Neriai tikrai bus blogai, jei tokia elektrinė bus pastatyta. Bet blogai yra ir tai, kad pasirodo ne tik Baltarusijos pusė pateikia netinkamą poveikio aplinkai vertinimą, bet ir mūsų planuojamos naujos Visagino poveikio aplinkai vertinimas stipriai šlubuoja. Tad išeina taip, kad mes Baltarusijai keliame pavojų, o iš jų reikalaujame, kad jie mums nekeltų

Kitaip sakant veiksmas lygus atoveiksmiui - mes jų neatsiklausiame apie savo AE tad ir jie gali mūsų neatsiklausti. Tad šioje vietoje sunku būtų įtinkti kaimynus, jei pats elgiesi priešingai.
Tiem kas domisi truputis informacijos iš puslapio
http://www.aplinkosauga.lt/lt/aktualijos/1138175690
Pagrindinis ir neišvengiamas argumentas:
"Pasauliui minint Vandens dieną, Lietuvos gamtosaugininkai reiškia susirūpinimą dėl galimų naujų pavojų dviems didžiausioms Lietuvos upėms – Nemunui ir Neriai, kurių vandenimis kaimyninės šalys ketina aušinti planuojamas statyti branduolines jėgaines. Atkreipiamas dėmesys, kad net elektrinėms dirbant saugiai, į pavojaus zoną neišvengiamai pateks keletas „Natura 2000” saugomų teritorijų.
Pasak specialistų, neišvengimai atsirasianti šiluminė tarša sutrikdys šių upių biologinę pusiausvyrą, pakeis kraštovaizdį ir ilgainiui išnaikins šaltamėges lašišines žuvis.
Ekologijos instituto mokslininkai tokius pokyčius stebi Drūkščių ežere, kuris aušino Ignalinos atominę. „Terminė tarša labai pakeitė hidrobiontų bendrijas, jų struktūrą ir reprodukcinius ciklus. Šaltamėgėms žuvims sąlygos labai pablogėjo – išnyko ežerinės stintelės, seliavų populiacija daug kartų sumažėjo, labai pagausėjo karpinių žuvų, ypač menkaverčių – plakių. Kalbant apie atominę, Neries upėje pirmiausiai tai paveiks lašišines žuvis gana dideliame upės ruože – lašišas, šlakius, marguosius upėtakius, kurių populiacijas Lietuvos ekologams pavyko atkurti“, – teigia instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Vytautas Kesminas, kuris abejoja Baltatusijos mokslininkų analize.
„Jie pateikia tik vandens temperatūros pokyčių skalę, tačiau netiria, kaip tai paveiks žuvis. Mes juos nuolat konsultuojame, kiek žinau, baltarusių mokslininkai praktiškai apie biotos tyrimus Neries upėje turi labai mažai duomenų. Jie tik dabar ruošiasi atlikti stebėsenos darbus“."
Netvarka savam kieme:
"Į koaliciją susibūrusios Lietuvos nevyriausybinės aplinkosauginės organizacijos atkreipia dėmesį, kad neigiamas poveikis gamtai – tik viena iš daugelio grėsmių kurias pernelyg nuvertina branduolinių jėgainių projektų iniciatoriai rengdami poveikio aplinkai ataskaitas.
Nors pastaruoju metu daugiausia atgarsio sulaukia projektai Baltarusijoje ir Kaliningrade, pasak Lino Vainiaus iš aplinkosaugos bendrijos „Atgaja“, planuojant Visagino atominės poveikį aplinkai lygiai taip pat remtasi pernelyg optimistiškomis prielaidomis apie riziką, visiškai ignoruota pavojingų atliekų tvarkymo problema ir visuomenės siūlomos alternatyvos."