Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Brakonieriavimas, GA veikla, nacionalinių ir regioninių parkų taisyklės, kritika, idėjos, pasiūlymai

 #204   spiridonas
 23 Vas 2006 13:34
vasario 21 diena su Doniu zvejojome Svenceleje (kaimelis uz Drevernos)
gaudeme stintas, nutole apie 2,5-3 km nuo kranto. zvejybos vietoje buvo ir zveju, atvykusiu autotransporto priemonemis. pradzioje suskaiciavome 7 automobilius. apie 13 val atvaziavo vysniavos spalvos masina , ir pasirodo kad tai buvo inspekcija, kuri tikrino zvejo bilietus. kiek pastebejome dviem asmenims israse baudas. del auto ant ledo nesake nei puse zodzio, o ir patys atvaziavo su auto. kaip nekeista ,abu su Doniu nebuvome bilietus uzmirse namuose

 #210   mende
 23 Vas 2006 13:45
spiridonai as skaiciau straipsni kauno dienoi kad vazinet ant ledo motorinem transporto priemonem neuzdrausta :roll: o kas neuzdrausta tas leidziama :evil:

 #543   Donis
 24 Vas 2006 02:31
Seip kiek girdejau tai nera jokio istatimo kuris draustu vazinetis autotransporto priemonemis ant ledo,taciau girdejau ir kitaip,kad siemet ekologins jau kelis asmenis nubaude 500lt bauda,teisybe cia ar ne, net pats nezinau :roll:

 #573   Agis
 24 Vas 2006 10:36
Logiskai pagalvojus, jeigu baudzia us per arti prie vandens telkinio pastatyta masina, tai jei ji ant ledo, vadinasi jau netgi ant telkinio, taigi :roll:
Cia reiktu paieskoti vyriausybiniu aktu.

 #628   Donis
 24 Vas 2006 14:00
Taip Agi teisingai tu mastai,ir as tuo pilnai pritariu,ant ledo stovinti masina beveik taspats, kas masina stovinti vandenyje,velniai zino kas ten lasa is jos variklio ir kitu slangu :evil: kol zvejei ramiai is po ledo trukia zuvi :roll:

 #983   Skumbrotas
 27 Vas 2006 10:55
Šeštadienį buvau Palangoje stintų šventėje. Tarp visokių atrakcijų buvo ir žvejų turgus - Basanavičiaus gatvėje suvažiavo kažkiek žvejų, dėl fono atsitempę dar ir savo valtis, ir iš dėžių pardavinėjo šviežią žuvį. Žiūriu - pas vienus dėžė pilna lašišų ir šlakių. Bet visos žuvys 40-50cm ilgio!
Paaiškinkit man kas žinot - negi verslininkams galioja kiti imamų žuvų standartai??? Kaip čia gaunas - mėgėjas gali paimti per dieną tik vieną žuvį ne trumpesnę 60cm, o šitie "brakušos v lompasach" gali prisiversti dėžes kokių nori dydžių???
Kai to paklausiau pačių laimikio autorių, tai buvau viešai išdurnintas, tipo jūroj viskas galima, kokios papuola - tokias ir imam!

 #6522   pypkorius16
 27 Bal 2006 21:40
Spiridonas "Žūklės įspūdžiai" aprase zvejyba kaip Dundis blizgiaudamas uzkabino sena tinkla ir isimete i valti, atseit ismesti.
O dabar isivaizduokim kad GA is krumu juos filmavo, priplauki prie kranto ir tau OPLIA tu brakusa, nesvarbu kad norejai ger darba padaryt, isvalyti vandeni. O panasios situacijos gan daznos velkiaujant. Uzkabinai tinkla ir nezinai kas gali buti , ar brakusos ar GA is krumu tave stebi. Kazi kur skaiciau kad tokioi situacijoi tinkla rekia palikt ir pranesti GA. Pazvanisi GA, papasokosi, o jie sakys sedek ir lauk ju atvaziojant. Bet isivaizduoju jei sedi kokiam dievo uzmirstam uzkampi ir lauki kol jie atvazios , o jei tai dar pries sutema. Vat ir buk mandras.....
Kokios kieno nuostatos , ir kaip elgtumetes tokiose situacijose :?: :?: :?:

 #6523   kamstis
 27 Bal 2006 21:46
:grin:As tokiais atvejais elgiuosi labai paprastai :cool: Jei pakabinu tinkla tai ji istraukiu imu peiliuka (svinareza) ir padarau daug mazu tinkliuku,jie per daug iskados gamtai nepadaro ;-) :grin:

 #6541   spiridonas
 28 Bal 2006 07:03
pypkoriau16 , visas sias "taisykles" , kaip elgtis radus tinkla zinau, ir mobiliake pas mane yra 2 telefonai operatyvininku, kurie labai greit i tai reaguoja, bet... kai parasiau, kad ten istraukeme tinkla nereikia suprast kad jis buvo 20m. ten, galima sakyti, buvo apie 2 metrus supainioto ir matyt jau is anksciau supjaustyto tinklo gabaliukas. kadangi blizge reikejo issitraukti tai prie viso to pacio istraukeme ir tinklo atplaisa kad kitiems neuzkliutu. Nieko ypatingo ten nebuvo

 #6557   Agis
 28 Bal 2006 08:12
Tokiose situacijose paskambinus kalbiesi juk ne su autoatsakikliu ir paprasciausia viska pasiaiskini uz kiek atvaziuos ar is viso atvaziuos ir t.t.Taigi manau galima ir perspeti, tipo as jusu nelauksiu, o tinkliuka vat imu ir supjaustau.|Manau tokios mintys kyla tada, kai paprasciausia nebendrauji su inspektoriais :lol:
Gal sakau dar kas nors ysives i telefoncika :lol:
Klaipedos zonos Operatyvine gamtos apsauga te.868610155

 #6630   pypkorius16
 28 Bal 2006 21:07
Nesu paranoikas , bet po keleto susitikimu su GA netikiu ju protingumo supratimu(kaip nusako civilinis kodeksas). Jei jie nuo kranto stebes kaip trauki tinkla , kad atkabintum blizge, pradesi ji pjaustit, o jie pagalvos kad painioji zuvi, o valtje jau bus pagautu zuvu??? Tai neisivaizduoju kaip reiketu jiems paaiskinti kad padarei gera darba.
Dar toks abejotinas nutikimas is preitu metu. Nesu Atmatos geras zinovas , bet pagal zemelapi isanalizavau privaziavima beveik prie paciu mariu pagal Atmata Rusnes saloje. Davaziavom iki galo , priekije rezervato stulpai, prie Atmatos kelios masinos . Pasirodo GA jau raso protokolus , zmogiukai zvejojo. Nu mums aisku uz Uostadvario svyturio zvejot negalima. Bet mes planuojam nusileisti valcikes ir i marias,varikliukai elektriniai tai priseina taupyti kiekviena km. Nueinam pakalbet su GA, tai sulaukem TOKIO paaiskinimo !!!!!
Reziume toks: varykit atgal iki svyturio, ten yra prieplauka, ten ir reikia nuleidineti valti i vandeni.
Nuvarom 2 km atgal. Prieplaikos aukstis iki vandens 1.5 m .Kaip civilizotai nuleisti? Na jus man pasakykit , ar tam kad nuleisti gumeska i vandeni reikalinga prieplauka? Stai cia ir dingsta noras but humanisku , tausoti gamta naudojant el. varykli . Paimu galingiausia benzo varykli, pavarau su vejeliu per visus draustinius , pritraiskau mailiaus bei zunsiuku, bet uz tat isplauksiu is preiplaukos. O dauguma taip ir laksto ir jie teisus.

 #10502   Mike
 26 Lie 2006 12:27
Nu aš čia ne visai apie GA, bet temos tinkamesnės neradau. Užeinu šiandien į MŽD Kauno skyrių nusipirkti leidimo neišnuomotiems telkiniams. Kaip visada užeinu skeptiškai nusiteikęs, nes nepatinka man ten dirbančių tarybine dvasia dvelkiančių darbuotojų susiraukusios fizionomijos. Nu ir ką aš matau. Sėdi už stalo kokių 25 m. mergiotė. :shock: :shock: Nebloga tokia. Pasisveikino, leidimą išrašė, viso gero pasakė. Dabar galvoju kokio dar leidimo eiti nusipirkti. :grin:
P.S. Pasirašė pareigose kaip "žuvininkė" .... , įdomu, įdomu.

 #10503   Donis
 26 Lie 2006 12:33
Reiks ir man uzsukti i Klaipedos MZD, gal ir ten pasikeite :lol:

 #10505   tuomahaukas
 26 Lie 2006 13:19
pypkorius16 rašė:Jei jie nuo kranto stebes kaip trauki tinkla , kad atkabintum blizge, pradesi ji pjaustit, o jie pagalvos kad painioji zuvi, o valtje jau bus pagautu zuvu??? Tai neisivaizduoju kaip reiketu jiems paaiskinti kad padarei gera darba.
Pagal įstatymą niekam nerūpi, kad darai "gerą darbą". Netgi brakonieriškų įrankių savavališkai sunaikinti neturi teisės, manau kad tai būtų traktuojama kaip svetimo turto sunaikinimas. Bauda tau ir bauda brakonieriui.
Išeitų taip, jog jei spiningaudamas užkabinai nežymėtą tinklą, neturi teisės priplaukti ir darbuotis peiliu, netgi norėdamas išlaisvinti savo masalą... :donknow'

 #10506   Mike
 26 Lie 2006 13:33
Tai būtų traktuojama ir kaip svetimo turto sunaikinimas (LR BK 187 str.), ir kaip LR BK 294 str. numatytas savavaldžiavimas, žodžiu, dviejų baudžiamųjų veikų sutaptis (bet čia jau baudžiamosios teisės teorija :roll: ).

 #10511   spiridonas
 26 Lie 2006 22:14
Donis rašė:Reiks ir man uzsukti i Klaipedos MZD, gal ir ten pasikeite :lol:
tarp kitko... ir mano zvejybos talonelis( anot GeroDviracio) pasibaiges geguzes 25 diena - tik siandien pastebejau :shock:
o KLP MZD niekas nera pasikeite, bet visada maloniai sutinka viena taloneliu israsymo darbuotoja.

GA

 #12501   artistas
 11 Rgs 2006 23:41
[quote="pypkorius16"]Nesu paranoikas , bet po keleto susitikimu su GA netikiu ju protingumo supratimu(kaip nusako civilinis kodeksas).

Nelabai norisi tuo supratingumu tikėti. Ypač po neseniai matyto
reportažo,kai vietiniai žvejai už sprando išvelka iš ežero visą GA "grieti-
nėlę" su krūva tinklų. Gaila, nepamenu ežero pavadinimo.
Įdomiai žmogeliai pašnekėjo. Vienas porija apie kažkokį "leidimą"
sugauti tonai žuvies(pavydėtinas apetitas),kitas aiškina esą per daug privisę plėšrūnų,nors tam ežere žvejyba tinklais seniai uždrausta(kiek gir-
dėjau irgi vietinių žvejų mėgėjų iniciatyva).
Na,o dėl sultingumo nupasakosiu dar vieną fokusą ,nutikusį man
pačiam.
Prieš dešimtį metelių (atsimenu gerai,nes buvau ką tik vedęs)
žygiuojam mes,ką tik iškepti "molodožonai" mano tėviškėlės keliais,agi
žiūriu,pilnas ledas žmonių. Rupūčke,misliju,medų belaižydamas būsiu,
šimtmečio kliovą pražiopsojęs.Įkalbinu saviškę nueit pasižiūrėt.
Deja,vaizdzialis nikoks.Žuvys iš ekečių tiesiog krantan lipa.Totali-
nis dusimas.Aišku savaime vietinė "fauna" apsiginklavę iki dantų velka
žuvį maišais.Mano brangioji stypinėdama po ledą kažikur nublūdijo ir man
jau bederinant operatyvinės paieškos planą nutinka gana sakyčiau keistas dalykas.
-Stok. . . Mesk žeberklą!!!
-. . . . . .??? (net pasidairiau,gal tikrai kur netoli numestas).
Deja,vietoj žeberklo pamačiau kažinkokį iš meldyno išropojusį,ap-
sipešusį patamsio gaivalą. Vienoj rankoj dokumentų segtuvas,kitoj daiktas įtartinai panašus į šaudyklę.
Tai va.Su vargu apversdamas liežuvį,tas "pareigūnas" ima man aiškint koks esą aš baisus nusikaltėlis ir nekreipdamas dėmesio į mano argumentus, jog nei draudžiamų nei leidžiamų žūklės įrankių neturiu,ir kad su "šliūbiniu" kostiumu žvejot nevaikštau, tarsi SS štandartenfiureris
nusivaro mane prie mašinos "formint".
Pakeliui prie mūsų procesijos prisijungia dar vienas "gamtos mylė-
tojas", vilkdamas iš paskos vimių prikalinėtą grėbliakotį,mano nusikaltimo
"įrodymą" (kaip vėliau sužinojau iš tikro besivoliojusį netoli tos vietos kur
stovėjau aš).
Su didžiausiu pasitenkinimu vyriokai supalija man protokolą ir lie-
pia po savaitės prisistatyt jų "kontoron".
Ką gi,po savaitės aš jau ten(kam norėsis kad praneštų į darbovietę)?
Dar kartą pacitavęs kelis straipsnius iš aplinkosaugos "biblijos"
ponas inspektorius kultūringai paklausia kokį atlyginimą gaunu ir kokios
"premijos" mano manymu esu vertas?
Galutinai užknistas tokio bardako ir matydamas kad po teismus
dėl kelių litų tampytis nebus nei laiko, nei noro , apie mano "premijos"
dydį mandagiai leidžiu spręsti jo didenybei. . .
Gavęs "išrišimą" už 50lt.,net išsižioju,kai ponas inspektorius per stalą man atgal pastumia 20lt.
- Čia už tai, kad ieškoti nereikėjo:,gaunu paaiškinimą ir jau be-
nešdamas iš ten kudašių krašteliu akies matau, kaip mano protokolas
labai gražiai draskomas į mažus skutelius.
Va taip gerbiamieji. Ir tik po 3metų vienas "neetatinis" nežinodamas šitos istorijos prasitarė,kad panašūs "fokusai" su atšviestais protokolais buvo gana dažni.
Kaip sakoma "kaip danguje,taip ir ant žemės". . . :-byta: :mhu :donknow'

 #18425   gelmės
 14 Gru 2006 09:08
O,kad tas kėdžių stumdymas būtų tik į naudą.Kažko nesitiki....

 #18446   Mike
 14 Gru 2006 12:50
O ko tikėtis, kai inspektorius (ne viršininkas) gauna 1000 Lt atlyginimo į rankas.

 #18685   VirTus
 18 Gru 2006 00:53
Stai ka raso musu rajoninis laikrastukas:

Sia savaite itarimai del piktnaudziavimo tarnybabuvo pareiksti keturiems Klaipedos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigunams.Buvo sulaikytas sios inspekcijos virsininkas,jo pavaduotojas ir vyriausiasis specialistas.Kratos taip pat atliktos inspekcijos Silutes skyriuje.Nemalonumai uzgriuvo Silutes skyriaus vyriausiaji specialista Jona Ceponi,buvusi Birzu medziotoju ir zveju draugijos medziokles zinova.
Kaip pranesa respublikine ziniasklaida,teisesaugininku operacija susijusi su versline zvejyba.Itariama,kad aplinkos apsaugos pareigunai ne visada surasydavo pazeidimu protokolus,neskirdavo baudu uz neteiseta zvejyba,naudojimasi netinkamais tinklais.Aplinkos ministras sustabde itariamuju darbuotoju igaliojimus.

Parenge Alfreda Gudiene

"Siaures rytai" gruodzio 16d.

 #18710   tuomahaukas
 18 Gru 2006 16:22
Ištrauka iš "Lietuvos ryto":
"Pagal oficialią statistiką, Kuršių mariose žvejoja apie 100 bendrovių.
Suskaičiavus oficialiai deklaruojamus jų laimikius bei išdalijus už juos gautas pajamas, paaiškėja: vieno darbuotojo atlyginimas nesiekia net minimalaus pragyvenimo lygio !
Bet norinčių žvejoti ne mažėja, o daugėja."
:twisted:

 #18757   Agis
 18 Gru 2006 23:22
O visi zino, kad praktiskai vos ne keikvienoje darbovieteje, kur nera apsauginiu su slagbaumu po du kartus per savaite atvezama rukyta zuvis, kiekviena sekmadieny Rietavo turguje vos ne kas desimt metru vyksta prekyba rukyta zuvimi, daugumoje karsiokai ir 35-45 cm. lydekaites, vat ustat valdininkai ir keicia vieni kitus, nes visi juk nori kazka uzgyventi.

 #19667   Skumbrotas
 03 Sau 2007 09:29
Prieš šventes skaičiau tokią naujausią oficialią statistiką už 2006 metus - priekrantėje veikė 104 verslinės žvejybos įmonės, kurios per metus pagavo apie 255 tonas žuvies. Kitoje vietoje skaičiau paverkšlenimus, kad tik už menkes verslininkai gauna 5lt/kg, o už bretlingius ir strimėles tik 1lt/kg, už plekšnes 2lt/kg, kai kurias kitas žuvis po 2,5-3lt/kg.
Kaip tikras kurmis paskaičiavau, kad imant vidurkį 3lt/kg, vidutiniškai viena įmonė per metus gavo 7356 lt pajamų, arba vidutiniškai po 613 lt per mėnesį. Iš šių pinigų ĮMONĖ sugeba nusipirkti tinklus, laivus, kurą, susimokėti mokesčius ir išsimokėti atlyginimus :!: Ir visi labai patenkinti, niekas nesiruošia trauktis iš šio pelningo verslo, ir hrien įsisprausi į jų tarpą, nes nebėra laisvų priekrantės plotų naujoms įmonėms :!:
Ir šie stebuklai niekam nekelia abejonių - nei Aplinkos ministerijai, nei mokesčių inspekcijai...
Taigi, jei kas gaunate 600lt atlyginimą - džiaukitės, nes jūs uždirbate daugiau už verslininkus, o jei jums to neužtenka - reiškia nemokat gyventi, perdaug išlaidaujat :!: :-D

 #19956   Mike
 06 Sau 2007 20:10
Žalia veja
Paveikslėlis
Kelių eismo taisyklių 53.p Eismo dalyviai privalo laikytis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių, kitų asmenų ar jų turto saugumui ir aplinkai, netrukdyti eismo, negadinti kelio, eismo reguliavimo priemonių, avarinio ryšio linijų ir želdinių.
LR ATPK 124(1) str. 2 d. Kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, taip pat vairuotojų pareigų pėstiesiems, išskyrus nurodytas šio straipsnio pirmojoje dalyje, nevykdymas, stovėjimas ant šaligatvio, kai nėra tai leidžiančių kelio ženklų, stovėjimas ant vejos, pėsčiųjų (dviračių) tako arba važiavimas šaligatviu, veja ar pėsčiųjų (dviračių) taku –
užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki vieno šimto penkiasdešimties litų.

 #19963   Agis
 06 Sau 2007 20:38
Mike, siusk i Delfio BLOG,-a, bus savaites nuotrauka ;-) ;-) Tik ta paty prierasa pridek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė