Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai

 #134626   Saugirdas
 18 Rgp 2009 11:27
blight rašė:Del wagleriu ir fiksuotu pludziu, paveluotai bet bishki insiterpsiu. Shiaip wagleris ir buvo kurtas tam, kad suderint dvi savybes - tolima metima ir kibimo jautruma :roll: Waglerius naudoju kur kas reciau nei fiksuotas, bet del jautrumo tikrai skustis negaliu, rodo puikiai ir atsargu bakstelejima... Shiaip waglerius nadoju tada, kai gaudau 5-6m ir didesniame gylyje (tiek nuo kranto, tiek ir ish valties)... ir kai reikia sviest 15-20m ir daugiau (dazniausiai tykant karshiu). Shiaip ish +su jau pamineta, kad su ja lengviau pratemt prie kranto esancia zoliu juosta, taip pat didelis pliusas, kad vejuota diena paskandinus valas (spacialus match tipui dazniausiai buna arba bent jau turetu but sinkingai), ne taip turi itakos vejas ar bangos. ;-)
wagleriai butų dar jautresni jei jų bendras svoris nesiektų ~5g ir kuo plūdė mažiasnė, tuo ji jautrešnė. Ir manau kad plūdės storis turi didelę itaką jautrumui.

 #134695   Raupsuotas
 18 Rgp 2009 14:27
Jei kalbėti iš principo tai fiksuota plūdė jautresnė.O šiaip viskas priklauso nuo plūdelės atbalansavimo.Galima ir didelės gramatūros plūdę atbalansuoti jautriai, o graminę grubiai.Kaip žuvis rydama masalą visą sistemą trukteli - čia jau atskira tema diskusijaiPaveikslėlis

 #134696   Raupsuotas
 18 Rgp 2009 14:27
Ir dar.Skęstantis valas tempia visą sistemą artyn kranto jei laikai valą paruoštą ant įtempimo.Žvejojant su botu ir laikant valą ant įtempimo(tą sportininkai daro visada) tokios bėdos nebūnaPaveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 1 Raupsuotas. Iš viso redaguota 18 kartus.

 #134719   Saugirdas
 18 Rgp 2009 15:33
Dar klausimas iškylo. Kaip galima butų šitą plūdę padaryt labai jautrę?
.
Paveikslėlis

 #134804   OLIWERIS
 18 Rgp 2009 22:07
labai paprastai,uzsidek daugiau swino :grin: :grin: :grin:

 #134809   Saugirdas
 18 Rgp 2009 23:27
Che,cha kaip juokinga. Aš rimtai klausiu. :neutral:

 #134814   Raupsuotas
 19 Rgp 2009 06:16
Saugirdas rašė:Dar klausimas iškylo. Kaip galima butų šitą plūdę padaryt labai jautrę?
.
Paveikslėlis
OLIWERIS, kaz kuria prasme teisus.Kad butu aiskiau imetu nuoroda, ten viskas gana aiskiai mano aprasyta. http://zvejokliai.lt/forumas/viewtopic. ... 8&start=30 Gero skaitymoPaveikslėlis

 #134815   Raupsuotas
 19 Rgp 2009 06:19
Jei toje nuorodoje perversi sekanti puslapi tai rasi mano naudojamas pludeles per bangavima.Zodziu pasivartyk, pasidomek ir gal kiek taps aiskiau - as tikiuosi :ks> Geros dienosPaveikslėlis

 #134842   Saugirdas
 19 Rgp 2009 11:14
Panašias plūdes turiu...
Paveikslėlis

Bet jeigu jos viršutinė dalis ir antena yra stambesnės? Ir aš ieškau plūdės kuri bangavimo metu butų vietoje, o ne atkartotų bangas.

 #134875   Raupsuotas
 19 Rgp 2009 14:39
Saugirdas rašė:Panašias plūdes turiu...
Paveikslėlis

Bet jeigu jos viršutinė dalis ir antena yra stambesnės? Ir aš ieškau plūdės kuri bangavimo metu butų vietoje, o ne atkartotų bangas.
Atsakymas vienreiksmis - pirk tai kas nuotraukoje ir bus gerai.Jokie "jeigu" cia netinka nes tuomet apie ka mes kalbesime - stabiluma ar nenora pirkti ir tureti ka reikiaPaveikslėlis

 #134877   Raupsuotas
 19 Rgp 2009 14:42
As suprantu, kad yra zveju kurie turi dvi pludes ir jiems to pilnai uztenka.Pilnai suprantu ir tokius zvejus.Taciau jei nori zvejoti preciziskai tai turi tureti pludele kuri atliktu savo paskirti be priekaistu, o pats turetum is zvejybos malonuma, bet ne kanciaPaveikslėlis

 #134896   Saugirdas
 19 Rgp 2009 16:46
Butent tokių pludžių Rokiškyje neradau. O toliau nelabai nuvažiuoju.

 #134989   Raupsuotas
 20 Rgp 2009 07:34
Saugirdas rašė:Butent tokių pludžių Rokiškyje neradau. O toliau nelabai nuvažiuoju.
Nieko nepadarysi.Kada leis finansines galimybes tada situacija keisis tavo naudai, o dabar stenkis zvejoti ir tenkintis tuo ka gali isigyti vietoje.Buna dar blogiau - kada finansai leidzia, o negali isigyti reikiamo daiktoPaveikslėlis

 #135335   Saugirdas
 21 Rgp 2009 19:42
Vakar grįžau iš Salų (Rokiškio r.) aš žvejojau 2g lašu. Kolega su 4g wagleriu. Bet jis pasidaręs tvirtos fiksacijos pludę. Teko pačiam ta plūdę išbandyt. Labai jautri. Veliau įdienojus pasportavau su aukšlėmis. 0.8g plūde. Per 1min ~3aukšles. Dar išbandžiau 3g pludę kurios svorio centras viršūje. Man asmeniškai didelė nesamonė. Tad ir likau ties lašu.

 #135370   savas
 21 Rgp 2009 23:11
LABAI ALKANAS rašė:
Saugirdas rašė:Butent tokių pludžių Rokiškyje neradau. O toliau nelabai nuvažiuoju.
Nieko nepadarysi.Kada leis finansines galimybes tada situacija keisis tavo naudai, o dabar stenkis zvejoti ir tenkintis tuo ka gali isigyti vietoje.Buna dar blogiau - kada finansai leidzia, o negali isigyti reikiamo daiktoPaveikslėlis
Nu jo , cia kai turi pinigo ir i virsu posiol. A paprasti bachuriukai tai is visokiu pagaliuku ir putpasciu pludes darosi. ir gaunasi visai visai gerai. Pasidaryt plude pagal norima modeli - vienas juokas, tik svorius reiks kiekvienai nustatinet.

 #135371   savas
 21 Rgp 2009 23:13
Ar as cia nusisnekejau :?:

 #135375   Saugirdas
 22 Rgp 2009 01:13
Savas, gal ir ne. Aš dar po šiai dienai plūdes darausi. Turiu "adatų", bet vistiek ne praeinu pro gandro plunksmą. Paimu pasidarau plūdę. Kažkaip miela širdžiai. Ar randu kai kur seną savadarbę plūdę iš vyno kamščio. Ir kaip gera ant dušios prisimint kaip su tokia plūde gaudžiau pirmus karosiukus, kuojytes.
Man žvejyba ne žuvies parvelkimas namo (nors jos beveik nevalgau) o pats prosesas. Galiu ir nepasimt nej vienos žuvies. Tik kad pabut gamtoje. Pasiilsėt.
Kas dar apie daromas plūdes. Aš jas dažnai perdirbu. Juk ar esat matę 0,8g plūdę? Aš ne.
Stengiuos plūdę padaryt minimaliai storą. Nes mano mėgiamiausios plūdės yra "adatos".

 #135376   Saugirdas
 22 Rgp 2009 01:17
Žn kad ir vienas iš forumiečių, Gelmes pavasarį gaudo šapalus savadarbe plūde.
Idomu ar tik pavasarį? Butų smalsu paskaityt jo atsiliepimus apie plūdes.

 #135543   Raupsuotas
 24 Rgp 2009 06:53
Savui.
Nu jo , cia kai turi pinigo ir i virsu posiol. A paprasti bachuriukai tai is visokiu pagaliuku ir putpasciu pludes darosi. ir gaunasi visai visai gerai. Pasidaryt plude pagal norima modeli - vienas juokas, tik svorius reiks kiekvienai nustatinet.[/quote]
savas, sakai gali pludeliu padaryti :?: Davai tada.Man reiktu kokia 20vnt.Imetu pavyzdi. Paveikslėlis Kalbu apie tas zalios spalvos kur is desines puses.Ot butum rimtas vyras jei padarytum tokiu.Girdi, davai ka :?: Padaryk 0.4 0.5 ir 0.6 gramu visu po 7vnt.Laukiu atsakymo.Ir is anksto dekoju.O cia tai rimtas vyras :gutgut Paveikslėlis

 #135588   Saugirdas
 24 Rgp 2009 10:26
Jau nusipirkau vieną pabandymui!
:)

Paveikslėlis

ATEMI firmos 3.0g. Dabar klausimas ar nepakis plūdės darbas jei apačioje esančę antenytę sutrumpinsiu. Ir kokią svarialių sistemą naudot šiai plūdei kad ji banguojant stovėtų vietoje? Nekartotų bangų.

 #135611   Raupsuotas
 24 Rgp 2009 12:42
Saugirdas rašė:Jau nusipirkau vieną pabandymui!
:)

ATEMI firmos 3.0g. Dabar klausimas ar nepakis plūdės darbas jei apačioje esančę antenytę sutrumpinsiu. Ir kokią svarialių sistemą naudot šiai plūdei kad ji banguojant stovėtų vietoje? Nekartotų bangų.
Nenoriu aš čia daug ką rašyti, tačiau jau man pačiam įdomu darosi - kodėl tu nusipirkęs firminę plūdelę nori ją perdirbtiPaveikslėlisJuk kuo ilgesnis kilis tuo stabilesnė plūdelė :ks> O dėl stabilumo reikia atbalansavus gylį dėti papildomą mažą šaratėlį netoli kabliuko ir guldyti jį ant dugno.Banguojant jis gesins bangą, o aukščiau jau kabantys svareliai duos plūdelei stabilumą.Sunku man čia aiškiai išdėstyti mintis.Na, kaip moku taip rašau.Tikiuosi, kad suprasiPaveikslėlis

 #135647   Saugirdas
 24 Rgp 2009 14:41
O jei neguldant kabliuko ant dugno. Kaip tada? Tarkim žvejoju 15cm virš dugno.

 #135654   Raupsuotas
 24 Rgp 2009 15:00
[quote="Saugirdas"]O jei neguldant kabliuko ant dugno. Kaip tada? Tarkim žvejoju 15cm virš dugno.[/quote

Elementaru-tada šokinės Paveikslėlis

 #135679   Saugirdas
 24 Rgp 2009 15:53
O tai kaip padaryt kad nešokinėtų, ir kabliukas nebutų ant dugno? Kokią plūdę? Sistemą? :roll:

 #135697   Raupsuotas
 24 Rgp 2009 17:02
Saugirdas rašė:O tai kaip padaryt kad nešokinėtų, ir kabliukas nebutų ant dugno? Kokią plūdę? Sistemą? :roll:
Ne, nu tu apsimeti ar rimtai neskaitai kas tau asmeniškai rašomaPaveikslėlisŽmogau, paskaityk ką tau parašiau pora eilučių aukščiau apie sistemos gesinimą dėl šokinėjimoPaveikslėlis

 #135708   Saugirdas
 24 Rgp 2009 18:32
Labai alkanas, rašiai, kad guldyt mažą švinuką ant dugno. (esant bangavimui) Bet juk tada ir masalas guls ant dugno. O aš noriu sužinot kad padaryt kad plūdė (esant bangavimui) stovėtų vietoje, ir masalas butų pakeltas nuo dugno.

 #135709   Raupsuotas
 24 Rgp 2009 18:36
Saugirdas rašė:Labai alkanas, rašiai, kad guldyt mažą švinuką ant dugno. (esant bangavimui) Bet juk tada ir masalas guls ant dugno. O aš noriu sužinot kad padaryt kad plūdė (esant bangavimui) stovėtų vietoje, ir masalas butų pakeltas nuo dugno.
Taip nebus kaip tu nori.Kada stiprus bangavimas - lieka tik sis variantas.Kitu atveju keliant sistemele banga uzlies pludeles antenele arba jei svareliu bus per mazai ant pludeles apkrauta - kilnos visa sistemelePaveikslėlis

 #135729   Saugirdas
 24 Rgp 2009 20:05
Na tai aš suprantu kad ore plūdė nestovės. :grin:
Na gali anteną paskandint. Juk bangos nesulaužys. :grin:
Svarbiausia kad sistema butų pakelta nuo dugno, ir ji nešokinėtų.

 #135737   OLIWERIS
 24 Rgp 2009 20:14
man tai kai tik prie sirdies kad per bandawima nu dugno kilnotu sistema, okartu ir masala, kliovas daug geresnis, zuvis griebe masala intensyviau kai nuo dugno jy kilnoja, aisku kai nekimba tai gali daryt ka nori,garantuoju nieks nepades :grin:

 #135753   Saugirdas
 24 Rgp 2009 21:08
Visų pirma man jau metai kaip nebuvo atvejo kad nekibtų. Visų pirma reikia jaukint. :grin:
Antra (asmeniškai man) masalui šokinėjant kimba tik aukšlės, ir kita smulkmė. O banguojant ir masalui nejudant kimba rimtesnė "smulkmė".
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė