Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...

 #2440   tuomahaukas
 11 Kov 2006 17:13
Apie jokį regėjima nekalbama- vos du sakiniai bendram kontekste "įpostinti" (net neakcentuojant).

 #2465   alkanas
 12 Kov 2006 10:32
tai daba ir nbzn :donknow' ar lydeka nenukanda pinto pavadelio ? koki esu turejes pinta vala- visoki nuresdavo, o kokio nenukanda ? spiningaujant( gaudau tik lydekas ir eserius) nenaudoju niekad pinto valo- viso turiu minty, tik pavadeli kartais, ir tai, kai stengiuosi gaudyt eserius, nors psitaiko ir lydeka, bet tokiu atveju ji dazniausiai nueina su viskuo, monofilamentinis valas man labiau patinka, ypac jei apie mazgeli koki pagalvoji :roll: painiojas tas pintas...
taigi: ar yra pintas valas, kurio nenukastu lydeka ? aciu :aliukas

 #2484   tuomahaukas
 12 Kov 2006 16:20
(alkanas), tu tikrai įdomiai klausimus formuluoji :roll: Na negi tau sakyti kad bandytum su 1 mm sniūru- maybe nenukąs ? :roll: :lol:
Esmė kitame yra. Pinto valo, pagaliau pinto pavadėlio, po velnių, panaudojimas yra kiekvieno asmeninis reikalas- dažniau naudoju be pavadėlio, nes man taip geriau, atsižvelgiant į tam tikru metu naudojamus masalus :!: Na vieniems atrodys kad mažas vobleriukas lydekai vos ne iki šiknos sueis- aš manau kad ne, taip pat ir su vidutiniais. Su pavadėliais yra ženkliai didesnė garantija kad "negrąžiai" paėmus lydeka nenurėž valo ? OK, tebūnie- taip. Bet minusai bus atitinkamo masalo valdyme, tuo aš esu įsitikinęs. Man paprasčiausiai nesinori vadovautis teorijom, kad jeigu šalia bus lydeka ir jai laikas paėsti- jis čiups kad ir prie virvės pamėtėtą konservų skardinę- man tai neįdomu, aš bandau ir stengiuosi pakapstyt giliau, nenoriu kad tai būtu labai didelis netikėtumas, o kad tai būtų tendencija ;-)
Taigi, kolega, rinkis tai, kas pačiam priimtiniau. Universalaus atsakymo neturiu. Iš tavo pastebėjimu galiu daryti išvadą kad pats tiesiog norėtum būti labiau garantuotas dėl lydekos valtyje, o ne dėl jos uodegos mosto upėje/ ežere :twisted: Tada dėk pavadėlį, juolab kad dabar prekyboje yra tikrai geresnių variantų nei anksčiau.
Negaliu sakyti kad esu praradęs daug masalų, lydekai nukandant valą. Tiesą sakant, aš aplamai jų praradęs esu tikrai labai mažai, pasiklausius kolegų pasakojimų. Maybe čia sėkmė (tpfu tpfu tpfu)... :oops: Beje, iš prarastųjų buvo keletas Skaisčio ežerui kibių ( :roll: ) "Kibs" blizgių, naudojant 20 ir 30 cm pavadėlius. Abiejuose variantuose mačiau kaip palyginti nedickų lydekaičių žabtuose buvo visai neįryta blizgutė, ale taip durnai pavadėlis "atsigulęs", jog pats valas buvo "mirties" vietoje: viens -du ir nėra, marš atgal su auskaru snukyje. Manau kad abiem atvejais buvo kirsta per vėlai, labai daug neišsiplėtosiu rašydamas ir viešiai "lažos" sau nelinkęs daryt ... :oops: :lol:
P.S. Šiandien per BTV pažiūrėjau labai grąžų Korsako lydį, ištrauktą ant avižėlės ir 0,08 mm valo. (Pernai tą patį bajerį suskėlė Aukštaitukas ant Galvės ež. ;-) ). Kaip manai, valo stiprume buvo esmė, ar reakcijoje ir traukimo technikoje, (atmetant tai kad lydžiai tuomet flegmos yra), kai abiem minėtais variantais buvo auskariukai į lūpas įsegti ? ;-)

 #2526   alkanas
 13 Kov 2006 08:14
o ka- klausimas lyg ir normoj:
ar yra toks pintas valas kurio nenukastu lydys, kokia naujiena gal...cia norejau visu paklaust, gal atsirado toks dalykas ir vsio.
tai ir as esu vasara istraukes ir ne karta lydi be jokio pavadelio ir kuojas begaudant, bet cia manau, daugiau reikalas lydzio nepersivertime, mat kai verciasi, tada dazniausiai ir nusirezia valas, ir aisq svarbu, kad laiku pakirst, kad isisegtu i lupa kablis...
na o lydeka paciupinet zinoma kad noriu :grin: , kad po to paleist, jei tik imanoma ;-) jei nusikanda- tai masalo labiau gaila(neguminuko) ;-)

 #3917   eLPi
 28 Kov 2006 08:27
Paemiau savo naujam Scierra spiningui pinta vala Sufix 0,18. Nekantrauju isbandyt :ruko

 #8582   spiridonas
 02 Bir 2006 20:31
paemiau siam sezonui Dragona Millenium pinta vala 0,18. valo spule buvo vakuminiam ipakavime. Pats valas impregnuotas, t.y. atrodo kad butu plasmasinis, tokio tipo yra fireline valas. paliginus kitu firmu valus neimpregnuotus, jie kur kas storesnis nors ir rasoma kad jie yra 0,18mm.
Po kolkas valu tikrai dziaugiuosi, jau Doniui teko stebeti kaip isikabinus mirtinai dzigui, velku savo suzumaru su 10 kg inkaru(blynas nuo stangos) link tos vietos kur istrigo kablis. aisku ant ranku tuo metu tenka uzsimaukslinti megztini kad nenupjautu lapciu :-D . valo pagalba jau buvau is dugno isvilkes rasta :shock: , nesiaip koki pagaleli , bet tikra rasta!. siaip kiek zvejojau nutraukiau tik viena guminuka, o uzsikabinus neatlaiko nei gamakatsu kobiniai-atsilenkia. beje per paskutine zukle pavyko isvilkti kazkoki susipainiojusiu sakaliu ir valo "kelma" ant kurio buvo prikabinta, kaip ant kaledines eglutes ,tvistesiu ir riperiu bei dugnines svinai su kabliais. surinkome 5 guminukus.. Donis pasieme :-D

 #8590   Donis
 02 Bir 2006 22:43
As viska kaip usurinis suo renku :lol:

 #8605   Agis
 03 Bir 2006 02:29
Du sezonai dziaugiuosi "Voru" ir zinau kur dar gaut :lol: Starkiaujant irgi pravaliau uzdamby nuo pagaliu ir neprasikau nei vieno guminuko per paskutinia zvejyba.Kas del pavadeliu, tai problema isprendziau atsiradus "Rapalos" produkcijos, tas pats liecia ir karabinus.Taciau zvejodamas vobleriais, nors kokie jie man mieli butu, pavadelio nenaudoju.Kas del pinto valo grojimo, tai tas garsas kazkur staigiai pradingo, kai ta pati rite su tuo paciu valu buvo prisabacinta prie G.L. koto :!: Isvada manau butu tokia, geriems ziedeliams pinto valo muzika negresia :lol:

 #8615   tuomahaukas
 03 Bir 2006 11:43
Paveikslėlis
Gal kam teko bandyt :?: :roll:

 #8887   Skumbrotas
 10 Bir 2006 11:00
Shimano Antares mano nuomone vieni geriausių valų. Naudoju ant jūrinio spiningo ir ant lydekinio. Dabar dar užsidėjau ir ant mikriko, tik dar neišbandžiau. Labai gerai laiko ir mazgai, ir pats valas, nesusisuka, nešerpetoja, gerai mėtosi. Tik kaina kandžiojasi, bat kai išsaugotų masalų kainą tai matosi, kad atsiperka. Dar girdėjau labai giriant Shimano technium, bet pats nesu bandęs.

 #8979   Xrapas
 13 Bir 2006 07:24
Sufix "Gyro" pintas valas- Gariūnuose nuo 22 Lt. Iš pažiūros kažkoks labai minkštas, gan retas supynimas... Ar vertas dėmesio, ar "vienadienė investicija"?

 #8982   Skumbrotas
 13 Bir 2006 08:18
Xrapas rašė:Sufix "Gyro" pintas valas- Gariūnuose nuo 22 Lt. Iš pažiūros kažkoks labai minkštas, gan retas supynimas... Ar vertas dėmesio, ar "vienadienė investicija"?
Nežinau kaip Sufix Gyro valas, neteko naudoti, visumoje Sufikso valai neblogi, bet noriu pasakyti vieną dalyką. Bet kuri firma, sugebanti pagaminti konkurencingą produktą, bei turinti patikimo gamintojo reputaciją, stengiasi tą autoritetą išsaugoti, ir neduoda prekiauti bet kam - prekybininkai irgi turi atitikti tam tikrus reikalavimus, turėti normalias tvarkingas parduotuves, tinkamas sandėliavimo sąlygas ir t.t.. Viskas tas būna įtraukta į tiekimo kontrakto sąlygas ir kontroliuojama. Tokia praktika taikoma absoliučiai visose srityse, ne tik prekiaujant žvejybos reikmenimis, tai yra viena iš pagrindinių marketingo taisyklių.
Todėl kai pamatau turguje žinomos ar garsios firmos rekvizitais pažymėtą daiktą už santykinai žemą kainą, išsyk pagalvoju - o kokiu keliu jis čia pateko? Atsakymų gali būti tik keletas - arba falsifikatas, arba vogtas. Paprasta logika - tiesiogiai tas turgaus prekeivis tikrai nenusipirko, perkant per tarpininkus išsyk pakyla kaina, su kontrabandininkais žinomos firmos nesusideda... Tiesa, yra dar trečias atsakymas - tai gali būti pasenęs produktas, kurio prekybininkai atsikratė už savikainą.

 #8994   tuomahaukas
 13 Bir 2006 09:33
Sutinku su Skumbrotu, ypač dėl paskutinės pastabos.
Man pačiam nekart teko tai pastebėti vienoje parduotuvėlėje. Rinkdamasis valą, būnu daugmaž garantuotas kad parduotuvės lentynoje- ne per seniausias. Yra ten viena tokia diiidelė dėžė, kur sumesta nemažai visokių babynų su valais. Kaina: beveik perpus. Nori- perki "iš dėžės", nori- važiuok į Gariūnus, ten jie irgi turi savo "larioką", dar porą litų numes ... Tikiuosi, supratote ;-)

 #9080   Xrapas
 15 Bir 2006 06:32
Domėjausi šituo valu: http://www.sufix.com/FishingLine/SUPERBRAID.htm
"Gyro" ir parduotuvėse apie 27- 29 Lt kainuoja, todėl ko gero pats pigiausias iš šiai dienai mano matytų pintų valų... Matyt apie kažkokią kokybę nėra prasmės ir šnekėti.

 #13102   tuomahaukas
 23 Rgs 2006 17:41
Kaip atsiliepimai apie Colmic fendreel bandžiusiems šita valą ? Pažiūrėjau parduotuvėje- man paliko labai neblogą įspūdį :roll:

 #13104   Donis
 23 Rgs 2006 18:28
tuomahaukas rašė:Kaip atsiliepimai apie Colmic fendreel bandžiusiems šita valą ? Pažiūrėjau parduotuvėje- man paliko labai neblogą įspūdį :roll:

Isties geras valas,normaliai laiko per mazgus,ne vienas pas mus pardotuveje megindamas pirstus susipjauste :lol: ,beje Agiui ibrukau :lol: ,kaip naturalioje zvejyboje,gal jis daugiau papasakos :-D

 #13106   spiridonas
 23 Rgs 2006 18:43
bet berods, jis pludinei skirtas :roll:

 #13112   tuomahaukas
 23 Rgs 2006 19:26
Tai asš į 0,25 dairausi, čia tikrai ne plūdinei ;-)

 #13114   Donis
 23 Rgs 2006 19:32
Taigi ju ivairiu yra ir maciniu ir universaliu,bent jau pas mus yra trys rusys ir dar viena panasi,"power" :roll:

 #13120   spiridonas
 23 Rgs 2006 20:14
Yra:
COLMIC fendreel "POWER" universal line
COLMIC FENDREEL
COLMIC FORMER ,

kiek ziurejau tai Poweris labiausiai tinkantis spinigavimui :roll:

 #13121   Donis
 23 Rgs 2006 20:19
Dar yra ir RBS.

 #13123   spiridonas
 23 Rgs 2006 20:29
bet kokiu atveju tai tikrai neblogi valai, jau bent atsiliepimai is klientu. ::liux

 #13147   tuomahaukas
 25 Rgs 2006 08:16
Kiek neteisingai pasakiau :oops: - tas fendreel, kurį minėjau, šiaip jau match'inis valas yra, pasakiau kad ne plūdinei naudosiu turėdamas omenyje kad į 0,22- 0,25 mm žiūriu ;-)
Paveikslėlis
O vat power man pasirodė perdaug tamprus spiningauti ir kiek "užplonintas" :roll: Buvau jį susivyniojęs labai retoms žūklėms dugnine- man regis jis su geroka atmintimi :roll:
Paveikslėlis

 #13149   spiridonas
 25 Rgs 2006 08:33
eeee.... pas mus ant stalo guli colmic`o kalogas tai pasirodo tiek POWER tiek FENDREEL galima naudoti bet kur jie abu net nebijo suraus vandenio, o vat RBS labiau skirtas pludems net minkstesnis. beje POWER truputi tampresnis nei FENDREEL.

 #13152   Xrapas
 25 Rgs 2006 08:55
Poroj paskutinių žvejybų naudoju šitą:
http://www.robinson.pl/2006/?id=primera
0,181 mm. Valas savo savybėm tikrai patenkina. Prieš tai naudotą Sufix Primo 0,183 teko išmesti po antros žūklės- pradėjo trūkinėti kaip koks siūlas. Kas keisčiausia, tokiam pat Sufix'sui, tik 0,233, kuriuo gaudau nuo birželio mėn., neturiu jokių pretenzijų. Ar gali taip skirtis to pat gamintojo skirtingų diametrų valų kokybė? Valo naudojimo ir laikymo sąlygos praktiškai vienodos.

 #13154   tuomahaukas
 25 Rgs 2006 09:15
Reiks pažiūrėti ir šitą variantą, nuskaidrėjus vandeniui manau visai neprošal fluorokarbonas :roll: ( ne į lydeką taikysiuos :cool: ) Kokia jo kaina ?
Beje, kodėl būtent tokio storio valą rinkaisi ?

 #13161   Xrapas
 25 Rgs 2006 10:26
tuomahaukas rašė:Reiks pažiūrėti ir šitą variantą, nuskaidrėjus vandeniui manau visai neprošal fluorokarbonas :roll: ( ne į lydeką taikysiuos :cool: ) Kokia jo kaina ?
Beje, kodėl būtent tokio storio valą rinkaisi ?
Jis tik dengtas fluorokarbonu, o šiaip paprastas žalsvas monofilamentas, made in Japan. Kainuoja apie 7.5 Lt, supokuotas po 150 m. Pirkau Liubarto 3.
Panašaus diametro valus naudoju spiningaudamas light klasės įrankiais. Mėtau mažesnius- 3-10 gr. vobleriukus.

 #13165   Liuciferis
 25 Rgs 2006 12:56
As irgi Robinzona nusipirkau tik stora lydekom, tai po pirmos zukles visai patiko - stiprus, nelabai tamprus tik atmintis didoka.

 #13179   tuomahaukas
 25 Rgs 2006 17:29
Fendreeel išbandžiau šiandien, 0,25 mm. Nelabai patiko su tolimesniu metimu- užmeta tai tikrai gerai, bet man rodos kad tas tamprumas trukdo, nejaučiu aš masalo, iš toliau imituojant kirtimą man irgi kažkaip ne tas :roll: (nors negaliu pykt- paprastai pintu gaudau, galbūt čia įpratimo reikalas, priedo manau kad mano spiningas prašosi kuo mažesnio tamprumo). Šiap labai maga jį ežere išbandyt :cool:
Pagavau 2 lydekaites, bet iškart nesupratau kad tai kibimas , pasirodė kad žolę tempė... Su pintu anksčiau aiškiau buvo.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 232
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė