Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo ypatumai, vietos, taktika; pašarai, masalai
 #579824   Daxidas
 09 Lie 2014 19:01
vk rašė:
Feniksas rašė:Neeme slieko visiskai. I jauka reagavo, kniso visur kur tik uzmesdawau jo. Net nzn ka tokiu atveju daryt. Trbt reik muslerviu bei kukuruzu turet. Tiesa peleciu ir neeme, bandziau sraiges mesa, ta ir ignoravo
Man pernai kartą buvo, kad gaudau dviejuose langeliuose, viename pagaunu ant sliekų, o kitame gerai knisa, bet niekaip nekimba, kelias valandas visaip bandžiau ir nė vieno kibimo. Tada iš nevilties ant kabliuko sukabinau kelis dzykus, padariau gylį kokiais 40 cm per didelį, kad gulėtų ant dugno, toliau nutraukiau svarelius, užmetu, nuskęsta, tada patraukiu, kad masalas pakiltų ir lėtai nuskęstų ir beveik iškart kibimas - net nepatikėjau savo akimis. Tokiu būdu tądien dar spėjau pagauti kelis lynukus, nors prieš tai kelias valandas kniso ir niekas nekibo. O šiemet gaudau kitam ežeriuke ir tokios problemos, kad knistų ir nekibtų, neturiu. Dabar kartais pagaunu net kai niekas neknisa. Duok dieve, kad man lynai knistų ir burbuliuotų, o tada jau rasiu kaip juos pagauti. ;;yel Šiemet pradžioje irgi bandžiau sliekais žvejoti, bet greitai perėjau prie dzykų ir paskutinėse 10 žvejybų nė karto sliekų net neužsidėjau, nors jų visad pasiimu. Gaudau plūdine iš valties.
Kur valti parkuoji?Prie kranto ir meti link ezero vidurio ar atvirksciai?
 #579858   ansanas
 09 Lie 2014 21:07
"tada patraukiu, kad masalas pakiltų ir lėtai nuskęstų ir beveik iškart kibimas"
nesuptatau sitos vietos.. ta prasme meskere pakeli i virsu ir taip masala sukeli? ta prasme kazkas panasaus i eseriu gaudyma ziema tik suletintai ?
 #579893   vk
 09 Lie 2014 23:38
Daxidas rašė:Kur valti parkuoji?Prie kranto ir meti link ezero vidurio ar atvirksciai?
Visad kitokias žuvis žvejodamas stodavau sekliau ir mesdavau giliau, o va lynams po eksperimentų geriausiai pasiteisino stoti giliau ir mesti kranto pusėn prie ar tarp žolių. Toks variantas geras dviem aspektais:
1) be reikalo nesibaido lynai, kurie plaukioja sekliai po žoles, o ne giliau atviruose vandenyse;
2) labai patogu traukti lynus, kai po kibimo jį iškart atitrauki nuo žolių, o tada atviruose vandenyse nuvargini ir įsivedi graibštan.
 #579894   vk
 09 Lie 2014 23:45
ansanas rašė:"tada patraukiu, kad masalas pakiltų ir lėtai nuskęstų ir beveik iškart kibimas"
nesuptatau sitos vietos.. ta prasme meskere pakeli i virsu ir taip masala sukeli? ta prasme kazkas panasaus i eseriu gaudyma ziema tik suletintai ?
Aha, keldamas meškerę patraukiu plūdę kažkiek į viršų ir pusmetrį ar metrą į šoną - tada pasitempia valas su svareliais, o kabliukas gaunasi, kad pakyla nuo dugno ir po to lėtai leidžiasi ant dugno. Toks variantas padėjo pernai, o šiemet gaudau gyliu arti dugno - kažkur gal gaunasi keli cm virš dugno, kažkur gaunasi keli cm ant dugno ir aktyviai naudoju trumpus maždaug sprindžio ar dviejų patraukimus. Užmetu, palaukiu, jei nekimba, tada truputį patraukiu. Jei pamatau, kad kažkur gerai parausė ir iškilo burbulų - tai stengiuosi ton vieton užtraukti arba naujai ten užmesti. Jei burbulai nekyla - tai tiesiog patraukiu sprindžiuką ir vėl palaukiu, tada vėl patraukiu. Mano įsitikinimu, judantis masalas visad atkreipia žuvų dėmesį, o gulintis gali ilgai tuščiai gulėti. Todėl paprastai gaudau viena 6 metrų plūdine, ją beveik visą laiką laikau rankose ir nuolat taip dirbu. ;;yel
 #579897   giedriuks
 10 Lie 2014 00:16
neieskokit desningumu, kurie galiotu visuose telkiniuose. pvz man pastaraisiais metais su birzelio viduriu lynai dingsta. o siemet kadangi dar ir geguze buvo saltoka, tai is esmes kibimas buvo tik balandzio gale, kai atsilo, ir birzelio pirmoj pusej. liepa-rugpjuti gali sedet sekliuje kiek nori, nieko nebus, nors teorijoj raso, kad sie menesiai beveik visom zuvim geriausi. :roll: tos vietos tiesiog uzzelia, jei sausra - dar ir nusenka, plius vanduo zydet pradeda. bet... pamenu seniai seniai, pries koki 10 metu, kaip tik tokiom karstom dienom vakare nerealius kliovai budavo kur krantas staigiai gileja. gal ir dabar ten kibtu, bet su tom privaciom valdom ir tvorom... nesinori ir bandyt.
 #580009   Sokratas
 10 Lie 2014 15:55
jo jo, tikrai verta...
Prieš kelias dienas gaudžiau karosus, kimba, na užmeti ir lauki, ilgai tenka laukt, tai, kaip ir rašo VK, kartais nusviesdavau toliau ir patraukiu, palaukiu truputuką, gal 5-10 sekundžių, ir vėl partaukiu, vėl palaukiu, ir kartais kimba tik sustojus, vos ne kaip ant spiningo gaunas... :)
O karosai nemaži, 250-350 g...
 #580097   tipozvejas
 11 Lie 2014 00:52
giedriuks rašė:neieskokit desningumu, kurie galiotu visuose telkiniuose. pvz man pastaraisiais metais su birzelio viduriu lynai dingsta. o siemet kadangi dar ir geguze buvo saltoka, tai is esmes kibimas buvo tik balandzio gale, kai atsilo, ir birzelio pirmoj pusej. liepa-rugpjuti gali sedet sekliuje kiek nori, nieko nebus, nors teorijoj raso, kad sie menesiai beveik visom zuvim geriausi. :roll: tos vietos tiesiog uzzelia, jei sausra - dar ir nusenka, plius vanduo zydet pradeda. bet... pamenu seniai seniai, pries koki 10 metu, kaip tik tokiom karstom dienom vakare nerealius kliovai budavo kur krantas staigiai gileja. gal ir dabar ten kibtu, bet su tom privaciom valdom ir tvorom... nesinori ir bandyt.
Ten kur gaudau, tai pavasarį daugiau sekliuose, atšilus vandeniui po neršto jau kitoj vietoj. Kimba visą vasarą. Šyvakar keturi parėjo :roll:
PS tingėjau fotkint
 #580130   vk
 11 Lie 2014 11:01
Feniksas rašė:Ant ko gaudei
Jau rašiau - tik dzykai, plius kartais juos papurškiu atraktoriumi vanilės kvapo, bet tai nebūtina. Kodėl vanilės - nes tokį pirmą nusipirkau :-D , kitų kvapų vėliau nusipirkau, bet dar neišbandžiau.
 #580138   tench
 11 Lie 2014 11:47
Buvau vakar po darbo. Vėlai - pirmas užmetimas apie pusę devynių. Iki saulėlydžio - dvi sesutės raudės po 1/3kg. Pirmą atkabinau, žiūriu - WTF, vistiek kabliukas lupoje. Bet kažkoks kitoks, ne mano :-D... Gerokai po saulėlydžio, kai beveik visai aprimo vėjas - du braliukai lynukai po 2/3kg. Tikėsimes kad vėl yra kliovas Rytų Prūsijoj (gal ir į Žemaitėjo :-D).
 #580164   vk
 11 Lie 2014 13:15
Mane vakar žuvų aktyvumas nudžiugino. :) Nors labai trukdė žvejoti vėjo gūsiai, bet žuvys ir dugną kniso, ir kibo. Vakar man betraukiant atitrūko daugiau žuvų nei per 3 savaičių atostogas prieš tai. Vakar net toks keistas dalykas atsitiko, kad per labai gerą kibimą pakertant nulūžo pusė kabliuko - nulūžo tikrai ne dėl per stipraus pakirtimo, matyt kabliukas jau buvo palankstytas ir "pavargęs".
 #580209   Feniksas
 11 Lie 2014 17:11
As sendi dziku paemiau. Reiks su 10 owneriu pabandyt, tik ar neatlenks jo. Beto kai valas 0.28 tai ir keistokas derinys. Bus matyt kaip bus. Tikiuos kuojos neprisikabins. Kad tik nebut lietingas savaitgalis. O del kvapu turiu purskiamo traper kvapo, bet kazi ar apsimok naudot. Greįt nusiplauna
 #580246   -Matas-
 11 Lie 2014 23:01
Sveiki.Gal galite pasakyti kur mazdaug ieskoti lynu?Tarkime ezeras apzeles , apauges lelijomis , nera gilus , dumbletas...Kaip issirinkti tinkama vieta ir zinoti , kad tikrai verta mesti jaukus ten ir gaudyti..?Jei zoliu kaip ir nera , bet dumblas(kadangi ezeras apzeles) , tai ar jaukai naudos duos sumesti?Kaip tokiame ezere prisikviesti lynus..?
 #580255   tench
 12 Lie 2014 00:07
-Matas- rašė:Jei zoliu kaip ir nera , bet dumblas(kadangi ezeras apzeles)
Jei teisingai supratau, ežere pilna žolių, bet galvoji gaudyt ten kur "žoliu kaip ir nėra". Tai ten greičiausiai ir lynų kaip ir nėra. Gaudyk žolėse - ten kur lynai maitinasi. Kad ir tarpuose tarp lūgnių lapų. Užsidėk bent kokius 6kg laikantį valą, rišk mazgus ne ant durniaus ir išlupsi. Lūgnės - fignia, aš nendrynuose gaudau, nes nėra pas mane čia tų lūgnynų. Dar vienas dalykas - dugnas. Jei dugnas smarkiai dumblėtas, ar apaugęs žolėm, ar užšiktas tų žolių ir dumblių pūvančiom liekanom, visas šitas šlamštas velsis ant kablio ir lynas šito neims (ir reiks dažnai permetinėt - tikrint ar neapsivėlęs masalas). Tokiu atveju tektų gaudyt ne nuo dugno, bet tada iškiltų dvi problemėlės - užknis smulkmė (sužvėrėjusios raudės!) ir kibs galbūt tik tokie, iki pusės kilo. Todėl neškis grėblį į žvejybą :-D (šiaip tai rimtai, jei ką). Jei be valties, teks padirbėt įsibridus.
 #580256   tench
 12 Lie 2014 01:01
-Matas- rašė:kur mazdaug ieskoti lynu?
Ai, dar pamiršau pasakyti - stebėti burbuliukus. Kas seniai gaudo - žino, o naujokams šitam reikale nepamaišys burbuliukų identifikavimo insrukcija :-D:
Metano burbulai, kylantys iš dumblo - tai tokie "buuulkt".
Lynų burbuliukai - tokie "bul-bul-bul-bul-bul" (daug ir smulkūs).
Kaip neseniai teisingai čia rašė dalyvis vk, į tuos, teisingus, burbuliukus reikia iškarto mest, arba, jeigu išeina, ant jų užtraukt.
 #580269   vk
 12 Lie 2014 10:24
Feniksas rašė:As sendi dziku paemiau. Reiks su 10 owneriu pabandyt, tik ar neatlenks jo. Beto kai valas 0.28 tai ir keistokas derinys. Bus matyt kaip bus. Tikiuos kuojos neprisikabins. Kad tik nebut lietingas savaitgalis. O del kvapu turiu purskiamo traper kvapo, bet kazi ar apsimok naudot. Greįt nusiplauna
Aš gaudau Gamakatsu A1 HARD 1310NS 10 nr. kabliukais. Ant jo kultūringai susiveria dzykų kuokštelis, jis ilgesniu koteliu, ir pats kabliukas dar yra pakankamai kompaktiškas, negriozdiškas, nestoras. Tiesa, gaudau 0,16 mm valu (nenaudoju pavadėlio, tai pas mane visas valas toks). O 10 metų sūnui, kuris mažiau įgudęs ir vis pastoviai įmeta į žoles ir jas užkabina, kad nenutraukinėti valo, uždėjau 0,20 mm valą ir truputį storesnį kabliuką su ausele (o ne lopetėle kaip sau). Nes jei užkabinti kokių nors lelijų ir traukti su jėga, tai dažnai nutrūksta kabliukas su lopetėle per pririšimo vietą (vakar aš pats taip 1 kabliuką nutraukiau), o su ausele laiko stipriai ir tada nusirauna lelijos lapas. Taigi, kabliuko stiprumas svarbus žolių atžvilgiu, o ne žuvų, manau kad užkibusią žuvį pakankamai gerai laiko net ir minėti mano naudojami plonesni kabliukai. Neįsivaizduoju, kaip 0,28 mm valą pririšti prie mažo kabliuko su lopetėle :shock: , aš siūlyčiau kokį nors plonesnį pavadėlį pirma prisirišti, o jei būtinas valo stiprumas, tai gal tada kokį plonesnį pinto valo pavadėlį rišti. Tiesa, taip pat neįsivaizduoju ir kam toks storas valas iš viso reikalingas. :)
Aš irgi naudoju būtent Traper purškiamą kvapą. Turėjau jį, bet nenaudojau, kažkaip sūnus sako duok pabandyti - papurškiu jam dzykus, užmeta, iškart raudė, vėl užmeta, vėl kibimas - iškart lynas (vienintelis jo per visą tą žvejybą), tada ir aš sau papurškiau, tik užmetu - iškart lynas. :shock: Gal čia šiaip sutapimas buvo, bet jis mus įtikino, kad bent kartais galima ir papurškus bandyti. Dabar kai žvejoju, tai kartais papurškiu, kartais - ne, ir nežinau, kada geriau kimba. :)
 #580285   giedriuks
 12 Lie 2014 12:19
tench rašė:
-Matas- rašė:kur mazdaug ieskoti lynu?
Ai, dar pamiršau pasakyti - stebėti burbuliukus. Kas seniai gaudo - žino, o naujokams šitam reikale nepamaišys burbuliukų identifikavimo insrukcija :-D:
Metano burbulai, kylantys iš dumblo - tai tokie "buuulkt".
Lynų burbuliukai - tokie "bul-bul-bul-bul-bul" (daug ir smulkūs).
Kaip neseniai teisingai čia rašė dalyvis vk, į tuos, teisingus, burbuliukus reikia iškarto mest, arba, jeigu išeina, ant jų užtraukt.
baikit su tais lynu burbuliukais - toks ispudis, kad pagal jus tik lynai ir rausia dugna, arba akvalangus uzsideje nardo ir burbuliuoja. :-D tie burbuliukai yra lygiai tos pacios dujos is dugno, tik kylancios del dugno rausimo, o ne siaip issiverziancios, todel ir burbuliukai smulkesni. o dugna taip pat sekmingai rausia ir kitos zuvys. kiek kartu po rausimo po plude esu islupes karsioka ar kita stambesni zuvelioka. taip kad... burbulai=lynas yra tik mitas.
 #580308   -Matas-
 12 Lie 2014 20:03
Ezeriuke , kuris yra uzzeles, nemazai leliju ir tikrai zinau , jog yra lynu(daug kas apie jie rase , pavadinimas Nerespinka).Taciau tikrai paplaukiojus po ezeriuka jokiu burbuliuku nemaciau , palei lelijas uzmetes plude gana ilgai zvejojau , taciau jokiu lynu , pora kuojyciu..Nezinau , kaip juos ezere surasti reiketu..
 #580326   tench
 13 Lie 2014 02:27
Pas mane šįvakar pagrindinis veiksmas vyko per sutemas.
21:22 - dar daugmaž įmanoma fotkinti:
DSCI0004c.JPG
21:42 - galvalempės ir mėnulio šviesoje:
DSCI0007c.JPG
Vėliau dar du panašūs - 0.7-0.8kg. Paskutinis - apie 12-tą. 2 ant sliekų kuokšto ir 2 ant dzikų. + "monster crab".
 #580345   tench
 13 Lie 2014 13:47
Valyk drasiai. Kažkada skaičiau kažkur angliškuose internetuose - žmogus tą dugno pragrebimą prieš žvejyba vietoj jaukinimo daro - grėbiant iš žolių ir dugno išsikrapšto visokie organizmai kuriuos valgo žuvys. Nebijo - man yra buvę kad 5-10 min. po valymo užkibdavo. Ir čia dar net ne su grėbliu, o kažkiek įsibridus metant ir traukiant va tokį kankinimo įrankį, t.y. gana triukšmingai.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 38
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė