Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai

 #2887   tuomahaukas
 16 Kov 2006 10:26
Jo, Gedaso mintys įdomios, pamenu anksčiau buvo apie tai kalbėta... ;-)
Bet norėčiau šį bei tą pridėti ir kiek paprieštarauti. Dėl pačio žūklės patogumo, kurį galima labai nevienareikšmiškai suprasti :roll: . Juk yra dar vienas dalykas kaip masalo valdymas upėje. Manau kad su ilgesniu kotu tai yra žymiai papraščiau, efektyviau ir t.t. Gal pernelyg akcentuoji koto trumpumą dėl patogumo- ilgesniais, kiek kietesniais kotais puikiai galima tvarkytis ;-) Mačiau nemažai žvejų pavasarį prie Verknės, kai kotas per 1/3 upės, netgi iki pusės :!: . Ir labai puikiai, ergonomiškai gaudo- masalas metamas iš apačios, arba tiesiog "patupdomas" kur reikia, taip tikrai manau kad patogiau jį valdyti. Žinoma bazuotis per krūmynus nepatogu, nekas ir sėdėti visai juose, bet ten pagrinde gaudo nemobiliai, tarpuose, kur galima su tokio ilgio meškeėmis normaliau manipuliuoti (bet vėlgi žr. kaip užmeta masalą !), ten ir šeria. Ir nemanykit kad veikamas vyksta ten, kur iš abiejų pusių po 3 m "laisvo ploto" ;-)

 #2890   Gedasas
 16 Kov 2006 11:07
tuomahaukas rašė:Mačiau nemažai žvejų pavasarį prie Verknės, kai kotas per 1/3 upės, netgi iki pusės :!: . Ir labai puikiai, ergonomiškai gaudo- masalas metamas iš apačios, arba tiesiog "patupdomas" kur reikia, taip tikrai manau kad patogiau jį valdyti.
Ilgesniu kotu užmetimas iš po medžių ar krūmų neproblema, problema pakirst kimbančią žuvį, kadangi valas guli ant vandens ir vėjas jį dažnai išneša lanku, todėl pakirtimas turi būti staigesnis , su didesniu mostu..., po tokio pakirtimo dažnai lūšta meškerės viršūnės, kadangi kerti net tik per plūdę, bet ir per šakas :cool: ....
Žvejyba mano minėtose vietose yra sudėtinga , kadangi žvejoja daug liaudies..., valai dažnai plaukia kryžmai..., plūdės be jokių antenų, nes traukiant valą užkabinsi kaimyną, pakertant irgi yra pavojus barkštelt per kaimyno meškerę, todėl upininkai apie Vilnių ir naudoja trumpesnius kotus ...

 #2894   Raupsuotasis
 16 Kov 2006 12:29
mantesas rašė:na diskusijos isivaziavo ikisiu cia ir as savo nuomone:) Man matchas reikalingas pagrinde t6am kad valas nekibtu prie koto ir aplamai sudedama meskere man yra malonesne nes ji geriau perduoda zuvies smugius ir graziau dirba. teleskopas vistiek ne tas per sujungimus jis dyla praranda savybes cia dar vienas skirtumas tarp matcho ir bolonines:)

Siaip man su matchu gaudyt naudojant vagleri napatinaka viskas kliuna uz mazu zieduku:)
Matau esant puikiu pludininku.Man balonine meskere taip pat neitin patinka.O slankiojanti plude is viso nepriimtina del eiles minusu.Geriau uz macha man 7m. teleskopas.Siaip kiekvienam savas gaudymo budas bei meskere.

 #2896   alkanas
 16 Kov 2006 14:34
Raupsuotasis rašė:
tuomahaukas rašė:Na ir kuom geriau nei 7- 8 m boloninė ?
Niekas neakcentavo nei užmetimo atstumo, nei kažko panašaus. Vienas faktas- upė :donknow'
Su 20 pedu matchu, uzsidejus 5gr. plude as pvz. numetu iki 40m. nuotoliu.
as su savo machu 3,6m 4 gr plude irgi liuosiai 40- 50m numetu ne pries veja :donknow'
smagi diskusija uzsivede :grin:

 #2897   Aukstaitis
 16 Kov 2006 14:41
O jūs man atsakykit,kokiam velniui taip toli mėtyti :?:
Tik nereikia aiškinti,kad visos žuvys laikosi toliau nuo kranto :tia-tau

Nematau jokio malonumo nusviesti plūdę už 40-50 metrų ir po to su žiūronais bandyti ižlibinti kimba ar ne :e:e

Ne vieną ir ne du kartus įsitikinau,kad palei žolių juostą galimą surasti ir pagauti visas žuvis,ir nereikia mėtyti masalo už keliasdešimt metrų ;-)

 #2899   Raupsuotasis
 16 Kov 2006 16:05
As parasiau tik kiek numetu reikalui esant ir nieko daugiau.Siaip zuvi gaudau bent 10-20 metru arciau.Pagal situacija.Bet pasakymas, kad beveik visa zuvi galima pagauti palei zoles (taikia zuvi) vercia stipriai suabejoti.

 #2900   Aukstaitis
 16 Kov 2006 16:29
Raupsuotasis rašė: .Bet pasakymas, kad beveik visa zuvi galima pagauti palei zoles (taikia zuvi) vercia stipriai suabejoti.
Kuojas,raudes,aukšles,lynus,plakius ir karšiukus iki 800g esu gaudęs ir pagavęs ;-) Kitokių nemoku gaudyti :oops:

 #2906   mende
 16 Kov 2006 18:07
Gedasas rašė:
(alkanas) rašė:tai ir as taip manau, kad ilgesni- tekanciam, bet kadangi daugiau stovinciam zvejoju, tai ir mastau, ar verta ilgesni macha pirkt, juk uzmest kartais gan toli reikia, ir mostelet is visos jegos prireikia :donknow'
kaip tik upiniai žvejai daugiau renkasi lengvus trumpesnius kotus.., dažnai matau, kad žvejoja su museliniais 3m kotais, nes upėje leidžiant pasroviui labai svarbu laiku pakirst ir su trumpesniu, kietesne akcija tai lengviau padaryt.... Aš pats pavasarį ir rudenį pagrinde žvejoju upėje, turiu 3,9 m mačą ir ruošiuosi pirkt trumesnį, nes dažnai nespėju pakirst, be to ir mojuot visą dieną lengviau....
Aišku yra vietų , kur krantas žolėtas ir tam reikia ilgesnio koto, kad ištraukt žuvį, todėl manau, akd upėje reikia turėt du variantus, vieną normalų.., su kuriuo gali žvejoti bet kur ir vieną trumpesnį, nes bent jau apie Vilnių žvejyba upėje (Neryje ir Vokėje) yra kultinė, ten būna dideli kolchozai ir ryte atvažiavus dažnai nebūna vietos, todėl tenka atsistoti po medžiais ar prie krūmų, kur su ilgu kotu nepamojuosi... ;-)
ziurint kokie upiniai man idomu but paziuret kaip tu su 3.90-4.20 pazvejotum nevezy arba nemune pavasari :roll: mano 5m teleskopas kartais buna per trumpas :evil:

 #2907   mende
 16 Kov 2006 18:10
Aukstaitis rašė:
Raupsuotasis rašė: .Bet pasakymas, kad beveik visa zuvi galima pagauti palei zoles (taikia zuvi) vercia stipriai suabejoti.
Kuojas,raudes,aukšles,lynus,plakius ir karšiukus iki 800g esu gaudęs ir pagavęs ;-) Kitokių nemoku gaudyti :oops:
tai jei ezere sedi ant karsiu ar plotkiu uzsiinkaraves didesniam gygli man atrodo metimas turetu but apie 25-30 metru ne arciau bent as taip gaudau :roll:

 #2908   tuomahaukas
 16 Kov 2006 18:13
Raupsuotasis rašė:Tada tau dar viskas pries akis.Yra kur tobuleti.
Šiknon tobulet :!:
Nepaisant to, kad Aukštaitis yra mano dažnų žūklų partneris ir kartais puikus sabutylnikas- apeliuoju į jo pasisakymą: nafig taip toli ? Ir po to dar 10 klausimų turiu...
Visų pirma bardak gaunasi, kai vienas šneka apie Nemuną, o kitas apie permyžamą Vokę :!: Pirmu atveju vienas mislys apie ilgesnį match'a, ar kitas modifikacijas, antrasis ims boloninę, o Gedasas "savo" ruožuose dės ant visų skersą ir ims trumpesnį ir kietesnį kotą.
Aš gi Plūdinėje blemba siūliau plačiau klasifikuoti meškerių tipus, taip pat "p[asiūlymuose moderatoriams". Dabar blin, sorry- graužkit baronką- nesusišnekėsit nė velnio, bo makalavimasis gaunasi konkretus :twisted: Tema juda sparčiai, bet visgi "vienas apie batą, kitas- apie ratą" :evil:

 #2910   tuomahaukas
 16 Kov 2006 18:22
mende, sėdėdamas užsiinkaravęs ežere, puikiai gali gaudyti karšius ir kuojas ne tolesniu kaip 5- 10 m atstumu ;-)

 #2911   mende
 16 Kov 2006 18:25
tuomahaukas rašė:mende, sėdėdamas užsiinkaravęs ežere, puikiai gali gaudyti karšius ir kuojas ne tolesniu kaip 5- 10 m atstumu ;-)
tai tu ir gaudyk uz 5m sprindines plotkes ;-) as gaudau taip kaip man geriau kimba ;-)

 #2912   Agis
 16 Kov 2006 18:39
Nu o as manau, kaip tik susisnekes, bo taip aiskinantis kiekvienas supras skirtingu tipu privalumus.O gal nusivardinkim ir iki gamintoju :lol: Kazkodel ziema nekilo noras skirstyti balalaikas, stintines meskereles, eserines gaudymui su blizgutemis :cool: Pludine yra pludine ir vsio :!: Visas subtilybes manau galima perteikti gaudant tos rusies zuvy, nes nors ir nesu tikras pludininkas, taciau zinau, kad vienoks svareliu isdestymas kuojoms ir kitoks karsiams.
Kas del uzmetimo, tai zinau vietu ir nemazai, kur tie 40 m. pats tas, zinoma ten gylio nera didelio tai naudoju paprasta matsh arba lietuviskai sudurtine meskere.
Manau mes ne anglai ir nesipezykim i tokias smulkmenas, antraip reiktu forumo tik pludininkams :lol:

 #2913   Agis
 16 Kov 2006 18:45
tuomahaukas rašė:mende, sėdėdamas užsiinkaravęs ežere, puikiai gali gaudyti karšius ir kuojas ne tolesniu kaip 5- 10 m atstumu ;-)
Gali puikiai gaudyti uzsiinkareves palei meldu juosta , apsisaugodamas nuo smulkaus lietaus ir pietvakarinio vejo, kas ypatingai patinka karsiokams ir mesti 20-30 m. atstumu i prieky :lol:

 #2921   Gedasas
 16 Kov 2006 20:22
manau, kad kiekvienas žvejyboje turi savo taisyklesir įpročius, ir kas vienam atrodo kvailai, kitam tai atiderintas žvejybos būdas, todėl galima būtų ginčytis, jei gaudytume toje pačioje baloje .... ;-)

 #3014   tuomahaukas
 17 Kov 2006 11:27
Raupsuotasis rašė:Man balonine meskere taip pat neitin patinka.O slankiojanti plude is viso nepriimtina del eiles minusu.Geriau uz macha man 7m. teleskopas.Siaip kiekvienam savas gaudymo budas bei meskere.
Tai kad boloninėje meškerėje plūdė pagrinde fiksuojama 2- uose taškuose, kam dėt slankiojančią ? :roll: Dažniausiai boloninės palaidynės yra nuo 6 iki 8 m, (jei pilnai "išplėsti asortimentą": nuo 4 iki 10 m), tad žūklaujant upėje, manau kad vaglerio nereikia (dėl kibimo pastebėjimo, masalo leidimo/ prilaikymo). Jeigu turėtume omenyje nemodifikuota boloninę meškerę- jos paskirtis yra gaudyti toliau nuo kranto seklesnėse upėse, fiksuota plūde, dažniausia labai retai didesniame nei 5 m gylyje.

Tu man išdėstyk suprantamiau: kuo skiriasi 7 m "teleskopas" nuo boloninės meškerės ? tu turi omenyje ?

 #3052   Raupsuotasis
 17 Kov 2006 14:14
Boloninis kotas yra sustumiamias teleskopas su retai isdestytais ziedais skirtas zvejoti upese, ezeruose dideliuose gyliuose.As tarkim zvejociau su 7m. ilgio.Kotas skirtas zvejoti netoli kranto.Ezere galime deti is slankiojancia pludele.Upese naudojamaos stacionarios pludes.

Matchinis kotas yra is keliu daliu ir skirtas zvejoti toli nuo kranto.Turi daug ziedu.Standartinis matchas yra skaitomas 14 pedu ir turintis 13-15 ziedeliu su tulpe.Kiti ilgiai skaitomi nestandartiniai ir yra daugelio atmainu.

Jei lyginti abu kotus pagal ilgi tai matcho pliusai butu galimybe toliau uzmesti, privalumas per lietu.Minusas aukstesne jo kaina.Svoriai abieju kotu panasus.

Jei kalbesime apie trumpus abieju modifikaciju kotus, tarkim iki 4,4-5 metru tai bolonine meskere neverta savo vardo.Tai menkavertis daiktas ziurint mano akimis.Nesu profesinalus zvejys ir isakiau savo nuomone is patirties.Butu malonu padiskutuoti su panasiu oponentu.

 #3169   Agis
 17 Kov 2006 22:51
Nu ale vistiek ydomu kuom skiriasi bolonine nuo teleskopo.Viena is daliu ir kita is daliu.Abieju meskeriu daliu galuose ziedelis, galinis irgi vienodas :roll:

 #3174   mantesas
 17 Kov 2006 23:03
Jo pasaka be galo:) as nieko nenoriu izeist as galiu pasidalint savo ziniom bet yra viena stoks dalykas. labai sunku apstrakciai sneket. juk yra pvz ir sustumiamu matchu su penkiolika zieduku ten juk irgi teleskopas, bet gal jo taip nebevadinam:) na kuo skiriasi bolonine nuo teleskopo? ogi pradziai pavadinimu teleskopas ateja sis rusu amn rodos kalbos ar kokios bet jis buvo jau senai lt vatojamas o bolonine meskere is vakaru pavadinimas parejo ir jis apibreze konkreciai ilga mskere iki desimties metru skirta gaudyt upeje. jos yra kengvos anglines patvarios , o telesopai kaip liko stikliniai taip ir tebere gariunuose po 20 lt

 #3198   tuomahaukas
 18 Kov 2006 10:50
Kai bus kalbama kodėl , kaip ir kur gaudoma su vienu ar kitu kotu, konkrečiai įvardinant ir pabrėžiant atitinkamas jų savybes atitinkamoms žūklės vietoms ir sąlygoms- tada ir nebus neaiškumų, o galima bus plačiau padiskutuoti dėl kai kurių kotų ar modifikacijų (pvz. Gedaso variantas) pritaikymo viename ar kitame variante.
Nemačiau konkretumo. Teleskopas ir psio. Gal stiklo pluošto starovo obrazca, kaip spėja mantesas, o gal išvis turėjo omenyje teleskopinę meškerę be ritės, kokį "sportinį" variantą ? :roll: Kol kas matau tik "man ne itin patinka boloninė... man geriau teleskopas" :roll: Nžn., gal aš pernelyg giliai kapstau, bet dažniausiai man viskas aišku tada, kada viskas aišku iki galo :oops:

 #3216   Raupsuotasis
 18 Kov 2006 15:51
Šnekant primityviai paaiškinimas būtu toks.Nueik i parduotuvę ir pasistatęs boloninę šalia matcho ieškok skirtumų.Rasi ok., nerasi kaltink save.O dar geriau pasikviesk i normalia žvejybą ir viską pamatysi "v nature".Kaip sakė Mantesas rašyti galima ilgai ir nuobodžiai.

 #3268   tuomahaukas
 19 Kov 2006 12:20
Raupsuotasis rašė:Šnekant primityviai paaiškinimas būtu toks.Nueik i parduotuvę ir pasistatęs boloninę šalia matcho ieškok skirtumų.
Nžn., Raupsuotasis, ar tau paprastas klausimas iš trečio karto nedašunta, ar šiaip nelinkęs atsakinėti... :roll: Kur tu tą match'a kiši ? - jau sakiau: skirtumai man aiškūs :!:
Paaiškink man, durneliui: kuo skiriasi boloninė nuo teleskopo :?: , jofana :roll: :oops:

 #3269   giedriuzzz
 19 Kov 2006 12:20
Na kiek perskaiciau ir kiek pats suprantu, tai teleskopas yra is senesniu ruskiu laiku atejes pavadinimas, o bolonine, tai naujas tos pacios meskeres (teleskopo) pavadinimas atejes is vakaru.

P.s. Reiktu mums lietuviams patiems tokioms meskerems pavadinima sugalvot, kad but lietuviskas :grin:

 #3291   Raupsuotasis
 19 Kov 2006 18:38
"Jų skirtumai man aiškus.Kuo skiriasi boloninė nuo matcho?" Nu čia gudriau niekas tur būt nepaklaus jau.Neturiu ką komentuoti šiuo atveju.
Kitas klausimas kur "as kišiu" savo matcha.Šiaip matchu tai žvejojama.Mano atveju tai aš žvejoju juo kad žuvis stovi toli ir giliai.Na, kad kalbu apie srovę, manau supratai.

 #3299   Agis
 19 Kov 2006 19:51
Pratesim :lol: :lol: :lol: tik be piktumu prasau :lol: Zurnale perskaiciau, kad balonine meskere, tai teleskopas su ziedeliais.O be ziedeliu tai paprastas teleskopas ir su juo zvejojama kaip su tomis ilgomis sudurtinemis meskeremis, nes teleskopu ilgis buna iki 12 m. :!: Valas risamas tokiu paciu principu kaip ir sudurtineje ir tas teleskopas be ziedeliu.Jei tai netiesa, tada pulsiu vesl ieskoti to straipsnio ir bandysiu pacituoti autoriaus zodzius.

 #3307   mantesas
 19 Kov 2006 20:09
teleskopas be ziedieliu yra sportine meskere na bet autorius gal ir galejo ji palaikyt teleskopu nes principas toks:) o siaip ant to pacio teleskopo uzdek ziedelius irbus bolonine:) as vistiek manau kad teleskopas ssenas zodis o naujas is vakaru yra bolonine. na esu girdejas apie 10m blolonine ir 11 sportine meskere apie dvylikos metru neteko girdet. kas del valo tvirtinimo gtai tvirtinasi nelabai vienodai stekeri jis risasi prie gumoskuri tarsi pratesia meskere, o sportines risasi prie galiuko tiesiai ant meskeres galunes .

 #3313   tuomahaukas
 19 Kov 2006 20:42
tuomahaukas rašė:Paaiškink man, durneliui: kuo skiriasi boloninė nuo teleskopo :?: , jofana :roll: :oops:
Raupsuotasis rašo :arrow: "Jų skirtumai man aiškus.Kuo skiriasi boloninė nuo matcho?" Nu čia gudriau niekas tur būt nepaklaus jau.Neturiu ką komentuoti šiuo atveju.

Žmogau, patarimas tau rimtas. "Žolė" iki gero neprives :!: Tai tik iš pažiūros silpnas narkotikas. Pasekoje tikrai nesuprasi nei minčių eiliškumo, nei loginių kirčių, netgi konkrečias citatas apversi savaip. Ketvirtą kartą tikrai nesiruošiu tau uždavinėti klausimo, nes man kyla įtarimas kad kalbu su keistai pasvirusia siena. Čia visai be pykčio parašiau, peace :/braj;, man regis kad viską normaliai formulavau ir klausiau, bet... :/nu/n/x
Agiui :arrow: Sutinku ;-) Kiek peržiūrėjau visokių klasifikavimų spaudoje ir internete, formuluotė iš esmės teisinga. Pvz.: P.Korsakas irgi klasifikuoja būtent taip. Tada kalbėti apie tolesnes modifikacijas būtų žymiai paprasčiau ;-)
Toliau eina: "lietuviškos" palaidynės ( :lol: turima omenyje:" taip santykinai vadinamos meškerės su ritėmis, kuriomis gaudė ir tebegaudo mūsų šalies meškeriotojai. Darydavo panašiai kaip muselininkai- "nutraukdavo" nuo ritės dalį valo ir mesdavo. Svarelių ir plūdės traukiamas laisvas valas lėkdavo per visą nuvyniotą ilgį. Jei gylis ne didesnis už meskerės ilgį- fiksuota plūdė, jei didesnis- slankiojanti.Užkibus mažesniai žuviai, vilkdavo ją iš vandens, traukiant per žiedelius valą ranka.- šitaip nereikėdavo kaskart nutraukti valą nuo ritės. Užkibus stambesnei žuviai- naudojamasi ritės privalumais. Vėliau, pritaisę žiedelius, jas ėmė taikyti prie bambukinių ir teleskopinių meškerykočių, taigi pasidarė kažkas panašaus į boloniškas palaidynes" R.Adamonis))
O toliau eina visokie telematch ir t.t. ir pan.

 #3314   Agis
 19 Kov 2006 20:42
Pabandysiu pacituoti :
Kaip teigia uzsienio autoritetai, zvejybai "Franglaise" budu butina kuo ilgesne teleskopine meskere be rites ir kuo geresnes kokybes.Pirmoji 12 m. meskeres emesi gaminti firma "Maver" (modelis J77 SL)
Autorius V.Marcinkus saltinis Zukle+

 #3340   Raupsuotasis
 20 Kov 2006 07:19
Agis rašė:Pratesim :lol: :lol: :lol: tik be piktumu prasau :lol: Zurnale perskaiciau, kad balonine meskere, tai teleskopas su ziedeliais.O be ziedeliu tai paprastas teleskopas ir su juo zvejojama kaip su tomis ilgomis sudurtinemis meskeremis, nes teleskopu ilgis buna iki 12 m. :!: Valas risamas tokiu paciu principu kaip ir sudurtineje ir tas teleskopas be ziedeliu.Jei tai netiesa, tada pulsiu vesl ieskoti to straipsnio ir bandysiu pacituoti autoriaus zodzius.
Visiškai teisingai parašėte apie baloninę meskerę.Tik teleskopo aš ilgesnio nei 11m. nesu matęs.Bet tai nieko dar nesako.Ir dėl tvirtinimo noriu Mantesą papildyti, kad be gumos dar kitais atvejais pagrindins valas tvirtinamas būna už karabino, viršūnėlės gale.Agi, pasirodo kas nori viską puikiai supranta.Ir jokiu čia piktumų niekas nemato.

 #3660   Raupsuotasis
 24 Kov 2006 07:25
Manau jau pradžiaje diskusijų padarėme vieną esminę klaidą dėlko poto nevisada vienas kitą supratome.Patarlė sako: "-geriau vėliau negu niekada".Šią klaidą bandau atitaisyti.Vieni skaitome anglų, kiti lietuvių ar vokiečių literatūrą ir randame įvairius meškerių pavadinimus.Poto kiekvienas tą savaip traktuojame.Ateityje, kad to išvengti siūlau vadinti ar klasifikuoti meškeres taip kaip tą daro daugumas Lietuvos sportininkų.Tada bent suprasime vieni kitus ir žinosime ką turi mintyje pašnekovas rašydamas vieną ar kitą kotą.Tai siūlau kotų pavadinimus ir trumpas jų reikšmes.
1-Štekeris.Tai pagrinde patys ilgiausi sudurtiniai kotai.Gale jie turi topus(keičiamas viršūnes, priekius).
2Teleskopas.Lygi meškerė be žiedelių ir ritės.Valas tvirtinamas gale už karabino.
3-Baloninė meškerė.Tai teleskopinė mešketė su retai išdėstytais žiedais ir turinti dar ritelę.
4-Matchas.Tai keletos atskirų dalių sudurtinė meškerė su tankiai išdėstytais žiedeliais ir su ritele.
5-Telematchas.Tai baloninio tipo kotas tik turintis dar ne vieną papildomą slankiojantį žiedelį.Kotas išsitraukia, žiedeliai užsifiksuoja ir gaudoma kaip matchu tik kiek "bukesnė" nei matchas.Surašiau eilės tvarka nuo ilgiausių galimų kotų iki trumpiausių.
Ateityje galėsime padiskutuoti apie atskirus ilgius, svorius, kainas, gamintojus ir tiekėjus bei galimybes įsigyti tokius kotus..Manau tik taip galėsime vesti diskusiją.Kito varianto aš nematau.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 50
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė