Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #672648   SauliusM
 11 Rgp 2016 12:38
turgis rašė:
SauliusM rašė:Nu ir ko ten isvis braidyt iki pautu ta lasisa gaudant? As suprantu, kad reikia brist i jura vejazuves gaudant. Nu dar suprantu, kad upetakius gaudant tenka braidyt brangiu vobleriu is saku atkabinet. O daugiau tai ilgu batu iki klyno uztenka visiem kitiem gyvenimo atvejam.
Na taip drasiai teigiat visiem gyvenimo atvejam, tai Dubysoj ar Sirvintoj nezvejoji ar labai mazai zvejoji... Botai gal geguzes-birzelio pradzioj gerai, nes vanduo aukstesnis, krantai neapzele, o paskui ir dabar neimanoma per augmenija krantu eit. Reik eit vandeniu, jei nelyja ilgai, vandens lygis pats tas bridkelnem. Neris ir Nemunas, tai taip, ten jau kita specifika zvejybos, o mazesnese ar vidutinese upese su bridkelnem zymiai geriau nei su botais. Dubysoj su botais siemet jau uzsiknisau saugotis, ir vistiek neapsiziuri ir uzsipila biski vandens ir vaikstai paskui slapia kokia koja. O su bridkelnem drasiai iki bambos tokio lygio upese.
nu OK, gal neaiskiai parasiau, ne gaudant upetakius, bet gaudant "upetakinio" dydzio upese.
 #672649   Inžinierius
 11 Rgp 2016 13:16
inf rašė:Kas cia mane paminejo, kaip as per mazas pardaviau? As manau, kad per mazas nusipirkti galima, ne as gi matuojuosi, o pirkejas.
Tai tam tu ir esi parduotuvėje, kad man neišmanančiam ir perkančiam daiktą pirmą kartą gerai patartum, o ne leistum nusipirkti betką - per mažas bridkelnes ir per didelius batus su padrąsinimais kad viskas bus ok
 #672651   Aqua v.
 11 Rgp 2016 13:32
turgis rašė:...Na taip drasiai teigiat visiem gyvenimo atvejam, tai Dubysoj ar Sirvintoj nezvejoji ar labai mazai zvejoji... ....
labai teisingai, nera atsakymo tinkancio visiems ir visiem gyvenimo atvejam.
Vieniem ir prie Neries, ir prie Nemuno uztenka sportbaciu, kiti net su kedute spiningauja, kiti iesko ir bando kozna potencialu taska isnaudot . Be bridkelniu neabejotinai neapgaudysi dalies patraukliu vietu, neisnaudosi visu potencialiu sansu. Kai kam to ir nereikia, jie ateina i viena taska (su kedute :) ), ir mojuoja. Kiti pravaiksto ir suranda. Pvz pernai ryskus sezonas, kai didzioji dauguma 'vieno tasko' gaudytoju liko visai sausi, isskyrus Bubiu chebra. Kiti mojavo 'savo' taske, kol neprismojavo iki pat draudimo nieko taip ir nesulauke. Tie kas bastesi, dazniausiai anksciau ar veliau kazka surado. Nu tada aisku visi (ir kurie nieko nepagavo) saukia: viskas aisku, zinau as ir tas vietas ir t.t. Bet kai reikejo pagaut, tai kur jus buvot???
Tironas rašė:gana teisingas pastebejimas, kad bereikalingas braidymas yra zuvies baidymas.
o bet taciau, kalbant apie lasisa taisykle yra paprasta. ....
Pyk nepyk (geriau nepyk :) ), bet jau cia tu uzlankstei. 99% muselininku nera ne ciupineje lietuviskos lasisos, bet vat kai parasyt, tai atrodo kiekvienas specialistas teoretikas. Penkis metus atgal (nu mazdaug) esu pats taves uzklauses tos 'teorijos'. Nu bet siai dienai tai su kokiais trim savo pazistamais spiningistais galetumem rimtai apmokyt visa jusu bendruomene ;-) , ir ziurek jau si sezona kai kurie :lol: gal ir pagautu koki lasi. Nu gerai, yra keli rimti muselininkai, bet is 8 :-D pagavusiu lasi ant LT, kokie 4 tai padare 'na chaliavu', mojuodami Achemos, Bubiu ar Paneriu kolchoze.
Zodziu, pradziai pagaukit ;-) , paskui pasakokit, kur zuvis stovi ir kaip ja pasiekt reikia.

P.s. nesiparink, as pries tave niekad nebuvau, bet su patarimais lasiu tema tai tu rimtai prajuokinai :lol:
 #672652   Tironas
 11 Rgp 2016 13:39
tu pats supranti kad nemunas nera ta upe , kur pamineta taisykle gerai matosi, ypac ten kur vyksta laivyba.
Bet sita tiesa yra sena kaip pasaulis. kuo didesne upe tuo savokos "TOLI" arba "ARTI KRANTO" yra labai salygines.
 #672653   Aqua v.
 11 Rgp 2016 13:53
moku as ir teoriskai, is toli per aplink, bet geriau realiom situacijom:
siemet stoviu, mazdaug sapalauju uzbrides iki juosmens, nes praeita kart labai gerai kibo ant seklumeles uz ~30m nuo kranto;
uz 'kazkiek' metru kokius penkis kart kupra iskiso nemaza raudona. Nu ir niekaip pakankamai/kokybiskai nedameciau net toliasaudzio vobleriuko. Galu gale uzsidejau blizgute, dameciau, uzkabinau uz sono (nu ten dar teko ir mest kiek pries srove, kad damest), pamaciau zvake ir ..... liko toliau sapalaut.
Kazin, kaip man sitoj vietoj galetu padet zinojimas, kad braidzioti nebutina?, kad mest toli nereikia?, kad ir kastingu galima pagau lasi :-D ? O va buciau dar 5 metrus dabrides, jau buciau turejes sansa paerzint letom pravodkem skirtingais (nebutinai toliasaudziais) masalais... nebutinai buciau pagaves, bet iki realaus sanso truko tik kokiu 5m (damest arba dabrist)
 #672655   Tironas
 11 Rgp 2016 14:03
viska parasiau zinuteje pries tai. yra bendri kazkokie desniai. bet is ju visada yra isimtys.

gal kitaip reikia parasyti. zuviai patinka stoveti prie tam tikro vandens. kai vandens lygis keiciasi, keiciasi svroves stiprumas ir pan. ir ji atsistoja kur jai patogiau. gal dabar aiskiau?
del baidymo ir braidymo. nemune sitie dalykai daug maziau jautrus nei sventojoje.
nu karoce. KABLIAUTOJAS TU :D
 #672656   Aqua v.
 11 Rgp 2016 14:11
tai vat, kad 'visaip buna', tai ir muselininkui aisku :grin:
bet va su bridkelnem ir galima visaip, o su sportbaciais - tik nevisaip.

Beje Sventaja prisimenant, tai jo, ypac ziema, tai brist reikejo tik masalu issitraukt (kas nemazai svarbu), nu ir kai iluzti ar nuslysti nuo kokios lyties tekdavo :roll: . Ir vis vien niekaip neprieinu isvados, kad 'su sportbaciais galima' :)
 #673410   Tadunce
 19 Rgp 2016 11:35
Kokiomis priemonėmis tvarkyti?
Prikabinti failai
WP_20160819_12_28_02_Pro.jpg
 #673425   Arvidys
 19 Rgp 2016 14:54
Antrinu Aqua v. Tikrai susiklijuos patikrinta praktiškai. Kitas variantas jei nori daugiau vargti gali iš Taimen.com atsisiust tokios juostos ir bandyt keist.

P.S. jei tokios juostos parduot turi ir LT dealeriai tada pirk iš jų.
 #673734   Evaldas Z
 23 Rgp 2016 12:47
Daugirdas rašė:Na o dar kaip kam gali pasirodyti ale "pizontstva", bet esu labai patenkintas Simms`o Bug stopper produktu linija (turiu kepure, marskinius ir kaklaskare) tai kolkas tikrai neblogai veikia. Bus matyti ar tebevieks po daugiau skalbimu.
Prisimenant ta tema, gal kam bus idomu...
http://rovince.lt/apranga-zvejams/
 #673914   simys
 25 Rgp 2016 11:24
Evaldas Z rašė:
Daugirdas rašė:Na o dar kaip kam gali pasirodyti ale "pizontstva", bet esu labai patenkintas Simms`o Bug stopper produktu linija (turiu kepure, marskinius ir kaklaskare) tai kolkas tikrai neblogai veikia. Bus matyti ar tebevieks po daugiau skalbimu.
Prisimenant ta tema, gal kam bus idomu...
http://rovince.lt/apranga-zvejams/
Gal kas jau bandęs šiuos rūbus?
 #676017   Giedra
 15 Rgs 2016 07:16
Vakar uzejau i salmo suviliotas akciju atrakciju :grin: ir isejau su savo pirmom plonom bridkelnem. Pries tai 11 metu droziau neoprenines :grin:. Nustveriau vision ikon su galingu uztrauktuku ir kazlokius baisius rudus vision batus. Laukiu nesulaukiu kada isbandysiu ;;yel
 #676036   Tironas
 15 Rgs 2016 09:16
NOriu tik priminti kad uztrauktukas bridkelnes yra netik didziulis privalumas, bet kartu ir didziule nepataisome beda, jei ji sugadini.
Todel primigtynai rekomenduoju nusimautant , ar maunantis, ar sedant , butinai iki galo ji atsisegti. nepalikit niekada per puse atsegto.
 #676039   Giedra
 15 Rgs 2016 09:21
O aciu uz patarima ;uolrait . Butinai taip ir darysiu. Seip saugau visus savo daiktus tai manau bedu nekils. ;-)
 #676062   Tironas
 15 Rgs 2016 12:07
o salmo , dabar per akcija tikrai galima paimti neblogu rubu su gerom nuolaidom. aisku einamu M, L dydziu sparciai mazeja, bet visokiu nestandartu Lking ir panasiai tai yra dar sociai
 #676065   Tadunce
 15 Rgs 2016 12:33
Šiandien kaip tik kalbėjom su kolega - man ikon zip jau atlaikė ~200 žūklių.
O tuo metu mokėjau daugiau nei čia parašė su bridbačiais.

p.s. juk yra šita info ant pačių kelnių, kad nesidėti pusiau atsegtų.
 #676112   inf
 15 Rgs 2016 18:25
ohohoho 200 zvejybo kvepuojancios bridkelnes atlaike? Gal gali patikslinti ka reiskia atlaike ir kaip tu zvejoji. Nes jei tai tiesa, tai standartiniui zvejui jos turetu laikyti 10 metu. 20 zvejybu su bridkelnem per metus ir tai nevisi padaro, kurie perkasi bridkelnes. Sekancias jas pirksiuos jei viskas tiesa, nes apie tokius skaicius niekad nesvajojau. Man 30 zvejybu nelaiko gerokai brangesnes.
 #676113   Tironas
 15 Rgs 2016 18:37
kad tu su bridkelnemis nepadarai 30 zvejybu.

beje bridkelnems didziulis peilis yra nuolatinis sedejimas. jei su bridkelnemis sedi valtyje, tai sansu kad jos laikys ilgai daug maziau. SIta gali patvirtinti tie , kurie nuolat zvejoja is taip vadinamu anciuku. todel jie pereina prie neoprenu.

simtus kartu sakiau, bridleniu laikymas priklauso ne tik nuo uzraso ant ju. (zinau kai kuriu, kurie negali nesioti Vision, todel nusilupa uzrasus ir nesioje be ju :D ). o labiai priklauso nuo tinkamai parinkto dydzio. devejimo intensyvumo. nUO to ar daug landzioji per krumus, kilnoji kojas , trumpai tariant, apkrovos siulems. taipogi nuo prieziuros. pav druskos gadina membrana, taip pat ir prakaito druskos. UV spinduliai. Saltis, karstis. taigi, prieziura, plovimas, dziovinimas - visa tai faktoriai kurie taip pat itakoja ilgaamziskuma.
 #676137   RastaMan
 15 Rgs 2016 20:41
Tironas rašė:...nUO to ar daug landzioji per krumus, kilnoji kojas , trumpai tariant, apkrovos siulems...
Tai koks tada optimaliausias variantas būtų tokioms sąlygoms? Sakykim ar koks Keeper daug trumpiau laikys nei, kad ir tas pats Ikon? T.y. ką norėjau paklaust, ar verta investuot didelius pinigus į bridkelnes, kai jos bus naudojamas, pagal pasisakyma, jom ypač nepalankiom sąlygom?
 #676138   alkanas
 15 Rgs 2016 20:51
Bridkelniu pirkimas ne investicija, ir jei tai dideli pinigai, nesisvaistyciau
 #676146   Tadunce
 15 Rgs 2016 21:06
4 sezonai buvo intensyvūs pakankamai ir dabar antras, kai nedaug dar žūklių.
Upeliais nelandžioju. Pirmą sezoną apskritai laaabai prisaugojau bridkelnes, nes studentui 800lt buvo kosminė kaina.
Ruožai pažįstami, gervuogių nerenku.
Buvo mėnesių, kad po 13-17 žūklių padarydavau vien Šventojoj.
Šiais metais jau klijavau kojines, bet ne dėl leidimo, o atsiklijavo nuo brūžinimo į batus apsauginės siūlės.
T.p. Šįmet kablį gavau į koją, tai ten padėjau klijų tašką. Ir žinoma, matosi kur ties keliais, šlaunimis, pasitrynusi medžiaga.
Kas gaudo kartais su manim iš forumo, neduos sumeluot, kad normaliai tvarkingai atrodo dar
 #676155   Tironas
 15 Rgs 2016 21:26
RastaMan rašė:
Tironas rašė:...nUO to ar daug landzioji per krumus, kilnoji kojas , trumpai tariant, apkrovos siulems...
Tai koks tada optimaliausias variantas būtų tokioms sąlygoms? Sakykim ar koks Keeper daug trumpiau laikys nei, kad ir tas pats Ikon? T.y. ką norėjau paklaust, ar verta investuot didelius pinigus į bridkelnes, kai jos bus naudojamas, pagal pasisakyma, jom ypač nepalankiom sąlygom?
jei grynai tokiems reikalams, imciau Guide modeli. mano atveju Ikon Guiding
 #676205   inf
 16 Rgs 2016 08:44
tadunce, tu sviesa tunelio gale. vadinasi galima, reik tik saugot. mokinsimes. 200 zukliu yra rimta ir kaip suprantu dar ne pabaiga. gal bus ir 300.
 #676228   Mike
 16 Rgs 2016 09:46
Paantrinsiu Taduncei dėl Vision Ikon zip. 4 sezonai. Neskaičiuoju žūklių, bet žinau, kad per gegužės - birželio mėnesius, kada braidau intensyviausiai, pakabintos brydkelnės kartais spėja pradžiūti, o va brydbačiai ne :-D . Šiemet viena koja ties blauzda pradėjo jau šiek tiek drėkti, įtariu, kad prasitrynė membrana. Bet manau, kad dar kažkiek su jo pažvejosiu. Gaudau pagrinde Nemune Kaune. Neturiu jokių nusiskundimų šitom brydkelnėm.
 #676237   inf
 16 Rgs 2016 10:22
Liux, o jos liko tokios pat ar keite kanors?
 #676256   Arvidys
 16 Rgs 2016 11:30
Aš tai gal šiek tiek pagadinsiu reikalus, bet manau Tadunce sutiks, kad jis nors ir daro su bridkelnėm daug žvejybų braido tikrai nelabai daug, ir ne taip giliai kiek yra įmanoma :) Prie to paties paminėsiu apie kelnių laikymą. Turiu VISION CDC su YKK užtrauktuku. (Juodu, o ne tuo baltu, kuris daug kam ten pašiko reikalus). Taip atsakingai žuklių nesižymiu, bet manau, kad apie 100 bus vien tik rudens ir ziemos/pavasario sezonais prie Šventosios. Vasara negausiai, bet pasimaldavau ir po upelius upėtakių tad gervuogių kelnės ragavusios. Vėlgi tikrai nedaug vidurkis gal 10 zukliu per vasara... Vienus metus kelnės pragulėjo visai be darbo. Šią vasara ir dabar vėl eksplotuojamos. Leidimo nėra jokio. Profilaktiškai paklijuotos kojiniu siulės, kur matėsi šiek tiek pasidevėjimo iš vidaus, nors vandens neleido. Kelnės eksplotuojamos su darbiniais batais. Papildomai saugant neoprenines kojines deduosi ant viršaus paprastas kojines.

P.S. dar manau svarbus faktorius kaip skaičiuojasi tos žvejybos. Tadunce gal daugiau pakomentuos, bet tikrai manau, kad didelis skaičius tų žuklių yra ne nuo ryto iki vakaro, o trumpesnės tą irgi reiktų įvertint.

P.P.S. Kelnės po žvejybos visada apiplaunamos vandeniu po šlanga namie, arba išlipant iš upes tuo pačiu upės vandeniu (jeigu ne kakava). Namuose grįžes visada padžiauniu, kai apdžiūna išorė išverčiu ir padžiovinu vidų. Manau pasisaugant ir neužleidžiant tikrai laiko tos kelnės ir nereik jų bijot kaip kiti rašo kad 10-20žvejybų ir ate... O gal man tiesiog pasisekė nupirkt be broko. :ks>
 #676261   Tadunce
 16 Rgs 2016 11:38
Teisybės dėlei, su tom bridkelnėm, pagal mano tikslesnius skaičiavimus, turėjo būt 178 žūklės
Tai nedraukia dar iki 200, bet jei iki spalio 15 atlaikys, tai turbūt bus jau visai ant slenksčio. (Todėl ir rašiau, kad ~)

Arvydas daug teisybės surašė. Anksčiau gal dar brisdavau žemiau juosmens, dabar nebematau prasmės - nebent perbridimui kažkur lengvai.

Anksčiau t.p. dėdavausi kojinę ant viršaus, bet 2 sezonus nebedarau to (darbiniai batai spaudžia labiau) :)

Vandeniu apiplovinėju tik per "valstybines šventes" :oops:
Prikabinti failai
WP_20160916_12_24_20_Pro.jpg
WP_20160916_12_24_20_Pro.jpg (28.66 KiB) Peržiūrėta 8452 kartus(ų)
WP_20160916_12_24_32_Pro.jpg
WP_20160916_12_25_06_Pro.jpg
  • 1
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • 148
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė