Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #196594   RamaZ
 15 Geg 2010 21:23
Pas mus šiandien tvenkinyje gražiai vienas vyriokas "pažaidė" su 6m sportinuke - rezultatas: penki karšiai (na puskaršiai) nuo 500g iki 1000g ir bonusinis variantas - beveik 3,5kg karosas. Vat taip vat, žuvį pats mačiau, žmogų pažystu gerai - pažystat ir daugelis iš jūsų, bent jau iš straipsniu žvejybiniuose žurnaluose ;-) . Bet žmogus šėrė keturias dienas - ir vat rezultatas ;uolrait
 #298715   tukasG
 14 Rgp 2011 20:40
Šiandien buvo suplanuota brendant ieškot ešerių vienam Kupiškio raj. tvenkiny. Įrankis mikrodžiginis spiningiokas. Keletą valandų pabraidžius rezultatai nedžiugino :aina-sikt, tik "degtukiniai" ir tie atšipusiais dantim :-D .
Sutikau bežvejojantį draugą. Plūdine gaudė kuojikes, karšiokus. Pamaniau, kad būtų visai idomu pabandyt mikrodžigu sugaut baltą žuvį. Bandžiau pašertoj vietoj ivairius pravedimus, įvairių spalvų guminukus, bet tik keletas stuktelėjimų :( . Tuomet nuo 10 nr. kabliuko nukabinau mikroguminuką ir vietoj jo užmoviau trejetą skolintų dzikelių ir pakabinęs 3 gr švininę "slyvelę" susirišau peternosterį. Metimas, spiningėlis rankoj, ritė lėtai ir švelniai įtempia valą, spiningėlio viršūnėlė dailiai išlinksta rodydama, kad masalas jau guli ant dugno, vos vos juntamas ritės pasukimas, kad švinas rausdamas dugną sukeltų dumblo dulkių debesėlį, pauzė vėl lengvas ritės suktelėjimas ir spiningo viršūnėlė suvirpa, švelniai pakertu. Nėra. Dar keletas ritės suktelėjimų ir spiningo viršūnėlė stipriai linkteli, kotas "trinkteli" per nagus, kertu..., yra ''plot . Priešinasi atkakliai, bet netrukus galiu pasisveikint su poros šimtų gramų karšioku :). Tą patį pakartoju, dar kokį dvidešimt kartų. Patiko ;-var-var. . Toks hibridinis netai mikrodžigas, netai pikeriavimas gaunas, bet visai smagu, kai beveik kiekvienu metimu liaunutį, lengvutį kotelį smarkiai supurto poros šimtgamių žuveliokas. Reiks kada nors mėgint pakartot...
 #298794   RamaZ
 15 Rgp 2011 18:08
Šauniai čia tu ;-) :gutgut. Reiks ir man kažką panašaus pabandyt, nes yra tekę ne kart patirt panašią situaciją gaudant fyderiu - kol masalas guli vietoje - nulis emocijų - pajudini - kliovas. Matyt taip kartais tom žuvims reikia :roll:
 #337416   tukasG
 29 Sau 2012 19:22
Sveiki ::hai-bai .
Šį rytą galvoj įkyriai kirba viena mintis: "Noriu žvejot". Deja, yra darbų, kuriuos būtinai turiu užbaigt. Rytinė žūklė nepavyks. Saulutė šviečia, vėjelis silpnas, nešalta. Baigiu darbus, greit rengiuosi "kovinę" aprangą, stveriu dėžę, peikeną, sėdu golfukan ir brazdu lediniu kaimo keliuku link nedidelio tvenkinio. Tvenkinuko pakrašty matau pora ešeriautojų. Laimikiai nekokie. Rūpi brist link viliojančios duobės tvenkinio vidury. Įtariu, kad ten slepiasi karšiai. Truputį nejauku dėl ledo kokybės, bet laiks nuo laiko prabaksnoju eketę, apžiūriu ledo storį ir įsitikinęs, kad saugu, judu toliau. Štai ir ta vieta, kur turėtų būt dugno duobė. Kertu keletą ekečių, matuoju gylį, beriu pašarus ir pradedu žūklę. Ledas toje vietoj nestoras. Gal kokie 4-5 cm, bet kietas, tamsus be sniego. Netraška, tik kiek linguoja einant nuo vienos eketės prie kitos.
Prabėga keletas valandų. Kibimų nėra. Bandau vieną avižėlę po kitos, virpinu ir padėjęs ant ledo meškerėlę palaikau. Nieko. Tuščia. Imu paskutinę dar "nemaudytą" "balalaiką" ant kurios suvyniotas 0,1 mm valas, uždėtas jautrus lavsano sargelis ir užrišta tamsi poros mm dydžio volframinė avižėlė. Kabinu pundą trūklio lervų ir palengva skandinu. Gylis apie 6-7 m. Štai ir dugnas. Pakeliu avižėlę šiek tiek nuo dugno ir imu švelniai virpint. Staiga sargelis išsitiesia ir sustingsta... Karšis... Pakertu ir pajuntu kitam valo gale tingų, bet galingą "bumbsėjimą". "Balalaikos" viršūnėlė pamažu leidžiasi iki eketėj tyvuliuojančio vandens. Atleidžiu pirštą, prilaikantį "balalaikos" ritelę. Kažkas pamažu prašo vis daugiau ir daugiau valo gilyn. Kai tik pristabdau, jaučiu kaip tempiasi, tempiasi plonytė valo gija... Atrodo tuoj bus pokšt, bet truputį atleidžiu ir vėl ramiau. Vienu momentu lyg ir pajuntu, kad žuvis pasiduoda. Švelniai imu kelt į viršų. Pasiduoda. Dar sprindis... Dar... Keletas stipresnių žuvies truktelėjimų ir... valas atsileido... :( :cry: :jop-mat :jop-mat :aina-sikt :) :) :)
Ką padarysi gražiausios žuvys visada lieka ten anapus...
Dar ilgai ilgai "drožiu" tą ir kitas eketes, bet du delniniai karšiokai po geros valandos darbo ir viskas. Tiesa, jau beveik temstant vėl suvirpa sargelis, kertu, yra, bet kažkas labai smulkaus. Keliu viršun ir... nustembu... starkio vaikis kokių 10 cm ilgio ''plot . Būčkis ir keliauja jis atgal paūgėt ::hai-bai . Pagaliau patvirtinau sau iš aplinkinių girdėtus gandus, kad negausiai, bet yra ten motininių starkių. Dabar jau ir aš tuo tikiu ;uolrait .
Temsta, šalta, laikas namo. Žuvies beveik nesugavau. Įspūdžių su kaupu. Aš ten dar grįšiu... :grin: :grin: :grin:
Iki ::hai-bai .
 #337594   mindzzia
 30 Sau 2012 17:22
Nezinau, temos panasios neradau, tai cia parasysiu.. :) Ukmerges rajone, vienam karjere - "Rorio ezere" siandien visa diena dviese prabuvom.. Per abu viena sprindine kuojyte :D... Ryt poryt speju kitur reiks vary :)
 #340799   Vitolis
 09 Vas 2012 19:15
Perkėliau čia, kadangi kalba eina apie Kupiškio raj. Vieną iš tvenkinių
PANCC rašė:
Vitolis rašė: Ten kampe kur sėdėjot, tai ešeriukai nedideli turėjo kibaliotis. Apie vidurį maliausi su blizge, balansuokliu, tai :/nek ketvertas ešeriokų. Nors neilgai ir buvau.
kad kiek teko tai būtent ten daugiau geresniu pasitaiko. atvarai jei ten nieko rimto tai ir toliau nieko įspūdingo nebus. na bet aš tik trejeta kartu tebuvau toje užtvankoje. kai Kupiškis nieko neduoda grįždamas užsuku porai val.
dar klausimėlis. kokio leidimo ten reikia? :oops:
o vasara pasigauna ten kas? balta, plėšri.
šiek tiek nuklydom nuo Kupiškio mariu temos. :roll:
 #340834   Vitolis
 09 Vas 2012 19:56
Vitolis rašė:Perkėliau čia, kadangi kalba eina apie Kupiškio raj. Vieną iš tvenkinių
PANCC rašė:
Vitolis rašė: Ten kampe kur sėdėjot, tai ešeriukai nedideli turėjo kibaliotis. Apie vidurį maliausi su blizge, balansuokliu, tai :/nek ketvertas ešeriokų. Nors neilgai ir buvau.
kad kiek teko tai būtent ten daugiau geresniu pasitaiko. atvarai jei ten nieko rimto tai ir toliau nieko įspūdingo nebus. na bet aš tik trejeta kartu tebuvau toje užtvankoje. kai Kupiškis nieko neduoda grįždamas užsuku porai val.
dar klausimėlis. kokio leidimo ten reikia? :oops:
o vasara pasigauna ten kas? balta, plėšri.
šiek tiek nuklydom nuo Kupiškio mariu temos. :roll:
Retai ten žvejoju. Nebent labai apskustai laiko turiu, o žvejybos alkis nepalieka nei dieną nei.... ir dar todėl, kad visai netoli mano uošvijos.
Telkiniukas gan intensyviai plakamas visokio plauko megėjų :superšokas todėl labai žuvingas būti negali. Kaip ir visoje LT, ten gyvena visokios tradicinės žuvys.
 #340938   tukasG
 10 Vas 2012 00:48
Prie to, ką paporino Vitolis, nuo savęs dar pridursiu, kad neperseniausiai tas tvenkinukas buvo nuleistas dėl elektrinės statybos darbų, tai tuo metu sėmė ten kas tik netingėjo ir kiek tik netingėjo, taip kad nebelabai kas ten įspūdingo ir beliko. Eilinis tvenkiniokas ir tiek ir dar, kaip jau ir minėjo Vitolis, gana intensyviai apžuvaujamas tiek vietinių, tiek pralekiančių...
 #341643   tukasG
 12 Vas 2012 20:07
Sveiki :/braj; .
Šios dienos planas buvo "pakrikštyti" naują dovanų gautą spiningėlį ir keletą nebandytų balansyrų. Veiksmo vieta - nedidskas karjeras. Veiksmo taikinys ešeriai. Diena nuostabi, oras puikus, tik ešeriai nealkani pasitaikė :-D . Ekečių prigręžiojom begalybę. Kibimai per du žvejus septyni buvo, deja, penki iš jų nelegalkės šaudyklės lydekaitės, o likusieji du ešeriai, bet visiškai visiškai neįspūdingi. Visa žuvis keliavo atgal į eketes augt toliau :/braj; . Gaspadinėms šį kartą rankų žuvim teptis nereikės :grin: , bet dienos užduotis kaip ir įvykdyta. Visi bandyti balansyrai gavo žuvies dantų krikštą. Spinigėlis savo krikštą taip pat puikiai atidirbo. Sekmadienio popietė praleista smagiai. Kitą kart važiuosiu kur nors kitur. Ten kur mažiau lydekiukų. Vis vien jų gaudyt negalima, ešeriai nekimba, tai kam be reikalo "peiliukam" lūpas kiurdint...
Iki :/braj; .
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė