Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai
 #256287   Bratka
 14 Vas 2011 23:03
Kai kazkur usikabina is karto tai pajauti.
 #256290   grazvis
 14 Vas 2011 23:22
Arvidys rašė:Grazvi, dar vienas klausimas. Rasei, kad nevalai ekeciu. Per VGK kaip tik akcentavo, kad ekete reik valyt svariai, kad nekeistu balansyro darbo. Kokia tavo nuomone del itakos balanso darbui? Domina ir kitu mintys situo klausimu. ::hai-bai
Jai teko ziureti Broliu Sherbakovu laida lydeku gaudymas ziema ten rodo kaip teisingai isgrezti ekete, kad neapsviestu ir minimalai ledoksniai maisytu masalo zaidimui.
Ka galiu pasakyti apie VGK tai ten pramogine laida apie naujienas kurias pristato remejas. Bet smagu paziureti kaip Korsakas lupa zuvy :gutgut. Reik ismokti skirti grudus nuo pelu ;)
Siulyciau atlikti paciam eksperimenta ir pasiziureti kokiose eketese geriau kimba valytose ar ne.

Eketes grezimas
1
Grezem ekete ir skaiciuoojam apsisukimus rankenos. Tarkim pragrezti leda reik 14 apsukimu. Greziam sekancia ekete ir darom 12 apsukimu, paskui istraukiam grezta kartu su ledoksniais ir vel statom y ekete ir dagreziam iki galo 2 apsukimus, "neskalaujant" grazta istraukiam is eketes. gaunasi vandeny nedidelis kiekis ledoksniu kuris minimaliai maisys balansyro "vaiksciojimui" ir ekete nebus apsviesta.
2
Grezem skyles ir leidziam ledoksniams nusistoveti paskui imam pagaly ir centre darom skyle per visa eketes gyly.
 #256294   grazvis
 14 Vas 2011 23:45
Tironas rašė:ne manes paklausei, bet pasakysiu kad mane uzknisa gaudyt nevalytoi eketei. enlabai matosi ar balansyra dirba, ar kur nors i zoles kabinasi. as isipiderastinu ekete iki negaliu :)
Seip jai sargely naudoji ant jo gerai matosi nes jai zole pakimba ant balansyro sargelis daug plastiskiau nulsileidzia, kada balansyras gryzta po mosto y eketes vidury. :/braj;
 #256746   makaulė
 16 Vas 2011 17:41
Tai Grazvi man ydomu,kaip ten tas korsakas ta zuvy lupa ir prigaudo toj pramoginej laidoij kalna ,neteisingai eketes valydamas?
 #256750   cesius
 16 Vas 2011 18:19
grazvis rašė:
Tironas rašė:ne manes paklausei, bet pasakysiu kad mane uzknisa gaudyt nevalytoi eketei. enlabai matosi ar balansyra dirba, ar kur nors i zoles kabinasi. as isipiderastinu ekete iki negaliu :)
Seip jai sargely naudoji ant jo gerai matosi nes jai zole pakimba ant balansyro sargelis daug plastiskiau nulsileidzia, kada balansyras gryzta po mosto y eketes vidury. :/braj;
Manau balansyrui isvis geriau be sargelio skambantis kotuks ::hai-bai
 #256763   fanatikas
 16 Vas 2011 19:16
blin,ant balansyro kuoja uzkibo ir pasakyciau visai ne kuda,gal prie motinyniu negalima butu priskirti .gal jum ir nenaujiena bet man tai pirmas kartas. :grin:
 #256780   tukasG
 16 Vas 2011 20:09
Smagu, sveikinu su neįprastu laimikiu. Normaliai kablį čiupo, ar už šono netyčia įkabinai? Ant apatinio trišakio ką nors dedi ar ant tuščio gaudai?
 #256804   fanatikas
 16 Vas 2011 20:50
kibo ant apatinio trisakio,buvau uzmoves tris lervas.normaliai apziojo kaip ir eserys. :cig.
 #256842   grazvis
 16 Vas 2011 22:07
makaulė rašė:Tai Grazvi man ydomu,kaip ten tas korsakas ta zuvy lupa ir prigaudo toj pramoginej laidoij kalna ,neteisingai eketes valydamas?
Ponas PK ;) Niekas nesako kad Korsakas neteisingai eketes valo ar zuvy gaudo, kaip zveja gerbiu :gutgut
1 Laida buvo filmuota apsiniaukusia diena, sniego ant ledo nebuvo. Is patirties galiu pasakyti, kad tokia diena jokio skirtumo ar tu valysi ar ne ekete. (kas liecia kibima)
2 Kada gaudoma nedideliame gylyje mazyciais balansyrais norint padidinti balansyro veikimo zona taip ekete geriau isvalyti. Gaudant 5cm ir didesniais ka ir maciau laidoje nera butina nes balansyras pakankamai sunkus ir ledoksniai minimaliai ytakoja jo darbui....
PS: VGN :gutgut , bet iki informacines pramogines laidos mano manymu dar reiktu pasitempti. Bet gal as ne taip suprantu ta informacija... :/braj;
 #256864   makaulė
 17 Vas 2011 00:14
manau ne taip,nes jau seniai kokia knyga parashes teorine butum,ar filma,na straipsny koki..... ::hai-bai
 #256875   Tironas
 17 Vas 2011 08:00
balansyrai buvo 4 -5 cm. gaudyta zolese kas antras pravedimas kabinasi uz kokios papuvusios zolytes. jei ekete nevalyta butu, tai nesuprastum ar zolyte kabinosi ar ledukas. kai issivalai, tad aiskiai matai kada balansyras sudirba, o kada uzkabina zole ir nedirba. nes jei tik teisingai graziai praeina tai butinai kibimas, o jei kazkur kabinejasi - subine
 #256910   Rapalas
 17 Vas 2011 10:10
Buvo gaudyta papei ir link upelio, ten labai dauk žolių, todėl ir kabinosi viskas :)
 #259186   grazvis
 23 Vas 2011 15:07
Senai keverzojau cia :)
Truputis apie masalu testavima

Mano dezuteja yra keliu firmu masalu yvairaus kalibro (dydzio). Sumasciau siandien patikrinti viena pravedima na ir pritiakyti praktikoje savaitgaly. Ideja tokia: kaip pravesti masala, kad jis letai nuplauktu atstuma tarkim ~ 1m nekeisdamas krypties is leto.
Tikrindamas masalus akvariume kaip jie kabo panardinti y vandeny pradejau nedidele amplitude drebinti masala pastebejau, kad vieni masalai pas kuriuos pilvelis plokscias taip zaidziant (atitaikius aplitude ir greity) plaukia tiesiai is leto o padarius pauze gryzta atgal. Manau toks pravedimas tikrai nepaliks plesruno abejingo ;)
Testavau: Kuoosamo (5cm), Izumi(3,5cm), Rapala(2.5-4cm) ,Osko(2.5-4-5)cm
Osko jie pasirode visiskai beviltiski (reikes tvarkyti) :D nes kaip “ozys” straksi vienoje linijoje.
Rapala cia jau klase, bet islaikyti juos jundant viena kryptim yra sunku (ranka pripratinus prie tam tikros amplitudes ir greicio viskas ok) Mane nustebino 2.5 cm rapaliukai jie vaneny laiko nosy per daug uzverte y virsu. Nusprendziau patvarkyti. Uzdejau kelis svarelius mazycisu ir lako pagalba padariau aptakesne forma noses puseje. Krypty laiko jis kur kas geriau uz 4cm rapala, o pliusas jo, kad jis mazytis, o esriams dabar manau lengvliau ysiulyti mazesny masala.
Izumi nz ar firma gamina sunkesnius modelius nes sitas pas mane 3.6g sveria ir puikiai driba. Bet yra lengvas. Ir neziurint sunku jausti jo zaidima. Nesideliam gylyje ~ 1 galima butu meginti.
Kuoosamo Del plokscios apatines dalies toks modeliukas labai gerai dirba ir uztikrina plastiskesny zaidima, vandeny jis juda graziau nei Rapala ice-jig krypty laiko puikei net ir jai atsitinka nevienodo greicio patempimai jis neissimusa is ritmo.

PS: Labai neisjuokit :/braj;
 #262669   rusla02
 06 Kov 2011 18:28
Gal kam teko žvejoti ant Azumi balansyru. Pasidalintu ispudžiais.
Nes man jie patiko plačiai vaikšto.
 #319829   Rapalas
 15 Lap 2011 10:02
Turbut ne azumi norėjo pasakyt o izumi. Aš šiemet ir toliau bandysiu mokytis gaudyti balansyrais, nes dar negaliu nieko gero su jais pagauti, vis nesiseka, vienas kitas eseriukas, kuohyte ir nieko. Blizgutės dauk geriau dirba :)
 #319922   aidas32
 15 Lap 2011 16:41
Aš jau 2 sezonus gaudau bene vien balansyrais ir pastebejau kad nekiekvienam ežere jie kibus būna :(
 #319967   aidas32
 15 Lap 2011 19:18
aidas32 rašė:Aš jau 2 sezonus gaudau bene vien balansyrais ir pastebejau kad nekiekvienam ežere jie kibus būna :(
O pirmledžiu tai balansyras beveik be konkurencijos gaudo žuvi geriau.Nors vel kaip sakiau nuo ežero priklauso :)
 #320040   f'eD
 15 Lap 2011 22:53
koks balancyras? :lol:
 #320132   Rapalas
 16 Lap 2011 11:15
Man ir pirmledziui ir paskutinledziui ir kiaura ziema anas neveike nei elektrėnuose, nei žirnajuose, nei panevežio rajono ežere, dar neradau kur veiktu. Nors turiu ir rapalos ir lucky john ir nilsmaster ir rapaliuku tik esu maziuku sugundes pora ešeriuku, bei lucky john.
 #320153   aidas32
 16 Lap 2011 13:02
Aš gaudau Rapala balansyrais 3-5cm dydžio ir pasiteisino GT,BYR,FP,NP spalvinimai.Kiek bandžiau tai man geriausiai kimba Antalieptes mariose,Indraji o va kituose kaip kada.
Indraji jau 2 metai iš eiles kaip su vietiniu lenktyniaujam ant pirmo ledo tai kolkas nugali balansyras veliau jau perima lyderiavima blizge :)
 #323434   giedrius1996super
 29 Lap 2011 10:55
Aš dar tik pirmi metai žvejosiu balancyru :grin: tai va norejau paklaust, kokias spalvas rinktis :?: ir už kiek maždaug pirkti , nes man sakė jei pigus tai tipo bus prasta jo kokybe ir jo veikimas :donknow'
 #323436   Mike
 29 Lap 2011 11:11
Žiūrėk post`ą prieš tai. Rapala 3-5 cm. Natūralūs spalvinimai. Kalbu apie ešerius.
 #323446   Bratka
 29 Lap 2011 12:24
Tu pradzioj sugalvok ka gaudyt noresi su jais,o veliau jau patarsim
 #323621   giedrius1996super
 30 Lap 2011 11:16
Bratka rašė:Tu pradzioj sugalvok ka gaudyt noresi su jais,o veliau jau patarsim
Aš tai tai pirmiausia eserius, o poto kaip įvaldysiu technika tai ir lydekas pažvejotau. :)
 #323651   Gedcka V
 30 Lap 2011 14:14
Klaust mūsų nelabai kiek ir verta. Visi žino juk kiekvienam žvejui, skirtingos masalų spalvos ir dydžiai patinka. Siūlau tau pažiūrėt rusų Ščerbakovų filmų, jei supranti rusų. O jei ne pavaikštinėk po forumą, ištyrinėk nuo A iki Z ir suprasi kas patinka, kas ne ;-) :!:
 #323665   Bratka
 30 Lap 2011 15:41
Eseriam siulyciau rinktis Rapalos balansyrus iki 5cm,jie dirbantys ir eseriukus vilioja neblogai,o spalvinimai cia jau tau rinktis.Man kibiausi Rapalos eseriam,melsvi ir esriuku imitacijos su rausvais pilvukais.
 #323672   Rukis
 30 Lap 2011 16:05
...o man neblogai is rapaliuku citrina sudirbdavo(berods CLN spalvinimas),o kai kuriuose ezeruose ir auksinis spalvinimas pasiteisino. Siemet isigijau kelis rapala jigging shad rap-matysim kaip anie save uzsirekomenduos.
 #323734   f'eD
 30 Lap 2011 20:18
Bratka rašė:.. esriuku imitacijos su rausvais pilvukais.
man tu "tigriuku" turbut daugiausia lydekos nunesusios :gutgut :-D
 #323748   Bratka
 30 Lap 2011 20:53
Tik ziurek,netycia palengvintu neprisipirk.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 33
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė