Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Forumo atnaujinimai dar nebaigti. Atsiprašome už nesklandumus ir dėkojame už kantrybę
Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #11280   Skumbrotas
 14 Rgp 2006 12:36
Užvedu naują temą - kad lietuviai nepagalvotų jog žemaičiai neturi ežerų :!:
Taigi noriu pasidalyti įspūdžiais iš užvakarykštės žvejybos didžiausiame, gražiausiame ir žuvingiausiame žemaičių ežere Plateliuose. Nusibaladojau ten tik popiet, tikslu pabendrauti su vietinėmis lydekomis ir ešeriais. Ir pasportuoti - nes su benzovarikliais plaukioti negalima, elektrinio neturiu, tai teko irkliukais pamojuoti :grin: . Plateliuose tai ne pats geriausias varijantas, nes ežeras didelis. Pradžioj prašukavau su lydekiniais masalais pakrantės švendrynus, apiplaukiau kelias salas - tik pora silpnų nerealizuotų kibimų, iš visko sprendžiant nelegalkų darbas. Šnektelėjau su plūdine lydekas gaudančiais žvejais, pasirodo ir jiems niekas nejudina, keikė besikaitaliojantį vėją.
Nusprendžiau pabandyti su mikruške ešeriokus paerzinti. Suradau prie vienos salos retai žolėm apžėlusį skardį, užsidėjau 4cm riperiuką ir.... Ir prasidėjo fiesta - kas antras metimas ešerys :shock: :!: Ir ne kokie cigaretiniai, o pradedant nuo kokių 300g. Buvo nemažai kibimų, kai griebė išties monstrai, kurie vyniojo iš ritės valą ir su kuriais kova buvo kaip su kokiomis lydekomis. Gaila, kad tokio nė vieno nepavyko įkelti į valtį. Gaudžiau su 0,14 valu. Įdomus faktas - pabandžius su tais pačiais masalais gaudyti kitu spinu, ant kurio buvo 0,22 valas, neturėjau nė vieno kibimo :roll:
Kai toks kibimas mėgstu paeksperimentuoti su masalais. Išbandžiau eilę riperiukų spalvų, bet pasiteisino tik tepalas ir fioletinis. Mažas vartikles ignoravo. Keletą pačių didžiausių pagavau ant Vivingros vobleriuko "vabalo", dar pasiteisino keli nedidukai Yozurykai. Keista, bet ant Mepsų pagavau tik keletą ešeriukų, nors išbandžiau įvairias spalvas ir dydžius. Taip pat buvo ignoruojami ir strymeriai.
Vienu žodžiu Plateliai yra jėga :!: Dieviška ramybė - niekas nelaksto su kateriais ir motociklais, nekelia triūkšmo ir bangų, žuvies yra, vanduo švarus. Nebuvau ten jau keletą metų, bet dabar reiks dažniau ten apsilankyti :!:

 #33404   baniusa333
 12 Bir 2007 22:03
kokia situacija kituose zemaitijos ezeruose? Ilgio, Berzoras...... ezeruose prie Telsiu? Ar reik ten licenziju. Kaip ten su zuvim.. mane domina lydekos? busiu dekingas uz bet kokia info.


patinka man ilgio ezeras ir lynu ir karsiu cia nemazai,eseriu pasitaiko lydeku irgi netruksta,bet kaip ir wisur turi zinot wietas arba turet echolota dazniausiai mes ten uzsiemam kaimo turizmu :grin: poilsiaujam ir kas be ko zwejojam,ana rudeni draugui ant zuweles turbut krokodilas :shock: kibo kad raudes wos ne wisa nugara perplese dar taip nebuwau mates

 #33828   ensteinis
 19 Bir 2007 13:30
http://www.maps.lt/redirect.asp?eid=30685
ganetinai seklus ir apzeles ezeras jame yra lynu ir kitos karpines zuvies tai pat nestinga lydeku ir eseriu vietiniai zmones sako kad kartais paganau viena kita unguri esu mates kai prie liepto sildesi dvi lydekos :)

 #33856   kembrikas
 19 Bir 2007 14:32
BIRZULIO ez. ar ten galima zvejot? ar reik licenziju. ar siaip esat kas bande?

 #35556   kursis
 18 Lie 2007 18:14
Buvau keleta dieneliu prie Plateliu ezero, nu ka galiu pasakyti ezeras puikus, zuvies daug tik reikia moketi ja pagauti (kaip supratot ispudingo nieko nepagavau :!fig! ). Kuoju ir eseriu tai gali prilupti N skaiciu, nu bet as tikejaus kokia lydekaite nutverti-viena nediduke siaip ne taip ispesiau ir ta ant gyvos zuveles, nors velkiavau ir ryte ir vakare (masalas - vobleris). O siaip vietiniai tai velkiauja uzsideje baltas blizges, nu tipo "jurate" kazkas, bet irgi laimikiais pasigirti negalejo :?:

 #35958   cesius
 27 Lie 2007 13:30
Prasau paporinkit ka nors apie Berzoro ez , gal galima ka nors ten su spinu nuveikti, ir kokiame krante geriau butu pluduriuoti. Y ka geriau taikyt lydekas ar eserius :?: :?:

 #35993   pypkorius16
 27 Lie 2007 20:13
Esu Berzore pries trejeta metu, pora rytu spinigaves, paemiau viena lydekioka api 1,5 kg. Nesupratau kodel , bet sodybos seimininkas baisiai stebejosi kad uzkibo :donknow' . Siaip spinigaujanicu buvo, ko gero beveik visi poilsiautojai, paeme valtis ar v-dviracius is seimininku.
Pagavau prie salos nuo plento puses, ten gylis 1,5- 2,5 metro ir nemazai augmenijos :grin:

 #36242   audrutis
 01 Rgp 2007 08:04
As nesu to ezero zinovas, bet kadangi 2 metus gyvenau Klaipedoj, 2 Plungej, daznai ten nuvaziuodavau. Lengviausia ten suvilioti eserius, lydekas, dar gali palupti graziu kuoju. Ezeras labai skaidrus, nardytoju rojus, taciau skaidru ko gero ne tik zmonem, bet ir zuvim, tad valo stori ir masalus rinkis atsizvelgdamas i tai.
Apie vietas pasakyt nieko negaliu, nes pats mazai ten zvejojau, daugiau stebejau ir draugu pasakojimu klausiau. Kaip pats zinai, svetimam ir dar diddeliam ezere echolotas labai praverstu. Tai tiek skurdzios info :)

Tiesa, yra ten ir retu, mistiniu zuvu, taciau apie jas vietiniai daugiau sneka, nei gaudo ir pagauna :)

 #36254   Skumbrotas
 01 Rgp 2007 09:58
tuomahaukas rašė:Čia kokios žuvys pas jumi vadinamos retomis ir mistinėmis ? :roll:
Plateliuose tokios yra seliavos ir Platelių sykas. Neteko pačiam pagauti, neteko matyti kad kas pagautų ir neteko girdėti kad kas tikslingai gaudytų (apart gražių straipsnelių žurnaluose) - kuo ne mistinės žuvys :?: :roll: :lol:

 #36492   x-rap
 06 Rgp 2007 10:21
vakar pirma karta pameginau zvejoti prie Endriejavo esanciame Kapstato ezere. vanduo skaidrus ir svarus , bet labai "raudonas". ryskaus masalo nebesimato nuleidus vos 1 metra. gylis kai kur iki 2 metru. pagal vietinio zvejo pasakojima yra pagaves lydeka apie 7kg, yra lynu, eseriu. ezeras smarkokai apzeles. privaziavimas geras nuo senojo zemaiciu plento. didesnis gylis antroje ezero puseje, netoli nuo kranto. ten kairiau esancioje ilankeleje ir man nusisypsojo laime susikauti su zemaitisku maskiu.(foto dzerkavimas skiltyje)

 #36494   Agis
 06 Rgp 2007 10:37
Vieno bendradarbio pasakojimu, jis tose apylinkese gyveno, o dabar prisiziuri ten netoliese esancia fazenda, tai tas ezeras maitinamas is triju saltiniu.Kadangi labai didelis ten dumblo sluoksnis, tai atseit kildamas saltinio vanduo ir balamutina ta dumbla, uztat ir vanduo toks.Sake, kad to ezero vanduo labai minkstas.Sovietiniais laikais, kai dar nebuvo visokiu chemikalu vandeniui minkstinti, tai is to ezero vezdavo sisternomis vandeny aplinkiniu miestu silumos tinklai katiliniu vandens sistemoms uzpilti.

 #36693   x-rap
 10 Rgp 2007 15:17
ilgio ezeras randasi netoli Plateliu. gylis palei kranta apie 1-2 metrus. tad kai kur auga zoles. vidutinis gylis apie 3-4 metrus, kai kur iki5.5 metro. dugnas mazai dumbletas. zoliu mazai. dzerkavau beveik po visa ezera dreifuodamas, bet pagavau tik prie didziosios salos. vanduo labai skaidrus.
jei kas noretu paatostogauti tai yra puiki vieta nedavaziavus berzoro kaimo rodykle i kaire 300m kaimo turizmo sodyba. geras priejimas prie vandens, smeletas pliazas, daug uodu .tel844849316. kaina zmogui 5lt,masina 5lt, palapine 10lt, didele medine pastoge 50lt, valtis valandai 5lt. klausimai i privata.
Paskutinį kartą redagavo 1 x-rap. Iš viso redaguota 20 kartus.

 #36861   Edosius
 16 Rgp 2007 08:30
Plateliai praeita savaite keturios dienos... Zvejota viso sudejus apie 12 val. 2 vakarus ir viena ryta. Skanus tas alus...
Apie zuvis - yra ten ju.. Vanduo - labai skaidrus. Viena vakara echolota pasijungiau, kitus nebereikejo. Zuvis laikesi panasiai 3 metru gylyje (na bent jau ta kuri maitinosi). Kaip supratote zvejyba buvo nerimta, tik siaip pasvaidimai spiningeliu. Eseriu kiekviena kart pagaudavau po 5 (100gr), masalas mikro guminukas, ir tas tik tamsiai raudonas, i kitas spalvas a nei krapst. Draugui gi daviau lydekini spiningeli. 3 Lydekaites (1kg, 800gr, 600gr), visos tik ant sukriu ir juodos spalvos.
Tokie tie plateliai trumpai. ;-)

 #37079   Skumbrotas
 20 Rgp 2007 10:26
Vakar ryte pasižvalgęs į jūrą priėjau išvados, kad per didelės bangos kažkur toli plaukti, tad nusprendžiau aplankyti Platelių ešerius. Apie pietus jau išplaukiau į jų ganyklas. Dieną didieji nebūna aktyvūs, tad su mikriku tarp žolių "koviausi" su sprindiniais matroskinais ir laukiau pavakario, kada pradės medžioti didžkiai. Bet Plateliuose atsirado nauja problema - žymiai išaugo nuomojamų vandens dviračių parkas plius pradėjo nuomoti baidares. Ir kiekvienam plaukiančiam poilsiautojui pasistoja būtinas reikalas priplaukti ir pasiteirauti kaip sekasi... :jop-mat Tad iki pat vakaro tos eskursijos ir tęsiasi, vienus pakeičia kiti, tuos treti ir visi būtinai turi išbaidyti žuvis... Jau atrodo aprimsta, jau ir ešeriai pradeda lydėti masalus iki pat valties kaip pasirodo nauja žioplių kompanija, viską išbaido ir žuvys pusvalandžiui dingsta... Pernai to dar nebuvo, polsiautojai apiplaukdavo ratu, nelysdavo cekavotis. Taip ir neteko su didžkiais susikauti. Matyt reiks pirkti elektrinį varikliuką ir tokiais atvejais plaukti į tolimesnes vietas, kur dviratininkai tingi plaukti.
Tiesa, Sumbrotienė sugebėjo išpešti iš žolių septynias gan padorias raudes ant kukurūzo, kurios gale žvejybos buvo paleistos atgal.
Tiek žinių iš Platelių.

 #59287   Skumbrotas
 05 Geg 2008 21:13
Susgalvojau šiandien Platelių lydekas paerzint. Ežeras pasitiko piktomis bangomis, tad planuotą valties nuomą ir plaukimą į ežerą teko išmest iš galvos. Liko bandyt nuo kranto. Visose aikštelėse linksminasi kompanijos, kepa šašlykiukai, sumestos neprižiūrymos meškerės... Šiaip taip susiradau ramesnę pakrantę su šiokia tokia užuovėja, pradėjau plukdyti masalus. Bet kas iš to - visos Platelių lydekos šiandien sėdėjo žolėse prie kranto.... Ne tik lydekos - ir ešeriai ten pat. Duodasi pakrantėje, daužo mailių net iššokdamos iš vandens, o už žolių juostos visiškai tuščia. Braidant ne vieną didelę "malką" pabaidžiau, gražu žiūrėt kaip tos torpedos neša kudašių, bet iš žolių nelenda.
Reik dar palaukt su lydekom Plateliuose.....

 #91589   bonderas
 18 Sau 2009 22:13
Sveiki, siandie gryzau is Plateliu,kliovas silpnokas, bet teko laime sugauti dvi seliavas, traukiasi beveik sunkiau nei tokio pat kalibro eseriokas, kimba panasiai, grazi zuvis, del skonio da nieko negaliu pasakyti :grin: taip pat eserioku keleta patraukiau, diena praleista fantastiskai :gutgut

 #91596   Donis
 18 Sau 2009 22:41
Gal gali imesti maps nuoroda,kurioj vietoj jas uztikai?

 #91602   Skumbrotas
 18 Sau 2009 22:52
bonderas rašė:Sveiki, siandie gryzau is Plateliu...
O kaip ledas :?: Ežeras pilnai užšalęs, ar ne :?: :roll:

 #91631   Airis
 19 Sau 2009 11:31
butu smagu suorganizuoti poledine zvejyba plateliuos, ypac jei dar vietas zinotume ;-)

 #91894   bonderas
 20 Sau 2009 22:14
Ledas geras,net netrata,zvejojau ant didziojo(pas mus taip vadinama),jei ka sako zvejojau prie zaliosios kalvos ;-) nemoku ideti su mapsu :cry: neiseina.

 #91952   Vaidis
 21 Sau 2009 10:36
bonderas rašė:Ledas geras,net netrata,zvejojau ant didziojo(pas mus taip vadinama),jei ka sako zvejojau prie zaliosios kalvos ;-) nemoku ideti su mapsu :cry: neiseina.
nueini į maps, susirandi vietą kur gaudei, pažymi tą vietą vėlevėle (padedi tašką) ir spaudi "Nuoroda į šią vietą",na po to jau Copy - Paste, tai tiek, pabandyk ir tau pavyks ;-)

 #91985   Airis
 21 Sau 2009 14:11
bonderas rašė:Ledas geras,net netrata,zvejojau ant didziojo(pas mus taip vadinama),jei ka sako zvejojau prie zaliosios kalvos ;-) nemoku ideti su mapsu :cry: neiseina.
idek greiciau ;-)

 #92020   renaldas
 21 Sau 2009 16:43
Sveiki, a gal kas buvot ant liado Eketes uztvankoj pabandyt? A ber ten gyvybes dar?

 #92027   Vaidis
 21 Sau 2009 17:05
renaldas rašė:Sveiki, a gal kas buvot ant liado Eketes uztvankoj pabandyt? A ber ten gyvybes dar?
Pasiskaityk kelias temas žemiau Tvenkiniai :roll:

 #93618   Airis
 27 Sau 2009 23:17
kembrikas rašė:BIRZULIO ez. ar ten galima zvejot? ar reik licenziju. ar siaip esat kas bande?
va cia but idomu. vasara ten negalima zvejot, tai ant ziemos gal geruliu uzauga..kol ledai neisplauke, gal nuvarom...

 #96277   tekila
 09 Vas 2009 22:59
gal kas yra bandes gaudyti KARTENOI prie kapiniu kur yra karjeras atrodo?Esu labai senai gaudes gal pries kokius 7m tikrai buvau patenkintas.
Ir gal kas galit suteikti info.kas gero tenai???

 #96328   Sokratas
 10 Vas 2009 10:20
paieškok info karjeruose žemaitijos, o ne ežeruose :)

 #97723   Airis
 18 Vas 2009 14:22
gal kas turi info apie ezerus prie Varniu miestelio. domina Birzulio ezeras ir Stervos. Birzulio ezere galima zvejoti tik nuo ledo, tai gal ten geru eseriuku imanoma pagaut?

 #97785   makaulė
 18 Vas 2009 19:09
man tai kazko labai ydomus Stervos ezeras..........nu toooks ydomus :shock: :!:
Paskutinį kartą redagavo 2 makaulė. Iš viso redaguota 18 kartus.

 #97831   Airis
 18 Vas 2009 20:45
makaulė rašė:man tai kazko labai ydomus Syervos ezeras..........nu toooks ydomus :shock: :!:
tiksliau ne Stervos ezeras, o Ezeras Stervas ;-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė