačiau, ne vien duobėse ir šiekštose laikosi. Aiškinčiau tai vabzdžių rinkimu nuo paviršiaus.
 #715842   Germanas
 23 Geg 2018 21:53
Dėkui už atsakymą Lupus, gal tu ir teisus, kad geriausia strategija ta kuria pats labiau tiki nes paskutinę žūklę teko susitikti kitą upėtakistą irgi pradedantį tai teko kartu biški pažvejoti tai jisai lėkė, kaip akis išdegęs į priekį ir praleisdavo labai daug potencialių vietų ir vadovavosi savo įsitikinimais, o aš savo, nes ėjau lėčiau ir patikrindavau visas potencialias vietas, beje supratau, kad dviese daugiau nebenoriu žvejoti, nes jisai elgėsi ant kranto ne kaip tikras upėtakistas, krantu ėjo, kaip tankas šakos po kojomis jam lūžinėjo ir į vandenį garsiai įkrisdavo, visiškai nesislėpė nuo upėtakių ir stengdavosi pirmesnis apmėtyti geresnes vietas, todėl geriau vienam, nes kai jau kažkas rašė, kad nėra nieko maloniau, kai pats pirmas prieini potencialią vietą ir ją apgaudau ir elgiesi taip kaip tau atrodo priimtina.
 #715934   Mistake
 28 Geg 2018 06:52
Ufonautas rašė:
05 Geg 2018 22:18
Mano upelis nuseko, nebeliko žuvies, tai nuvažiavau šiandien į Vilnelės aukštupį pabandyt. Tai tik tokie "upėtakiai" kibo :-D

DSC_0207.jpg

Na bent jau bebrai neužpuolė :grin: O šiaip pas mus pavojingiausi gyvūnai turbūt šunys, kur sodybas palei krantus prižiūri :grin: Turbūt ir tie keli vilkai ir lokys iš baltarusijos užklydęs bėgtų žmogų pamatęs, o šunys tai nei žmogaus nei meškerės nesibaido..
Kokia vieta tu laikai jau Vilnios aukštupiu?
 #715954   Germanas
 28 Geg 2018 19:34
:/braj; Sveiki visi buvau užvakar vėl savo atrastame upelyje upėtakių pagaudyti tikrinau gabaliuką seno ruožo, kur mačiau didžiausią mochikaną to upelio ir tuo pačiu naują tai turėjau 17 kibimų, bet sugebėjau tik 5 ištraukti visi kiti kažkaip atbulais dantimis griebdavo ir stipriai neužsikabindavo tik prisitraukdavau iki savęs ir voblerį išsipurtydavo. Žinoma didžioji dalis kibimų buvo nelegalai ypatingai tokie nuo 10 iki 15cm, bet gerai, kad patys ir atsipurtydavo, bet žūklė skaitau pasisekė nerealiai, nes vėl pagerinau savo dydžio rekorda 2cm pagavau 37cm upėtakį ir toks pats atsikabino tik prisitraukiau jau galvoju įkišiu į graibštelį ir išovė iš nasrų jam vobleris ten kur turėjau tuos du didelių upėtakių kibimus tikėjausi rasti tą didelį upėtakį, bet neradau, o jį sutikau biški žemiau nusiritusi, nes pasirodo jam reikėjo daugiau deguonies tai jisai sėdėjo duobėje, stiprioje purslais einančioje srovėje, tarp akmenų, ko tikrai nesitikėjau. Pradžioje atėjęs į tą vietą padariau kelis metimus ir nesulaukiau nei kibimo, galvoju tokia perspektyvi vasarinė vieta tikrai turi būti bent koks upėtakis tai nusprendžiau ilgiau tą vietą padrožti ir ką jūs manote po dar keletos metimų aš su juo turėjau reikalų pradžioje taip staigiai kirto, kad atrodė jog į kelmą įkabinau ir po to dar kelių sekundžių nesupratau, kas vyksta, nes ritės stabdis pradėjo suktis, kaip pasiutęs, valas po vandeniu važinėti į vieną ir kitą pusę bandžiau iškelti iš tos duobės, bet tik staigą, kaip šovė vobleris iš vandens tiesiai į mane taip ir likau nepamatęs su kokiu monstru turėjau reikalų tik vieną dovanėlę gavau atlenktą truot tune kablį. Pasirodo jų trišakiukai per silpni tokiai žuviai. Galvoju ant durniaus pamėtysi dar nors jau pats žinau, kad jeigu gerai gavo kablius į nasrus tai daugiau jie nebekimba, bet galvoju ant durniaus dar panervuosiu aš jį ir ką jus manote po geros metimų serijos jisai išlindo iš slėptuvės tarp srovės verpetų ir aš jį vėl pamačiau visu ilgiu tai iš akies buvo 50, jeigu ne didesnis, bet tikrai ne 40 cm, nes tuos du jau galima sakyti ištraukiau ir tie taip neatrodė ir net jėga neprilygo šitam. Dar vis mėčiau ir galvoju, jeigu atsivijo tai turėtų dar griebti ir ant tų žodžių išovė visas kaip raketa iš po akmenų ir vėl griebė mano truot tune auksinį vobleriuką tik gaila gerai neužsikirto gavo biški kablių į snukį ir vėl išovė, biški susigruzinau :-niak' , bet guodžia tik tai kad bent jau žinau, kur jisai stovi tai ką galiu pasakyti, kad per 8km to upelio tik vienas toks senbuvis stovi iki 40cm tokiu dar keletas yra bet va toks 50 iš akies tik vienas. Visas pagautas žuvis paleidžiu gražiai ir jų nemaigau, kaip kad kaip kurie upėtakių gaudytojai, kablius ištraukiu gražiai, kad nieko nepažeisti ir dabar nusipirkau dar pirštines, kad dar mažiau sumžinti traumavimo galimybes, aišku rankas irgi sušlapinu prieš paimant.
Vieno beveik legalaus upėtakio tai pamiršti negaliu toks gražus kibimas buvo, kai ant posūkio stiprioje srovėje griebė repliką Trikoloro kinietišką, biški pasispardė po vandeniu ir pats nusprendė, kad laikas pas mane į krantą atskristi, kaip šovė gerą metrą į ora ir jau pats krante buvo. :grin: Gražiai atkabinau tinkliuke vandenyje ir tik jisai pajuto laisvę, kaip šovėl vėl iš tinkliuko taip ir likau nenufotografavęs aš jo, bet teigiamų emocijų davė nemažai. :grin: Įkelsiu ir keletą ištrauktų foto.
Prikabinti failai
tos dienos pagautas didžiausias 1.jpg
ADD_DESCRIPTION
tos dienos pagautas didžiausias 1.jpg (109.47 KiB) Peržiūrėta 6629 kartus(ų)
37 cm.jpg
ADD_DESCRIPTION
37 cm.jpg (218.84 KiB) Peržiūrėta 6629 kartus(ų)
Tos dienos favoritas nr 1.jpg
ADD_DESCRIPTION
Tos dienos favoritas nr 1.jpg (111.53 KiB) Peržiūrėta 6629 kartus(ų)
2.jpg
ADD_DESCRIPTION
2.jpg (182.08 KiB) Peržiūrėta 6629 kartus(ų)
gražus ir kovingas 25cm toruliukas.jpg
ADD_DESCRIPTION
gražus ir kovingas 25cm toruliukas.jpg (168.09 KiB) Peržiūrėta 6629 kartus(ų)
originalas tricoloro neblogai irgi sudirbo.jpg
ADD_DESCRIPTION
originalas tricoloro neblogai irgi sudirbo.jpg (166.87 KiB) Peržiūrėta 6629 kartus(ų)
na ir vieno mažiaus foto.jpg
ADD_DESCRIPTION
na ir vieno mažiaus foto.jpg (173.08 KiB) Peržiūrėta 6629 kartus(ų)
storuliukas.jpg
ADD_DESCRIPTION
storuliukas.jpg (175.86 KiB) Peržiūrėta 6629 kartus(ų)
DSC_3676 (4128 x 232222222.jpg
ADD_DESCRIPTION
DSC_3676 (4128 x 232222222.jpg (146.67 KiB) Peržiūrėta 6628 kartus(ų)
 #716002   Karolukas
 31 Geg 2018 08:20
Nesenai mano komanchiui atlinko kabliai nuo dickio panasiu principu, tiek TT tiek komanchi kabliai nepritaikyti upeliu sunkiasvoriams :))
 #716007   SauliusM
 31 Geg 2018 11:49
as ant komaciu kablius sudejau tuos, kur originaliai ant pontoon21 cheerfulu buvo (ownerio ST36 kazkuristai dydis), nes originalius komaciu kablius ant kiek grieztesnio koto ir 40 cm margis atlanksto.
 #716095   ARTAS0210
 04 Bir 2018 14:14
Sveiki.

Išbandžiau upelį Ukmergės rajone. Žemėlapyje atrodė neblogas, bet ar ne tą atkarpą išsirinkau, ar šiaip kas. Per 5 h. 6 kibimai. 5 krante, du virš 30-ties, vienas jau į mano rekordą nešantis atitrūko. Esmė, kad mano visi vobleriukai yra negiliai neriantys, o upelis vietomis ir 1,8 ir 2 m. pasiekia, nemažai duobių. Ėjau su bridkelnėm, tai net panėriau vienoj vietoj, dugno nesimato, atrodo viskas normaliai, vienas žingsnis ir nebesiekiu žemės. Tai mano klausimas, kaip elgiatės, jei užsikabina vobleriukas gilesniame upelyje už šakos ar dar ko nors. Įeiti neįmanoma, atsikabinti nenori. Paliekate masalą ar kažkokių paslapčių turite? Nes norėčiau išbandyt giliau neriančius, bet labai daug prikritusių medžių, po vandeniu nesimato, kabinau ir kabinau aš juos ten, bijau palikbėt tuos voblerius. Gerai, kad vanduo dabar nusekęs apie 1,3-1,5 standartiškai, bet šiaip matėsi pagal krantus, upelis gilesnis. Kaip tokiu atveju elgiatės ?
 #716098   Germanas
 04 Bir 2018 14:59
Sveikas, na as jeigu ikabinu, kur nors po vandeniu vobleri ir bent iki jo galiu dabristi per savo spiningo ilgi tai susuku pilnai vala iki tiek kad galėčiau sukišęs po vandeniu visą meskerę ir pilnai dasukes vala iki pačio voblerio su meskeres virsune ji nustumti į priešingą pusę ir dažniausiai to pilnai užtenka, kad atsikabintų, bet jeigu to neišeina padaryti tai pasuku makaulę, susirandu ilga plona lazda tokio ilgio, kad po vandeniu pasiekciau masala ir dar svarbu, kad lazdos galas butu y formos tada įtempiu valą uždedu y ant valo ir juo stumiu gilyn, kol jisai atsiremia į mano masalą ir taip jį nusistumiu. Dar gali susikonstruoti gan paprastą atkabintuvą pasiimk svarelį kokį nemažą su kilpa prisirišk virvutės prie jo ir tada užsek prie savo valo. Valą įtempk ir paleisk svarelį į vandenį jisai nuslys tavo valu tiesiai į tavo voblerį ir taip pakartojęs kelis kartus gali atsikabinti savo masalą. Gal padės mano patarimai. :grin:
 #716113   RastaMan
 04 Bir 2018 20:08
Kaip ir Germanas minėjo, reikalingo ilgio lazda su "ragatkės" galūne ne kartą gelbėjo, patikrinta :-D Atkabintuvai nuvylė :/nek :/nek , gal jie veiksmingesni valtyje būnant, o nuo kranto tai nekažką.....
 #716122   ARTAS0210
 04 Bir 2018 21:03
ne visada tos lazdos po ranka būna ;D
Dar klausimas. gal čia labiau iš upėtakių natūros. Jei upelis gylio apie 1.50 m. ar naudot jau gilesnius, bent 1 m neriančius voblerius, ar užtenka iki 0,5. Ar iškils upėtakis, ar jam vis dėl to reikia palei nosį pravest ? Žinau, kad vieno teisingo atsakymo ir situacijos nėra, bet bendrai man įdomu. Jeigu vis dėl to naudoti užtenka tuos negilius, tai kada ir kur dėti giliau einančius?
 #716126   Germanas
 04 Bir 2018 22:57
Na taip tu teisus jeigu ruozas eina per pievas tai su sakomis buti gali sunkokas reikalas, bet dazniausiai medziu, ar krumu visur buna. Na nors aš dar upėtakių žūklėje esu lygiai toks pats naujokas ir manau dar neturiu tiek kompetencijos ir sukaupęs žinių, kad galėčiau tau kažką patarti, gal kiti geriau tau galės šituo klausimu patarti, kokį voblerį naudoti, bet jeigu aš būčiau tavo vietoje ir žvejočiau būtent tokio gylio upelyje tai logiška, kad dažniau naudočiau giliau nerenčius, bet iš savo trumpos praktikos upėtakių žūklėje jau turiu ir pastebėjimų, kad ir su negiliai nerenčiais vobleriais suviliojau iš 1,50m gylio duobiu, svarbu, kad toje duobėje jis stovėtų ir žinoma norėtų suvalgyti tavo vobleriuką ir dar vienas pastebėjimas svarbu labai tikėti tuo masalu, kurį tuo metu naudoji, nes nuo to priklauso tikrai daug jau spėjau tuo įsitikinti, beje vasara upėtakiai ir nuo paviršiaus labai dažmai maitinasi visokiais vabzdžiais tai manau, kad tikrai turi griebti 0,5m gylyje plaukiantį vobleriuką.
 #716140   Seraphim
 05 Bir 2018 13:44
naudoju Germano išvardintus būdus. O dėl atkabiklių, tai naudoju kažkada Romadoj pirktą, bet jis veiksmingas tik tuo atvėju jeigu status krantas, arba masalas nėra labai toli.
Prikabinti failai
61EEJziHufL._SL1500_.jpg
61EEJziHufL._SL1500_.jpg (39.2 KiB) Peržiūrėta 5980 kartus(ų)
 #716156   ARTAS0210
 05 Bir 2018 21:53
Buvau šiandien vakare apie 21 nusekęs prie vieno upelio Vilniuje, pažiūrėt priėjimą ir pan, be intereso pažvejoti. Nuėjau, gylio max 30 cm, vietom dar mažiau. Bagažinėje meškerę, neatsispyriau. Bet mačiau šviežius pėdsakus ir dar girdėjau priekį kažką einant, nū bet jau meškerė rankoje. Penktas metimas yra. Ištraukiau iš po medžio šaknų nuotraukoje matosi. Maždaug 36 cm gyvena toliau. Žengiau metrą į priekį metų, žiūriu kaip vejasi mano vobleriuka, kerta, bet nepataikė. Dar praėjau apie 300 m 4 eseriukai pasitaikė, upėtakių daugiau nei garso, nors vietų potencialių buvo
Prikabinti failai
DSC_0009.JPG
DSC_0009.JPG (142.32 KiB) Peržiūrėta 5919 kartus(ų)
 #716171   Evaldas Z
 06 Bir 2018 11:15
Germanas rašė: susuku pilnai vala iki tiek kad galėčiau sukišęs po vandeniu visą meskerę ir pilnai dasukes vala iki pačio voblerio su meskeres virsune ji nustumti į priešingą pusę ir dažniausiai to pilnai užtenka, kad atsikabintų
Po vieno panasaus akabinejimo atvejo teko keist spiningo ziedeli, kai kablys uz jo uzsikabino, o kitas kelme tvirtai sedejo. Teko galiausiai tiesiog lupt , tikintis, kad virsune liks sveika :)
 #716186   Germanas
 06 Bir 2018 14:13
Sveiki, na taip tikrai visko gali pasitaikyti, kad ir taip už žiedelio uzsikabinti, bet kol kas taip atkabineju ir dar nei vieno karto taip neužsikabino, o kai taip atsitiks reikės vėl gerai pasukti galvą, kad atkabinti. :grin:
 #716191   Tadas80
 06 Bir 2018 17:18
Sveiki gal kas zvejojat savagear parabellum 0-7, kokie atsiliepimai. Reikia info ar ne permazi ziedeliai zvejot monovalu.
 #716414   Germanas
 13 Bir 2018 11:20
Sveiki visi :/braj; šitą praėjusį sekmadienį buvau vėl išlėkęs pažvejoti į vieną nusižiūrėtą aukštaitijos upelį, nuėjau ne daug upeliu tik 1,5 km, nes bent jau kol kas ten nieko daug tikėtis nebuvo verta, nes vandens gan tikrai mažai, labai nusekęs, gal jame padėtis pasitaiso, kai rudeniop daugiau lietūs pradeda lyti, aišku pradžia labai nuvylė tik atėjus ir pamačius vaizdą tikrai neapsidžiaugiau, nes kadangi jau tiek trenkiausi tai reikėjo ir pažvejoti, kaip tyčia neturėjau pasipurkšti jokios priemonės nuo uodų ir mašalų tai rankas suėdė negyvai, kitą kartą rimčiau pasiruošiu. :x
Na, o pačią žūkle tikrai užskaitau, nors nuėjęs puse kelio ir pagavęs tik kelis po 100g upėtakiukus buvau pradėjęs galvoti, kad čia didesnio, kaip 20cm neimanoma bus sugaudi ir dar uodai baigė mane negyvai užėsti, jau galvoje sukosi mintis suktis ir varyti namo, bet priėjau kaip tyčia nedidelį bebrynėlį ir pirmu metimu pagavau 20cm tada atsirado vėl noras paėjėti dar toliau, nes pagalvojau, kad gal jau priėjau ruožą, kuriame ir didesnių bus ir mano vidinė nuojauta manęs tikrai neapgavo tik paleidau tą 20cm už 2m jau kitas toks pats griebė tik nepasikirto. Tada paėjus dar gerą 100m priėjau tos dienos auksinį tašką tai buvo tikrai nemažąs bebrynas, kurio viename gale gylis buvo apie 1,5m, o tai jau kaip tokiam nusekusiam upeliui tikrai nemažai, o kitą puse jis palaipsniui mažėjo ir kaip jau supratote vėl mano nuojauta manęs neapgavo, kad čia turi būti susitelkusi didžiausia viso šito upelio upėtakių koncentracija taip ir buvo. :grin: Atsistojau ties bebryno kraštu ir ką jūs manote pirmas metimas D contact mano jau pamėgto vobleriuko palei kito bebryno kraštą ir gerai užtvičinus vobleriuką jau visai šalia manęs per 2m išoko iš po storo medžio kamieno iš akies apie 40cm gal net daugiau, nes kaip po to paleidau atgal tod dienos didžiausią tai jisai tame bebryne vandenyje atrodė tikrai mažesnis negu tas pats pirmasis, kuris griebė vobleriuką.Gaila, kad kaip ir daugeliui pačios didžiausios žuvys pabėga :-D taip ir šitą kartą buvo neišimtis, nes jisai griebė gerai neįsikirto kabliai, truputi timptelėjo ir atsileido valas, galvoju nu palauk, aš dar tave išprašysiu, deje taip jo daugiau ir nebemačiau, bet aš nepasidaviau ir galvoju, kad turi būti čia jų ir daugiau tai išviso tame bebryne turėjau 9 kibimus skirtingų upėtakių pradedant iš akies po 20cm ir baigiant 40cm viršaus, deje gerai pasikirto tame bebryne tik du, o su kitais tik biški pakovodavau ir atsipurtydavo, bet tą akimirką žūklę tikrai užskaičiau, nes tiek vienoje vietoje kibimų nebuvau dar turėjęs, toliau už bebryno daugiau kibimų tą dieną ir nebeturėjau. Didžiausias pagautas buvo 37cm, bet labai gerai nusišėręs upėtakis pakėlus su tinkliuku tikrai svėrė apie 1kg, vaizdų davė, kaip turi būti tame bebryne suvaldytu tą storulį pilną jėgų buvo tikrai neblogas išūkis, nes vandenyje buvo pilną pagalių ir rąstų, bet galiausiai jį sugebėjau įkišti į graibštą ir tada žinoma užplūdo tas geras jausmas, kai pagauni tokią tikrai nemažą, gražią žuvį, kai tokiame upelyje tikrai nesitikėjau pagauti. Visos žuvys sveikos plaukioja toliau iš pagautų 5 upėtakių nei vienas nesusižalojo. :grin: Ai beje spėkitę, koks tos dienos vėl buvo superinis masalas, ogi truot tune auksinis, jau jam baigia upėtakiai nuskusti dažus :-D ir vėl tik ištraukus tą 37cm upėtakį vieno trišakio du kabliai buvo beveik atsilenkę, reikės juos keisti į ownerius.
Na ir kaip visada ant pabaigos idedu kelias foto.
Prikabinti failai
DSC01.jpg
ADD_DESCRIPTION
DSC01.jpg (157.72 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
DSC02 čia pagautas pirmame bebryne 20cm gražuoliukas.jpg
ADD_DESCRIPTION
DSC02 čia pagautas pirmame bebryne 20cm gražuoliukas.jpg (199.4 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
DSC03.jpg
ADD_DESCRIPTION
DSC03.jpg (188.14 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
DSC o čia antras kibo iš po rasto, nors ir saulė spigino.jpg
ADD_DESCRIPTION
DSC o čia antras kibo iš po rasto, nors ir saulė spigino.jpg (235.68 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
DSC o čia jau tas didysis bebrynas su savo gyventojais.jpg
ADD_DESCRIPTION
DSC o čia jau tas didysis bebrynas su savo gyventojais.jpg (295.48 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
DSC na ir tos dienos 37 gražuolis.jpg
ADD_DESCRIPTION
DSC na ir tos dienos 37 gražuolis.jpg (225.98 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
DS04.jpg
ADD_DESCRIPTION
DS04.jpg (201 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
06.jpg
ADD_DESCRIPTION
06.jpg (177.83 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
05.jpg
ADD_DESCRIPTION
05.jpg (197.82 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
DSC02 čia pagautas pirmame bebryne 20cm gražuoliukas.jpg
ADD_DESCRIPTION
DSC02 čia pagautas pirmame bebryne 20cm gražuoliukas.jpg (199.4 KiB) Peržiūrėta 5519 kartus(ų)
 #716415   Germanas
 13 Bir 2018 11:55
Dar viena foto
Prikabinti failai
07.jpg
ADD_DESCRIPTION
07.jpg (214.09 KiB) Peržiūrėta 5515 kartus(ų)
 #716423   schoemaker
 13 Bir 2018 21:01
Teko apsilankyti praeita savaite Latvijoje, atostogavom su šeima ir draugais, pavyko ir pažvejoti :) upės pas kaimynus pasakiškos ir upėtakiai alkani ir stiprūs :) per 5 val. 15 upėtakių pabuvojo graibšte, iš jų 10 virš 30 cm. Kol kas sekmingiausia šių metų žvėjyba.
Prikabinti failai
IMG-2329.JPG
IMG-2329.JPG (192.25 KiB) Peržiūrėta 5448 kartus(ų)
IMG-2330.JPG
IMG-2330.JPG (244.96 KiB) Peržiūrėta 5448 kartus(ų)
IMG-2332.JPG
IMG-2332.JPG (183.2 KiB) Peržiūrėta 5448 kartus(ų)
IMG-2337.JPG
IMG-2337.JPG (282.69 KiB) Peržiūrėta 5448 kartus(ų)
IMG-2358.JPG
IMG-2358.JPG (279.65 KiB) Peržiūrėta 5448 kartus(ų)
IMG-2345.JPG
IMG-2345.JPG (334.88 KiB) Peržiūrėta 5448 kartus(ų)
IMG-2347.JPG
IMG-2347.JPG (309.8 KiB) Peržiūrėta 5448 kartus(ų)
 #716428   Germanas
 13 Bir 2018 22:40
Nu tikrai gražu, nu jo pas musų kaimynus ir taisykles kitokios todel ir žuvies daugiau, nes pas mus tai dauguma alkani ir žuvi namo neša, o nepaleidžia.
 #716436   schoemaker
 14 Bir 2018 10:17
Kiek teko kalbėti su vietiniais, turi jie irgi bėdų ir su brokonjeriais, ir su badaujančiais... o taisyklės šiaip nedaug skyriasi nuo mūsų, prieš važiuojant atsiverčiau pasidomėti, tai didelių skirtumų nepastebėjau. Žuvies neketinau imti, tai dėl bendro išprusimo tik pasidomėjau :)
  • 1
  • 296
  • 297
  • 298
  • 299
  • 300
  • 303
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė