Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...

 #13180   tuomahaukas
 25 Rgs 2006 17:34
Xrapas rašė:Jis tik dengtas fluorokarbonu, o šiaip paprastas žalsvas monofilamentas, made in Japan.
Tai tas dengimas duoda ką ar ne ? Tipo "truputį paslepia" ? :neutral:
Kiek supratau, gaudai ežeruose lydekas. Koks skirtumas :?:

 #13196   Xrapas
 25 Rgs 2006 19:50
Į tas maskuojamąsias valo savybes kreipiu mažiausiai dėmesio, tik fluorescencinių nemėgstu.
Robinson valo padengimas fluorokarbonu tiesiog suintrigavo kaip iki šiol nesutiktas variantas, nusprendžiau išbandyti, ir viskas. Dėl nematomumo- aš jį vandeny matau, turbūt mato ir žuvys.
Teoriškai- dėl fluorokarboninės dangos valas turėtų būti silpnesnis, prasčiau laikantis mazgus, tačiau sunkesnis už įprastus.
Praktiškai- dar per mažai su juo gaudžiau, kad galima būtų kokias nors išvadas daryti ;-)

 #13207   Xrapas
 26 Rgs 2006 06:52
spiridonas rašė:eeee.... pas mus ant stalo guli colmic`o kalogas tai pasirodo tiek POWER tiek FENDREEL galima naudoti bet kur jie abu net nebijo suraus vandenio, o vat RBS labiau skirtas pludems net minkstesnis. beje POWER truputi tampresnis nei FENDREEL.
O tai kuris iš jų visgi spiningui priimtinesnis? :roll:

 #13209   spiridonas
 26 Rgs 2006 07:06
manau, tada i kota reiktu ziureti, jei kotas labiau letos akcijos(t.y. labai minkstas) geriau fendrelas, jei greitos akcijos- galima det ir poweri, nes jis kaip minejau labiau tempiasi :roll:

 #13210   Xrapas
 26 Rgs 2006 07:48
spiridonas rašė:manau, tada i kota reiktu ziureti, jei kotas labiau letos akcijos(t.y. labai minkstas) geriau fendrelas, jei greitos akcijos- galima det ir poweri, nes jis kaip minejau labiau tempiasi :roll:
Supratau... O koks iš praktiškai išbandytų monovalų mažiausiai tempiasi? Šiaip labiausiai mėgstu gan minkštus kotus, vobleriams "superfastai" nelabai ir tinka. Pintą naudoju labai retai, kai bandau gaudyti gumomis.
Vis dar tebeieškau patikimo valo, anksčiau naudojau "Balzer" Royal Platinium Spinn, bet pernai jis man daug nemalonumų pridarė :evil:
Šįmet bandau Sufix, Dragon ir ką tik nusipirkau to Robinson Primera, bet ir jie kiekvienas turi savo minusų: Sufix Primo ir Dragon Mimicry spin trūkinėja netikėčiausiais momentais, Dragon HM 62 nemaža atmintis (turbūt, kaip visų netamprių valų), o Robinson perdaug mažai išbandytas, kad pirkti kitus diametrus...

 #13219   tuomahaukas
 26 Rgs 2006 09:07
Pastebėjau kad "konferencijose" pagiriamieji žodžiai Shimano Technium valui... vieni jo niekaip nesudrožia, kitiems "nuo būgnelio liejas kaip vanduo" :roll:
Nžn. ar visgi bandyčiau jį dėti salačiams ar šapalams- jis juodos spalvos. Nors, kita vertus, gaudo su pintais ir pagauna, bet nuskaidrėjus vandeniui linkęs apsidrausti :roll:. Valo tąsumas 12 % ;-), teigiama (reklamoje) kad užima tarpinę grandį tarp monofilamentinių ir pintų :

Paveikslėlis

 #13235   Skumbrotas
 26 Rgs 2006 13:56
Kas baidosi juodos spalvos rekomenduojus Shimano Antares. Techiumo dar nebandžiau, todėl negaliu palyginti, bet lyginant su anksčiau naudotais valais Antares tikrai super visais pagrindiniais rodikliais - gerai laiko mazgai, beveik visiškai neturi atminties, atsparus trinčiai, gerai slysta nuo būgnelio, stiprus tempimui, mažai tąsus.

 #18706   Magnumas
 18 Gru 2006 15:18
kiek kainuoja Fireline ir Power Pro valai?

 #18711   tuomahaukas
 18 Gru 2006 16:38
Jap, teisingai :-ou-je Bo kažkas barazdit prostranstvo interneta i vydajot očen umnyje sovety, a kelias į žūklės parduotuves žolėm užžėlė :lol:
Sekantį vyniosiu
Paveikslėlis
:klasta!:

 #18714   vital (vilnius)
 18 Gru 2006 16:53
Bo pinigu neturi turbut ;-)
Ar ira kokiu atselipimu apie "FL Cristal",kas nuors bande?
As anksciau galvojau statiti ant UL paprasta FL 0.10,bet pazistami patare "SalmoElite Braid", nuo to laiko man daugiausia patinka minksti pinti valai is PE.Turbut todel gad gaudau su "mikrobais",ir su minkstu toliau skrenda ;-)

 #18722   Magnumas
 18 Gru 2006 18:14
supratau...durna galva...reikejo is Jav siustis pinta...zymiai pigiau :x

 #19063   Xrapas
 22 Gru 2006 09:33
tuomahaukas rašė:Jap, teisingai :-ou-je Bo kažkas barazdit prostranstvo interneta i vydajot očen umnyje sovety, a kelias į žūklės parduotuves žolėm užžėlė :lol:
Sekantį vyniosiu
Paveikslėlis
:klasta!:
O ar bandyti šitą teko? girdėjau, kad beveik skaidrus, bet dar nemačiau :roll:

 #19064   tuomahaukas
 22 Gru 2006 10:04
Ne, mano pranešime būsimasis laikas nurodytas ;-)
Beje "Meškeriotojo" žurn. yr vienas straipsnis pavadinimu "Ar svarbi valo spalva ?" Nors IMHO galėjo jį pavadinti "O, bet, tačiau, kitą vertus, eee..." Ištrauka:
"Remiantis švedų žūklės žurnale "Fiske for Aiia" pateiktais testavimo rezultatais buvo nustatyta kad skaidrus pintas valas "Berkley Crystal Fireline" 0,10 mm (3/4 lb), išlaikantis 1,4 kg (3 lb) svorį, patvarumu nusileido net ir spiningauti nepritaikytam "Balsax Van Ben Elsdijk Match" valui (0,10 mm/ 1,45 kg), juo dėl minkštos struktūros ir vidutinio tąsumo kilogramą sveriančios lydekos buvo ištraukiamos 6 iš 10 atvejų, o minėtąjį pintą valą lydekos nutraukė (nenukando) 5 iš 10 atvejų. kaip svarbiausią to priežastį švedų ekspertai nurodo pinto valo netąsumą ir mažą keliamąją galią, tuo tarpu tokios pat keliamosios galios polimerinis valas, būdamas minkštas ir tąsus, gerai amortizavo žuvų pasipriešinimą, tai ir atsispindi testavimo rezultatuose."
Nu ir kaip tau tai patinka tokių ekspertų išvados ... :-kvankt
P.S. Turbūt mane vėl mama haliucinogeniniais grybais primaitino :roll: , bet matau kad minėtas 0,10 mm crystal'as atlaiko 5,9 kg.
Paveikslėlis
Smulkmena, apsiriko tik 4,5 kg ;-)

 #19278   tuomahaukas
 27 Gru 2006 10:45
Kokiais būdais apsaugote pintą valą nuo užšalimo spiningaudami žiemą upėse :?:
Vital buvo paminėjęs purškiamą silikoną, pas rusus skaičiau kad naudoja auto stiklų ploviklį neužšąlantį (perpila į purškiklį, purškia ant babynos, užmeta, paleidžia apie 20 m, vėl purškia ir t.t. iki pabaigos, per 1 žūklę procesas nuo 1 iki 3 k. kartojamas) :roll:
Ar silikonas nepakeičia valo savybių ? Ar visokie purškimai nepakenkia ritės dalims ?
Ar teko naudototi tokius prod. tipo "AntiIce" (deospray), kurie naudojami kaip greit ištirpdantys ledą nuo auto stiklų, užšalusių durelių ir pan ?
Kaip spręndžiate problemas su užšalančiais žiedais :?: Kokiomis priemonėmis galima bent kiek pristabdyti užšalimą ?

 #19279   Skumbrotas
 27 Gru 2006 11:17
Dėl silikonų purškalų - nesu chemikas, bet dar pereitą žiemą konsultavaus su mūsų firmos mechaniku šituo klausimu (tuo pačiu ir dėl apdžiūvusių silikoninių masalų atnaujinimo), tad pateiksiu jo profesionalią nuomonę. Taigi - visi tie purškalai auto durelių gumoms, kurie pardavinėjami visose parduotuvėse ir kainuoja 5-10lt flakoniukas yra šūdas paskutinis tiek savo darbinėmis savybėmis, tiek šalutiniais poveikiais, ko pasėkoje galima greit sugadinti patį geriausią valą. Jis rekomendavo tik profesionalų gryną silikoną, kurį naudoja visoms staklių elektronikos sistemų jungtims, relėms ir pnš. Pvz. Kent firmos silikoninis purškalas Electric cleaner II, kuris ne tik gerai apsaugo kontaktus, bet yra visiškai saugus gumai ir plastikams. Tik kainuoja 500ml flakoniukas virš 100 lietuviškų...
Apie ploviklius manau net nevertėtų diskutuoti, mano nuomonė tai visiška kvailystė. IMHO...
Asmeniškai prisilaikau nuomonės, kad žiemą pintą valą ant spiningo reikia užmiršti, naudoju tik mono. O jei užšalantys žiedeliai sudaro problemų - reiškias oras visiškai netinkamas spiningavimui... ;-)

 #19286   vital (vilnius)
 27 Gru 2006 14:01
Skumbrotas rašė: Asmeniškai prisilaikau nuomonės, kad žiemą pintą valą ant spiningo reikia užmiršti, naudoju tik mono. O jei užšalantys žiedeliai sudaro problemų - reiškias oras visiškai netinkamas spiningavimui... ;-)
As galvoju tai neiseitis,o jeigu zmogus gauduo ant dzigu ?;-) Va paziuresim ka rasa rusai,kurie gauduo visa ziema su spinningu; http://www.kaliningrad-fishing.ru/zhur- ... a-006.html
http://www.kaliningrad-fishing.ru/zhur- ... a-005.html

 #19308   Skumbrotas
 27 Gru 2006 19:19
Taip ir nesupratau, ką jūs tomis nuorodomis norėjot pasakyti? Vienoj Kuzminas konstatuoja, kad vienintelis šiek tiek efektyvus būdas yra sumirkymas vazelinu. Kitoj Kapitanovas konstatuoja, kad vazelinas užteršia purvu žiedelius ( o purvas - tai britva pintam valui), o geriausias būdas - firminis Shimano tepalas ritėms (gal ir taip, bet kiek žinau 10ml pakuotė kainuoja ar ne 60 lietuviškų). Iš tų straipsnių supratau tik vieną - kad norint žiemą naudoti pintą valą reik susitaikyti su mintimi, jog pavasarį jį galima ramiai išmesti kaip visiškai susidėvėjusį - ką jau ir taip buvau patyręs savo kailiu. Kadangi geras pintas valas yra brangus, tad apsisprendžiau nemėtyti pinigų vėjais.

 #19311   vital (vilnius)
 27 Gru 2006 21:27
Skumbrotas rašė: Kadangi geras pintas valas yra brangus, tad apsisprendžiau nemėtyti pinigų vėjais.
:) :) :) Jus kaip visada turit savo nuomane :-D O ka kiti pasakis?
Ar brangus pintukas lietuviams?kad ismesti po ziemos?

 #19312   Skumbrotas
 27 Gru 2006 22:07
Na, aš savo nuomonę apie daugelį dalykų turėjau ir sovietiniais laikais, nors tai labai daug kam nepatiko. Bet, žiūriu, kad ir šiais laikais savos nuomonės turėjimas kai kuriuos erzina... Vieniems atrodo, kad vienintelė teisinga nuomonė sklinda iš amerikonų, kitiems - iš rusų...
Man asmeniškai įdomiau paskaitinėti apie kitų asmeninę patirtį ir pastebėjimus, o ne visokiausio plauko armalių kūrinius.

 #19314   vital (vilnius)
 27 Gru 2006 22:40
Skumbrotas rašė: Bet, žiūriu šiais laikais savos nuomonės turėjimas kai kuriuos erzina...
Mane nearzina,turekit i sveikata :)
Su pagarba

 #19330   tuomahaukas
 28 Gru 2006 10:01
Skumbrotai, a kū daryc ? :roll: :twisted:
Matai, į klausimą "ką daryt kad valas mažiau šaltų žiemą ? " atsakymas "nežvejot" nelabai tenkina ;-)
Pas rusus irgi bangom tie brandai, mados ir " :gutgut daiktai" plavinėja, spėju kad nevisada objektyviai info pateikiama :roll: Paskaičius Kuzmino str.- tai vienais metais vienas daiktas :gutgut ,kitais- kitas, (nors tas antrasis jau buvo rinkoje, tokiam asui tai ne naujovių bandymai). Ką tai galėtų reikšti- tikrai dar nebuvo išbandytas, ar... :babkės: ... :?: ;-) Telieka spėliot.
Dėl pintuko brangumo. Na kaip čia pasakius... :roll: Žiemą žūklaujant upėje ~2-3 kartus per savaitę- nebrangus, tik duok dieve kad laikytų. Pats esu numatęs pavasarį keisti, nepriklausomai nuo būklės.
Monofilamentinio nelabai noriu vynioti, nes turimam spiningui pageidauju visai netąsaus. Dėl visa ko namie ~30 m atkarpą pratraukiau tarp pirštų, suteptų pieštukiniu vazelinu, labai nepersistengdamas.
Silikonus ir antifrizus atidėsiu vėlesniam laikui bandyt (jei prireiks).
P.S. Vazelino PH neutralus, gal sakau valui nepakenks ? :roll: :jeheje:

 #19333   Skumbrotas
 28 Gru 2006 11:18
tuomahaukas rašė:Skumbrotai, a kū daryc ? :roll: :twisted:
Matai, į klausimą "ką daryt kad valas mažiau šaltų žiemą ? " atsakymas "nežvejot" nelabai tenkina ;-)
Žvejojant iki kokių -5 šalčio mano galva šitie visi antifrizai visai ir nebūtini, nes po pusvalandžio žvejybos vistiek išsiplauna, o valas tiek nesušala, kad nebebūtų įmanoma užmesti.
O kaip spiningauti/džigauti esant -10 / -15 šalčiui, kai upės pakrantės užtrauktos ledu, o tėkmė neša ižą - čia jau jūs man papasakokit. Neturiu tokios patirties, tad geriau kitų pasiklausysiu.
P.S. dėl mano minėto gryno silikono - buvau jo gavęs pabandymui, bet masalų atnaujinimui taip ir nepanaudojau, nes nepatiko jo smarvė (skirtingai nei tų pakvėpintų buitinių iš parduotuvės), kuri turėtų nepatikti ir žuvims. Bandžiau purkšti pintą valą - efektas buvo jaučiamas tik pirmą žvejybos pusvalandį.

 #19354   žVYNAS
 28 Gru 2006 18:02
As pilnai pritariu Skumbrotui, neisivaizduoju kaip imanoma zvejoti prie -C temperaturos su pintu valu, cia kai tik jie pasirode, tai vienas Birzu auksarankis bande ji naudot poledineje zukleje avizele, tiksliai nepamenu kokio jis ten diametro buvo pasirinkes, tepe ir zasu taukais ir vaikisku Jonsen baby o rezultate vistiek gaudavosi gaidys, po kurio laiko vistiek tie visi sudeliai issiplaudavo ir valas susaldavo, buvo problematiska net ji suviniot ant riteles. Del spiningavimo prie - C, kas kiek laiko galvojat reikes jums nuciulpinet apsalusius ziedelius, zodziu gimarojus o ne zvejyba, yra viena iseitis velkiavimas, dar dar...

 #19355   vital (vilnius)
 28 Gru 2006 18:06
Su avizele tai jau grina nesamone :-D :-D :-D
Bet gi zmones gauduo su spinningu ziema nauduojant pintuka ;-) Net per -20 ;-)

 #19357   žVYNAS
 28 Gru 2006 18:17
As manau, kad tai grynu gryniausias sadomazohizmas, esu ir as spiningaves prie minuso, nu man kaifo jokio, visai kas kitas tokiu oru(- 20) ant ledo su kokia balalaika pasedet :-D ;-) Man butu daug maloniau :grin:

 #19361   Skumbrotas
 28 Gru 2006 18:28
vital (vilnius) rašė: Bet gi zmones gauduo su spinningu ziema nauduojant pintuka ;-) Net per -20 ;-)
Taigi ir laukiam tokių žmonių pasisakymų, tikrai būtų įdomu padiskutuoti - kaip, kokiuose telkiniuose, ant ko, kokią žuvį, pasiteirauti visokiausių tokios žūklės subtilybių. Turiu "N+1" klausimų, trūksta tik pas ką paklausti.

 #19362   tuomahaukas
 28 Gru 2006 18:32
Tai vot kad esmė yra ne pasėdėjime su balalaika, o spiningavime- tam klausimas ir užduodamas. Nuomonės kad tai yr sadomazochizmas ir taip aiškios, klausimas- kaip jį apmažint ? :lol:
Dėl O kaip spiningauti/džigauti esant -10 / -15 šalčiui, kai upės pakrantės užtrauktos ledu, o tėkmė neša ižą - čia jau jūs man papasakokit. :arrow Upė nėr tiesi kaip styga, galima rasti visai padabnų ir tinkamų viečikių, kur nei pirma, nei antra labai nemaišys ;-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 232
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė