Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Tema, kurioje norintys gali pristatyti savo žvejybinius klubus
 #612151   valgykitmorkas
 05 Vas 2015 19:46
Sveiki, trumpai pristatysiu mūsų žvejų klubą - "Svirkala". Šiek tiek informacijos apie klubą interneto svetainėje. Puslapis dar vis kuriamas ir naujinamas, bet pagrindinė informacija yra. Pagrindinė klubo idėja ir mūsų siekis yra turėti prižiūrėtus, saugomus ir jaukius vandens telkinius, kuriuose galėtume žvejoti, puikiai praleisti laiką ir gerai pailsėti. Šiuo metu klubo žinioje yra trys maži ežeriukai. Toks pasirinkimas dėl keletos priežasčių:
1) Laukinė gamta, esanti koncervacinio prioriteto zonoje saugomoje teritorijoje - Asvejos regioniniame parke.
2) Manome, kad mažuose vandens telkiniuose galima greičiau matyti teigiamus pokyčius dėl tikslingos priežiūros, žuvinimo ir apsaugos.
3) Ežerai pasižymi unikaliomis geologinėmis ir hidrologinėmis savybėmis, nėra grėsmės dėl žuvų dusimo gilios žiemos ir storo ledo metu.

Stengiamės nesisvaidyti dideliais lozungais, todėl nei puslapyje, nei čia "nebombinsime" foto reportažais ir naftaliniais pasakojimais apie klubo žvejojimus, pagėrimus ar ataskaitinius susirinkimus. Tiesiog daug ir sunkiai dirbame, investuojame nemažai savo laiko ir pinigų. Savo lėšomis ežeruose atlikome daug kainuojančius mokslinius tyrimus, konsultuojamės su didžiausią patirtį turinčiais mokslininkais - ichtiologais. Manome, kad po 2-3 metų ežeruose bus galima tikėtis akivaizdžių rezultatų.

Norintys žvejoti klubo ežeruose - prašom kreipkitės tiesiogiai (kontaktai svetainėje) arba įsigykite leidimus per ALIS. Vėlgi, reikia pasakyti, kad ežeruose nereikia tikėtis laimikių kaip pavyzdžiui karpininkų tvenkiniuose ar kituose pramoginės žvejybos vandens telkiniuose. Tokių nebus ir po didelio įdirbio, nes ežerai mažiukai. Todėl žuvų produktyvumui ir biomasei yra ribos, o mes siekiame išlaikyti kuo natūralesnę gamtą ir bioįvairovę. Dėl to džiaugiamės kiekvienu meškeriotoju, kuriam pirmoj vietoj yra geras poilsis, ramybė, švari aplinka ir galimybė sumeškerioti vieną kitą gražesnį egzempliorių.

Klubas nėra uždaras, norinčius kviečiame prisijugnti prie veiklos, tačiau prašome atkreipti dėmesį, kad kolkas narystė suteikia daugiau pareigų ir asmeninių išlaidų, negu paprasčiausiai įsigyjant leidimus meškeriojimui. Bet kokiu atveju laukiame visų kultūringų žvejų mėgėjų, ar įsigyjančių leidimus, ar norinčių tapti klubo nariais. Ežerai prieš keletą metų buvo niekam neįdomūs; žiemos metu būdavo vos viena kita eketė, o vasaros metu daugiausia lankydavosi "žvejai gėrėjai" - apie tai bylojo palikimas pakrantėse - maišai nuo pašarų "Karšis", "Lynas" ir kt iš Norfos bei butelių kalnai. Klubui išsninuomavus ežerus, pradėjus žuvinti ir prižiūrėti pokyčiai buvo žymus - greitai atsirado susidomėjimas įvairiausio plauko veikėjų, su įvairia įranga bandančių išsemti, kas įdėta. Nieko naujo, dar daug vandens turi nutekėti, kol tai pasikeis Lietuvoje. Bet mes nenuleidžiame rankų ir manome, kad kuo daugiau žvejų mėgėjų lankysis prie mūsų prižiūrimų ežerų, tuo mažiau erdvės bus likimo nuskriaustoms ir neprivalgiusioms žmogystoms. Turit klausimų - prašom kreiptis nurodytais kontaktais.

Klubo vadovas
J.
 #695965   911
 07 Geg 2017 13:05
valgykitmorkas rašė:
911 rašė:Būtų įdomu paskaityti ežeriukų ictiologinio tyrimo išvadas - pasidalinsite? :)
Kolkas tik Svirnelio ežero daryti išsamūs tyrimai. Šio straipsnio http://svirkala.lt/?page_id=275 pabaigoj yra nuoroda į detalią tyrimų išvadą.
Ačiū!
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė