siektiek ishsipleciau..

dabar gal bus viskas aiskiau nebandziusiems...
Pilnas internetas straipsnių, laidų ir visokios kitokios info apie karšių žūklę upėse, ežeruose, užtvankose ir t.t... bet asmeniškai man nei vienos neteko matyti apie karšių žūklę kuršių mariose, nors tikrai duociau kepure prišikt jei kas drįstų ginčytis teigdami, jog kažkur kitur lietuvoje yra geresnės salygos jiems augti ir aptinkama didesnių bei stambesnių karšių būrių. (kalbu apie sekliąsias neringos pakrantes) pati žūklė, kaip ir pats vandens telkinys nuo minėtųjų, skiriasi nemažiau, negu karšių žūklė upėje skiriasi nuo karšių žūklės ežere.
Jau daugiau kaip mėnesį laiko laukiau skambučio iš preilos su džiugia žinia, kad jau subūjojo žolės ir karšiai ateina i pakrantes maitintis..;) tiesa skambučio sulaukiau daugiau kaip prieš porą savaičių, tačiau vis nerasdavau poros laisvų dienų, kodėl būtent poros? Ogi todėl jog karšių žūklei mariose, ypatingai jei nesi vietinis ir nežinai kaip elgiasi bei vaikšto jų būriai, manau veкtėtų skirti bent parą laiko tikintis kąnors sugauti ir nežaidžian „vabank“ (pasitaikys ar nepasitaikys per tas 4 ar 6 žūklės valandas būrys). Kuršių mariose yra labai didelės karšių ganyklos, proporcingai joms dideli ir karšių būriai bei pačios žuvys. Nesu ichtiologas ir neįsivaizduoju koks individų kiekis apytiksliai sudaro vieną būrį, tačiau prasidėjus kibimui, nejaukintoje vietoje, gali 50m spinduliu mėtyt i visas puses ir kelių minučių bėgyje, jei sulaukei gausaus būrio, greičiausiai sulauksi kibimo... ;) Didelės ganyklos reiškia tai, jog per parą būrys migruoja pakrantėmis didelius atstumus aktyviai maitindamasis tarp sužėlusių žolių randamais gyvūnėliais. Tad atspėti būtent kuriuo paros metu jūsų pasirinktoje žūklavietėje pasirodys karšiai praktiškai neįmanoma, nes jie gali būti už keletos ar daugiau kilometrų. Vertėtų pamiršti visas taisykles apie „geriausią paros metą“ šių žuvų žųklei, kadangi mariniams plačiašoniams visiškai dzin ar dabar yra +36 ir 2val dienos, ar 24val nakties. Galite nesistengti jaukinti brangiausiais sensaso pašarais, plonintis valus ir bandyti įvairiausias masalų kombinacijas, siekdami prisivilioti karšį, nes tai irgi yra praktiškai neįmanoma. Karšis jūsų žūklavietėje pasirodys tada, kada jam ateis laikas ir ne dėl to, kad ten guli jūsų pašaras. Nors vietiniai žvejai absoliučiai nejaukina, bet aš visdėlto rekomenduočiau jaukinti, jaukas padeda būrį išlaikyti šiek tiek ilgiau jūsų žūklavietėje. Pasirodžius karšiams, nejaukintoje vietoje karšiai užsilaiko 10/20min (priklausomai nuo būrio dydžio), na o jaukinant pavyxta išlaikyti iki 20 gal net 40min. Idealiausias variantas būtų prieš žūklę atsižymėti atstumą panašiai kaip tai daro karpininkai, arba daryti taip kaip aš, pririšt „bambalį“ prie akmens ir užnešti tokį atstumą kokį maksimaliai galite užmesti. O kurnors šale jo, jaukinti apie 10/20kv metrų plotą prieš tai grėbliu pasidarbavus ir aprovus žoles, kurios gali jums trugdyti kovoti su stambiu laimikiu. Negalvokit, kad jaukinamas plotas yra perdidelis, geriau pabandykit isivaizduoti kaip 300vnt, kilogramą ar du sverenčių karšių tilptų į 2kv/m plotą.. :D jauko kiekiai kaip ir jaukinimo plotas irgi protu nesuvokiami..

pirmam užjaukinimui sumetu apie 1.5 2kg sauso jauko. Panašiai sumetu kaskartą būriui praėjus, plius papildomai danešu kai nera ką veikt,) peršerti šitiek karšių yra neįmanoma, nebent pilsite maišais žirnius. Gal atrodys ir keista bet gulintis ant dugno pašaras padeda atsikratyti pūgžlių, todėl kad į jauką gerai reaguoja ir riebūs karosai, o kuomet karosai ateina į jaukinimo vietą ir maitinasi, pūgžliai arba dingsta, arba jų lieka mažai ir jūs, belaukdami plačiašonių, turite gerą laiką su karosais, vidutiniškai sverenčiais nuo 300g iki 800g, nereti ir kilogramą ar daugiau sveriantys.
Dėl įrankių, nevertėtų labai susireikšminti, pats naudoju du feederius 3,9m 120g, 0,08mm pintukas ir 0,22fluorocarbono pavadelis, metomi svoriai nuo 25g iki 60g priklausomai nuo vejo krypties, jo stiprumo ir bangos. Šėryklelių nenaudoju, vengdamas papildomo triukšmo, kadangi gaudoma gylyje maždaug iki bambos , o ir pašaro kiekis nugabenamas su šėryklėle apčiuopiamo efekto manau neduotų ;). Minėti įrankiai tikrai nėra pergrubūs, kaip ir minejau pakrantėse vasaromis buna priaugę nemažai žolių, apie kurias stambesni karšiai betkokiu atveju apsuks valą ir bus dvi išeitys, arba megint jėga ištraukt su visa žole, arba brist iki karšio ir rizikuot kad jis pats pabaidytas nusiplėš. Kaip bebūtų nepasiruošus žūklavietės ir neišsirovus žolės teks atsisveikinti su trečdaliu laimikio tai tikrai. Dažniausiai naudodavau 4/5 numerio trumpakočius kabliukus, bet drįstu teigti jog net jie yra permaži, tik niekaip parduotuvėje neprisiverčiu savęs įsigyti 1/2/3 nr plonų karšinių kablių..., manau būtent dėl tos priežasties, praeitoje savo žvejyboje, rytą užplaukus negausiam, tačiau itin stambių karšių būriui, iš 5 pakirstų, nesugebėjau į krantą iškelti nė vieno. Po pakirtimo paprasčiausiai nepavykdavo suvaldyti karšio, šis į artimiausias žoles, o žolėse dažniausiai pats nusiplešdavo. Porą kartų nereikėjo net žolės, paprasčiausiai pats per daug stengdavausi suvaldyti nuo žolės ir palyginus mažytis kablys ištrūkdavo iš lūpos. Geriausias masalas kaip ir visose Kuršių mariose yra sliekas, tad ir kabliukus reikėtų rinktis ilgakočius, naktinis sliekas nevisada pasitvirtina. Kartais dieną, begaudant pavienes žuvis sudirba slieko ir musės lervos kombinacija. Nereikėtų pamiršti jog sausose ir smelingose neringos pakrantėse yra nenormaliai daug skruzdėlių ir apie dekio pasiklojimą ant žemės toliau negu 3m nuo vandens, galima tik pasvajoti, tad pasirūpinkite ir barstomais milteliais kurie pabaido tuos vabaliukus..;) Manau suteikiau pakankamai info pirmam kartui..;) svarbiausias dalykas kurio nepamiršti tai kantrybės ir karšiai tikrai jus ras...! nei Žvyno!!