Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai

 #64474   Skridžas
 08 Lie 2008 12:19
nu maždaug apsisprendziau dėl valio manau iš "colmic" serijios ka nors išsiringsiu,va tik idomiu ar užteks 0,18? aš mat tik pradedantysysy žvejis ir baisiaqi norisi išmokti su dugnine žvejoti tai taip idomiu viskas kad šakės,dar nesu pagaves didelio žuvinio tai va ir noriu kaška pagauti o kiek supratau su dugnine bisiu arčiau tikslio,žvejosiu karšius tai va ir kila klausimas ar reikia storesnio valio ar užteks ir tokio 0,18?

 #64596   Kairys
 10 Lie 2008 16:00
Manau, kad 0.18 dugninei yra pats pats, jei kiek per plonas atrodo, dėk 0.20. Jei ruošies karšius gaudyt, tai jie nėra baisūs žvėrys, aišku, nereikia lupti krantan su vėjeliu, o gražiai ramiai pakirtus laikyti ant įtempimo, duoti įkvėpti oro, ir viskas, plaukia kaip teliukas krantan. ;-)

 #64598   kamstis
 10 Lie 2008 16:41
Manau,kad valo storis priklauso nuo vietos kur zvejosi ir sistemeles su kokia zvejosi ;-) Kaip pradedanciajam patarciau nesismulkinti ir naudoti 0.2-0.25vala,pavadeli gali plonesni risti ir zuvis kibs,su storeniu valu bus maziau vargo ir praradimu ;-) ,o ir zuvi traukiant, jei uzmirsi kad rite turi stabdi :twisted:,turesi daugiau sansu laimet kova ;-) .Dugnine dugninei nelygi,karsiam naudociau 0.2mm,vegelem naudoju 0.25mm,karpinis valas 0.3-0.35mm,samams 0.22-0.32 (pintas)taip kad pasirinkimas platus ;-)

 #64603   Skridžas
 10 Lie 2008 18:29
jau vala turiu "awa-shima red bravo" tai žodžiu jis raudonas bet pardavėjas tikinjo kad nesimatio jo jis be atmintes atseit nu bet ziuriau kad vis delto dar susisiuka atrodo ir nespiningaujiu bet vistiek kaskaip sugeba tie sliekai ar karmuyskė susukti bent jau pavadėlai tai daug susisuka tiesa pagrinsdinisi 0,2 o pqavadėlis 0,14.
tai žodziu sakau pažiurėsiu kaip jis mazguis laikio veinai dugninei padarau sonisni pavadėlis u guminais pliudziu stopaorais o kita su valu kilpa padarau ten atrodo tas mazgas "paternoster " vadinasi kai kilpele isvedi žodziu kai tik uzsimojau tai karmuske ir tiek temaciau smagai nupoksėjio,žodzžiu mazgu bijio sis valas o sei kolkas kaip ir nėra nusiskundimiu tiesa bandzaiau tik karta fgal dar kas bus ,čia man pamokam kad galima pirma paciam patemti kietciau ir bus matyst ar trunka ar ne o as siskartio ante meskerės,tiesa kiti vbalqai toki mazga atlaikkidavio normalai ir netrukdavo per ta mazga...

 #64641   Agis
 11 Lie 2008 08:06
Jei zvejoji savo malonumui, uzsimetes viena-du feederiukus, stebedamas kiekviena virpesy, tai manau reikia ir naidoti toki vala, kuris tam ir buvo israstas t.y. pinta.Jei jau surenki ant kranto visus kotus ka turi :lol: ir vygdai maisto programa tai manau pintuku zvejoti kazkokius plakius ar karsiokus tikrai nebutina

 #64642   Skridžas
 11 Lie 2008 08:14
Agis rašė:Jei zvejoji savo malonumui, uzsimetes viena-du feederiukus, stebedamas kiekviena virpesy, tai manau reikia ir naidoti toki vala, kuris tam ir buvo israstas t.y. pinta.Jei jau surenki ant kranto visus kotus ka turi :lol: ir vygdai maisto programa tai manau pintuku zvejoti kazkokius plakius ar karsiokus tikrai nebutina
MATAI AŠ DAR NAUJIOKAS ŠITOJE SRYTIJE IR KOLKAS PINTUKAS MAN KASKODĖL YRA SWETIMAS DALYKAS ,NEI NUSIMANAU KOKS JIS TURI BUTI NI MAZGUS ZINAU KOKIU JAM DARYTI IR ISVIS MAN JIS PER SUDĖTINGAS DAR,PAS MANE NET NE FĖDERIUKAI O PAPRASTI TELESKOPAI AŠ DAR NEINEVESTAVAU BET JAU RUOSOSUSI VIENJA ISTAYSIST NU ZODZIU VISKAS PALAIPSNUIS BET KOLKAS MAN NORIS GERIO PAPRASTO VALIO JUK SU PAPRATSU IRGI GALIMA ŽVEJIOTI O KIEKIBĖS MAN NIEKADA NERIEIKĖJIO MAN SVARBAU KOKIBĖ:P
MAN GERAU 2 KOKIBISKI DAIKTAI NEI 20 LIEVATURIOS

 #64650   Agis
 11 Lie 2008 09:08
KIEKIBĖS MAN NIEKADA NERIEIKĖJIO MAN SVARBAU KOKIBĖ:P


Geras monofilomentinis valas kaina neatsilieka nuo paprasto, tinkancio feederiui pinto valo :lol:

p.s.Issijunkit "Caps Lock"

 #64653   Skridžas
 11 Lie 2008 09:28
kolkas vala turiu dėl pintukio persiorentusoiu kai komplektuosiu sau federiuka tada viska ir darisis "sigolački"

 #66545   Skridžas
 04 Rgp 2008 19:58
Nu jau manau atėjio laikas ir man fideriuka isitaisyti,peržiurėjau visa tėma nuo pradžios iki galio ir niekio neradaui normalaus apie fiderio kotus ir rytes nuo ko pradėty rinktys a?Ir kiek maždaug investavus kad gaudyti butu maloniu ir konfortiška?Žodziu pagrinde planuojiu ežeruose ir šeip kokuose tvenkinuose ir kudruose manau i upe neisiu,kiek supratau ilgis sviruojia nuo 3iki 4 metru ir konkrėčiai ir niekas nesakio koks gerausias.Tai va žodžiu nežinau ka čia pradėti pirma reikia kota išsirinkti ar ryte ?Gal žinot konkrečias firmas ir modelius kad daug nesiblaškyti kad nusipirkus viena bet daikta gera ir maloniu?

 #66548   Laukinis
 04 Rgp 2008 20:22
viskas musasi i tavo litus,kiek gali skirti...........galima ir uz 60lt,o galima........rybos nera

 #66550   senelis
 04 Rgp 2008 20:30
Skrizai,juk buvo duotos nuorodos i fyderio fanu forumus
pvz. http://www.matchfishing.ru/forum/forumdisplay.php?f=48
arba http://www.salapin.ru/forum/forumdisplay.php?f=11
Cia tikrai daug gali suzinoti apie irankius,sistemeles ir kt. Viskas arba beveik viskas apie zvejyba fyderiu jau aprasyta ir apkalbeta simtus kartu.Sakau tai ne todel,kad tingiu aiskinti,bet todel,kad yra tikrai nemazai rusu ir britu zveju,kurie apie zvejyba fyderiu parase nemazai straipsniu,sukure labai neblogu filmu pvz.Bob Nudd. Tikrai yra ko pasimokyti is Bob Nudd arba Salapino.
Nusipirkti gera fyderini kota tai tikrai problema. Jis turetu buti gana standus,kad galetum normaliai uzmesti ir kartu lankstus,kad gerai amortizuotu smugius,uzkibus stambiai zuviai.Ypac tai aktualu,kai gaudai pintu valu. 3.6 m ilgis,manau,yra universalus,bet kartais 3.90 turi pranasuma,ypac kai reikia toli uzmesti arba traukti zuvi zole apaugusioje pakranteje...
Mano pazistamas,kuri uzkreciau zvejyba fyderiu,neseniai Romadoje pirko nelabai populiarios ULTIMATE firmos fyderi. Mokejo 300 Lt. Kotas tikrai smagus. Lanbai patiko,kad komplektuojamas su 0.75,1.0 ir atrodo dar 1.5 ir 2.0 unciju virsunelemis. Dar vertas demesio Shakespeare Mach 1 Medium Feeder kotas. Kiek pigesnis (apie 200 lt) kainuoja Shakespeare Mach 3 kotas.
Rite turetu buti ne mazesne negu 3000 - 4000 pagal shimano skale,nes traukiant kad ir tuscia kokiu 40 g seryklele pasipriesinimas gana didelis todel rite turi buti gana stipri. Tokios butu pagrindines rekomendacijos.O visa kita suprasi jau daugiau pazvejojes fyderiu.Sekmes renkantis irankius ir isisavinant si idomu zvejybos buda,kai kuriu zveju vadinamu tinginiu sportu ;-)

 #66557   kamstis
 04 Rgp 2008 21:27
senelis rašė:.Sekmes renkantis irankius ir isisavinant si idomu zvejybos buda,kai kuriu zveju vadinamu tinginiu sportu ;-)
Nesutiksiu nei su vienu is tu kas pasakys ,kad gaudymas ar tai su fyderiu ar tai su pikeriu,na ir tas pats karpiu gaudymas, yra tinginiu uzsiemimas.Visi zvejybos budai nera tinginyste,spiningistai visiskai neskiria laiko zvejybos pasiruosimui,uztat daug juda zvejyboje,jiems nereikia didelio amunicijos kiekio,kuprine pora ar vienas kotas ir pirmyn pakrante marsiruot,dugnines megejai....kol pasiruosia zvejybai tai daznas spiningistas jau ir is zvejybos buna gryzes,taip kad nematau nei vieno zvejo tinginio tik vienas ar kitas budai yra su tam tikrais niuansais ir niekas nepasakys,kad cia tinginio uzsiemimas ,o cia sportiska zvejyba,nebent visiskas neismanelis ;-)

 #66563   Gintasas1
 04 Rgp 2008 22:29
Korkai, pilnai su tavim sutinku ;-)

 #66570   Skridžas
 05 Rgp 2008 06:54
Mat tuos puslapius paskaytyty galima,bet supraty ne visada supranty viska,ipač jai rusu kalba nėra gimtoji.

Žodžiu aš niekada nesu turėjes fider koto ir man vienam išsirinkti be jokiu žiniu pradiniu bus sunkiu,ypač kai šiais laikasi ne visada gali pasitikėti pardavėjais. Žodžiu supratau kad 3,90 kotas man tinka ,dabar man truputėli reiktu informacijios apie tas viršunėlas karšiu žuklei kokios jos turi buti ir kiek ju buna pre koto?Norint žvejoti pintu valiu kaip atpažinti kad tas kotas tinka?Ar žiedai kaškokie turi buti spec? Ar kotas bus universalus ir pintam ir mono valui? ar jie skirstomi daugmaž kokiu valu žvejosi?

Ka reiškia ta ryčiu markiruotė 3000-4000 šimanio skalėje?


Jai pameni sneli tai aš glima sakyti tik ka iškeptas žvejis tad dar nevisad galiu syuprasty aukštom frazėm.
Aš manau butu nesudėtinga tokiem spėcam pdaryti trumpa bet aiškia apžvalga kotu ryčiu tuo labjau kd šioje tėmoje to visai ir nėra,ja peržiurėjas ne labai ir supratau kas tas fideris yra,gerai kad jau esiu žiurėjas filmius apie ta žiukle,tai daugmaž aiškėja viskas nes pirma karta kai paskaičiau tai nesupratau nei pusės kas čia pateikta,nors iš dalies čia speciu forumas ir turbut nesuprantantys ir nelenda.
Bet aš vistiek ilisu ir norėčiau sužinoti konkrėčiau.PVZ.Senelis paminėjio savio pažistamu arsenala,o koks arsenalas pas tave seneli ta prasme koks kalibras?Ryte jau mačiau tavio kuo ji ipatynga ir privalumai?Tad manau padėsyte man truputėli daugau susigauditi kotu miškuose nes,dabar pastebėjas esiu kaikuriose žvejiu parduotuvėse dirba žmonės net než-vejojantys ir dorai net nesuprantantys kuo prekaujia tai pas toki paklausti patarimio net neverta,o pačiam susigaudyti kotu miškuose nėra lengva,Ryte daugmaž galima išsirinkti ir pačiam bet gera kota kaži ar be jusu patarymiu paviks man išsirinkti.

Tad tikuosi jusu pagalbios:p :)

 #66580   senelis
 05 Rgp 2008 08:22
skridzas rašė:o koks arsenalas pas tave seneli ta prasme koks kalibras?Ryte jau mačiau tavio kuo ji ipatynga ir privalumai?
Na as pradejau zvejoti Robinson Camaro 3.00m pikeriu,paskui turejau keleta 3.30m fyderiu,bet galiausiai supratau,kad mano zvejybos budui (zvejoju dazniausiai ezeruose,uztvankose ir upeje su nestipria srove) labiausiai tinka 3.60 m medium kotas.Taigi dabar dazniausiai zvejoju SHIMANO TECHNIUM DF medium fyderiu. O rite fyderiui naudoju tik su galiniu stabdziu,skirtingai negu zvejodamas spiningu. Ir labai patogu,kai rite turi prie stabdzio "veliavele" Pvz. SHIMANO STRADIC GTM,SHIMANO SUPER GT-RA,SHIMANO EXAGE RA.Na tai nera butinas elementas,bet patogumo tai priduoda - metimo metu uzverzi stabdi,po to atleidi ir rite paruosta zuvies pakirtimui. Nustatyta frikcija neissireguliuoja.

 #66591   Skridžas
 05 Rgp 2008 08:54
Senelis šeip viska šimanio susikomplektaves ,ar jie maždaug daugau specelizuojias fideruose?

 #66593   senelis
 05 Rgp 2008 08:59
skridzas rašė:Senelis šeip viska šimanio susikomplektaves ,ar jie maždaug daugau specelizuojias fideruose?
Tikrai nebutina Shimano "komplektuotis",kad pajustum zvejybos fyderiu malonuma :) Tiesiog irankio komponentai(rite+kotas) turi buti subalansuoti.

 #66596   Skridžas
 05 Rgp 2008 09:14
ta prasme nori pasakyti kad visiška balansa galima pasiekti tik su tu pačiu firmiu produktais? Kaip supratsi kad yrankis su balasnuostas kokiu butu patikrinty? :eek:

 #66599   senelis
 05 Rgp 2008 09:17
skridzas rašė:ta prasme nori pasakyti kad visiška balansa galima pasiekti tik su tu pačiu firmiu produktais? Kaip supratsi kad yrankis su balasnuostas kokiu butu patikrinty? :eek:
Na nebutinai su tos pacios firmos.Bet ant lengvo koto nera reikalo bintuoti galingos rites,pvz....

 #66695   Skridžas
 05 Rgp 2008 15:56
Tiesa seneli o kokio ilgio graibšta naudoji? ir man dar klausimas toks,pas tave mačiau apvalius o yra pas mane trikampis ar čia kaška duoda skirtumas toks ar ne? pas mene viena krastinė gumuota ta prasme galas pacio graibšio,ar kaskam spec ar čia pagal skoni?

 #66697   senelis
 05 Rgp 2008 16:05
skridzas rašė:Tiesa seneli o kokio ilgio graibšta naudoji? ir man dar klausimas toks,pas tave mačiau apvalius o yra pas mane trikampis ar čia kaška duoda skirtumas toks ar ne? pas mene viena krastinė gumuota ta prasme galas pacio graibšio,ar kaskam spec ar čia pagal skoni?
jokio skirtumo,kokia forma,svarbu,kad ivairuot zuvi galetum :) Na as ilga rankena,teleskopine naudoju.2,5 metro,nes fyderiu gaudoma nuo kranto,o krantas gali buti ir status,ir zolem apauges...Na bet gerai butu ir 4 metru graibsto kota isigyti.

 #66700   Skridžas
 05 Rgp 2008 16:10
tai čia reiškiasi reikia iš kartio jau dayrytis kad kotas butu ilgas ane?Aš nesneai nusipirkau 1,5 rankena ilgio,bet iškartio pastebėjau kad per trumas,turbut atskirai rankenios nepritaykisiu ane?Tad reikės ieškoti viso graibšto vėl?Gal isivaizduoji kokios ju kainios ir kur ieškoti nes ne labai kur mačiau ilgu tokiu:p

 #66701   senelis
 05 Rgp 2008 16:19
As tai pirkau atskirai pati graibsta su standartiniu sriegiu.O rankenu yra ivairiu ilgiu nuo 2.5 iki 4 metru.Galima pasidaryti ilga rankena ir is seno teleskopinio koto.

 #66702   starkis
 05 Rgp 2008 16:24
Seneli...o kokios spalvos tavo graibsto rankena? Pas mane tai va sidabrines..o pas tave maciau tamsi kazkokia ? ;-var-var. Tai cia tikriausia todel tu tiek daug karsiu pagauni...o as ne? :tia-tau Gal zinai kur tokios spalvos rankena nusipirkti...nes Vilniuje tai tokios spalvos nemaciau.. :donknow' :-:help! :-D

 #66704   senelis
 05 Rgp 2008 16:27
starkis rašė:Seneli...o kokios spalvos tavo graibsto rankena? Pas mane tai va sidabrines..o pas tave maciau tamsi kazkokia ? ;-var-var. Tai cia tikriausia todel tu tiek daug karsiu pagauni...o as ne? :tia-tau Gal zinai kur tokios spalvos rankena nusipirkti...nes Vilniuje tai tokios spalvos nemaciau.. :donknow' :-:help! :-D
DURNIUS!!! :evil: *PYP* as cia fyderio guru vaidinu,o tu sushiki visa reikala! :evil:

 #66706   starkis
 05 Rgp 2008 16:31
Taigi as apie subtilybes sneku ;uolrait Va is tokiu smulkmenu ir susideda...viskas :mhu
Oj plia...negaliu.. visa diena zvengiu... ::liux !-kliovas-!

 #66709   kamstis
 05 Rgp 2008 16:46
[quote="starkis"]Seneli...o kokios spalvos tavo graibsto rankena? Pas mane tai va sidabrines..o pas tave maciau tamsi kazkokia :?:

:shock: :shock: Tai va kodel Kamstukas uzvyniojo raudonos izoliacijos ant graibsto rankenos,nuo to laiko as tik su graibstu jo karpius imineju,nu sakes :evil: varysiu ryt i Senukus ir nupirksiu juodos izoliacijos ir visa rankena apvyniosiu :cool:
Paveikslėlis

 #66712   senelis
 05 Rgp 2008 17:00
kamstis rašė:
starkis rašė:Seneli...o kokios spalvos tavo graibsto rankena? Pas mane tai va sidabrines..o pas tave maciau tamsi kazkokia :?:

:shock: :shock: Tai va kodel Kamstukas uzvyniojo raudonos izoliacijos ant graibsto rankenos,nuo to laiko as tik su graibstu jo karpius imineju,nu sakes :evil: varysiu ryt i Senukus ir nupirksiu juodos izoliacijos ir visa rankena apvyniosiu :cool:
Palik ta izoliacija! pas mene irgi juodas kotas,bet su raudona juostele :roll:

 #66713   starkis
 05 Rgp 2008 17:13
Pysecas... reikia pasakyti...kad Skrdzia...skubiai pirktu raudona izoliacija.. savo graibstui...kitaip..nematyt jam normalios zuvies ;-var-var. ;-var-var.

 #66714   kamstis
 05 Rgp 2008 17:14
-:saliut
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 332
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė