Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #724338   Ramekas
 12 Bal 2019 15:35
Moonwalker rašė:
11 Bal 2019 11:48
Renaldai ber armas labai juda prie kedes ar ne?
Reikes tau sedeti sustingus, jei noresi kad meskere nejudetu. Aisku jei planuoji savo zvejybu didziaja dali pralesiti ant betonkiu, tada armas ar trikojis kazkiek pagelbes, bet jei zvejosi dazniausiai ant minksto grunto, kur galima bus susismeigti kuoliukus, tada arma mesi lauk po kokios penktos zvejybos. Savo malonumo zvejyboms nereikia apsikrauti bereikalingais rakandais, kurie tau daugiau maisys negu pades..
 #724455   tukasG
 16 Bal 2019 21:21
Protingiausia mokytis iš svetimų klaidų, bet dažniausiai vis tiek iš savų mokomės... :lol:
Mėgėjiškam feeder - picker sezonui pasiruošta. Kitamet galėsiu argumentuotai iš savo patirties paporint, kas iš šio komplekto tiko ir patiko, o kas neprilipo, ką rinktis buvo klaida.
DSC_0143.JPG
DSC_0143.JPG (168.84 KiB) Peržiūrėta 14815 kartus(ų)
 #724462   Rapalas
 17 Bal 2019 10:14
Sukomplektuota grąžiai bet ir kaina lipa virš 150eur 'viarkt Vakar sedėjau dechatlone ant tos jų kėdės, nu bent jau ten ji stovi stabiliai ir bandžiau judėti tikrai nesimala, kažkiek aišku gali persiduoti vibracijos bet kaip ir kuria kitą. Aišku nebuvo niekas sumontuota ant jos, tie armai visi ir panašiai. Bet manau kėdė verta pinigų, staliukas yra, o fyderiuka galima ir šalia ant kuoliukų pasistatyti, arba rankena ant armo o priekyje kuoliukas.
 #724566   Snusas
 23 Bal 2019 20:39
Aš turiu iš decathlon, padėjus ant armo makaluojasi, bet žvejoti galima, jei galą padedi ant kuoliuko , tada visai Liux. Kėdė faina, kokybiška, priedai ne fuflo, kaip už tiek pinigų esu patenkintas, viską komplektuotis gausis daug brangiau, zodziu mėgėjiškai pasportuoti užtenka.
Prikabinti failai
IMG_20190418_080137.jpg
IMG_20190418_080137.jpg (178.52 KiB) Peržiūrėta 14613 kartus(ų)
 #724568   Rapalas
 24 Bal 2019 07:43
Snusas rašė:
23 Bal 2019 20:39
Aš turiu iš decathlon, padėjus ant armo makaluojasi, bet žvejoti galima, jei galą padedi ant kuoliuko , tada visai Liux. Kėdė faina, kokybiška, priedai ne fuflo, kaip už tiek pinigų esu patenkintas, viską komplektuotis gausis daug brangiau, zodziu mėgėjiškai pasportuoti užtenka.
Nu tai iš esmės armo reikia nedėti nes jis pats nestabilus o ant kuoliuko, o jau rankenai padėti gerai bus.
 #724571   pensininkas
 24 Bal 2019 08:01
tukasG rašė:
16 Bal 2019 21:21
Mėgėjiškam feeder - picker sezonui pasiruošta.
Vietoj traperio "grėblio" aš rinkčiausi "banano" tipo feederarmo galą. Netrukdytų keliant meškerę. Nors, kiek iš foto matosi, grioveliai nelabai gilūs, gal ir su šituo tau bus gerai.
 #724599   tukasG
 24 Bal 2019 18:38
pensininkas rašė:
24 Bal 2019 08:01
Vietoj traperio "grėblio" aš rinkčiausi "banano" tipo feederarmo galą. Netrukdytų keliant meškerę.
Geras pastebėjimas :gutgut . Aš irgi jau apie "bananą" mąstau. Šitas "grėblys" dar nuo užpraito sezono likęs. Ant kuoliukų naudodavau. Tikrai būna, kad valas už jo užkliūna. Ypač nervina, kai tai nutinka pakirtimo metu.
 #726326   Domas
 03 Rgs 2019 18:09
Kažkaip labiau susidomėjau dugnine žvejyba (anksčiau labiau spiningavau), noriu nusipirkt iš kart 3 rites tam reikalui, bet kad nelabai išmanau... Daug labai negaliu skirt, maždaug 50-60 Eur už ritę - gal ką rekomenduotumėt iš 5000/6000 klasės? Norėčiau kažką su "Baitrunner" sistema, nes dabar labai nepatogu be jos... Mačiau kad iš Okumos yra nemažai modelių su BF sistema, mane sudomino Okuma Aventa BF - gal kas naudojat? Dar mačiau yra labai panašios Okuma Axeon BF ir Okuma Longbow XT BF - tiesą sakant nelabai įžiūriu skirtumo tarp šių trijų... :roll:
Būtų gerai kad kas pasakytų porą žodžių, nesinorėtų nusipirkt 3 nevykusias rites...
 #726329   Domas
 03 Rgs 2019 20:16
Wytux rašė:
03 Rgs 2019 19:47
O tu karpius ruosiesi gaudyt ?
Būtų įdomu ir karpių pagaudyti, bet tikrai nesiruošiu "laukarpių milžinų" rimta medžiokle užsiimti. Dažniausiai dugnine gaudau karšius ir lynus. Užbėgdamas už akių, iš kart pasakysiu, kad žinau kaip nemėgsta žvejai "puristai" kai įrankiai naudojami ne pagal paskirtį ("Feeder" kotai + signalizatoriai + "Baitrunner" ritės ir pan.). Man tiesiog patiko "Baitrunner" funkcija. Bet aš ne ginčo sukeli atėjau, o tik noriu paklausti patarimo konkrečiai dėl ričių - kokios patikimesnės, patogesnės ir pan., ir ką racionaliausia būtų galima nupirkti už tokį biudžetą.
 #726357   Liveris
 05 Rgs 2019 21:05
Kas liečia ričių techninę pusę, imant tos pačios klasės rites su priekiniu stabdžiu ir su galiniu, tai su priekiniu stabdžiu ritė bus ženkliai ilgaamžiskesnė, kas liečia mechanizmą.
turiu vieną rię iš senų laikų. tai ką ją įsigijau, buvau ir euforijoje, bet kai perėjau prie ričių su priekiniu stabdžiu, tai baitruneris išvis nereikalingas. Keli rankos judesiai ir priekinis stabdis užverštas, su batruneriu jei didesnė žuvis pakimba vistik reikia reguliuoti frikcioną kaip ir ritei su priekiniu.
 #726358   Domas
 05 Rgs 2019 21:36
Aš dabar su dviem kotais žvejoju, tai ant vieno ritė su priekiniu, kita su galiniu stabdžiu. Kadangi žvejoju su signalizatoriais, tai palieku stabdžius visiškai atleistus. Ir kai reikia kirst, dažnai būna, kad žuvis pabėga, nes pakirtus skubu veržt stabdį, o kol veržiu, valas būna neįtemptas... Tarp kitko, užveržt galinį stabdį man asmeniškai gaunasi patogiau ir greičiau. Vis tik noriu ritės su Baitrunneriu, kad pakirtus iš kart galėčiau sukt rankenėlę.

Dar paminėsiu, kad su dugnine + signalizatorium nežvejoju labai "pasišventusiai", t.y. nestoviu prie pat meškerės ir ištisai nestebiu viršūnėlių, o būnu šiek tiek atokiau prie laužo ar pan., be to kartais kotus sustatau kas kokius 5m. Žinau, tinginys aš... :oops:
 #726363   Domas
 06 Rgs 2019 09:22
renaldas rašė:
06 Rgs 2019 09:01
A tai kas tau maiso kirtimo metu su pirstu prilaikyt bugneli, kad jis neprasisuktu, pakirtus zuvi ir laikant itemta vala prisukt bugna?
Tai aš taip ir darau. Tik man vis tiek neužtenka tiek "mosto diapazono" kad spėčiau keldamas meškerę prisiveržt stabdį, nu sunku paaiškint, gal kreivas žvejys esu... Teko pas vieną kolegą pabandyt su baitrunneriu, tai labai patiko, nelabai suprantu kodėl dauguma jų čia taip nemėgsta... Gal tuomet pradžioj nusipirksiu ne 3 o tik vieną ritė ir pasižaisiu.
 #726375   Ramekas
 08 Rgs 2019 17:47
Manau geriau eik i karpininku tema, pasiulys tau ten karpine rite. Nes cia manau mazai kas naudoja baitrunerines rites. O nemegsta ju del to, nes grebezdiskesnes, nereikalingas daiktas baitruneris, ir kaip jau minejo su prieiniu stabdziu rites ilgaamziskesnes.
 #728705   eimantasv
 18 Kov 2020 12:31
Sveiki. Negaudau su dugnine, bet galvoju įsigyt, bent vieną, kad vasarą sėdint su pludinuke galima butu uzmest ir donke, koks kotas tinkamas būtų ežere ant karšių su serykla, ziuroneju okuma custom black feeder 3.90 60-120gr. Ką patarsit?
 #728710   Liuciferis
 19 Kov 2020 09:50
Nesu profas, bet kad jau niekas nerašo.. Stovinčiam vandeniui kaip ir nereiktų 120 g, labiau žiūrėti, kad viršutinė riba būtų 60- 90g. Tavo siūlomo nečiupinęs, bet visai rekomenduočiau Okuma Solitron. Ir pats turiu ir kitų atsiliepimai geri.
 #729118   vava
 02 Bir 2020 10:26
na, pažiūrėk, kaip vyksta varžybos fiderinės. Jie juk nepradeda nei anksti ryte, nei baigia vėlai vakare. Ir pagauna, ir nemažai. Vėlgi, tame gaudyme daug sudedamųjų. Gali dviese sėdėt per kelis metrus, kur vienas gaudo, o kitas rūko.... Pavadėlio storis, ilgis, kabliukas, pašaras, masalas, atrasta gera vieta, pasišėrimas... viskas turi įtakos
 #729217   Saniuz
 01 Lie 2020 19:54
Sveiki,

Gal kam nors teko susidurti , jog kratant nauja feeder kotą (3 dalių) jaučiasi ir girdisi klibėjimas ?...dalis sumoviau tvarkingai (tvirtai), kelis kartus patikrinau, bet kratant vistiek jaučiasi per ranką klibėjimas.
Tiesa radau kuri dalis kliba. Panašu,kad vienos dalies galas ant kurio maunama kita dalis, per daug gamykliškai nušlifuotas ir kratant jis tiesiog viduje juda ir daužosi į kraštus.
Turiu dar tris pigesnius feeder kotus, bet visiškai jokio klibėjimo nėra.
Klausimas ar gamyklinis brokas, ar tai norma kai kuriems feeder kotams ?
mano nuomone, tai nenormalu :)
 #729219   Saniuz
 01 Lie 2020 20:42
Saniuz rašė:
01 Lie 2020 19:54
Sveiki,

Gal kam nors teko susidurti , jog kratant nauja feeder kotą (3 dalių) jaučiasi ir girdisi klibėjimas ?...dalis sumoviau tvarkingai (tvirtai), kelis kartus patikrinau, bet kratant vistiek jaučiasi per ranką klibėjimas.
Tiesa radau kuri dalis kliba. Panašu,kad vienos dalies galas ant kurio maunama kita dalis, per daug gamykliškai nušlifuotas ir kratant jis tiesiog viduje juda ir daužosi į kraštus.
Turiu dar tris pigesnius feeder kotus, bet visiškai jokio klibėjimo nėra.
Klausimas ar gamyklinis brokas, ar tai norma kai kuriems feeder kotams ?
mano nuomone, tai nenormalu :)
Tiesiog informacija visiems forumiečiams , kad žinotų ką perka ir tikrintų.
Kalba eina apie naują salmo elite 3.90 100g 2020 m. modelį.
 #729231   St.Darka
 08 Lie 2020 06:54
Sveiki, nukreipkit tinkama linkme. Renkuosi nauja feeder, bet dar neciupinau gyvai, daug važinėti. Galvoju padesit susiaurinti paiešką tada pasivazinesiu. Biudžetas +-150€, ziurineju visokius colmic, maver, matrix, garbolino, tubertini ir tt, bet... Dažniausiai bus naudojamas Neryje, tad srove pakankamai greita, tai ir blankas turėtų būt kiek kietesnis. Seryklos 80, rečiau 100g + jaukas. Reikalingas naujas įrankis tolimesniems metimams, priekrantei turiu. Optimaliausias ilgis 390, būtina sąlyga 3 dalys.
Ačiū :ks>
 #729235   Donatelo
 09 Lie 2020 20:08
Niekas neskaiciuoka "+jaukas" ;-) turi jis kaip ir visi kotai rezervo, reikalui esant tikrai pametysi ir 100g.
Aisku jai daznai planuoji metyt 100g seryklas, tada geriau ziuret toki pat iki 100g.
Bet jis nebus toks mielas gaudant 80g serykla.. ir tuo labiau Neryje..
  • 1
  • 328
  • 329
  • 330
  • 331
  • 332
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė