Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Brakonieriavimas, GA veikla, nacionalinių ir regioninių parkų taisyklės, kritika, idėjos, pasiūlymai
 #50297   tuomahaukas
 10 Vas 2008 18:08
Užvedu šią naują temą nes regis laikas sudėlioti taškus ant "i".
Lydekų, upėtakių temose (ir kitur) gan dažnai užduodamas klausimas po fotosesijų: "o ką padarei vėliau ?".
Paleidau- bravo, šaunuolis. Paėmiau ir suvalgiau- ne bravo ir ne šaunuolis. Paskutinieji pasisakymai upėtakių temoje kad "maximoje" yra upėtakių po 17 lt/kg" (suprask kad žuvis yra be menkiausios abejonės paleista, o norintiems ją valgyt yra pasirinkimas PC ) irgi sukelia savotiškų minčių.... pagaliau kodėl aš turiu jaustis "pusiau neįgalus", pagavęs ,suvalgęs o prieš tai įdėjęs žuvies foto ? Mintys peršasi tokios, kad jei seniau (ir dabar) žūklė neracionaliai plonais valais buvo (yra) bravūriškumo (verčiant į normalią kalba- išsipisinėjimo) išraiška, tai dabar žuvies paleidimas gyventi (???) yra tas pats.
Teko skaityti, kad iš visų atgal paleistų žuvų tik ~30 % turi galimybę išgyventi po patirto streso. Tai reiškia jog iš 10 pagautų ir paleistų atgal lydekų/ upėtakių gyvent, "pasikrušt", sėkmingai gyvent toliau galimybes turi ~3 vnt. ?
Nesu imantis bet ką ir bet kur, bet manau kad racionalumo grūdo reikia paieškot. Manęs asmeniškai nelabai domina koks žuvies likimas yra post factum, mane domina pats faktas. O šita "naujos bangos žvejų epidemija", vadinama "pagavai -paleisk" pradeda tiesiog erzinti- pažiūrėjus forumuose, jei žmogus neturi arba nepasiėmė į žūklę fotoaparato ir savo laimikį nufotografavo tarpduryje- tai nebe laimikis, "ne fasonas".
Tokia mano nuomonė. Turbūt supratote kur aš lenkiu...

 #50298   Dusia
 10 Vas 2008 18:11
Mano manymu,jei zuvis yra legali,tai cia jau kiekvieno asmeninis reikalas ka su ja daryt.

 #50299   pypkorius16
 10 Vas 2008 18:56
Tomahaukai, man atrodo kad si tema zlugusi. Cia kaip politikoi desne, centras, kaire. Taip ir zvejiboi vieni linke paisdykaut , kiti grieztai laikosi taisykliu treti megsta buti ant bangos ir kas ne su jais tie ********, ir kas svarbiausia jie didziausiai rieksniai, ju NENUTILDISI :!:
Senu krienu nelabai peraukliesi, o jaunimas tegu kabinasi i naujas idejas.
Ir man asmeniskai dzin, ka jie apie mano laimikius ir apie mane jie rasys, nes as zinau kad zuvi pagavau pagal galiojancias taisykles.
O maximos zuvi tegu valgo tie kam jinai tinka ir patinka, as asmeniskai valgau zuvi kuria pats pagaunu , zinau kur jinai augo , zinau kada pagauta.

 #50301   audrutis
 10 Vas 2008 19:13
Jo, tema cia labai sudetinga ir kompromisa rast sunku bus. As asmeniskai vadovaujuosi pagavai -paleisk, taciau didele dalimi todel, kad nesu didelis zuvies megejas ir plius daznai tingiu terliotis. Taciau as visiskai gerbiu bei palaikau ir tuos zvejus, kurie suvalgo savo laimikius, sugautus laikantis zvejo taisykliu bei etikos. Jei labai megciau zuvi, galbut ir pats taip daryciau, nes dirbtinai uzaugintos ir PC parduodamos zuvys tikrai ne tokios skanios. Plius manau svarbu ir tai, kad mes visgi turim istatymus, gyvenam teisineje valstybeje, taigi tikekime, kad tie istatymai sureguliuos zuvu isteklius. T.y. atsiradus pavojui kazkuriai veislei isnykt, ja zvejot bus uzdrausta, o populiacijai pagausejus - vel leista. Manau visiems siuo klausimu reiktu but kiek imanoma tolerantiskiems, tiek esantiems vienoje barikadu puseje, tiek esantiems kitoje. Geriau jau suvienykim jegas ir bendrai kovokim su tikraisiais gamtos priesais - brakonieriais.

 #50302   tuomahaukas
 10 Vas 2008 19:15
Dusia, mano manymu irgi yra grynai mano reikalas ką su ja daryt, bet pasirodo forumuose gali būti suprastas kreivai ir gauti daug "gražių" komentarų, pvz. upėtakį nufotografavęs vonioje arba jau paruoštą lėkštėje su žalumynais...
Man įdomiau yra tų forumiečių nuomonė, kuri griežtai pasisako už paleidimą. Nebūtinai upėtakio, bet ir kt. žuvies- patys matome iš pranešimų kas eskaluoja tokias idėjas ir jų griežtai laikosi.

 #50303   Vitolis
 10 Vas 2008 19:18
Tikra tiesa porinat kolegos. Kas nori (jei jam isitikinimai taip liepia) tegu paleidzia visas. O apsisukes perka kad ir ta pacia lydeka Maksimoj. Zinoma proto rybose ir ash paleidineju, taciau tik tas, kurios tikrai yra neimamos, t.y. neuzaugos. Manes sheimyna nesuprastu, jei tiek babkiu kasmet ishmeshciau zvejobiniams pribambasams, o zuvis reiktu pirkt. Nu tas kas jos nemegsta, tegu. Taciau ash tokio nei vieno zvejo per savo netrumpa amzeli nesutikau, kuris viska mestu atgal, nes nei jis nei sheima zuvies nevalgo. Tai ko tada velnio tasytis palei upe ir nervus cia visiems gadint? Tegu kuo nors kitu uzsiima. Pashto zenklus terenka b...t. :-D

 #50305   audrutis
 10 Vas 2008 19:23
Vitoli, nu as labai panasus. Tik zuviene zuklej verdu visada, o siaip nevalgau zuvies ir viskas. Didele dalimi ir todel, kad pagaunu daugiausia lydeku, karsiu, plakiu, kuoju. Neskanios man jos ir zmonai taip pat. Nuvezciau mociutei, mamai, bet toli vezt, Birzuose jos :roll: Labai retai sugaunu lynu, va juos imu. Bet pernai tik kelis tepagavau :roll:

 #50306   tuomahaukas
 10 Vas 2008 19:27
audrutis rašė:Manau visiems siuo klausimu reiktu but kiek imanoma tolerantiskiems, tiek esantiems vienoje barikadu puseje, tiek esantiems kitoje. Geriau jau suvienykim jegas ir bendrai kovokim su tikraisiais gamtos priesais - brakonieriais.
O kodėl tikrieji gamtos priešai- vien tik brakonieriai ? Pvz. "pagavai- paleisk" pseudofanai :kodėl jie neužsirašo į būrelį pavadinimu "greenpeace", o visgi jaučia malonuma kankindami žuvį ir po to kilniaširdiškai paleisdami... čia labai ilga ir įdomi diskusija, jeigu ką...
Tokie tau greit išaiškins kad didžiausias kenkėjas- tas, kuris nepaleidžia. O tolerancija čia iš toli nešviečia: pasakak kad paėmei lydį ir tave tokie apšauks kad ėst neturi ko ir nukreips į PC, gerioausiu atveju į žuvies turgų.
Šią temą sukūriau tuo tikslu, kad išgirsčiau oponentų nuomones. Manęs nelabai domina kad kažkas pasiima žuvį ir ateityje ją paims nenusižengdamas MŽT.

 #50312   audrutis
 10 Vas 2008 20:12
Ka jaucia tie, kurie reikalauja paleidimo is visu kitu nezinau, gal pasisakys turintys tokia kategoriska nuomone, kad kitaip negalima. O va ka jauciu pagaudamas ir paleisdamas galiu padestyt truputi.
1. Pagavimas. Ko gero tai gludi kazkur giliai giliai, genuose, nes juk musu proteviai buvo medziotojai. Juk anksciau tik medziojant buvo galima isgyvent. Alternatyvos atsirado tik po to. Taigi as, kaip ir visi kiti zvejai manau, jauciu didziuli malonuma susikaudamas su medziojamu objektu ir nugaledamas ji. Pirmas malonumas buna pamatyti kibima. Atsiradusi intriga greit sukelia adrenalino kieki kraujyje. Pakirtus varzova jauciamas begalinis kovos malonumas, ypac gaudant padoriais irankiais. Ir kuo varzovas labiau priesinasi, tuo maloniau aisku. Ir tuo labiau norisi ji pamatyt ir istraukt i kranta. Tai jau treciasis etapas manau. Na viskas vyksta panasiai taip. Zodziais tokius dalykus sunkoka apsakyt, kaip ir meile ko gero :)
2. Paleidimas. Labai greitai po sugavimo, siek tiek atvesus euforijai, as pajuntu gailesti. Zuvis juk yra gyvas padaras ir man nesinori jos zudyt. Paleidimo ir gyvybes atidavimo dziaugsmas yra tikrai labai didelis, o ypac paleidziant ispudinga, reta laimiki, kuriam jauti didziule simpatija ir juo zaviesi. O tai, kad isgyvena tik 30 % paleistu laimikiu manau yra nesamone. O jei tai ir butu tiesa, ji gludetu kazkur pasamoneje. T.y. visvien isplaukus i laisve kokiam grazuoliui sapalui sunku butu patiket, kad jis isplauke kentet ir mirt. Jausmas yra toks, kad jis isplauke i savo stichija, o tai labai dziugina kiekviena gamtos myletoja manau.
Dar vienas svarbus dalykas siuolaikineje zukleje yra moderniu fotoaparatu atsiradimas. Skaitmeniniai fotoaparatai labai supaprastino atsiminimu apie trofeju issaugojima, parodyma draugams ir artimiesiems, kas irgi suteikia dziaugsmo.

 #50322   Agis
 10 Vas 2008 22:18
Jeigi tuo metu bus noras, tai emiau ir imsiu legaliai sugauta zuvy proto ribose.
Buvo laikai, kai tempiausi kubilais, vargau su visokiais pastetais, ruosiausi maisto programai.... :oops: :lol:
Dabar pasiimu tik tiek, kaiek mano seimai ta diena reikia, kartais koki ledekiuka, kartais koki karsi, kartais koki sapalioka (nors tai irgi kai kam nepatinka, ale jie man labai skanus padaryti kaip silkute :lol: ) o kartais uztenka 15 pugzliu, nes labai patinka man ju zuviene.Kas liecia visas tauriasias zuvis, tai turiu susiformaves savo nuomone tiek zvejybos tiek paleidinejimo srityse, taciau pasiliksiu ja sau, nes nenoriu buti kazkoks svieto lygintojas nuo seno susiformavusiuose zveju slluoksniuose ir ju paziurose i megejiskos zvejybos traktavima.
Tegul kiekvienas gaudo pagal taisykles, o su zuvimi elgiasi pagal norus ir sazine.

 #50334   finaz
 11 Vas 2008 00:23
bled ziuriu jus visai subobejot,pliurpiat apie visiems seniai aiskius ir zinomus dalykus,kiek zmoniu-tiek ir nuomoniu..,is tuscio i kiaura pilstot..,cia tipo reitingus reikia kelti.. :beer'2

 #50342   Agis
 11 Vas 2008 08:46
Finaz, is vienos puses tu teisus, nes zmogaus nuomones ar elgesio nepakeisi, o ir keisti niekas cia nesiruosia.Is kitos puses forumas yra tam, kad zmones virtualiai bendrautu ir tai galima pavadinti pilstymu is tuscio y kiaura ar kaip nors kitaip.Tam ir sukuriamos kazkokios naujos temos, kai kazkas nori suzinoti kitu nuomones, taciau atskiriant nuo konkreciu zvejisku temu.Niekas juk primygtinai neliepia atsakineti i visas "uzkurtas" temas, kiekvienas savo minciu ir elgesio kalvis.Jei tema nesulaukia pasnekovu, ji panaikinama, jeigu vyksta kazkokia tai diskusija, reiskiasi ji yra kazkam ydomi, kad galima butu pareiksti savo nuomone.
Jeigu mus domintu reitingas, tai nebutume atsiriboje su pasunkintais prisijungimais ir kampe butu kazkoks baneriukas skaiciuojantis apsilankymus puslapyje ir jeigu teko pastebeti anksciau keleta kartu buvau parodes apsilankymu skaiciu puslapyje, kuris kai kuriais menesiais siekdavo ir virs pusantro milijono apsilankymu per menesy, taigi vaziuojan toliau tai visai neblogas produktas reklamos talpinimui, taciau....forumas sukurtas ne komerciniais tikslais, ne siekti kazkokiu reitingu, o tam, kad forumieciai galetu laisvai nevarzomai bendrauti forumo taisykliu ribose ir niekas nereikalauja nei jokiu mokesciu, nei kazkokiu baneriuku paspaudimo, nei kazkokiu vienokiu ar kitokiu prekiu reklamavimo, nes visa tai norintys gali laisvai padaryti "skelbimu" skyreliuose :/braj; -:saliut :beer'2

 #50349   alkanas
 11 Vas 2008 10:06
kazkada as turejau kudra, ir tikrai gan daznai joje pzvejodavau kai neturedavau laiko kitur nuvaziuot, zuvi vel paleisdavau, ir i ta kudra atvezdavau ir paleidinedavau ir is kitu ezeru pagauta zuvi, na ir tikrai nemaciau ne vienos nudvesusios zuvies, o prileides buvau ir kuoju/raudziu ir karosu ir karpiuku eseriu, bei 5 lydekas, nu ne vienas zuvinas nenusprogo, cia nekalbu apie pavasari- kai ledui nuejus rasdavau viena kita gatava zuvi, atviro sezono metu ne vienos zuvies nemaciau pilvu i virsu, o vasara per atostogas tai visa menesi ten praleisdavau, na as cia auksciau rasiau viska del tos nuomones apie paleidziamu zuvu isgyvenima...
del zuvu paleidimo- tai as paleidziu, nes man ir zuvies gaila palieka ja istraukus, ir tingiu rakinet ja- jau geriau tikrai nusiperku file, na o jei matau kad zuvis suzalota taip, kad kyla abejoniu ar ji isgyvens- pasiimu... palieka gaila zuvies ja istraukus :-ou-je dabar galima sakyt- nezvejok ir nereikes gailetis, bet deje- man zvejot labai patinka, ir zvejosiu, ir kiek galesiu paleidinesiu, o apie tuos kas nepaleidzia visos- paima tik sau ir proto ribose -:saliut o gryni mesininkai, kur tempia viska kas su pelekais :/bd-d/el ziema nezvejoju, nes man neidomu mailiu gaudyt, ir dar del kitu priezasciu nenoriu liado, ir man tikrai gaila ziuret kai matau ant ledo pritraukta kalna smulkios zuvies... i grinpysa nestosiu tikrai- nesu fanatikas - tada ir zvejot negaleciau tubut, ir slieku ir dziku gaila butu :lol: na manau kad cia noreta isgirst arsaus pagavai- paleisk fanato komentaru, i toki nepretenduoju, bet paleist zuvi man malonu ;-)

 #50351   Vegys
 11 Vas 2008 10:25
As manau labai teisinga tema. Liuks tuomahaukai kad atidarei !

As pats pritariu "pagavai-paleisk" idejai, bet nesmerkiu ir tu, kurie pasiima namo. Svarbu ne maisais temptu. As ir pats paimu, bet ne visas zuvis ir ne kasdien :) Viskas priklauso nuo zuvies :

- upetakiu/kirsliu neimu nes manau kad ju mazai ;
- lydekos iki 1 kg (neskanios) ir virs 5 kg (cia jau smagus laimikis, gal uzkibs kada nors dar ?) reiktu paleist
- karsius iki 1 kg paleidziu, nes vienos asakos;
- kuojos/raudes - nevalgomos del asaku - kam jas imt ?
- eseriai - ju daug yr. Todel jei paimsiu - nieko nenutiks. Nors siaip tai 90 % paleidziu, bo uzkimba per mazi, kad su jais terliotis :)
- jei pavyksta pagaut lyna - imu, nes lynas skanus, o ten kur pavyksta sugaut lyna - reiskias ju gan daug. Lynu populiacijai meskeremis apskritai manau gan sunku pakenkti.

Cia tik mano nusistatymai. Jie nera persami niekam kitam.

As pats zuvi megstu. Dazniau valgau pirkta parduotuveje (lydeka ar upetaki), nei kad savo sugauta. Del skonio - esu isitikines, kad 99% zmoniu neatskirtu kuri lydeka is Maximos, o kuri is ezero. Todel as nespaunu i pirktines. Be to, perku tada, kai noriu zuvies. Reiskias ji bus nesaldyta. O kai sugaunu ir pasiimu, daznai is kart nekepu, grudu i saldytuva.

O kodel reiktu zuvis paleisti ? Tam, kad kita kart (ar kitais metais) kai atvyksi i zukle, kad vel kazka sugautum. tuomahaukai, is kur istraukiai 30 % del isgyvenimo ? Net jei tai ir butu tiesa (kuom as netikiu), tai vistiek + oe ne - zuvu skaiciui. Is paimtu zuvu ne viena neisgyvena.
Paskutinį kartą redagavo 1 Vegys. Iš viso redaguota 11 kartus.

 #50353   Gintasas1
 11 Vas 2008 10:58
Gaudžiau ir gaudysių, ėmiau žuvį ir imsiu(tiesą tik legalę ir ne maišais)ešerius ir kuojas imsiu tik didesnes, nes jas džiovinu ;-)
O tie kurie sako kad visada paleidžia, tai manau tik dalį tiesos pasako kad neima visai ;-) O kam reikia žvejojant adrenalino, tai su parašiutu tegu išoką pora kartų, tada ir turės daug adrenalino ;-)
Nemačiau dar nei vieno žvejo per savo gyvenimą, kad neimtu legalios žuvies, čia tik mano nuomonė IMHO :-D

 #50356   audrutis
 11 Vas 2008 11:07
Manau Gintasai cia biski nusisnekejai. Kodel as tureciau sokinet su parasiutu, jei man patinka zvejot. Hormono adrenalino kiekis kraujyje dideja labai ivairiais atvejais, o kai kurie is ju yra visiskai nemalonus, kaip pavyzdziui patekimas i avarija. Tai gal tada pasiulyk visiems kam to reikia isibeget ir kalt i medi :-D Juk visi esam skirtingi ir pomegiu turim skirtingu. Vieniem patinka su parasiutu sokinet, kitiem zvejot, tretiem medziot, o ketvirtiem patinka kai kazkas juos surisa ir isplaka bizunu :-D Tai gal tada ketvirta varianta visiems pasiulyk, ka???
O del to, kad nematei nei vieno zvejo, neimancio legalios zuvies irgi netikiu. Tiek forumieciu pazysti, o nei vieno is ju nematei :-D Gal tu aklas? :-D

 #50361   Edosius
 11 Vas 2008 11:35
Visu pirma norint zuvi paleist ja reikia pagaut :!:
Stintas ir vegeles visada imu (vegeles legalaus dydzio). Starkius taip pat (bet irgi legalaus dydzio), retkarciais eseriokus (bet butent tada kai juos ir tegaudau specializuotai). Lyna irgi garentuotai pasiimciau, bet kad su pludine nepamenu kada gaudziau. Lydekas sau nusistaciau iki kylo paleisti. Gyvenime tesu pasiemes 3 upetakius, pagaves netoli trizenklio skaiciuko.. Kitokiu zuvu kaip ir negaudau pastaruosius 3 metus. ;-)

 #50365   Skumbrotas
 11 Vas 2008 12:03
Paklauskit bet kurio kunigo kurie parapijiečiai daugiausiai kraujo sugadina - visi pasakys kad davatkos :grin: :!: Tik paskui eis lakudros, garibštukai ir panašiai...
Taip ir žvejyboj - nereik kitiem kelt didesnių reikalavimų nei kad surašyta MŽT. Galima kelt didesnius reikalavimus sau pačiam. O ir žodis "kelt" čia nelabai tinka, paprasčiausiai nuo MŽT nubrėžtos ribos prasideda laisvė pačiam pasirinkti kaip elgtis. Žvejojam juk ne iš bado, o dėl malonumo. Dažnai paleidžiu pagautas žuvis, ne dėl to kad būti šventesniu už šventą, bet dėl to, kad tas paleidimas man dažnai suteikia didesnį malonumą nei žuvies suvalgymas. Žmona tai išvis pamišus - žvejoja su plūdine keletą valandų, keikia uodus, o paskui pusvalandį sėdi prie sietelio su žuvimis, viską pamiršusi gėrisi jomis ir po vieną paleidinėja... Tai jai suteikia didesnį malonumą nei pati žvejyba... :grin: Bet kartais vieną kitą žuvį pasiimu, nes mėgstu ir žuvienę, ir parūkytą, ir padžiovintą. Neskanios šviežios žuvies nebūna, būna tik nemokšiškai paruošta :grin: Jokim PC šviežios nenusipirksi, asmeniškai ten perku tik šaldytą jūrinę žuvį.
Nepakantumą reik rodyt tik tiems, kas neleistinu laiku, neleistinais įrankiais, neleistino dydžio, protu nesuvokiamais kiekiais lupą žuvį. Čia visa blogybė.

 #50373   tuomahaukas
 11 Vas 2008 13:50
O žinai, Skumbrotai, mano nepakantumas pastaruoju metu jaučiamas daugiau ne "mėsininkams" (kaip bebūtų keista... tiesiog netenka daug tokių sutikti), o visokiems pseudomoralistams, diktuojantiems savas žūklės taisykles. Turiu omenyje būtent "pagavai- paleisk" principo uolius taikytojus, negana to kad sau (sutik, kas taikoma sau- bala nematė ir niekam dėl to galvos neskauda), bet įkyraus propagavimo ir savo mąstysenos kaišiojimo kitiems.
Man keista, jog dažnai forumuose pvz. upėtakio nepaleidimas arba jo foto vonioje yra traktuojama kone kaip nusižengimas (replikų tokių foto autorių adresu galima prisiskaityti į valias). Kadangi nesitaikau į šią taurią (beje, kodėl ji tauri ?) žuvį, man ji niekuom nesiskiria nuo lydekos, tuo pačiu ir principo kodėl ją turėčiau paleisti. Taipogi neteko skaityti, jog upėtakiai yra įtraukti į Lietuvos raudonąją knygą. Taip, žuvis graži. Bet man, beje, gražus yra tiek žvirblis, tiek lapė, tiek karosas, tiek kurmis. Išskirtinumo didelio nematau, nebent parazituojančiams gyviams, kurie gyvena ir minta kituose arba jų sąskaita (ant pastarųjų irgi negali pykti- taip gamta surėdė, o kaip alegoriją parazitui paminėčiau vieną iš tobuliausių- homo sapiens, bet tai tik alegorija).
Manau kad pagautą legalų upėtakį suvalgyčiau. Bent dabar taip mąstau- nueiti kilometrai verti to. Verta to žvejo apgaulė, kova ir laimėjusiojo "teismas". Kas dėl lydekų, kiek jų pagaudavau, klausimas labai paprastai sprendžiamas: skambutis žmonai ir klausimas "Ar valgome?". Taip- reiškia taip, ne reiškia ne. Čia ne žmonos moralės principai, o šaldytuvo turinio pažiūrėjimas lemia.

Dėl tų 30% neišgyvenimo esu suklydęs, atsiprašau. Tiesiog įsiminė seniai skaitytame žurnale redaktoriaus žodis, kurį neteisingai pateikiau. Atknisau:
Paveikslėlis
Žurnalas senas, negalima pykt dėl atminties:
Paveikslėlis

 #50375   Vegys
 11 Vas 2008 14:01
Man asmeniskai zuvis vonios fone tiesiog negrazi :) Numirus buna pakeitus spalva.

Del 30 % - parasymas "uzsienio specialistu duomenimis" manes neitikina. Koks nors kitas redaktorius gali parasyt "uzsienio specialistu duomenimis isgyvena 90 % paleistu zuvu". Kuris is redaktoriu bus teisus ?

Del repliku uz paimta zuvi : ar siame forume tokiu repliku yr ? As kazkaip nepastebejau / neatkreipiau demesio / uzmirsau ... Ar cia kalbi apskritai apie forumus ?

Dar noriu pridurt kuom mano galva skiriasi upetakis nuo lydekos. Skirtumas mano manymu tas, kad upetakis labiau pazeidziamas. Lydeka gyvendama Galves ezere turi kur pasislept - ne vienas simtas hektaru. O kur upetakiams sleptis 3 m upelyje ? :roll: Negeri dedes su sliekais (ar neduokdie - elektriniais instrumentais) gali gan stipriai praretint upetakiu gretas per viena sezona. Tas pats jei ir normalus/legalus zvejys ims visus (kad ir legalius) upetakius. O ka ten valgyt to 30 cm upetakiuko ?

Prie tokiu isskirtiniu zuvu as priskiriu kirslius (situacija ta pati kaip upetakiu), karpius (nenersia), samus (ju per mazai). Beje, vieninteli sugauta sama paemes ir suvalges, ale dabar taip nedaryciau.

Bet - kad nepapultu sita zinute prie moralizuojanciu zinuciu, dar kart pridedu, kad tai tik mano nuomone ir as jos niekam nepersu. Kiek zmoniu tiek nuomoniu.

 #50388   tuomahaukas
 11 Vas 2008 15:07
Vegy, atidžiau paskaityk forumą. Tiesa, mes bemoderuodami po kurio laiko pratriname komentarus kaip: "o, gražus", tuo pačiu ir "paleidai ?". Jei gerai pasikapstytum atmintyje, turbūt prisimintum pranešimus "kam imt, jei praduotuvėse pilna ?", "žvejoju tik dėl malonumo", "neturit ką valgyt ?" ir pan.
Mano nuomone pažeidžiamumas (tu turėjai omenyje upėtakį) nėra sąlyga žuvies nepaimti. Tikiuosi jog sutiksi kad jį pagaut yra gerokai sunkiau , nei pakrantėje įmetus saujelę kviečių kuojai ? Bet nepyk- man žuvys yra lygiavertės, nepaisant kaip (lengviau ar sunkiau) yra sugaunamos- jos neretai keliauja ant stalo.
Vegy, juk nekalbame čia apie žuvų (upėtakių) praretinimą sliekais ar elektra.

 #50389   mantesas
 11 Vas 2008 15:17
As beveik visad paleidziu zuvis nes man nepatinka, kaip ji atrodo nugaisus, beto terliotis daug :) o siaip kad del procentu. |Tai gal cia nuo zuvies rusies priklauso? paziurekit karpiai jauciu isgyvena kokie 98 proc , ens zvejoju mazam prudelyje kuriam yra gal dvidesimt akrpiu ir per sezona tikrai ne po viena akrta jie nuo manes gauna kabli. Nesu mates nei vieno nugaisusio. pvz karsiai jie labiau lepus tai gal ir ne visi isgyvena. Lydekos manau puikiai gyvena.

 #50390   Vegys
 11 Vas 2008 15:18
tuomahaukas rašė:Mano nuomone pažeidžiamumas (tu turėjai omenyje upėtakį) nėra sąlyga žuvies nepaimti.
Cia as nesutinku. Karpininkai irgi nesutiktu. Juk karpiu populiacija dar labiau pazeidziama :) Ale - kiek zmoniu tiek nuomoniu.
tuomahaukas rašė: Tikiuosi jog sutiksi kad jį pagaut yra gerokai sunkiau , nei pakrantėje įmetus saujelę kviečių kuojai ?
Jei ju butu tiek kiek kuoju, manau kad pagaut ji butu taip pat paprasta.
tuomahaukas rašė: Bet nepyk- man žuvys yra lygiavertės
Nepykstu :) O man jos ner lygiavertes. Auksle ar pugzlys man niekad nebus tas pats kas samas ar karpis.

 #50447   Skersnukis
 12 Vas 2008 13:03
As irgi panasios nuomones kaip Vegys.

Zuvys nera lygiavertes - ne ta prasme kad vienos geresnes o kitos prastesnes ar neskanesnes, bet skirtumas ju gajume (sugebejimu isgyventi) jau nuo vaikystes visi esam pastebeje kad eseriukas visada lengviau ir ilgiau isgyvena nei kuoja todel akivaizdu kad vienos zuvu rusys jautresnes aplinkos pokyciams ir stresams negu kitos.
Todel pasakymas kad isgyvena 30% zuvu galiu drasiai pareiksti lygus absoliuciam nuliui.
Pirmiausia tai priklauso nuo konkrecios zuvu rusies. Pvz kuoja jei mazesne tai labai jautri zuvis - vos tik prilieti nubyra zvynai pasilieka puse gleiviu ir pan., upetakis gyvena labai saltam vandenyje ir paemus i karsta sausa ranka jam buna dar ir termo sokas neskaitant kovos. O eserys nepalieka nei zvynu nei gleiviu daug praranda ir t.t. ir pan.
Antra - priklauso nuo to kaip tu ta zuvi paleidi - jei tik pagauni ir atkabines paleidi (geriausia netgi vandenyje jeigu tai pavyksta) tuomet jos sansai labai dideli. Jeigu pagauni, dedi ant sausos zemes darai fotosesija jos sansai sumazeja.
Na apie suzalotu zuvu paleidima nekalbu - jeigu jau pazeidei ziaunas ar kraujuoja ar dar kas nors - privalai paiimti.

As palaikau pagavai-paleisk idejai. Upetakiu dar nebuvau paemes, o lydekas imu dazniausiai tik suzalotas. Ir tiesa pasakius zuvies dydis (aisku virs legalumo ribos) mano sprendimui ar imti ar ne neturi reiksmes paleisti didele zuvi gal netgi dar maloniau kai zinai jog telkinys neprarado gero reproduktoriaus.

Bet Tuomahaukai, nesuprantu tavo pykcio ant tu kurie nori paleisti zuvis??? Atrodo taip kad pyksti jog paciam sunku paleisti, juk nuo to kad kiti paleidzia turetu buti tik geriau ir ko cia pykti reikia? O ten kaip sakai "pseudo" ar "nepseudo" tai apsimeteliu yra visur.
Matai skiriasi is esmes poziuris i zuvis vieni ziuri i zuvi kaip i varzova uz kurio nugalejima turi buti kazkuo atlyginta ta prasme kaip sakai tie nueiti kilometrai isleisti pinigai ir laikas. Kitiems svarbus suviliojimas, butent cia ir yra sunkiausia zvejybos dalis. Beje tuo ir skirasi zvejyba nuo medziokles jog zuvi tu suvilioji, o zveri nukauni. Todel ir nesuprantu siuolaikines medziokles.
Ir niekas nekalba kad labai jau cia dideli dziaugsma teikia zuvims jas paleisdami pries tai sukeliant stresa, bet jei noras zvejoti nenugalimas tai juk gamtai visada geriau kai paleidi. Cia jau nepasakysi kad kaip medziotojai sako "populiacijos reguliavimas" :)

MZT nubrezia krastutines ribas, bet kaip matome jie vis griezteja - idomu ka tai irodo?...

Nesakau kad butu idealu jeigu niekas neimtu nei vienos zuvies bet imama norma tikrai zenkliai sugrieztinciau, juk zveju tai zenkliai daugeja o zuvu tai ne...

 #50449   Skersnukis
 12 Vas 2008 13:18
Siaip, Tuomahaukai labai gera tema uzvedei :grin:

 #50463   tuomahaukas
 12 Vas 2008 15:14
Skersnukis rašė: ...Todel pasakymas kad isgyvena 30% zuvu galiu drasiai pareiksti lygus absoliuciam nuliui...
Bet juk pats iškart žemiau pateiki palyginamuosius pavyzdžius su kuoja, upėtakiu, ešeriu... kas dėl pastarojo, plūdininko- sliekininko trofėjus dažniausia būtų vertas rimto pamąstymo dėl paleidimo...
Aš juk anksčiau atsiprašiau kad klydau, pateikdamas neteisingą citatą ir nurodydamas parašyta tekstą. Jis toks:
"Užsienio specialistų duomenimis, tik 30 % užkibusių ir atgal į vandenį paleistų žuvų grįžta prie normalios gyvensenos. Kitos greičiausiai žūva, taip ir neatsigavusios nuo mūsų invazijos. Taigi principas „pagavai- paleisk“ daugiau panašus į XX a. pabaigos madą ar dirbtinį humaniškumą, nei į rimtą bandymą išsaugoti žuvis".
Skersnukis rašė: Ir tiesa pasakius zuvies dydis (aisku virs legalumo ribos) mano sprendimui ar imti ar ne neturi reiksmes paleisti didele zuvi gal netgi dar maloniau kai zinai jog telkinys neprarado gero reproduktoriaus....
Drįsčiau pasiginčyti. Jei kalbame apie išties dideles žuvis (kad ir lydekas) - su amžiumi reproduktoriaus savybės kaip tik prastėja...
Skersnukis rašė:
Bet Tuomahaukai, nesuprantu tavo pykcio ant tu kurie nori paleisti zuvis??? Atrodo taip kad pyksti jog paciam sunku paleisti, juk nuo to kad kiti paleidzia turetu buti tik geriau ir ko cia pykti reikia? ...
Vat čia neteisinga formuluotė- esmė ne pyktyje (jei jį imame kaip būsenos išraišką), o paprasčiausiame susierzinime, kurį man sukelia tiek žuvies gaudymas neracionaliai plonais valais, tiek pačio "p-p" principo demonstravimas ir jo priešpastatymas prieš kitus, kurie tą žuvį paima. Kalbu apie leistinus dydžius ir kiekius. Ypač akcentuočiau saiką , kuris mano nuomone kertasi su leistinais 5 kg pvz. kuojų.
Skersnukis rašė:
... bet jei noras zvejoti nenugalimas tai juk gamtai visada geriau kai paleidi. Cia jau nepasakysi kad kaip medziotojai sako "populiacijos reguliavimas" :)
Čia sutinku su teiginiu dėl žūklės ir priklausomybės. Dėl "populiacijos reguliavimo", nors tai buvo taikyta medžiotojams- abejoju. Mano nuomone, gamtai ir joje gyvenančioms padermėms (konkrečiai žuvims) didesnę naudą duotų ne "p-p" principų kaišiojimas- badymas oponentams bet kur ir bet kada, o visai kitokie būdai / sąlygos žuvų populiacijai išsaugoti ir plėstis. Pvz.:

uždrausti visokeriopą žūklę vandens telkiniuose, kuriuose kyla grėsmė žuvų išnykimui atitinkamiems terminams (pvz. 5 metai)

nedelsiant panaikinti kvotas nuomojamuose (tiksliau- nusiaubtuose) telkiniuose bei uždrausti mėgėjišką žūklę juose ne mažiau 5 m.

"problematiškuose" ruožuose taikyti licenzinės žūklės taisykles bei užtikrinti jų priežiūrą.

panaikinti verslinę žūklę visuose LR vidaus telkiniuose.

pakartotinus nusižengimus brakonieriaujant taikyti ne pakartotinį administracinį areštą, o baudžiamąją atsakomybę (pasikartojant nusižengimams taikyti sąvoką "recidyvistas" su pasekmėmis taikant BK).

Panašu į populizmą /utopiją ? Ok, bet pasiteisinus nors keletui punktų (o geriausia visiems, bei dar neišvardintiems rašant ekspomtu), jau nebūtina "imantiems" kaišioti panosėn savų tiesų dėl populiacijos ir pan. Bo pastaruoju metu žvejys jaučiasi kaip durnius ar kažkoks nepilnavertis, įsiamžinęs su šlakiu, upėtakiu, lydeka etc. tarpduryje.

 #50472   cesius
 12 Vas 2008 16:55
Palaikau Skumbrota- MZT padare zemiausia riba, o auksciausia pagal kiekviena. Is 5-10 vnt per zukle pagautu lydeku pasiimu viena labiausiai nuskriausta.

 #50473   Skersnukis
 12 Vas 2008 17:20
Bent jau as nepastebejau siame forume kad kas nors butu parases blogu zodziu apie tai kad kazkas pasieme upetaki ar dar ka nors. O del slakiu kur klausia del licenzijos numerio (juokais ar ne juokais) tai cia tik i nauda jeigu saziningas meskeriotojas ir pagavo su licenzija tai jo sazine ir negrauzia del tokiu klausimu, o jeigu giriasi pagaves, bet nusizenges, tai bent jau ne taip noresis girtis kita karta :)

Labai teisingai pastebejai del tu leistinu 5kg kuoju kaip tik irgi norejau uzsiminti ir apie tai, matai vis delto istatymai nera tobuli ir daug vietos palikta zveju moralei konkreciau saikui. Jeigu 4 dienas is eiles zmogus pagauna ir pasiima po 5 kg kuoju jis nenusizengia taisyklemis. Bet ar tikrai tai saikingas kiekis? Aisku visada apsimesti nieko nezinanciais ir sakyti - mes ne specialistai mes nenustatome taisykliu, jie nustato taisykles pagal "esama" padeti o mes tik gaudome pagal taisykles. Ar reikia buti specialistu kad zinotum jog 5 lydekos per para yra per daug arba 5 kg kuoju?
Juk nera niekur pasakyta kad negali dvi paras is eiles pasiimti po 5 lydekas ar pan.

Apie tuos kurie nusizengia istatymams, brakonierius ar verslininkus net neverta diskutuoti, visu nuomone manau panasi del siu veikeju.

Blogai kai yra piktnaudziaujama p-p principu - gaudoma neleistinas zuvis arba neleistinu metu ir atsakoma kad jas vis tiek paleidziu - cia jau nusizengimas.

Labai teisingi punktai kuriuos isvardinai, kad telkiniuose kur jau "riesta" reiktu uzdrausti visokeriopa zukle. Ir perskaites susimasciau kad yra vos keleta vietu kuriuose isvis negalima zvejoti. Bet velgi viskas atsiremia i kontrole kuri labai menka Lietuvos telkiniuose :(

Taip kad nieks neteisia tu kurie pasiimti zuvi su SAIKU, o jeigu paleidzia juo geriau - daugiau liks zuvies. Vat ir visa mintis.

 #50497   Kuzmičius
 13 Vas 2008 00:07
Pagavai-paleisk....Negaliu nusisukti nuo tu zveju kurie gyvena is pasalpos ar pensijos.Svarbiausia kad sugauta zuvis butu panaudota pagal paskirti pietums,vakarienei ir t t.
Nepriimtina kada pagauta parvesta zuvis po kiek laiko atsiduria siuksliu konteineryje.

 #50499   finaz
 13 Vas 2008 02:56
Agis rašė:Finaz, is vienos puses tu teisus, nes zmogaus nuomones ar elgesio nepakeisi, o ir keisti niekas cia nesiruosia.Is kitos puses forumas yra tam, kad zmones virtualiai bendrautu ir tai galima pavadinti pilstymu is tuscio y kiaura ar kaip nors kitaip.Tam ir sukuriamos kazkokios naujos temos, kai kazkas nori suzinoti kitu nuomones, taciau atskiriant nuo konkreciu zvejisku temu.Niekas juk primygtinai neliepia atsakineti i visas "uzkurtas" temas, kiekvienas savo minciu ir elgesio kalvis.Jei tema nesulaukia pasnekovu, ji panaikinama, jeigu vyksta kazkokia tai diskusija, reiskiasi ji yra kazkam ydomi, kad galima butu pareiksti savo nuomone.
Jeigu mus domintu reitingas, tai nebutume atsiriboje su pasunkintais prisijungimais ir kampe butu kazkoks baneriukas skaiciuojantis apsilankymus puslapyje ir jeigu teko pastebeti anksciau keleta kartu buvau parodes apsilankymu skaiciu puslapyje, kuris kai kuriais menesiais siekdavo ir virs pusantro milijono apsilankymu per menesy, taigivaziuojan toliau tai visai neblogas produktas reklamos talpinimui, taciau....forumas sukurtas ne komerciniais tikslais, ne siekti kazkokiu reitingu, o tam, kad forumieciai galetu laisvai nevarzomai bendrauti forumo taisykliu ribose ir niekas nereikalauja nei jokiu mokesciu, nei kazkokiu baneriuku paspaudimo, nei kazkokiu vienokiu ar kitokiu prekiu reklamavimo, nes visa tai norintys gali laisvai padaryti "skelbimu" skyreliuose :/braj; -:saliut :beer'2
Ne Agi,zmogaus nuomone ir elgesi galima pakeisti.Turbut uzmirsai,kai buvau idejes sitam forume 3,5 kg. slakio foto,taigi pats ja istrynei,o kokie buvo forumieciu nesveiki kabinejimaisi,tipo kur licenzijos numeris,kur paleidimo foto,net grasinimu buvo.TAIP,as ji pagavau neturedamas specialios slakiu licenzijos,nes gaudziau lydekas,toj vietoj esu nemazai ju prilupes.TAIP,as jo nepaleidau,parsinesiau namo ant sumustyniu,mano seimyna laaabai megsta.O parsinesiau todel,kad trisakis visas ziaunas buvo isdraskes,tai kad isgyventi jam manau nebuvo jokiu sansu.Siaip slakius laaabai megstu gaudyt ir visada juos atsargiai apziuriu,nufotkinu ir VISADA paleidziu jei jie buna nesuzaloti,ir kiekvienas apsisnarglejes pavyduolis man neaiskins ir nenurodines ka reikia daryti su pagauta zuvim.. :beer'2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė