Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Brakonieriavimas, GA veikla, nacionalinių ir regioninių parkų taisyklės, kritika, idėjos, pasiūlymai
 #262373   tukasG
 04 Kov 2011 22:28
Srovinė aukšlė - saugoma žuvis pagal Berno konvenciją. Kuo pasireiškia tas saugojimas? Žvejyba, jei teisingai supratau neribojama?
 #262548   Dziedas
 05 Kov 2011 20:28
Pagal Berno gal,bet Lietuvoje ....gyvena daugiausia upese,bet yra ir ežeriose pro kuri teka upes.Pvz. Varėnes ež. Manau kad ne tokia vertinga kaip paprasta-liesa. :grin:
 #263035   Dziedas
 07 Kov 2011 19:10
Mums gal ir keista,bet tame saraše ir saulažuves,kartuoles,kuriu visur pilna.Bet nežinau,kaip su jom-gaugyt galima ar ne?
 #263069   Skumbrotas
 07 Kov 2011 20:26
Nu blin jūs ir originalai.... Viskas parašyta MŽT - ką negalima, kiek negalima, kada negalima, kokio dydžio negalima, su kuo negalima, ir t.t.... :je-heh
 #263097   Skumbrotas
 07 Kov 2011 21:39
tukasG rašė:....Kiek (ir ar) tos priemonės liečia žvejybą? Aš nežinau ir pakomentuot negaliu, todėl ir klausiu. Gal ir dar kam nors idomu sužinot būtų.
Nesunku pasiskaityti: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... p_id=31291
Kiekviena pasirašiusi konvensiją valstybė įsipareigoja (cittata):
Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugos konvencija (1982 m.), geriau žinoma kaip "Berno konvencija", parengta siekiant išsaugoti retas arba esančias ties išnykimo riba gyvūnų ir augalų rūšis, o taip pat natūralią aplinką. Konvencijoje yra išvardintos rūšys, kurioms reikia ypatingos apsaugos, nurodytos natūralios gamtos apsaugos taisyklės. Konvencija reguliuoja kai kurių gyvūnų ir augalų rūšių naudojimo metodus. Joje yra kreipimasis į valstybes, raginantis reguliuoti natūralią aplinką, ypač sukuriant Europos saugomų teritorijų tinklą.
Nieko aiškiau neparašysi. Jei kažko yra navalom kažkurioj tai teritorijoj, tai ir saugot ypatingai nėra ko, jei kažko kažkurioj vietoj prisiveisia perdaug - pvz saugomų vilkų - nieks nedraudžia ir dalį išdubasint, jei kažkas pradeda nykti - privaloma imtis visų priemonių komplekso tos rūšies išsaugojimui :!:
O dėl "Kiek (ir ar) tos priemonės liečia žvejybą?" tai MŽT ir atspindi kiek, kada pradės liesti žvejybą tuoj atsiras tai atspindintis punktas :!:
Paskutinį kartą redagavo 1 Skumbrotas. Iš viso redaguota 7 kartus.
 #263101   tukasG
 07 Kov 2011 21:50
Ačiū už nuorodą. Šito ir ieškojau.
O dėl vilkų "dubasinimo", tai kol kas aš tarp tų kurie linkę saugot :).
 #263102   Skumbrotas
 07 Kov 2011 21:57
Aš linkes apskritai viską saugot, net ir bebrus - tik juos sugaudyt, sukišt į narvus ir padovanot jevrosujuziečiams, kurie juos dievina, bo pas juos dėl žemės ukio cheminizacijos jie chemiškai išsikastravo ir baigia išnykti :!: Tas pat su kormoranais - jevrosojuznikai draudžia juos šaudyt, tai sugaudžius išsiūst greituoju paštu ir lai lesina pas save jei nori... :ruko
 #263105   Saugirdas
 07 Kov 2011 22:18
Phocaena phocaena - Jūros karvė
http://lt.wikipedia.org/wiki/J%C5%ABros_karv%C4%97
Ką čia dar saugot???? :shock:
Misgurnus fossilis - Vijūnas
Jis saugomas tikrai ne nuo 1997m.


ir aplamai nieko aš nesuprantu. Kažko man per daug. Sterlė, nuo kada ji išėjo iš LRK? Ir aplamai ar ji atplaukia iki Lietuvos????
Paskutinį kartą redagavo 1 Saugirdas. Iš viso redaguota 7 kartus.
 #263175   Skumbrotas
 08 Kov 2011 10:13
tukasG rašė:Netruks ir pas mus ta chemizacija ateit. Kaži kiek tada tų aukšlikių beturėsim...?
Paprastoji aukšlė tikriausiai išnyks paskutinė (dideliam Senelio liūdesiui). O srovinė kiek ten jautresnė tai ichtiologai gali pakomentuoti. Žvejojant aukšles Minijoj man jų pakliūna gal kokie 5-10% lyginant su paprastosiomis, ir metu jas atgal pagal Berno konvensiją - bo jos dvigubai smulkesnės už savo giminaites, kur tokias dėsi :?: :lol:
 #263251   tukasG
 08 Kov 2011 14:20
Na, jeigu jau turim galimybę naudotis net atskira tema šiuo klausimu, tai pabandysiu paaiškint, kodėl gi man parūpo tas europinis "popiergalis". O parūpo jis man ne dėl aukšlių. Kaip jau ankščiau minėjau "Blevyzgų" temoj, yra mano tėviškėj toks upeliukas, kur vaikystėj teko gaudyt šlyžius, kirtiklius, vijūnus. Dabar jų ten arba nebėra visiškai, arba jeigu dar kažkuriam duburėlį ir yra, tai labai mažai. Tai vat ir parūpo, ką (ir ar) gali šis europinis dokumentas gero mano vaikystės prisiminimų žuveliukams padaryt. Norėtųsi, kad vaikai ir anūkai turėtų galimybę grožėtis šiais žuveliukais.
 #264123   Agis
 12 Kov 2011 10:36
Tik nematau kuo džiaugtis

Būtina imtis priemonių orientuoti verslinės žuvininkystės įmones vidaus vandenyse pereiti prie rekreacinės žūklės aptarnavimo veiklos, kartu priešinantis tendencijoms iš viso uždrausti verslinę žūklę.

Suprato, kad jau viską išsėmė ir reikia žengti toliau, taigi pats laikas kurti fermas ant vandens

Atsižvelgiant į tai, žuvų auginimas dirbtinėmis sąlygomis (akvakultūroje) turės išaugti apie 500 procentų, kad būtų patenkintas globalinis jūros ir gėlųjų vandenų produktų poreikis 2025 m. (Parker, 1995).

O fermos neišsivers be antibiotikų ir kitokių priemonių nuo ligų, kas jau seniai paplitę kitose šalyse

Žuvų ligos ir parazitai gali sukelti masinius auginamų hidrobiontų kritimus pas pradedančius šį verslą asmenis ir tuo sužlugdyti perspektyvią veiklą. Todėl būtina išsaugoti ir pertvarkyti ichtiopatologijos tarnybą taip, kad ji galėtų efektyviai padėti šeimos ūkiams žuvų ligų profilaktikoje ir gydyme.

Juo labiau, kad daug kas bandoma gaminti ar panaudoti sukurtas technologijas Lietuvoje vien tik tam, kad čia galima "užmerkti" akis į technologinius nukrypimus arba medžiagų "nekenksmingumus" ( panaudotų medikamentų, tvarsčių, šiukšlių deginimas, kai nesilaikoma nustatyto režimo, besaikiai E vartojimai, kurie nekenksmingi rekomenduojamame produkto kiekyje)

Užsienietiški žuvų kombinuotieji pašarai yra gana brangūs, žymiai didina savikainą ir daro išaugintą produkciją mažiau konkurencingą ir mažiau ekologišką.

Tikriausia ne tik dėl darbo jėgos ar transporto išlaidų, bet ir dėl aktyvesnio ir sąžiningo kontroliuojančių instancijų darbo.

O teigti, kad vandenėlis iš tų

RAS – tai šiuolaikinis įrengimų kompleksas, kuriame uždaru ratu cirkuliuoja vanduo,

Įrengimų vandenėlis neatsidur upėje sakyčiau yra labai naivu, na nebent kokioje vienoje įmonėje atsirastų koks keistuolis ir jam svarbiau būtų ekologija, o ne pelnas :lol:

Taigi, jeigu žiūrint iš vartotojo pusės, tai gal ir džiaugtis reikia, kad valgysim augintas žuvis vietinėse kanalizaci..., tfu cirkuliacijose :-D , o jei iš žvejo mėgėjo, tai nesitiki, kad tokie veislynai neturės pasekmių laukiniai gamtai.

Bet su "barbus" galima sutikti, dabar trumpai ir aiškiai žinai ko laukti.

Tagi, investuoti į natūralų žuvų išteklių gausinimą, yra monkės biznis, vat ir visa tiesa apie ateityje pagausėsiančius mūsų vandens telkinius.

Ai beje, tipo nepamiršti ir žvejai mėgėjai :-D

Nu ale patys suprantat, kada mums ateis eilė

Mėgėjiškos žūklės įstatyme nurodyta, jog mėgėjiškai žvejybai turi būti teikiamas prioritetas. Dėl to viena iš pagrindinių Žuvininkų sąjungos veiklos krypčių turi būti skirta rekreacinės (poilsinės) žuvininkystės problemų sprendimui. Būtina siekti, kad šiai krypčiai būtų skiriamas valstybės finansavimas ir parama.
 #264187   Dziedas
 12 Kov 2011 18:34
Kaip šventam rašte....Atleisk jems Teve,nežino ka daro... :( Tikrai reikia pirkt knygas ,kur yra nupaišyta musu žuvyičiu....musu anukai nors pamatys,kokie mes buvom laimingi,turejom galimybes pagaut -naturoje. :-D
 #265036   giedriuzzz
 16 Kov 2011 11:58
Turiu nusipirkęs žurnaliuką vieną apie žvejyba, tai jame rašoma, kad tipo 2010 metais pagauta brakonierių mažiau nei 2009 metais.
Tik man ta statistika labai įtartina atrodo, nes jau labai sausa informacija ten pateikta.
Kodėl pavyzdžiui papildomai nepateikia informacijos kiek tais metais buvo surengta reidų, kiek patikrinta skambučių apie pranešimus dėl brakonieriavimo ir panašiai :roll:

Jei pavyzdžiui gamtosaugininkai surengė kokia 15% mažiau reidų tai faktas kad ir mažiau brakušų '''bum sugavo
 #265069   tukasG
 16 Kov 2011 13:50
To giedriuzzz
Va šitam straipsny netiesiogiai atsakyta į Tavo klausimus: http://www.grynas.lt/gamta/anyksciu-raj ... d=42926041 .
Cituoju: "Paklaustas, ar ir kituose rajono vandens telkiniuose ėmė dūsti žuvys, aplinkosaugininkas A. Pilka sakė, kad tokios informacijos neturi, ir negali nuvažiuoti patikrinti, nes mėnesiui gauna tik 19 litrų benzino."
Jeigu su tais pačiais 19 litrų benzino reikia tikrint žvejus, medžiotojus, potencialius gamtos teršėjus, vandens telkinių būklę, reaguoti į pranešimus apie pažeidimus ir t.t., tai kaip ir aišku tampa, kodėl veiklos rezultatai tokie...
 #266127   Vegys
 21 Kov 2011 02:56
http://www.youtube.com/watch?v=7hFivbgI ... r_embedded - "Žemės dienos proga Grynas kinas kviečia prisiminti, ką vadiname „Namais“"

Dokumentika. Trukmė ~ 1,5 val. Pravėga tas laikas greit.
Man - patiko. Gražūs vaizdai. Graži muzikai. Bet svarbiausia - tai, ką kalba. Kam sunku su rusų kalba - youtube yra ir angliška versija.

P.S. nesu tikras ar čia reik talpint, ale niekur geriau neradau.
 #272267   martiz-zz
 09 Bal 2011 21:31
faiksciojant po faceboko fotkes uztikau toki BREKU BREKA... http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 87&theater beveik visuose foto matyti paziedimai - lydeku sugavimo kiekio nesilaikymas. beveik visose foto daugiau nei 5 lydekos. o vienoi net 18 lydziu. jis pats teisinas taip "Edvinas Čepukaitis nera cia mazu :P :D matai pinigu tureciau kalnus tai nejamciau nei vienos :D"
tai va kausimas. yra ir vardas,pavarde. yra pacio sudetos jo paties nuotraukos su laimikiais. AR IMANOMA kazka padaryti kad jis butu nubaustas?
 #272286   arabas
 09 Bal 2011 22:08
Labai gaila, bet tokie urodai gali drąsiai ir įžūliai demonstruotis. :-ug Teisiškai nieko jam nepadarysi. Ta tema teko bendrauti su GA inspektorium. Juridiškai tokios nuotraukos kaip įrodymas nepraeis.
Vienintelis būdas - daryti poveikį per tą patį interntą. Jei gali krauk jo nuotraukas į forumą. Gal dar dar yra to bibiakakalio e-adresas? Šitame forume česnų ryboka yra dauguma. Užpypinsim tą subinę komentarais kaip J. Šimėną. '''bum :kocelas! :-byta:
Čia tik solidarumo trūkumas tarp žvejų ir mūsų abejingumas, kad visokie -:kiwl turi drąsos ir įžūlumo girtis savo darbeliais viešai.
 #273245   tukasG
 12 Bal 2011 17:31
arabas rašė: .... Vienintelis būdas - daryti poveikį per tą patį interntą. .... Čia tik solidarumo trūkumas tarp žvejų ir mūsų abejingumas, kad visokie -:kiwl turi drąsos ir įžūlumo girtis savo darbeliais viešai. ....
Labai teisingi žodžiai. Kuo mažiau visuomenėje bus pakantumo blogybėms, tuo mažiau bus ir tų blogybių. Jeigu net ir nesumažės jų, tai bent bus gėda viešai prisipažint ir demonstruotis viešai, kad tokiais darbeliais užsiiminėja.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 132
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė