Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...

 #19363   žVYNAS
 28 Gru 2006 18:42
Tai sadomazohizmas ir yra kai is skausmo ar dar kokio nepatogumo-nemalonumo zmogus jaucia kaifa, apmazint jo nereikia, o del to , kad dar padet daugiau reiketu ilipt i vandieni plikais kiausiais :grin: Siaip nerialia tema rutuliojam :grin:

 #19364   tuomahaukas
 28 Gru 2006 19:14
Žvynai, čia imho tu rutuliukus rutulioji :roll:
Jei tema kažkam nereali- lai ir nešneka ta tema. Šneka tie, kam ji aktuali ir su ja kažkiek susidūrę.
Gal aš daugiau žiemos žūklės laiko prie upės skirsiu, nei ant ežerų ledo prie balalaikos ?... :roll:
Nors šiaip matau kad tema išsisėmė po keletos patarimų/ nuomonių/ nuorodų :donknow'
Anyway, bus laiko kažką bandyt pačiam.

 #19365   vital (vilnius)
 28 Gru 2006 19:23
Gal jus ir teisus,pas mus su zieminio spinningu neks taip ne gaudo kaip Rusijoi.
Pas mus nelabai ir ira tu neuzalanciu vandens telkiniu.Bet sia ziema as bandziua gauditi Elektrenuose,saltam ir siltam kanale.Buvo -14,bet nevejota,apsirengiau gal siltai ir gauditi buvo komfortiska.Apiejau visus kanalus kibimo 0 :( Kaip zuvies kanale nera :evil: Pintukas buvo "Salmo Elit Braid"0.10 spiningas Croix Wild River,rite Ryobi Zester 1000.gaudziua su visokiais dzigais.Pintukas buvo neapdirbtas jokiu hemikalu,ir nelabai kaskai apledinejo,buvo pora kart kada reikejo kisti spinningo galiuko i vandeni kad atsaltu tiulpanas.Po to zinovai pasake kad ziema kaskodel ten kanalose zuvies nera :(O gal as papoliau ne to laiku ne ta valanda :? :) O butu neblogas poligonas zieminiam spinningui :)

 #19380   Aukstaitis
 29 Gru 2006 07:32
tuomahaukas rašė: [/size] :arrow Upė nėr tiesi kaip styga, galima rasti visai padabnų ir tinkamų viečikių, kur nei pirma, nei antra labai nemaišys ;-)
dažniausiai tokiuose "padabnose" vietose žuvies ir su žiburiu nesurasi :roll: ;-)
Kad su plūdinėm gaudo tarp plaukiančio yžo esu matęs,bet nelabai įsivaizduoju kaip įmanoma spiningauti :?

 #19404   žVYNAS
 29 Gru 2006 11:35
tuomahaukas rašė:Jei tema kažkam nereali- lai ir nešneka ta tema. Šneka tie, kam ji aktuali ir su ja kažkiek susidūrę.
Gal aš daugiau žiemos žūklės laiko prie upės skirsiu, nei ant ežerų ledo prie balalaikos ?... :roll:
Tuomahaukai, rutuliukus rutuliojau apie sadomazohizma kaip liga, dar po to kai tu pats parasei, kad sutinki jog ziema spiningaut yra truputi kvaila, viska ka rasiau tai tik is savo patirties ir nepastebejau, kad kliovas butu kuo nors geresnis nei kitu metu laiku o priesingai, jo visiskai nera ir spiningaut tikrai nera malonu, cia ne vien musu salies statistika, bet ir Norgeje buvo bandyta gaudyt, rezultatai tie patys :!fig! tiesa gaudziau tik eserius ir lydekas, nezinau kaip starkiai :roll: nes ir dzigaujant juroje-menkes kibdavo.Tik ziema uzknisa sildyt tulpe, uztraugdavo greit, ypac gelas vanduo, su juros problemu maziau. Nezinau, as nesu toks extremalas, man labiau patinka kai yra malonu zvejot, nei kai sala ;-) Bandziau at niehui dielat, man nepatiko, bandantiems -nei zvyno nei uodegos ;-) :-D

 #19405   spiningo brolis
 29 Gru 2006 11:44
Kokiais valais zvejojat upeliuose ,kur upetakiai ,sapalai :?:

 #19421   vital (vilnius)
 29 Gru 2006 13:38
Jeigu mono; gan niebluogas man patiko "OWNER"
Jeigu pintukas; "Sasame Samuline" 0.04,pres tai buvo "Salmo Elit Braid"0.10 irgi geras.Bet daugiausia dabar gaudau su pintu valu :)
Iskart pasakisiu kad nepastebejau kad upetakis ar sapalai bijotu pinta vala.Kiti sako ir galvoja atvirksciai,bet mano nuomane viskas tai "nesamone"INXO

 #19423   žVYNAS
 29 Gru 2006 13:59
Nezinau kaip del upetakiu ir sapalu, bet pries keleta metu su Virtusu keleta kartu kartu gaudem eserius mikruskemis, pas mane buvo monofilomentas o pas ji pintas, guminukai identiski, jis turejo daug maziau kibimu nei as, po pirmos zukles atrodo hernia, po antros jau pradedi mastyt, kad gal ir ne kas o po kurio laiko isitikini kad bent jau eseriams pintas valas turi itakos. Cia as kalbu apie normalius Lietuvos vandens telkinius, ne apie Minge :-D ;-)

 #19425   vital (vilnius)
 29 Gru 2006 14:26
Nezinau koke pas jusu drauga buvo tada pintukas :( .O pas mane dabar stovi labai apvalus ir slidus pintukas ir diametras kaskur kaip mono 0.10.Mikrikai,voblerikai, skrenda neblogiau net su mono o plisu daugiau negu su mono.Nepastebejau kad eserei isigastu net atvirksciai as kekviena eseriuka presilitima gerdziu geriau negu su mono."Tuomohaukas" mate pas mane ta pintuka.
Po to kaip pabandziua gauditi su "Sasame "pintuka,i mono net neziuriu dabar ;-)eigu tik su pludine.

 #19428   spiningo brolis
 29 Gru 2006 14:59
Nu as kol kas su mono gaudau , bet kas cia zino gal kai pabandysiu pinta pradesiu su pintu, da paziuresiu... :roll: :idea:

 #19429   Skumbrotas
 29 Gru 2006 15:24
Aš tai naudoju ir vieną ir kitą, pagal situaciją. Vienam būgnelyje visad turiu susiviniojęs pintą, kitam - mono.
Ešerių žvejyboj pastebėjau, kad užkibus stambiam dryžiui su pintu žymiai mažiau šansų jį ištraukti - galingai pasidrasko ir nusikrato. Su mono ištraukti šansai žymiai padidėja. Priežastis matyt ta, kad ešerio žabtai labai silpni, tad mono valas papildomai padeda amortizuoti smūgius. Išeitis dar būtų naudoti "karvės uodegos" akcijos kotą, bet kai tokio neturiu, tai naudojuosi tokiais atvejais mono valo privalumais.
Jautrumo atžvilgiu tai pintas žymiai pranašesnis.

 #19438   tuomahaukas
 29 Gru 2006 17:39
Su viskuo ką parašei iš savo kuklios patirties sutinku, Skumbrotai ;-) Gal tik pasiginčyčiau dėl bendro įrankio suderinamumo , bet ir čia tavo pastebėjimas buvo. Tik nevisai "karvės uodega", manau kad pusiauparabolikui pintas valas nebėda :roll:
Karvės uodegą turiu- "Zebco", L akcija. Vėlgi priklausys ar gaudysi stov. vandenyje, ar srovėje.

 #19447   VirTus
 29 Gru 2006 21:13
[quote="vital (vilnius)"]Nezinau koke pas jusu drauga buvo tada pintukas :(

Tiesa parase zVYNAS ;-) pas mane buvo uzdetas FIRE LINE 0,9m.m.pintas valas.Deja,kibimu sulaukiau zymiai maziau,kaip su monofilomentu :!: Kodel uzsidejau pinta?...o todel,kad pagaudzius su paprastu,jausdavau tik nezymius padrebinimus,arba koto galiukas sulinkdavo ir zuvis praktiskai pati uzsikirsdavo(cia kalba apie "mizernuus"eseriukus).Su pintu jauciau kiekviena ,nors ir maziausio eseriuko prisilietima.Padariau isvada,kad pintukas man reikalingas :cool: ...deja dabar galvoju,kad kaltas yra "Romadinis"kotas,kurio virsune jau du kartus spejau nulauzti.Ji buvo ypac plona,kas ir leme "mikriukinio koto"pasirinkima.Ko gero labai klydau :oops: ....Siai sienai,tiksliau sekanciam sezonui rinksiuosi visiskai kitoki kota,bei monofilomentini vala :roll: ...gal vel suklysiu ir pirksiu kitoia yranga...kaip sakoma-is klaidu mokomes :neutral:

 #19451   vital (vilnius)
 29 Gru 2006 21:50
Juo nu kuoto daug ka priklauso.As tai gaudau su UL kotu kurie akcija kaskur per viduri(fast-moderate) nauduoju pintuka ir nepastebejau kad labai eserei spruktu nuo manes :) Bet kekvienas turi savo megstamu tipu kotu,vieni megsto "sasiskos" akcijos,kiti"kuolu"Cia jau nuo zmogaus priklauso :)
O jus pabandikit minksta pinta vala:)Pvzd. "Salmo Elit Braid"0.10.As irgi anksciau galvojau imti ant UL FireLine,bet kaip draugai pasiule paciupineti "Salmo" ir "FL" tai sau isrinkiau "Salmo".Man "FL" kaskuoks kaip "druotas" pasiruode :) IMHO

 #20841   Agis
 15 Sau 2007 15:12
Teko perskaityti, kad ploksti pinti valai skirti multiplikatoriui, kad ne taip i vijas isispraustu :roll: Kaip jums atrodo, kiek tame yra tiesos ir ar tai tikrai gamintoju specialus ismislas.

 #20843   vital (vilnius)
 15 Sau 2007 15:20
:-D :-D :-D Po trupuciuka ploksti pinti valai iseina i praeiti,ateina daugiau naujos kartuos jau panashi i mono vala;realesni diametrai ,apvalesni ir t.t.
Galvoju kad tai nesamoneIMHO
O kur galima paskaititi apie ta ka jus paposakojat :?:

 #20848   Skumbrotas
 15 Sau 2007 15:49
Buvau užsidėjęs tokį plokščią pintuką ant menkinio koto, tai susidūriau su tokia problema - jis pastoviai įlysdavo ir užstrigdavo tarp viršunėlėje esančių rolikų kraštelio, būtent tais momentais, kai užkibdavo žuvis ir atsirasdavo didelė apkrova. Pasikeitus į apvalų profilį tokios problemos pasibaigė.

 #20849   Agis
 15 Sau 2007 15:50
As prisipirkau broliu Scerbakovu DVD tai dabar studijuoju yvaires temas.Galiu pasakyti, kad kai kurie momentai man anksciau nedasuto, kol nepamaciau realiai.Labai patiko naktinis starkiu gaudymas.Praktiskai viskas nufilmuota nuo pradzios, vietos pasirinkimo iki laimikio, ir zinoma su komentarais.Aisku yra gincytinu dalyku, bet pradziamokslis tai tikrai neblogas.Dabar suprantu kodel vienas is ankstesnio forumo musu dalyviu Omas is Silutes starkiauja su multiku, nenaudodamas kotu atskirai dziginiu, atskirai kietesniu kitiems plesrunams.

 #20859   Magnumas
 15 Sau 2007 18:19
ka jau ka,bet multikus (ir "backutes" ir "muilines") geriausiai ismano amerikieciai...siulau paieskot ju straipsniu :cool:

 #20873   Magnumas
 15 Sau 2007 19:01
del fluo valu dzigaujant...as juios naudoju del vienos labai paprastos priezasties: guminukas kartkartemis buna laisvo kritimo busenoje...dazniausiai as starkius pagaunu butent tada kai guminukas tiesiog laisvai leidziasi dugno link...toks kbimas pastebimas labai retai,o su fluo valu as galiu labai greitai pastebeti kibima ir laiku pakirsti...as turiu oranzini Stren hi vis gold vala.kuri atsisiunciau internetu...kol kas labai patenkintas...nors keleta kartu buvo trukes :roll: gal dar turi ka nors idomaus is savo praktikos Tuomahaukai,ar tik uzdavinesi klausimus? :roll: :twisted:

 #20880   Xrapas
 15 Sau 2007 19:36
Agis rašė:Teko perskaityti, kad ploksti pinti valai skirti multiplikatoriui, kad ne taip i vijas isispraustu :roll: Kaip jums atrodo, kiek tame yra tiesos ir ar tai tikrai gamintoju specialus ismislas.
Teko su multiplikatorium (Banax Sounion 304) išbandyti ir plokščią (ATEMI),
ir apvalų (Fireline) pintuką: jokio įsispraudimo nepastebėjau. Painiotis painiojosi, tiek vienas, tiek kitas, bet čia jau ne valo kaltė :oops:
IMHO: susidarė įspūdis, kad plokščias, o tuo pačiu ir minkštesnis valas mažiau linkęs susivelti į "barzdas", gal pradžioje, kol gerai įvaldoma užmetimo technika, multikui ir tinkamesnis :roll:

 #20906   Agis
 15 Sau 2007 20:31
Magnumas rašė:ka jau ka,bet multikus (ir "backutes" ir "muilines") geriausiai ismano amerikieciai...siulau paieskot ju straipsniu :cool:
Del kalbos barjero man tas variantas netinka, antra turiu susiformaves savo nuomone apie uz Atlanto esanciu produktu aprasymu ir reklamos atitikima su realybe.Manu nuomone visu tu yrankiu zvejybiniai aprasymai ir filmuota medziaga atitinka laidas filmuotas "Kintu tvenkiniuose" :-D

 #20908   Magnumas
 15 Sau 2007 20:35
turi atsisiuntes irankiu is uz Atlanto, Agi? kas tiksliai neatitiko?backute ir muiline - lietuviski zodziai..na bent jau ne vertiniai is kitu kalbu...

 #20916   Agis
 15 Sau 2007 20:51
As tik pasakiau savo nuomone, o del prekiu neduosiu tau peno eiliniam yrodinejimui :-D

 #20919   Magnumas
 15 Sau 2007 21:09
mano patirtis su prekem is JAV yra tik teigiama...nekalbu net apie pati servisa...cabelas dirba puikiai..

 #20939   vital (vilnius)
 16 Sau 2007 07:19
Va karaso vienas latvis profas "sapalu-zudikas" :-D apie pinta ir mono vala gaudant sapalu.Atkrepkit demesio su kokie spalva pintu ji nauduoja,ir dar pavadelio is stigos stato nuo Mikado; http://www.mikado.pl/akcesorio.php?r=2&id=6
http://www.brik-team.org/24/showpost.ph ... count=1380
Bet vistek galvoju kad pavadelis nelabai gerai UL masalams iki 3-4sm. pravedime ;mesk-trauk. :)Jeigu tik masalams pradedant nuo Light tipo ;-)

 #20946   saciokas
 16 Sau 2007 09:07
Nu turiu as ta multika is JAV. Taip magnumai is JAV. Nepatikesi buvau tenai net du kartus. Buvau jau seniai gal pries kokius 5-6metus. Nusipirkau daiwa multika. Nieko yspudingo nieko "kruto". Apie amerikoniskus zvejybinius irankius esu tokios nuomones: slamsto daugiau negu normaliu prekiu. Ka parsiveziau: masalu multika dar kazkokiu sudniekiu - nieko nenaudoju, nors atrode labai perspektyviai.

O kalbant apie valo lindima i tarpa tarp bugno ir korpuso tai maniskiam multike pasitaiko, bet jei jau ilenda tai be ardymo beveik neprasisuku. Aisku su juo zvejoju i metus pora kartu :oops: Kadangi plokscios "plitionkes" nesu naudojes tai ir skirtumo nezinau. Bet mano galva didesne beda "barzdos" uzmetimo metu. Nors uzmusk neisikertu normaliai uzmest. 5 kartai geri vienas "barzda". Todel dabar multikas pavesy :grin: Dar biskis ir atiduosiu kam nors, kad dulkiu nerinktu. :lol:

 #20950   Agis
 16 Sau 2007 09:26
Tai skelb aukciona :lol:

 #21001   alkanas
 16 Sau 2007 21:10
nusipirkau pinta vala :roll: daba galvoju- kai pirkau, atrode reik, daba nbzn :roll: zodziu megiamiausias masalas- sukre, kas desis su pintu valu zvejojant sukrem, ar yra kokiu budu isvengti susisukimo, na kaip pvz pora suktuku, ar dar kas nors, jauciu ir as skelbsiu aukciona jei ka ;-) perskaiciau visus 5 psl bet apie zvejyba pintu sukrem neradau nieko doro, tai gal ir suprantama kitiem, zvejojantiem pintu- as nzn nezvejojau iki siol pintu tai ir klausiu ;-)

 #21004   lauris u
 16 Sau 2007 21:43
Kokie monofilamentinei valai yra tikrai geri :?: be strofto.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 232
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė