Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Forumo atnaujinimai dar nebaigti. Atsiprašome už nesklandumus ir dėkojame už kantrybę
Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #11742   Vytautas
 24 Rgp 2006 09:54
vakar su Irmantu (kolega iš Rovanos) nulėkėm i Minge. 06,30 val mes jau valtyje. oras nuostabus, nuteikia optimistiškai ir mes plaukiam i Upaite. Rytmetiniame vandenyje tai ten, tai šen supliauška žuvys. užsidedam masalus ir pradedam bandyti Minijos ir Upaites santakoje. Irmantas deda "Rapalos"raudongalvi, kurį Donis parekomendavo, - aš labiau mėgstamas sukres. Vietos puikios ir tikimės gerų laimikiu. Po valandos darbo ir išbandytų įvairių masalų, plaukiam toliau i kanalus einančius nuo Upaitės link Atmatos. Vietos pasakiškos, tikras lydekų "eldorado", bet....nieko, išskyrus ešeriuko kibimo ant "vivingros" vabalo ir tas nusikrate prie valties.
skambina Donis ir pataria plaukti i Minija ant gylio (tarp kitko senai patikrintos ir geros vietos). sedu prie irklu ir giebliuoju i pažystamas vietas. pakeliui bandom velkiauti. Praplaukėma gan dideli atstumą, bet niekas nesusigunde nei vobleriu, nei riperiu, nei sukre.
Sustojam ant duobes, truputi užkande bandom laime... nieko. Šalia Minijos gerai pažystamas kanalas, kuriame kadaise teko pagauti gerų laimikiu, nusprendžiam lipti i kranta ir pabandyti ten laime. prieje matom rudą ir nusekusi kanalą, pabandom pamėtyti, bet veltui, nematyti net žuvies žaismo, tik žuvėdra pastveria paviršiuje plaukianti mailiuką, taip parrodydama jog žuvies čia yra.
Grįžtam i valti ir plaukiam atgal parane bandydami blizgiauti. Aš imu mikrikini kotą ir dedu mikro masalus tikėdamas bent baltą žuvį pagauti ar kokį ešerioka. po eilinio metimo palei žolę, iššokia sprindis ešerys ir griebia mano masalą. gražus ešeriokas, bet kur ji dėti viena, todel keliauja atgal. pakyla vejas ir tikimės sroves, bet bergždžiai. taip visą diena sroves Minijoj ir nebuvo, tai tikraiusia ir buvo pagrindine nekibimo priežastis, nes grįžo kiti žvejai taip pat su 1 lydekaite ir keliais ant slieko pagautais ešeriais. Žvejyba ne kokia, bet svarbiausia oras buvo geras ir pailsejom gamtoj.

 #11802   Donis
 24 Rgp 2006 22:45
Teko ir man nekarta tose vietose ir mazdaug tokiu metu laiku tenai patirti fiasko :( ,juolabkad upes dar nelabai atsigavusios po vasaros sausru nieko ispudingo tiketis ir nereikejo.Niekis,dar atsals orai,upese pakils vanduo,plesrunai tikrai suaktyves,o svarbiausia,kaip buvo mineta pries tai,geras oras ir gerai laikas pailseta gamtoje ;-)

 #11818   Agis
 25 Rgp 2006 07:12
Keleta metu atgal, kiekviena savaitgaly imdavau valty pas Viktora ir varydavau Upaitin, ar i protaka tarp Atmatos ir Upaicio.Galiu pasakyti, kad apart raudziu (tikruju) ar mazu samuku nuo vasaros vidurio man ten nepavykdavo nieko rimto sugauti.Taigi nusivyles jau tenai nebevaziuoju, bet visados zadu uzsukti rudeny, taciau.... siais metais vel tikiuosi, nu, bet kaip bus pamatysim.

 #11905   Vytautas
 25 Rgp 2006 23:38
Agis rašė:Keleta metu atgal, kiekviena savaitgaly imdavau valty pas Viktora ir varydavau Upaitin, ar i protaka tarp Atmatos ir Upaicio.Galiu pasakyti, kad apart raudziu (tikruju) ar mazu samuku nuo vasaros vidurio man ten nepavykdavo nieko rimto sugauti.Taigi nusivyles jau tenai nebevaziuoju, bet visados zadu uzsukti rudeny, taciau.... siais metais vel tikiuosi, nu, bet kaip bus pamatysim.
mano draugelis praeita rudeni toje protakoje vadinamoje zuvu takas palupo geru lydeku :-D bet tik nuo atmatos puses. tolyn labai nelindo ir gaude ant blizges. bandysiu si rudeni ir as laime. :roll:

 #11908   Donis
 26 Rgp 2006 06:19
Taip,ta protaka tikrai dosni rudeni,taipat ir tas ezeriukas kuris susieina su ta protaka,tik beda tame,kad nei ten nei ten zvejoti negalima :?

 #11940   Vytautas
 27 Rgp 2006 20:14
Donis rašė:Taip,ta protaka tikrai dosni rudeni,taipat ir tas ezeriukas kuris susieina su ta protaka,tik beda tame,kad nei ten nei ten zvejoti negalima :?
kodel negalima? Viktoro žmona sake kad galima, as specialiai klausiau, nes pernai inspektoriai prikibo prie draugelio, bet neturejo argumentu jog toj protakoj draudžiama žvejoti ir atstojo matydami licenzija.

 #11948   Donis
 28 Rgp 2006 00:47
Zemelapyje,kuriame parodyta kur draudziama zvejoti,ta vieta tikrai pazymeta draudziama :donknow'

 #11952   Agis
 28 Rgp 2006 06:58
Kokiam dar zemelapy :roll: Niekur nemaciau kad ten butu draudziama.Upaityje tai nieks nedraudzia, o Atmatoje juk aiskiai raso iki Uostadvario svyturio, apie ta protaka niekur konkreciai neuzsimenama, taigi kas nedraudziama, tas leistina :lol:
Kitas dalykas, kad ten vasaros sezono metu nelabai zvejoti eina, bo laivai su pramogautojais plaukiodami uzknisa :evil:

 #12072   Agis
 29 Rgp 2006 23:09
Ne visados gamtosaugininku zinios buna tikslios :twisted: Turiu praktikos, kartais ir jie atsilieka nuo nauju poystatyminiu aktu ir pakeitimu :!:
Prisiminkim, pries kokius keturis, penkis metus pats Upaitis nebuvo ytrauktas i sarasa ir jo licenzijose net neminejo, taigi sugebant yrodyti buvo galima gaudyti ir be licenzijos.Taigi tikrai ne taupumo sumetimais gaudziau be licenzijos ir yrodydavau, kad as teisus :!: Tas pats buvo ir su rudeniniu draudimu, jis Upaiciui negaliojo.Dabar si klaida jau istaisyta. :lol:

 #12206   Agis
 04 Rgs 2006 07:50
Vakar turejau reikalu pas Viktora, tai zinoma be yrankiu ir nevaziavau.Pirma stabtelejau prie Kintu karpyno ir pagalvojau, pasidovanosiu kokia valandziuke spiningavimo garsiuose Korsako kanaluose ir gal teks su kokia rimtesne susikauti :roll: Deja sis :!fig! Moteriskaite isduodanti leidimus atrezia : Jau metai, kaip spiningavimo paslaugos neteikiame.Galima tik su pludine ar dugnine :!: Prisimenu matytas metu vbegyje Korsako laidas ir misliju, tai kam balamutina zmones, kam Kintu internetinis puslapis sena informacija skleidzia :twisted: Nusispjaunu ir patraukiu tolyn.Zinoma pirmas sustojimas ties Minijos senvage.Pasivaiksciojau, pasimosykavau su spiningu, savo veideliu nutraukiau simtus voratinkliu, nusibasciau net iki pacios minijos... tuscia, tik keli savaitgalio zvejai po gero rytinio kliovo :lol: matyt prigule trumpam pamiegoti, nes jau buvo 10 val., o daiktai aplinkui masinas ismetyti.
Gryzau zinoma atgal per pievas, pamirsdamas, kad ten ir kanalu yra taigi kelias "tiesesnis" gavosi kazkotai kampuotas :lol:
Veliau pavaziavau iki Minges pradzios, kur yra nedidele betonke, susirisau mikrikus ir pradejau zaisti.Kibimas buvoi tiktai ant tepalinio mikriko.Pradzioje ti sprindiniai ir pirsto dydzio eseriukai su manimi bovijosi, veliau papuole vienas kitas kepamas, dar veliau traukiant masala prie kranto atsivydavo visai gerbiami eseriai, taciau nei vienas nestvere.Bandziau keisti masalus, kabinau sukriukes nulines ir didesnes, vobleriukus, guminukus, netgi tokius "Aises" gamybos gaidzius su ceburaskos svareliais...nieko.Jokio demesio.Susirisu sistemele su tepaliniu mikriku ir vel atsiveja :twisted: Dazniausia po du tris atsivydavo tada, kai traukdavau jau uzkibusy pirsto dydzio eserioka.Gal sakau ant meiliuko galima buvo juos is ten iskrapstyti, bet...
Prtasidejus lietui kibimas visiskai liovesi ir susivyniojas spiningely patraukiau reikalu tvarkyti
Gryztant is Minges uzsukau i Priekule kur Donis su Sernu botagais Minijoje baide uodus :-D .Veliau dar nuvaziavome iki Veivirzo-Minijos santakos, bet aukstas vanduo man nesuteike galimybiu ten paspiningauti.Zodziu sekmadienio zvejyba, tai malonus pasibastymas po gamta ir triju valandu zaidimas su eseriukais.

 #12222   Vytautas
 04 Rgs 2006 15:19
Viskas grazu, kad ir be ispudingu rezultatu, bet kodel negalejai paspiningauti veivirzoj likau nesuprates :donknow' nejaugi toks aukstas vanduo, kad prieiti prie kranto negalejai ar kas dar nutiko?

 #12224   Agis
 04 Rgs 2006 15:39
Labai paprasta, santakoj krantas aukstas, lijo, slidu, maudytis nesinorejo, o su balotnikais neysibrisi.Truputy auksciau anie su botagais mosykavo, o man nesinorejosi kad uz ausies uzkabintu

 #74623   Kuzmičius
 06 Spa 2008 18:19
Šeštadieni žadėjome pažvejoti ešeriu Ventėje,bet privažiavus ir pamačius bangas,tai noras greitai praėjo.Kintu degalinėje nusipirkome licenzijas,ir Mingės kaime sumokėjus 10 lt.,nuleidom valti.
Tada tikslas buvo patikrinti Upaitės upe.Sugauta tik keletas kepamų ešeriu o kita šušara kuri keliavo atgal.Bandėme Atmatoje ten irgi nieko gero,tik laivybos inspekcija dirba savo darba.
Ryt ir vėl bandysime Ventėje gaudyti ešerius,gal bangų nebus dideliu,ir šikna nuo jų neskaudės. ;-)

 #87239   KARSIS
 18 Gru 2008 21:19
Sveiki,gal kas sia savaite buvote Mingeje? noreciau si sekmadieni pazvejoti. gal kas suteiktu informacijos kurioje vietoje ir kokiu masalu geriau zvejoti? Pazadu pasidalinti ispudziais!!!!!!!! :grin:

 #89185   makaulė
 05 Sau 2009 19:39
Miron rašė:
makaulė rašė:
Miron rašė:Gal zinote situacija su ledu ir kibimu Minges kaime?
siandie zvejota,ledas 8-10cm,kuojos jama,bet ant teshlos manu,ant dzikiuku asheriukai i pugzliai,kimba geros.
Aciu uz informacija ;-) Tai kaip supratau neblogai pagavai...
O i manu tesla cesnako dedi?
ne as gaudziau,siaip jei atvirai,kuojas gaudau,kai visai nieks nekimba-viidurziemy,vasary....apie teshlas nelabai ishmanau,labai nuo ju snarglinos rankos ir drabuziai :shock: ,o draugas gaude naudodamas 4gr svarely ir ilga pavady su kabliuku-irgi ne mano stilius,as-avizelininkas-esheristas.Bet pagavo,per valanda 22 kuojas....sake maishais tauta nesh..pagal toky kibima savaitgaly.

 #89187   Miron
 05 Sau 2009 19:48
makaulė, papasakok kaip gaudit su ilgu pavadeliu ir 4g svoreliu, kaip atrodo sistema?

 #89188   makaulė
 05 Sau 2009 20:11
Miron rašė:makaulė, papasakok kaip gaudit su ilgu pavadeliu ir 4g svoreliu, kaip atrodo sistema?
nu ,,patraukimo tipu,, cia kawensku budas,jie gal geriau zino.....nu tipo kietesnis sargelis,svareli slyvute,mikro suktukas,40-60cm pavadys,nuleidi ant dugno,palaikai,tympt rankos placiu mostu y virshu,kablys su svareliu pakyla,pakeicia pozicija....vel padedi meshkerele.....vel tyympt....kazkas panashaus,na ir vietoj orentuojiesi.....gal tampyt nereik,gal reik..... :roll:

 #89313   Lydeka
 06 Sau 2009 14:52
o kaip tas pavadėlis virš svarelio, ar cia slyvutė slankioja ant pagrindinio o paskui suktukas ir pavadėlis su kabliuku

 #89316   Miron
 06 Sau 2009 15:00
apie teshlas nelabai ishmanau, labai nuo ju snarglinos rankos ir drabuziai :shock:
manu tesla galima kabinti ant kabkiuko is svirksto ;-)

 #89318   Agis
 06 Sau 2009 15:02
Vasara :lol: Žiemą, tai kol ją išsiimi i vidinės kišenės, kol paskum įdedi....Čia jei kliovas silpnas :lol:

 #90592   diego
 12 Sau 2009 17:45
nu ka, siandien akspedituota Minge... zodziu nieko ispudingo - plakiukai, kuojos, vienas stambesnis eserys..., tai tiek..

kaimynai starki netycia uz uodegos pakabino..

ledas liuks, apie 10 cm. Tvirtas tikrai.
Keliai, tiek is vienos, tiek is kitos puses apsemti, tad eiti tenka nemazai... Nors su pravaziuojama masina imanomi ir kitokie variantai.

Srove nesveika. Gaudymas naudojant svareli (~12-14 gr.) ir maza avizele, dideles nenorejo..
Seip tikrai sakyciau nieko ispudingo del ko butu verta vaziuot. Kalbu apie zuvies stambuma. Bet jei pasiilge KIEKIO ir aktyvumo, tai prasom, tikrai bus ka veikti.

tai tiek.

 #90683   Miron
 13 Sau 2009 11:20
Uzvakar ir vakar buvome Mingei, atidareme sezona. Kliovas geras.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

 #90786   AntanasM
 13 Sau 2009 18:41
Tose nuotraukose is Minges matosi , kad visi zvejai kazkaip vienam ir kitam kraste susiburę. Reiktų suprasti , kad per vidurį nekimba ar srovė didelė? Pakomentuokit

 #90787   Miron
 13 Sau 2009 18:49
Prie krantu kibo geriau, per viduri kibo reciau, bet didesnes.

 #90902   audriukas
 14 Sau 2009 12:04
vakar buvau,taisrove tikrai ziauri,dar tokios sroves minijoj neteko matyti ziema :eek:
Pakalbejus su keleis zvejais buvuseis savaitgaly sake ,kad sestadieni ir sekmadieni srove buvo zymei mazesne ir buvo galima gaudydi visur labai lengvai :cool:

 #90996   LAURUX
 14 Sau 2009 20:51
nu mes vakar gaudem ant matilio ir teslos. jeigu ant patraukimo, tai tik ant matilio ;-)

 #91017   Miron
 14 Sau 2009 21:22
dainius77 rašė:Sveiki ant ko geriau kimba ant matilio ar dziko ar dar ant ko nors :lol:
Mes gaudem ant manu teslos su cesnaku ir ant matilio, geriausei kibo ant teslos ;-)

 #91065   kleckas
 14 Sau 2009 23:25
cia ne i tema.... bet norejau paklaust,... yra cia kur nors forume sitos teslos receptukas? :) :lol:

 #91075   Miron
 15 Sau 2009 08:15
kleckas rašė:cia ne i tema.... bet norejau paklaust,... yra cia kur nors forume sitos teslos receptukas? :) :lol:
Viena populiariausių ir universaliausių tešlų gaminama iš manų kruopų. Jos receptas paprastas: šaukštas manų kruopų pilamas į nedidelį dubenėlį ir užpilamas šaukštu vandens. Dubenėlis pridengiamas ir valandą paliekamas, kad manų kruopos prisigertų vandens ir nekeistų savo konsistencijos. Po valandos viską reikia išmaišyti. Maišome tol, kol gauname vienalytę masę. Ar tešla gera, tikriname ją tąsydami: jei 5-7 mm ištempta tešla trūksta, vadinasi, ji paruošta. Tokią tešlą patogu saugoti, transportuoti ir naudoti supilstytą į vienkartinius švirkštus. Tokį švirkštą galime ilgai laikyti šaldymo kameroje. Švirkšto pranašumų vardyti turbūt nereikia: masalas visada yra patogioje pakuotėje, nedžiūva veikiamas vėjo ir saulės, nedrėgsta užklupus lietui, netepa nei rankų, nei drabužių. Ant kabliuko tešla kabinama paprastai: spaudžiame ją iš švirkšto, ir tą ploną "dešrelę" vyniojame apie kabliuką. Jei po žūklės lieka keli nepanaudoti švirkštai, juos vėl galima sudėti į saugojimo kamerą, tačiau antrą kartą užšaldyta tešla tampa skystesnė. Paprasta manų tešla be priedų - efektyvus, lengvai paruošiamas masalas, kurį mielai čiumpa įvairios karpinės žuvys. Negalima pamiršti, kad ši tešla, paskaninta įvairiais kvapais, tampa dar efektyvesnė.

 #91134   Algirdas
 15 Sau 2009 11:20
nu cia mokslini darba pavarei :-D bet is kur tuos svirkstus emi nepaminejai :-D :-D cia truputi nusijuokavau. o jei rimtai tai svirkstas ne narkomanu turi but o storesnis ir be adatos aisku ;-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 56
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė