Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Mėgėjiškos žūklės taisyklės, komentarai apie jas

 #2061   Skumbrotas
 08 Kov 2006 11:08
AM rašo:
Ar žvejosime lašišas?

Praėjusiais metais, priėmus naujas Mėgėjiškos žūklės taisykles, buvo labai liberalizuota mėgėjiškos žūklės tvarka. Taisyklėse nebeliko upių sąrašų, kuriose vienu ar kitu laikotarpiu draudžiama žvejoti tam tikrais žūklės įrankiais ar masalais. Dabar leidžiama žvejoti ištisus metus praktiškai visuose valstybiniuose vandens telkiniuose. Žvejui palikta teisė pačiam pasirinkti tokius įrankius ir masalus, kuriais tikimybė sugauti tuo metu draudžiamas žvejoti žuvis būtų mažiausia, o atsitiktinai sugavus tokią žuvį – nedelsiant ją paleisti.

Prieš metus buvo patvirtinta ir nauja licencinės žūklės tvarka. Upių, kuriose įsigijus licenciją galima gaudyti šlakius, sąrašas taip pat labai išsiplėtė. Dabar šlakių licencinė žūklė leidžiama Minijoje, Veivirže, Skirvytėje, Jūroje, Atmatoje, Nemune, Neryje, Dubysoje, Šventojoje. Tačiau licencijos kol kas nėra populiarios. Praėjusiais metais išduota tik 1 licencija šlakių žūklei. Viena iš priežasčių yra ta, kad leidžiama žvejoti tik grįžtančius iš neršto šlakius – nuo sausio 1 d. iki gegužės 1 d.

Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų, grybų rūšių ir bendrijų įstatymas nedraudžia saugomų rūšių naudojimo. Atsižvelgiant į saugomų rūšių populiacijų būklę, biologinius ypatumus pasirenkamas toks apsaugos ir naudojimo režimas, kuris užtikrintų šių rūšių populiacijų stabilią būklę ir natūralų jų atsikūrimą.

Tarptautinė žvejybos Baltijos jūroje komisija (IBSFC), atsižvelgdama į lašišos populiacijos būklę, kasmet nustato lašišų sugavimo versliniais įrankiais limitus Baltijos jūroje. Lietuvos žvejai turi teisę kasmet sugauti beveik 7 tūkst.( 6992 vnt.) lašišų. Tačiau, atsižvelgiant į santykinai nedidelę šių žuvų rinkos kainą ir dideles jų žvejybos sąnaudas lašišų verslinė žvejyba kasmet darosi vis mažiau populiari: 2002 m. Lietuvos žvejai sugavo 3338 lašišas, 2003 m. – 1041, 2004 m. – 704, o pernai – jau tik 556 lašišas.

Aplinkos ministerijoje vykusiuose Mėgėjiškos žūklės plėtros tarybos bei Lašišų ir šlakių išteklių atkūrimo ir apsaugos programų priežiūros grupės posėdžiuose buvo svarstoma galimybė jau šiais metais leisti licencinę lašišų žūklę.

Lašiša yra panaši į šlakį, todėl net ir patyrę žvejai ne visada gali tvirtai pasakyti, kurią iš šių žuvų jie sugavo. Kai kuriais atvejais tai gali būti ir žuvivaisos pasekmė – dirbtinai sukryžmintų lašišų ir šlakių mišrūnai. Atsižvelgiant į tai, siūloma išduoti licencijas, leidžiančias sugauti vieną iš šių žuvų – lašišą arba šlakį. Visose upėse, kuriose šiuo metu leidžiama šlakių licencinė žūklė, būtų galima gaudyti ir lašišas. Yra pasiūlymų nustatyti atskirus upių ruožus, kuriuose būtų leidžiama tik licencinė šių žuvų žvejyba. Neturint licencijos lašišai/šlakiui šiuose ruožuose žvejoti būtų draudžiama. Turintys licenciją asmenys šiose upių atkarpose galėtų papildomai sugauti mėgėjiškos žūklės taisyklėse nustatytą leistiną kitų žuvų normą. Numatoma leisti ne tik iš neršto grįžtančių, bet ir traukiančių neršti lašišų ir šlakių licencinę žūklę. Šių žuvų licencinė žūklė būtų draudžiama tik jų neršto metu – nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Šiuo metu ministerijoje yra rengiami atitinkami licencinės žūklės tvarkos ir mėgėjiškos žūklės taisyklių pakeitimai. Įgyvendinant Mėgėjiškos žūklės įstatymą, kaip patariamoji mėgėjiškos žūklės organizavimo ir plėtros institucija iš žvejų mėgėjų visuomeninių organizacijų, valstybės ir savivaldos institucijų atstovų yra sudaryta Mėgėjiškos žūklės plėtros taryba. Šios Tarybos pirmininku išrinktas Klaipėdos universiteto darbuotojas Antanas Kontautas. Teikti pastabas ir pasiūlymus dėl atitinkamų teisės aktų rengimo, mėgėjiškos žūklės organizavimo ir kitų su mėgėjiška žūkle susijusių klausimų galima Mėgėjiškos žūklės plėtros tarybos pirmininkui elektroniniu paštu kontautas@gmf.ku.lt

 #2076   Skumbrotas
 08 Kov 2006 15:35
Šis straipsnis šviežias, vakarykštis. Aš taip suprantu - jei pernai per visus metus Lietuvoje atsirado tik vienas patriotas, kuris nusipirko licenziją šlakiui, tai aplinkos ministerijos klerkai ruošiasi eiti kitu keliu - pačios patraukliausios vietos žvejybai (ne tik lašišinių žuvų) bus paskelbtos licenzinėmis, ir norintys pagaudyti kad ir šapalus ar lydekas bus priversti pirkti licenziją lašišai, kurios jis nė nesiruošia gaudyti.... Vėl atsilaisvins plotai brakušom, padorus žvejai nebetrukdys dročinti su kabliais. Kitas klausimas kokia kaina bus tų licenzijų? Niekas paprastai ministerijoj dėl kainų nesismulkina...
Liberalizacija lietuviškai - viskas galima, bet... tik už gerus pinigus!

 #2159   tuomahaukas
 09 Kov 2006 14:57
Aš turbūt prastai įkirtau informaciją :oops: - negi jei minėtų upių ruožuose ruošiesi gaudyti lydeką, tau reikės pirkti licenziją šlakiui ? :shock: Kažko man nesinorėtu tuo tikėti. Jeigu būsi parištas su šlakiu krepšyje be licenzijos- tau bus dūda, o jei su lydeka ar šapalu- sveikinam ir eik namo... aš bent taip manyčiau :roll:
Nugi reikia gerb. A. Kontautui mail'a rašyt, o ne svarstyt :!: ;-)

 #2163   Skumbrotas
 09 Kov 2006 15:53
Taigi yra sakinys, kuris kelia nerimą:
Yra pasiūlymų nustatyti atskirus upių ruožus, kuriuose būtų leidžiama tik licencinė šių žuvų žvejyba. Neturint licencijos lašišai/šlakiui šiuose ruožuose žvejoti būtų draudžiama. Turintys licenciją asmenys šiose upių atkarpose galėtų papildomai sugauti mėgėjiškos žūklės taisyklėse nustatytą leistiną kitų žuvų normą.

Man tai čia viskas aišku. Galutinė nutarimo redakcija gal bus ir kitokia, bet ką norima daryti - akivaizdu.

 #2168   tuomahaukas
 09 Kov 2006 16:20
Na nžn., jei tai būtų licenzinė žūklė tuose ruožuose- manau kad nebūtų labai didelio brakonierių susidomėjimo- bile kada kada gali atvažiuot ir patikrint, čia tau ne ežeriukas kur inspektorius pasirodo 1 kartą per 2 metus :roll:

 #2216   Agis
 09 Kov 2006 23:04
Klysti zmogau, kai izduodama licenzija, tai anie tikrai zino, kad ta diena bus tiek ir tiek zmoniu.A vat kita diena ten nieko nebus, tai kaipgi nepaskambinus svogeriui ar masinos remontininkui, sodo staliui ar zidinio statytojo broliui, kad siandien......Cia Lietuva braliukas :lol:

 #2348   tuomahaukas
 10 Kov 2006 14:14
Gavau tokius p. A.Kontauto pastebėjimus:

Sveiki,
As toks pat zvejys kaip ir jus, ir siuo atveju (kol kas bent) taisykles
galima traktuoti gana placiai. Bet mes jau ta skyle matome ir is esmes
bus
siulomas pakeitimas taisyklese, kad licenziniame ruoze jei gaudai,
nesvarbu kuom, reikia tureti licenzija. Taip kaip ir kitose salyse.
Kadangi naujose taisyklese nera jokiu apribojimu del megejiskos zukles
irankiu, tai kitaip neis to sureguliuoti. O kadangi buvo ideta daug
darbo,
kad galima butu legaliai pagauti slaki ar lasisa musu upese, (ir
tyrimai
ir veisimo darbai), man visiskai nemalonu, kad i Minija galetu vaziuoti
zmones, nusipirke leidima tik uz 11 ar 14 ar 20 litu ir absoliuciai
niekuom neprisideje siu zuvu istekliu pagausinimui ar issaugojimui, ir
jas
gaudyti. Siuo atveju zukles kaina turi bent kiek atpirkti idetas
pastangas. Galu gale 50 lt licenzijai nera jau tokie dideli pinigai:
Norvegijoje, kur veisiamos zuvys, zukle tokiuose ruozuose kainuoja
apie
1000 Norvegisku kronu.
Na bet siuo metu is esmes yra kaip jus sakote. Ne viska iskarto sekasi
gerai apgalvoti pasirodo. Antra vertus ir zvejai turetu siek tiek
galvoti
apie tai: jei nesilaikysime taisykliu, tokiu kaip dabar yra, tai busime
paprasciausi vergetos ir tiek.
Pagarbiai,
Antanas

 #2410   Agis
 11 Kov 2006 01:53
Tris kartus skaiciau, ir vistiek neysikirtau :!: Jai as tame upes ruozae nesiruosiu gaudytin anei slakiu, anein lasisu, tai ka as ten be licenzijos negaliu zvejoti :?: Visi mes cia bendraujantys tikrai ne del zuvies zvejojame, bet kazkaip tai nesinori buti brakusa.Jeigu tame sekliuje ar sietuvoje puikiausia kimba sapalai o as neturiu licenzijos ten zvejoti, tai ka as jau brakusa :!: Antanai paiskink placiau, nes tik tu budamas uzkietejusiuy zveju gali suprasti kitus :!:

 #2416   Donis
 11 Kov 2006 06:54
Taip ir bus,nesvarbu ka tu noresi gaudyti tame ruoze,turesi tureti licenzija :!:

 #2426   tuomahaukas
 11 Kov 2006 11:33
Na norint išvengti iš visokių veikėjų pusės šlakių slapstymo pakrūmėse ir aiškinti kad gaudai kt. žuvis- lizenzija būtų gana logiškas žingsnis :roll:
O jeigu eini atkakliai lydekaut- kodėl gi irgi nenusipirkus lizenzijos ? (arba važiuoti kitur, į nelicenzinius ruožus). Pasirinkimas labai aiškus ir manau būtų išvengta visokių nesusipratimų, priedo kaip minejau, būtu gan neblogas apsisaugojimas nuo brakušų ir pan. "sąžiningų" tipelių: nėra licenzijos- še baudą :twisted:

 #2432   Agis
 11 Kov 2006 13:02
Zmones brangieji, nejaugi niekaip neysikertat, kad tie visi licenziniai ruozai, taps nuo pasaliniu akiu pasleptu ruozu.Atsiras dar naujos Kniaupo ylankos ir Kroku lankos, ku veleveles kiekviena savaitgaly desimtimis statomos, nes niekas is mirtinguju ten ju namato, nes nezvejoja :!:

 #2434   tuomahaukas
 11 Kov 2006 13:26
Na tai "paprasti mirtingieji" lai ir nemato, čia GA turi matyti(prajuokinau ? :twisted: ).
Dėl licenzinių ruožų manau kad turėtu būti žymiai rimtesnis darbas vystomas su pastaraisiais.
Čia labai ir nuobodžiai galima kalbėti apie žmogiškasias vertybes ir pilietinį samoningumą... Šiuo metu manau kad prieš išvardintus dalykus turi eiti gerai sureguliuota įstatymo ranka. (Kad ir tam tikro pareigūnų skaičiaus paskyrimas reguliariems ruožų tikrinimams).
kad ir kaip tai absurdiškai gali skambėti, bet laikausi nuomonės, kad palikus nelicenzinius upių ruožus, ar įvedus licenzijas tik tam tikros žuvies gaudymui- visada pakrantėse bus neapeliuojančių į sąmoningumą žmonių. Tau nenusispjaut- tai gerai, užtat dešimčiai po tavęs- giliai nusispjaut. Antra, sumokėjęs babkes ir matydamas arba įtardamas kad kitas žūklauja be licenzijos- raiškiai pasireiškia lietuviškas mentalitetas ir šiuo atveju labai sveikai (mle, aš už 50 Lt, o tas gnida nachaliavai lupa :!: :evil: )- iškart call į inspekciją ar kitaip razbiraješsia. Priedo būtų sveikintinas dalykas, kad žvejys iš kito žvejo turi pilną ir neginčijamą teisę pareikalauti lizenzijos ir, esant reikalui, turėtu teisę jį sulaikyti ir iškviesti pareigūnus (tada durakas neturėtu teisės pareikšti oficialaus protesto dėl jo veiksmų suvaržymo, sulaikymo ar traktuoti kaip "trumpalaikio judėjimo laisvės apribojimo" :lol: )

 #2632   tuomahaukas
 14 Kov 2006 11:48
Vasario 21 d. buvo sušauktas Mėgėjiškos žūklės plėtros tarybos posėdis. Pagrindinis darbotvarkės klausimas- naujo pirmininko rinkimai.
Naujasis pirmininkas- Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto Biologijos katedros dėstytojas, taip pat ir žvejys praktikas Antanas Kontautas.

 #2681   kamstis
 14 Kov 2006 20:59
:grin:Tai reiktu pasveikinti Antana su rimtom pareigom ;-) :grin: :aliukas

 #2685   Skumbrotas
 14 Kov 2006 21:10
:arrow: Tuomahaukas
Su licenzijom būtų gerai tik tuo atveju, jei jos galiotų ne "nuo stulpo A iki stulpo B", bet tam tikrai zonai - rajonui, apskričiai ir panašiai. Tada tikrai pirkčiau, nes nieko nėra nuobodesnio, kaip mėnesį žvejoti tarp dviejų stulpų! Kad ir kiek dažnai žvejočiau, bet per mėnesį du kartus į tą patį upeliuką niekad nevažiuoju, mėgstu pasibastyti visur.

 #2729   tuomahaukas
 15 Kov 2006 10:30
Na jei toks dalykas būtų daromas (visgi laikausi nuomonės kad tokie žingsniai sveikintini yra), manau kad "stulpų nesukals" 500 m atstumais :lol:
Kas dėl viso rajono/apskrities- nžn., gal per smarkiai :roll: Matai, jei bus stumiami tokie dalykai, pamatysi koks erzelis kils tarp žūklautojų, garantuoju :!: Bus masė nepatenkintų žūklautojų, vėl prasidės išmatų drabstymas ant muselininkų, bo tipo "čia jiems viskas daroma, bo tie babkių turi, pasikėlę... [oj-me: ", dar ištrauks kad amen Lietuvos rybokams- tik vieni bagočiai bei apsibezdėję ir apsivogę nomenklatūrščikai ir kt. valdininkija turės sąlygas žūklaut ( O kaipgi mes ?!... [oj-me: ) - senos dainelės prasidės...
Aš nesu tiek galvotas, kad gerai suprasčiau kokiais etapais galima būtų skirstyti ruožus :oops: Manau reikia ieškoti aukso vidurio, nereikia taip kardinaliai į vieną ar į kitą pusę "tempti- siaurinti" :roll:
Nauji ir radikalūs pakeitimai nebuvo, nėra ir artimiauiu metu manau kad nebus teigiamai priimami mūsų visuomenėje. Šiaip jau manau kad A.Kontautas toli gražu nebus linkęs pūsti į verslininkų dūdelę, o tai jau yra labai gerai.

 #3463   tuomahaukas
 21 Kov 2006 12:06
12. Draudžiama žvejoti:
12.4. plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius kitais žvejybos įrankiais ar būdais nei bučiukais ir samteliais vėžiams gaudyti;
Nelabai suprantu... tai rankomis galima rinkti pakrantėse ? :roll:

 #3464   alkanas
 21 Kov 2006 12:09
taigi pats kazkada kazkur komentavai, kad tai, kas nedraudziama- tas leidziama ;-)

 #3472   menkė
 21 Kov 2006 13:35
draudžiama kitais žvejybos būdais, t.y. ir rankomis. galima tik bučiukais ir samteliais

 #3477   tuomahaukas
 21 Kov 2006 17:11
alkanas :arrow: nu negali būt... :roll: čia gal man kažkas replikavo- aš žūklės taisyklių laikausi, berods savaip netraktuoju :roll:
menkė :arrow: a kame kampas, galima plačiau paaiškinti ? Jei aš po savo gimtadienio, t.y. nuo liepos 16 d. grabalioju rankomis pakrantės vėžius, ir tikrai ne kievieną spirgą, o padorius dėdes ir tetas- aš brakonierius gaunuosi ? :shock: Taigi tas pats velnias ir su samteliu , tik jokio adrenalino - tas pats kas pievoj tinkleliu drugelius gaudyt. Gal tokiu draudimu bandoma klizmą padaryti chebrytei, kuri panėrusi renka iš urvų ? Bet mano variantu yra grubus sportinio vėžiavimo nuostatų pažeidimas :!: :lol:

 #3496   Agis
 21 Kov 2006 20:27
Jo, koks malonumas po paplautomis saknimis, po senomis valtimis kaisioti rankas ir grabalioti beieskant.Joks samtelis ar bucius neatstos tokio jausmo

 #3500   kamstis
 21 Kov 2006 20:55
:roll: Taigi jau kazkada diskutavom :? Rankom gaudyti nevalia :)

 #3501   Donis
 21 Kov 2006 20:57
kamstis rašė::roll: Taigi jau kazkada diskutavom :? Rankom gaudyti nevalia :)
Ale faina :oops: kai gryzti suznaibytais pirstais,matosi,kad veziavai :lol:

 #3508   žVYNAS
 21 Kov 2006 21:11
Cia taip buvo visa laika, kad rankomis gaudyt negalima :evil: , bet ne visi ta paise :twisted:

 #3546   tuomahaukas
 22 Kov 2006 08:57
OK, šitą punktą išsiaiškinom, ačiū ;-)
Gal dabar kas nors paaiškins kodėl negalima ? :roll:

 #3593   žVYNAS
 22 Kov 2006 22:21
tuomahaukas rašė:OK, šitą punktą išsiaiškinom, ačiū ;-)
Gal dabar kas nors paaiškins kodėl negalima ? :roll:
Bent jau musu krastuose draudimo motyvacija tokia, kad pas mus su rankomis vezius gaudo upese, kisdami rankas i veziu urvus ir jei negali pasiekt urvo galo ar vezio isdraskai puse urvo kol vistiek pasieki, vat del to, kad draskomi urvai ir negalima o kodel negalima ezeruose kas renka su prozektoriais naktimis-as nezinau :roll:

 #3607   Mike
 23 Kov 2006 08:27
Negalima todėl, kad atseit daug mažų vėžiukų išmindžiojama.

 #3621   tuomahaukas
 23 Kov 2006 12:53
Vat su Žvyno pasisakymu pilnai galima sutikti :cig.
Na bet dėl "mažų vėžiukų išmindžiojimo"- :shock: Nžn. kokių gabumų reika turėti, kad ant vėžio užminti- net kišdamas ranką į vandenį, pabandyk kokį, kad ir mažiausią neatsargų judesi padaryt, vos vos vandenį "sujudint"- see ja later, aligator :lol:
Pašvinkusią žuvį ar pan. :'viau , smeigiu prie dugno ne vien todėl, kad sutraukti vėžius- žymiai paprasčiau juos pagauti, kai jie susiburia į "gurmanų kampelį" :lol:. Gaudant "ant pliko dugno" jomajo koks sportas būna ! ;-)

 #3626   spiridonas
 23 Kov 2006 13:18
Noriu priminti, kad nuo kovo 1 dienos iki gegužės 20d. draudžiama žvejoti starkius


Kažin ar šiais metais nebus pratestas starkių draudimas :roll:

 #3633   menkė
 23 Kov 2006 14:47
nu jo, bet laikraščiai rašo, kad juos Malkų įlankoj gaudo :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 142
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė