Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Jūriniai kotai, ritės, sistemėlės, priedai

 #27919   tuomahaukas
 02 Bal 2007 13:02
Aš ne "jūreivis", bet man tas pats buvo rudenį ant spiningo ritės suvyniojus colmic power valą. Iš pradžių viskas ok, per trečią žūklę (žvejojau Neryje ~20-30 g masalais) žiūrau kad suku, suku i kažkas ne taip :roll: Užveržiau stabdį iki galo, patempiau už valo- būgnelis vietoje, valas- ratu.
Namie pervyniojau valą, inmetės babyną kibiran su vandeniu, vyniojau įtemptą. Problema išnyko.
Bandau spėt kad abu iš pradžių pradėjom vyniot valą be įtempimo. Vėliau valas žūklaujant gauna apkrovos, sugula, bet prie būgnelio "dugno" yra laisvumas, todėl ir prasisuka (viso valo juk neišleidi).
Čia tik imho jeigu ką.

 #27921   CHloras
 02 Bal 2007 13:54
Man irgi buvo tokia mintis, suvynioti slapia vala, kad jis dziudamas siek tiek dar labiau susiverztu, bet kazkaip pagalvojau, ar tai nesugadins valo. Nes jis dziudamas trauksis siek tiek, ar nepakenks jo savybems, guleti visa laika ant bugno persitempus.

 #27946   tuomahaukas
 02 Bal 2007 20:26
Sakydamas "įtempti" neturiu omenyje vyniojant valą laikyti tarp iš visų jėgų suspaustų pirštų.
Paprastai ir plūdinei, ir spiningui vynioju "su įtempimu", pastaruosius metu- šlapius. Internete ir spaudoje skaičiau įv. prieštaringų minčių dėl šlapio valo vyniojimo, bet manau kad neigiamos nuomonės dėl tokio būdo yra iš naudojančių valą su atmintimi pusės :roll:
Laikausi nuomonės, kad pirma ~1/3 būgnelio gali būti pavyniojama kiek "kiečiau", likęs valas žūklėje susiniveliuoja metant/ traukiant.

 #35542   Martis
 18 Lie 2007 15:57
sweiki planuoju vaziuoti i nida paatostogauti butu griekas meskeriu meimti :lol: tai dabar galvoju ar tiktu mano feederis 60-80gr uzmetimo zuklei juroje nuo kranto ar geriau koki made in china nusipirkti?

 #35544   Vegys
 18 Lie 2007 16:20
Pernai as gaudziau Nidoje (naudojau karpines meskeres), tai kai hebra pamate kad kimba, tai jie sulakste ir atsinese spiningus. Spiningeliai paprasti, tikrai ne is "sunkiosios artilerijos". Gal kokia 10-30 ismetimas. Bangu nebuvo, tai su lengvu svinuku gaude. Sugavo. Sutemus sake is vis net nebrisdavo i jura, nuo kranto mete (jie max 50 m manau uzmest galejo). Tik vienas minusas - valas pas juos plonas, gal 0.2 buvo, tai sake kad poros neistrauke - nutruko valas. As tikiu - kai uzkibo pora pleksniu (viena ~ 40 cm, kita 30-35 cm) + svarelis, tai vos su karpine meskere parsitraukiau ....

Todel manau kad su feederiu tikrai galesi pazvejot. Kitas reikalas - kur zvejot, kai siltas vanduo ? Kai as buvau, vanduo buvo ar tai 14 ar tai 16 - mazai kas maudesi. O dabar speju zmogus prie zmogaus. Nebent gal kur nors i sona nuo Nidos ....

 #35545   Skumbrotas
 18 Lie 2007 16:23
Martis rašė:sweiki planuoju vaziuoti i nida paatostogauti butu griekas meskeriu meimti :lol: tai dabar galvoju ar tiktu mano feederis 60-80gr uzmetimo zuklei juroje nuo kranto ar geriau koki made in china nusipirkti?
Tiks kuo puikiausiai. Nebent būtų stiprus vėjas ir srovė išilgai kranto, bet tokiu atveju šiuo metų laiku neverta būtų aplamai su bet kokiu kotu žvejoti.

 #35548   Skumbrotas
 18 Lie 2007 16:32
Vegys rašė:... Kitas reikalas - kur zvejot, kai siltas vanduo ? Kai as buvau, vanduo buvo ar tai 14 ar tai 16 - mazai kas maudesi. O dabar speju zmogus prie zmogaus. Nebent gal kur nors i sona nuo Nidos ....
Dabar ir nėra ko dieną nuo kranto žvejoti, nieko nepagausi. Tik temstant iki maždaug 1 val. nakties ir ryte švintant iki kokių 8 val. ryto. Reikėtų taikytis į marių žuvis, kurios dabar ganosi priekrantėje - žiobrius, karšius, ešerius, gali pakliūti ungurys. Pasiimk sliekų, bo sunku Nidoj jų gauti, jie praeis ir plekšnei. Jei sugebėsi pasigaudyk gyvų vietinių krevečių - irgi superinis masalas visoms žuvims.

 #35550   Vegys
 18 Lie 2007 16:55
Cia del vandens temperaturos ? Ar del sezoniskumo ?

 #35551   Martis
 18 Lie 2007 17:01
pernai per karscius Nidoje buwom tai su pana i nudistu pleza isejom ten po 2zmones kas 200metru buwo todel ir nustebau kad nedaug zmoniu o oras fantastiskas buwo :roll:

 #35557   Skumbrotas
 18 Lie 2007 18:18
Vegys rašė:Cia del vandens temperaturos ? Ar del sezoniskumo ?
Vienas su kitu siejasi. Dieną prie kranto gal per daug šviesos, gal per šiltas vanduo, bet faktas, kad žuvis atsitraukia. Plekšnėm iš vis 18-20C vanduo per šiltas, jos atsitraukia į gilesnes duobes. Užtenka vandeniui atvėsti iki 15-16C ir plekšnės išsyk pasirodo arčiau kranto, tada ir dieną galima pagauti. O visos tos besiganančios marinės žuvys visą laiką laikosi 2-3,5m gylio zonoje, bet naktį priplaukia ir visai arti pakrantės, kur labai daug krevečių - pagrindinio šių žuvų maisto vasarą.

 #42024   spiridonas
 05 Lap 2007 18:50
kokio ilgio koto pakanka zvejybai is laivo (ne is valties ar kateriuko)? :roll:

 #42026   Skumbrotas
 05 Lap 2007 19:21
spiridonas rašė:kokio ilgio koto pakanka zvejybai is laivo (ne is valties ar kateriuko)? :roll:
Viskas tas pat. Iš kur čia ištaukei, kad reikia kažkokio kitokio nei iš valties ar kateriuko :?: :roll:

 #42030   spiridonas
 05 Lap 2007 20:27
2,10-1,80m tiks? :roll:

 #42036   Skumbrotas
 05 Lap 2007 20:59
Tiks.

 #62337   senuks
 09 Bir 2008 15:38
Bisky prikelsiu man aktualę temikę :cool: Mat rudeniop,gal man išeis pabuvot norvuose,šalia stavangerio,o te geras draugas norvegas turi nuspirkęs valtukę plastikinę,penkmetrinę berods.Tai ans mani vis kviečia pažvejyti ir daba pasiūlė pagainioti lašiakų,prieš joms įplaukiant į upes.Jei teisingai pamenu,jos atkeliauja vasaros pabaigoj,rudenio pradžioj. Taigis kyla klausimų :lol: Ar užtektų mano 3m 6-30g fujitso svaidyti žilvinams,sildoms ir panašioms blizgėms.Pabrėžčiau,kad veiksmas iš laivelio :? ar ritės 3000tinės pakaktų,a jau reik močnesnio avtamato,tipo 4000tinės :? Na ir valiuks.Koks gi optimalus storis :?: Ko gero pintas čia geriau :?: Padėkit susikomplektint rebiatos,bet nesifyzdavokit,nes esu labai jautrus :lol: :-D
Skumbrotai,tark savo svarų žodį :lol:

 #62338   Skumbrotas
 09 Bir 2008 16:16
6-30g koto svaidyti žilvinams ir moresildoms gal ir užtektų, bet jei jau orentuojiesi į lašišas bei kitas Norvegų jūros žuvis, tai toks kotas bus per skystas. Taikykis bent jau į 50-60g viršutinės užmetimo ribos kotą kaip minimum. Dėl ritės - neišku pagal kokią firmą klausi. Jei pagal Shimano tai 4000 jau kaip minimum. Rinkis ritę atsparią sūriam vandeniui ir su uždarais guoliais, nes kitaip po savaitės jos nebeturėsi. Be to reik neužmiršti po kiekvienos žvejybos gerai praplauti gėlu vandeniu.
Valas pintas 0.19-0.21, jei tik blizgiavimui.
P.S. Šiaip pasisukiojus po vietines norvegų parduotuves ir pasiklausinėjus galima išgirsti pasiūlimus tokiai žūklei įsigyti kotus iki 80-100g užmetimo, ilgis jei žvejoti iš valties 2.40-2.70, rites jie siūlo maždaug 6000 dydžio. Su tokiais vietiniai žvejoja.

 #62340   senuks
 09 Bir 2008 16:35
Vat ,kaip šaunu,po bisky viskas aiškėja :cool: Mislyjau iš pradžų,kad čia panašiai,kaip nuo kranto lašišas gaudot :-D Tose vietose,gaudyčiau vien tik lašiaką,o gelmėse manau,jau reiktų mulktiko ir jūrinio kuolo.Taigi reziumuojant 2kotai.Vienas lošišai blizgiauti,velkiauti,kitas vietinei faunai tempti iš gylių.Ar pamanoma susikomplektuot pirmąjį variantą už padorią kainą,bo man kosmosų nereikia,juoba tik keliom dienoms naudosis :-D

 #62343   Skumbrotas
 09 Bir 2008 17:19
Jei kosmosų nereikia tai pabandyk paprašyti savo draugo kad pasižiūrėtų vietoje tų taip vadinamų "combo set". Aš buvau nusipirkęs tokį visai neblogą komplektuką "Elbe" gamybos - universalus kotas, kuris susirenka arba į spiningą 25-80g 2.70m, arba į pilkerinį kotą iki 250g 2.10m, rite jūrinė Shakespeare Alpha apie 6000 dydžio 3 guolių. Kainavo lygtai apie 450 lietuviškais už viską, įskaitant ir jau užvyniotą mono valą 0.6 storio :grin: Svarbiausia kad atlaikė mėnesio trukmės visas žvejybines apkrovas ir druskas be problemų, naudojant ir su pilkeriais ir su blizgėmis :!: Ir dabar dar turiu, tik ritė jau baigiasi, nes čia ją naudojau ant surfo, tad lygtai ašis truputi su laiku palinko, vyniojant būgnelis pastebimai krivalojasi...

 #62346   senuks
 09 Bir 2008 23:00
Dekavoju,teks kazka panashaus veizeti,tik ash jo neprashysiu,nes zvejyboj jis labai silpnas :-D kaip nors pac susirasiu :cool: Aciu skumbrotai,vakarai taves neuzmirsh :grin:

 #63337   jarwa
 20 Bir 2008 11:32
Padėkit,prašau...
Liepos 14 d.išskrendu į Bergeną.Jūroj- nežvejojęs nei karto,esu"upinis spiningistas" :lol: .Norgėj galvoju spiningauti,na dar dugnine fiorduose,o jūros - bijau :oops: Kyla 1000 klausimų...
1.Kaip lėktuvu nusivežti savo spiningą ,o gal geriau ten nusipirkti? Kokios gramatūros spinas tiktų?
2.Kokius masalus tiktų imti (vartikles,sukres ar voblerius,gumą)?Ar daug jų reikės palaidoti?
3.Ar Zauber-3000 su 0,16 Sasame Samuline tinkamas tokiai žvejybai?Kokių valų reikėtų įsidėti?Kokio storio,jei jūroj galvoju nežvejoti?
4.Nejaugi vežtis bridbačius,ar užteks ir sportbačių :roll: :?: Apranga -šilta,ar ten irgi būna vasara...? :grin:
5.Ar reikalingi kokie nors leidimai ten žvejojant ir kokie draudimai :?:
I likusius 995 klausimus atsakymo ieškau... :-D :roll:
Nepatingėkit,baigiu išprotėt nuo nežinios :grin: :grin: :grin:

 #63357   Skumbrotas
 20 Bir 2008 13:24
Fiorduose gylis 50 - 500m, esu buves kur ir 1800m, kaip ten spiningauti upiniais masalais nelabai įsivaizduoju :donknow' Nebent nuo kranto spininginiais pilkeriukais... Bet palaidosi jų daug, nes šlaitai apaugę žolėmis.
Leidimų fiorduose ir jūroje nereikia, draudimas - plaukioti be gelbėjimo liemenių.
Lėktuvu meškeres galima vežti tik pridavus į bagažą, salone draudžiama.

 #63366   jarwa
 20 Bir 2008 14:06
Na,fiorde tai spiningauti negalvoju...tam reikalui rasiu upeliukų ar ežeriukų,bet gavau info,kad reikia galingų įrankių :shock:
Fiorde galvoju pabandyt fideriu,tik kokią sistemėlę rišti?
O lėktuve tai meškerėms reikia tūbos - kitaip kas iš jų liks :?: :?: :?: ir turbūt papildomai apmokėti?

 #63372   Skumbrotas
 20 Bir 2008 14:22
Upės ten sraunios, reik ir atitinkamų masalų ir įrankių Upės ten kažkaip atskirais ruožais išnuomotos gyventojams, ir norint žvejoti reikia susirasti nuomotoją ir nusipirkti leidimą. Bent taip man paaiškino ten vietiniai, bet kadangi kainos pasirodė žiaurios tai ir nebandžiau.
Bandžiau fiorde nuo prieplaukos pažvejot tipo fideriu (su spiningo kotu), bet kadangi kiek kartų užmečiau - tiek kartų ir neištraukiau (zacepai), tai ir patirtis tuom šitam žvejybos būdui tenais ir baigėsi... Žvejojau plekšnes iš valties - sekliuose užutekiuose (15-20m gylio) susirandi smėlio plotelius ir sistemėlę leidi vertikaliai, padaužai švinu į dugną ir momentaliai sulauki kibimo. Sistemėlė elementari kaip ir jūroj plekšnėm pas mus, su dviem kabliukais.

 #63489   jarwa
 24 Bir 2008 10:13
Matau,kad su spiningo "skraidinimu" lėktuvu gali kilti problemų juolab,kad į Bergeną reikia skristi su persėdimu Stokolme, todėl galvoju - ką tokio padoresnio galima nusipirkti teleskopo tipo...? Ar galiu tikėtis ką nors rasti :?: Turbūt,kokios 20-50 gramatūros?...Ką patarsit :?: :?: :?:
Žvejybai fiorde galvoju naudoti fiderį(irgi teleskopinį),bet kad galingesnio kaip 80g užmetimo nerandu..o gal užtenka? Kaip manot :?: :?: :?:
Nuo liepos 15d girdėjau, prasideda lašišų žūklė...ar tiesa?Gal kas žinot :?: :?: :?:

 #63494   Skumbrotas
 24 Bir 2008 11:55
Fiordas fiordui nelygus. Kai kuriuose dėl potvynio - atoslūgio nuolat susidaro galingos srovės, kai kuriuose tos srovės vos jaučiamos.

 #63519   jarwa
 25 Bir 2008 04:42
Gal domėjotės,kokios žvejybos įrankių kainos Norgėj - ar įmanoma su lietuvišku biudžetu ką nors įpirkti padoresnio?...Ar viską - nuo kabliukų iki kotų reikia vežtis iš namų :?: :?: :?:

 #63544   Skumbrotas
 25 Bir 2008 10:53
Brangu ten viskas, įskaitant ir žvejybinius dalykus. Ypač prie "turistinių takų", kuo patogiau atvažiavusiam - tuo brangiau kišenei. Šį tą žmoniškesnėm kainom galima rasti tik nuošalesniuose, mažai atvykėlių lankomuose miesteliuose. Tad geriau jau maximum viską vežtis iš mūsų.

 #63557   Dusia
 25 Bir 2008 14:01
Komplektas ,meskere stikline ir multiplikatorius kainuoja 399kr.tai apie 180lt na dar valo uzvyniota,mono 0,7 pilkeriai nuo 12lt iki 60lt sistemeles apie 20lt karabinai su suktukais,juriniai apie 15lt,na o kabliuku galima ir atsivezt.

 #63562   Sokratas
 25 Bir 2008 16:40
...na tikrai aprašytos kainos nedidelės....pas mus multiplikatorius bus brangesnis ir tas pats kinietiškas :), o ten turbut jų gamybos?
Pas mane irgi yra planų atsidurti Norvegijoje, irgi visa info domina :)

 #63602   saciokas
 26 Bir 2008 11:22
Ko jus bijot skraidint tas meskeres. Perki plastikini kanalizacijos vamzdi, ikisi meskeres, uzglusini galus ir kisi i bagaza. del rites bijau ka ir pasakyt. Cia pirksi pigia - subyres. Ten pirksi irgi neaisku. As pirkciau cia penno vidutines klases. Kokie 200lt. Is didmeninku pigiau. Sistemeles ir pilkerius vienareiksmiskai pirkciau cia. Pintas valas irgi cia. Aisku svoris tau irgi aktualus, todel pilkeriu imciau minimaliai. Nes pagrindini svori butent jie sudaro.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė